Aktuálně: 4 055 inzerátů199 763 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 22.07.2024, 11:39:04 xxx.xxx.64.54
balu:

No tak hlavně, že neplýtváte písmenky, když sepisujete ta svá moudra a chytrosti, aniž byste měla relevantní informace. 


Ani já, ani Megí nikoho nenapadá. Tak proč takhle ?

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 22.07.2024, 11:38:06 xxx.xxx.64.54

Vypůjčím si z diskuze pod článkem návrh řešení :

Většina psů zaútočí na někoho, kdo bude fyzicky napadat, třeba taháním, strkáním, jeho páníčka. K tomuto úkolu, plus další služby jako např. ochrana pozemků, pátrání po lovné zvěři apod. byli psi domestikováni. Chci-li tedy zpacifikovat opilého agresora, musím nejdřív odchytit jeho psa do odchytové smyčky, jenže k tomu nejsou běžní pořádkoví policisté zřejmě vybaveni. Na druhou stranu by standardní vožení takové pomůcky ve služebním autě neměl být problém

A dodám, že za tím účelem byli voláni. Ani by tu tyč nemuseli vozit stále.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 22.07.2024, 11:05:47 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

balu, já nejsem rozhořčená, já se ptám, esi teď takhle budeme řešit problémové psy

je jich tu hodně, hodně moc


Vedle ve vsi porvali dva bulterieři  ( ne angličtí , nějací - nerozeznávám - pit, staf, kříženec….)- jasně na volno, křížence na vodítku. Vypadal podobně, jako Idorek po střetu s bachnou. Zastřelit, ale počkáme, až tam bude fesťák.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 22.07.2024, 10:57:22 xxx.xxx.64.54
balu:

Z rozhořčených komentářů některých diskutujících dam to vypadá, že u toho byly osobně. 


Nebyla jsem tam osobně, ale (podle toho, co jsem viděla na videu ) není v pořádku střílet a zastřelit psa na festivalu v hájku plném lidí. A nic na tom nemění, že chlapa se psem odehnali poněkud stranou.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 22.07.2024, 10:54:54 xxx.xxx.64.54
impact:

Ten pes byl momentálně úplně v klidu.

A to nevadí, že je střední část videa vyseknutá, aby nebylo vidět, co konkrétně se stalo? Nevadí, že. Hlavní je vědět, jak to bylo. 😏


Možná vyseknutá. Já se tedy opravím : Podle toho, co jsem viděla….i podle toho, co bylo slyšet na videu. Než na něj “nastoupili” policajti, byl pes v klidu. Ti tam zjevně přišli s úmyslem psa i majitele vyprovokovat a psa střelit. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 22.07.2024, 10:51:24 xxx.xxx.64.54
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 22.07.2024, 09:58:33

Věc je daleko hlubší, než ne-střelení nějakého psa

Vždyť vy se mnou de facto souhlasíte.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 22.07.2024, 10:45:06 xxx.xxx.64.54
impact:

To je Váš názor a klidně ho mějte. Je mi to vcelku jedno. 

Ale i já budu mít s dovolením svůj názor, který jsem si vytvořila v posledních pár týdnech na základě rozhovorů s konkrétními policisty. 🙃 Věc je daleko hlubší, než ne-střelení nějakého psa a to, že Vy o ní nic nevíte, ještě neznamená, že mě musíte peskovat, že to tak není. 😂


Já vás přece nepeskuju, ani vám váš názor neberu. Jste usoudila z mé jedné věty ? Jen jsem vyslovila svůj.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 22.07.2024, 09:54:34 xxx.xxx.64.54
impact:

Já bych hlavně nechtěla být v kůži těch policajtů. Prostě furt všechno špatně. A ani se nedivím, že jich tolik odchází ze služby. To my se budeme jednou divit, až budeme komplet bez policie…


Policajti odcházejí z jiných důvodů, než že jim lidi vyčítají, že střelili/nestřelili  psa !

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 22.07.2024, 09:51:34 xxx.xxx.64.54

Jo, tak budou střílet na festivalu, kde je mraky lidí. Vyženou chlapa, ať odejde a když odejde, zastřelí psa? Ale nebudu opakovat to, co psala Megí. Tohle ale fakt správné řešení nebylo. Ten pes byl momentálně úplně v klidu. Na to, že policajti na jeho majitele dost nevybíravě “řvali”.  Majitel uposlechl jejich výzvy. Jestli byl pes opakovaně nebezpečný, měli ho odebrat a případně humánně uspat. Ale co tohle bylo? Zastřelen na útěku ? Byl na něj vydán zatykač? Policajt si chtěl střelit? Tak měl jít na střelnici !!! Jsme na divokém západě ? Je úplně jisté, že přitom nikoho neohrozil ?

