Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
Ladd
Ladd (109 příspěvků) 22.01.2024, 13:39:24 xxx:xxx.dbd5:5ba

Rekapitulace strávníků na a pod krmítkem. 
Hrdličky, kosi, straky, sojky, polňáci modřinky (letos málo), koňadry, červenka, pěnkavy, stehlíci, čížci, jeden plašťově myšošedej ptáček (?).  A snad samička zvonka, jen jsem ji krátce zahlédl. Zvonky asi kosí ta choroba, jak se psalo jimde, myslím na exotech. U tety na krmítku jsem je taky neviděl. V minulých letech byli.

Ladd
Ladd (109 příspěvků) 06.01.2024, 18:00:44 xxx:xxx.e22:d55f

N&D, střídám po pytli kachnu a křepelku grain free verzi. Nic jiného nezkouším, když jí chutnají.

 K tomu má vedle na mističce jogurt. Vždycky se nakřoupe granulek a pak se dolízne jogurtem. K tomu nastřídačku kupuju hovězí nebo vepřové srdce nebo dostane porci z našeho, když se vaří. Vždycky si v chodbě skočí na židli, to je znamení, že chce maso. + myši a chrousti, teď je teda na myší dietě, protože jsme dočasně v bytě.

Ladd
Ladd (109 příspěvků) 26.12.2023, 19:06:12 xxx:xxx.d833:f8e6
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 26.12.2023, 15:15:55

Šlo mi spíš o propagaci toho krmítka, protože mi přijde fakt šikovné, než se dohadovat. 

Ladd
Ladd (109 příspěvků) 26.12.2023, 14:26:11 xxx:xxx.d833:f8e6

Krmím od začátku listopadu do konce dubna.
Vkldám fotku šikovného krmítka. Mají ho v OBI+ jsem ho viděl v několika zahradnictvích. Je dobře udržovatelné, ptáci do něj příliš nenakálejí a při krmení něco vyhází na zem pro druhy, které se do něj nevejdou. Dávám do něj směs pro venkovní ptáky. Na slunečnici mám zavěšenou upravenou pet lahev. - 2 cm nade dnem dírky skrz na skrz, jimi protažený klacík jako bidélko, nad nimi otvor, kterými slunečnici vyzobávají.

Přečetl jsem oba články, spíš se přikláním k prvnímu. Přijde mi přirozenější, když slabší mláďata zahynou z nedostatku potravy, než když celé hnízdo nebo populace přijde pryč v důsledku infekce. A ruku na srdce, takový ptáček, když se večer nakazí, druhý den již nepřiletí; nebo kolik kdo kdy viděl nemocných pěvců.. to k monitoringu zdravotní situace na krmítku. Nebo krmit včas, aby neodletěli až do středomoří, ..to byla perla. 

Obrázek
Ladd
Ladd (109 příspěvků) 10.12.2023, 16:25:23 xxx.xxx.166.142

V zimě jsem pro krmení, v přirodě toho určitě k nalezení mnoho nemají. Naopak v létě by se o sebe měli postarat sami. Navíc si myslím, že riziko přenosu nemocí na krmítkách opravdu je, tak proč by ho ptáci měli podstupovat i v létě.

Vložím fotku krmítka, které je uzpůsobeno tak, že se tolik neznečistí trusem; je i se zásobníkem.

Krmím ptačí směsí. Koupil jsem i 40 kg slunečnice. Tu ale zatím nedávám, protože tou krmí soused. Jen jsem si tedy odsypal a dal jsem ji tetě.

U mě na krmítku zatím polňáci, modřinky, koňadry, na semínkách tůje čížci. Pod krmítkem kosi, hrdličky, straky, sojky.(vrabci toho dost vyhází, takže na zemi je toho opravdu dost).

U tety vrabci domácí,  koňadry, modřinky, brhlíci, pěnkavy (snad pár), brhlíci, hrdličky, sojky, strakapoud.