O víkendu byla v Lipsku z klece ukradena neprodejná šampionka. A právě 1.500 Euro je odměna za její navrácení.
Rozhodně i vyšší ceny jsou při pořizování poštovních holubů. Znám z vlastní zkušenosti. U “okrasy” to jsou spíše výjimky. Ono třeba naše ceny drůbeže a v Německu??
Odpověď na příspěvek uživatele honzapm z 07.12.2023, 23:49:01
….U nás se uhynulí jeřábi považovali za "slabší jedince uvízlé v bahně vypuštěných rybníků" a nebyli testováni. Konec citace. Je to vlastně svým způsobem pravda, neboť celé hejno tam nikdy nezůstalo. Určitě není dobře podceňovat hygienu v chovu a styk s okolím zvláště tam kde je na tahu vodní ptactvo. Ten přírodní cyklus zde je od pradávna a asi bude i nadále….
Kdysi jsem četl, že vánoční obleva je naprosto běžná a tuším, že souvisí s jevem el Nino.
Jo, jo, je to tak. To věděli i naši předci a říkali: Na Adama a Evu, čekejte oblevu. A nějaký El Nino jim asi znám nebyl. Vystihuje to jen vrkavost v začátku té “pravé” zimy- leden a únor.
Chcete li polařit, pořiďte si nejdříve pošťáky nebo obyčejný věžáky kteří budou 100% polaři. Až budou schopni odchovávat holoubata,začněte jim podsazovat vejce holubů toho plemene které chcete rozpolařit. Mně se takto už dříve podařilo rozpolařit pštrosy, benešáky a dokonce i pávíka.
Velmi dobrá zkušenost, hodná následování. S pošťákama je to trohu složitější pro volný chov tam, kde je slušný predační tlak pernatých dravců, jako u mne. Jsem stále v kontaktu s chovateli PH a tak vím, že u nás by to moc nefungovalo. Kamarád v květnu snížil stav o 30 kusů jestřábem. U mne vydržel holub PH necelý rok a jeho dva kříženci s českou čejkou? Vydržel ten kus (druhý brzo nebyl), který se více vlastnostmi a letem podobá české čejce. Výrazný rozdíl je v reakci na jestřába. Česká čejka hledá rychle úkryt, pošťák se chce zahránit rychlým letem a tak většinou podlehne. Je tomu již několik let, co měl u nás jeden známý, jen tak pro radost cca 50 ksů pošťáků, kteří měli možnost celý den volného pohybu, polařili. Tak ten chov prosperoval s menšími ztrátami několik let. Jednou v zimě, se naučili jestřábi dokonale lovit a na konci zimy mu nezbyl ani brk. Věžáci určitě stojí za úvahu…Obojí může v jiných podmínkách fungovat.
Zřejmě korelace zdražení energii se škrty některých dotací a finančních podpor, ma pozitivní efekt na redukci všech potencionálně smrtelných pandemií. Jedinou na ty pí… dojít prachy musely.
Plný souhlas. Neboť ptačí chřipka je odjakživa a v drobných zájmových chovech nikdy nemohla způsobit vyhynutí všeho. Jiné je to v koncentrovaných produkčních velkochovech. Prostě platí, že je třeba se chovat rozumně a všem zvířatům vytvořit dobré životní podmínky, včetně plnohodnotné stravy a nevyhledávat zbytečně možné potencionální nebezpečí…..
Odpověď na příspěvek uživatele Herinek z 04.12.2023, 07:44:29
Bohužel, doba se změnila velice výrazně a něktří by nejraději “postříleli” veškerou avifaunu. Nedokáží ani rozeznat holuba hřivnáče, od věžáka a šlechtěné plemeno domácího holuba. Proto je třeba pečlivě vážit výběr plemene a celým komplexem “opatření” držet holuby na své střeše. To se většinou nedaří u právě vylétnutých holoubat, ale i tak se dá. Pro zabránění sousedských animozit lze trpělivostí dosáhnout a třeba i nějakým “chovatelským úplatkem”. Vajíčka, med atd. Je to vždy složité a individuální. Já mám štěstí. Bydlím sice v centru obce, ale sousedy mám školku a školu, hřeben mého domku je nejvýš. Takže holubi se drží většinou v holubníku, na zahradě a výjmečně na střeše. Toto chování jim “ordinují” pernatí dravci.