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 21.07.2024, 19:11:58 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

Tam někdo říká, že na psa byl zatykač. Nevím, co to teda je, to jsem v souvislosti s ČR ještě neslyšela, ale tohle prostě dělat nemuseli. Co čekali s teleskopem a pistolkou v ruce. Věděli kdo to je, mohli si pro něj a psa dojít domů s uspávačkou. 

A mně teda přijde, že ten pán se psem nezachází špatně, drží ho nakrátko, přitahuje, posadí ho a dá před něj nohu, dělám to samé a Megi štěká úplně stejně.

Podle té psané zprávy a titulku jsem měla zato, že pán byl ultra opilý a pes policistovi vykousl kus ruky. 
Ani jsem neslyšela upozornění “jménem zákona stůjte, nebo proti vám bude…”, jen “stůjte”, no to bych neudělala, když můj pes nemá rád policisty. I bych řekla, že se jich bojí. Ale to je jen můj dohad, nesmysl. Ale ten štěkot je mi povědomý. 

Video není celé, možná se ještě nějaké ukáže, třeba toho psa pustil a fakt pes někoho pokousal. Ale je to celé zvláštní, veřejná akce, děti, na co ta zbraň, stačil pepřák.
Paní na konci říkala, že jsou tam dvě hodiny a o psovi nevěděli. Nebo tak něco. 

Kdysi, když jsem bydlela v nájmu u strašlivého psa jménem Asta, přišli strážníci, že prý někoho pokousala, no to ona furt, to nebyl můj pes, že potřebují mluvit s majitelem… a ona byla na řetězu a oni přes ni nemohli… ale normálně jako normální lidi řekli - psa, prosím, odveďte, ať můžeme projít, my počkáme. 

No už asi nebudu chodit do města. 


Ti tam přišli toho psa zastřelit. To byla jejich prvotní myšlenka. Možná toho psa pustil, aby mohl utéct. Když on nestíhal. Dokud ho měl u nohy, tak po něm střelit nemohli. Neměl utíkat, měl zůstat mezi lidmi. Přiznám se, že mí knírači uměli jinak viset ve vodítku, když se jim někdo nelíbil. Dnes by mi je taky nějaké pako zastřelilo. Dřív byli lidé snášenlivější mezi sebou i ke psům.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 18.07.2024, 08:18:05 xxx.xxx.64.54

https://www.youtube.com/watch?v=QVm6HSepsn8

Jsou to z velké části plky, ale v čase minuta 10:40 - 11:40 zazní výrok hodný zaznamenání. Poplatek (daň) za televizi platíte za možnost televizi sledovat, vlastně za to, že tu je.

Ani se mi nechce spekulovat o dalších daních : silniční daň, nemáte auto? nevadí, však můžete jezdit na kole, nebo chodit pěšky - i pro vás tu silnice jsou !

 Vlaková daň…..nejezdíte vlakem? nevadí, ale máte tu možnost !

Určitě vymyslíte další !

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 17.07.2024, 12:54:22 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

Že? To by musel přijít někdo z Voříška a i ta dcera a říct, vo co de. 

A někdo tu pěkně poznamenal, co mi taky vrtá hlavou - člověk, který se těmi psy zabývá mraky let a má aj diplom (proti tomu sem já nic), 
neustále chodí s velkým trablem na anonymní diskuze, aby mu poradili.
Nemá litr na konzultaci s právníkem a gůglit taky neumí.
Nevim ani, jak to mám pojmenovat.
 


Však jsem právě kvůli tomu napsala svoji konspirační teorii, že se tentokrát klidně ( nebo neklidně) mohl někdo přihlásit jejím jménem. Ještě s tím názvem v závorce, aby nebylo pochyb o koho jde. 

Přece když se přihlásím jako (nechci prásknout jméno ), budete si všichni myslet, že jsem Fíkovnice ?

Však mi to impact pochválila.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 16.07.2024, 17:31:11 xxx.xxx.64.54

Je to pes, který má svoje vzorce chování dost hluboko zadřené. Já už jsem všechno zapomněla…jak se jmenuje ten oblouk se psí hlavičce? No, že to chvíli trvá, než mu dojde. A když mu dojde, tak vám přijde ukázat, že už ví 🙂

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 16.07.2024, 17:24:43 xxx.xxx.64.54

Já jsem mistr konspirací. Myslíte, že by se přihlásila vlastním jménem…..když ví, že jsou tady nicky z IF ? Které pamatují ? Když se mohla přihlásit třeba jako Aurel ? A ty dotazy….také nesvědčí o protřelé podvodnici. Netahá někdo rozumy pod jejím jménem ? Flip, že by si nedovedla poradit ? Ty dotazy jsou takové divně naivní. Někdo poškozuje jejím jménem útulek a potažmo i ji ?

( Taky si na chudáka Archieho pamatuju. Bylo to hodně zamotané a zmatené. Neuhynul ten pejsek nakonec ? Jak to skončilo už nevím. Vyšumělo to do ztracena ?)