Není to špatně, pokud zvolíte vhodné plemeno. Ale ten stálý kontakt tam nebude takový. A pes prostor zas tak nevyužije. Máme hovawartku, může být doma i venku, svědomitě monitoruje okolí na dvoře. A pak máme velkou zahradu, ode dvora oddělenou vraty a zdí. Kvůli sousedům není pernamentně otevřená,ale občas jo a taky tam chodíme pracovat, nebo házet aport. Ačkoli to tam jak fena, tak předchozí psi milovali, ačkoli často měli možnost tam být sami, nikdy to nechtěli a radši šli za námi.
Příspěvky uživatele
Janazevsi
Viděla, s hovíky měla i tu čest pár vlastnit. Ale ačkoli se jedná o temperamentní štěňata, nevím o tom, že by byla agresívnější než jiná. Proto mi to pobavilo.
Co je tohle za ptákovinu? 😄
Mi jsme chodili tak po týdnu na krokovkx, do výběhu šli prckové hned den po narození. Ohlávku násilí od druhého dne, ale na vyjížďce jsme je nevodili, je pravda, že moc provozu jsme okolo neměli a když jsme něco nebezpečného potkali ( traktor, auto aj), hříbě se drželo u matky. Pokud nemáte zkušenosti, daleko horší je když hříbě poporoste s začne blbnout. Dost oblíbená hra je skákat předníma na mámu, když na kobyle sedíte, nečekáte to a skočí vám do otěží, je to docela fičák.
Děkuji, asi čas změnit trasu.
Taky z nich nemám radost. Pes se rád v potoce cachtá, až bude tepleji, určitě bude chtít plavat v takové spoustě vody. Snad není bobr psovi nebezpečný?
Ovce zajímají stromy i keře, když jsme je měli chvíli na zahradě ( dvě ovce + 4 jehňata), udělali nám takový prostřih, že přežili jen kopřivy a velké stromy, na které nedosáhly.😀
Tak přece bobřík! 😄
No,to zvíře, co mi pes vyhnal z pole, bylo daleko, ale rozhodně bylo velké, pes má čtyřicet kilo, zvíře bylo hnědé a proti psovi velikost obrovského kocoura, nebo malého psa. Pes ho zahnal do potoka a nadávalo mu dost hlasitě. Po okousaných stromech jsem koukala, ale ty jsou blíže rybníka a stojí. Doleji jsou jen nálety a jestli ty zmizely, není poznat. Ale chodím tam už dvacet let a nikdy jsem nic podobného nepozorovala. Myslím hráz přes potok a aby se potok málem rozlil z koryta.
No,tak tu máme bobra 😀!
Děkuji za odpověď. Ne, chov nezvažuji. Jde o takovou zajímavost. Vesnicí nám protéká potok, spíš místní stoka v korytě hlubokém tak 1,5 až 2 metry. Za vesnicí pokračuje do rybníčku a z něj opět vytéká v hlubokém korytě, mezi poli dál,až k říčce. Koryto je stíněné hlavně náletovými dřevinami. Podle potoka vede cesta, kam chodím skoro denně se psem. No a je to rok, co se do potoka nastěhovali takové velké potvory, já je tedy zahlédla asi 2x, jak jedno pes vyhnal z pole, ale lidi je vídají. Žijí asi 100 metrů za rybníčkem, ne v něm. A letos na podzim, kde je takový ohyb a je to tam hodně stíněné, jsem viděla,že se zvedá voda. Nakonec byla skoro po okraj strouhy, no a včera,jak tál sníh,už jí vylití zabraňovaly jen kořeny křoví. Podle mě je potok na bobra mělký, tak tipují ty ondatry,ale právě nevím,jestli dokáží takhle přehradit potok
Hezký sváteční den. Mám dotaz, jestli si nutrie nebo ondatra staví hráze, podobně jako bobr, že zahradí třeba potok. Teda, nutrie jsem viděla v Praze, nikdo tam neříkal, že by na Vltavě něco stavěli 😀. Ale nevím ani o jednom druhu nic moc a Google mi nic nenašel, možná jsem špatně formulovala dotaz, ale ráda bych se to dozvěděla.
Kromě psa, nikdy nemůžete nahradit společnost stejného druhu u jedinců žijících ve skupinách. Ať je to andulka, kůň, morče aj.tak k člověku přilnou, mají i rádi jeho přítomnost, ale nikdy nebudou zcela spokojeni. To je prostě fakt a to navzdory chovu morčat,koní, andulek aj o samotě a tvrzení jejich majitelů o opaku.
U mých jsem to nikdy nepozorovala, ale v akvaristické skupině na FB to tam dost lidí často popisuje a zřejmě to ancistrus často dělávají a problém to není.
Králík nemusí být ořítulný,spíš tedy nebude. Většinou to není přítulná kulička. A ano, je samotář.
Morče dítě nepoškrábe, dá se s ním lépe manipulovat. Samozřejmě,ani ono není hračka, ale pro malé dítě jako první zvíře bych volila dvě morčata stejného pohlaví.
No, mi máme seno jetelinu pro králíky a pro ovce trávu. Ale občas ho dostávají a žádný problém.
A v létě, když se seká jetelina králíkům, dostávají i ovce a bez problémů. Jedná se o čtyři roky, ovce i jehňata.
Huculka je bez podkov celý život a to jsme jezdili i na vandry. To musíte vědět Vy, jestli všechno přejde v pohodě, nebo se na něco moc netváří. A kudy povede trasa, jestli terén a jen sem tam silnice, nic se neděje. Za nás se říkalo jednou kovat, vždycky kovat. Nejsem zastánce bosonožství, ale pokud má kůň dobrá kopyta a není vystaven permanentně špatnému povrchu, tak nekovat. Popravdě, můj názor, takový kůň nepotřebuje ani boty.
Vyšiluje protože se bojí. Tuší, že společné soužití s těmi dvěma by pro ni mohlo mít i fatální následky. Králíci se dokáží dobře pomordovat. A nejsou společenští, mají rádi svůj klid.
U nás na kačáku byl pižmový kačer řadu let. Plaval tam s jednou z kachen, ale mladý jsem neviděla, ale je to v remízku v polích, nechodíme tam se psem tak často.
Dají. A jsou dokonce i býložravé druhy.😀