3. prosinec, Střelec, vládce Jupiter, vládce dekanu Mars Komunikativnost, kreativita, energičnost, činorodost, bystrost a zvídavost jsou nejvýraznějšími vlastnostmi, které vám přináší tento den. Pokud si vytknete nějaký cíl, dokáţete jej houţevnatě a cílevědomě sledovat. Nechybí vám odvaha, kuráţ a nebojíte se riskovat. Rád se pouštíte do věcí nových a neprobádaných. Jste plný energie a s vaším optimismem, nadšením a rozhodností zdoláváte překáţky. Touţíte po změně a jste rád, pokud se něco děje, jinak se snadno začnete nudit. Jste člověk druţný a máte potřebu být mezi lidmi, nějakým způsobem se vyjádřit a své poznatky a postřehy předat druhým. Snadno se stáváte středem zájmu. O přátele obvykle nemáte nouzi. Pozor si dejte na tříštění energie.
Včera a dnes proběhla speciálka klubu českých čejek a lysek běloocasých. Byla to pastva pro oko, i když mnozí vystavení jedinci jsou chováni ve voliérách. Nicméně, je dobré cvičit oči a paměť, aby člověk (i při volném chovu, bez výstavních ambicí) byl stále v obraze. Bylo vystaveno 265 holubů na burze byli rovněž holubi z chovů úspěšných chovatelů.
2. leden, Kozoroh, vládce Saturn, vládce dekanu Venuše. Kdo slaví narozeniny dnes, ten je….
Jste intuitivní, citový a laskavý člověk, který dokáţe naslouchat druhým. Máte potřebu společnosti druhého člověka. Ať děláte cokoli, neděláte to nikdy jen pro sebe. Máte kolektivní cítění a často stavíte zájmy ostatních lidí nad své vlastní. Reagujete na nevyslovené, protoţe je to pro vás realita, tak jako slova, která byla řečena. Nebudete vůdcem, ale máte dobré diplomatické schopnosti. Dejte si pozor, aby vaše ochota upřednostňovat zájmy druhých nebyla zneuţívána. Z negativních vlastností by se mohla projevit nerozhodnost, nepraktičnost, netrpělivost, zranitelnost, chybějící sebedůvěra, lehká ovlivnitelnost. Pozor na nadměrné emocionální reakce aţ vydírání a manipulaci s ostatními.
Po přečtení článku Mgr. Bc. A. Veselého jsem sáhl po vzorníku J. Čermák a F. Župka a přidal sken dvoustrany, kde je i moravský voláč sedlaý. O jeho (ne) rozšíření píše A. Veselý.
Chová u nás vůbec někdo české voláče sedlaté bezrousé? Starší holubářská literatura se o tomhle plemenu zmiňuje.
A která literatura a obrázek z té literatury by nebyl? Otázku by mohl zodpovědět nějaký člen klubu chovatelů velkých voláčů. Velcí voláči jsou impozantní na pohled, ale celkem nároční na vlastní chov. Největší přehlídka těchto plemen s mezinárodní účastí je speciálka v Litovli.
ok díky zkusím udělat liliputkám menší výběh ve větším výběhu to problém nebude jen musím řešit nějakou budlinu na spaní abych je zavřel před škodnou. Liliputkám asi muže ublížit i potkan co.
Čím menší drůbež, tím je potravou pro více predátorů, tedy i potkan. Nepíšete o jaké plemeno “liliputek” jde. Tomu, čemu se lidově říká liliputka, má váhu od 0,5 kg až 1,8 kg. A ano, musíte vyrobit nějakou boudičku-kurník s možností větrání a zabezpečení na noc.
Tak mě napadá že možná kohout většího plemene by si s krahujcem dokázal poradit, myslím jako že by ho mohl uklovat, něco mi říká že už jsem podobný příběh slyšel.
Nevím, ale zdrobnělé hempšírky jsou klidné a neagresivní, včetně kohoutů. Kohout jen brání svůj harém, pokud chce někdo odchytnout slepici. Více, méně jen straší a nadává. Z krahujce v kurníku bylo osazenstvo vyplašené, ale ne vystresované. Krahujec (samec) se snažil uniknout z kurníku a narážel do okna. Pod oknem je vchod, ale ten je tmavší, takže se snažil uletět do světla a tak jsem jej uviděl a odchytnul. Byl více vystrašený než slepice. Ani samice krahujce si na slepici kolem 1 kg a těžší, netroufne. Ale holuby dokáže(samice) úspěšně ulovit.