efe:U amíka byste s tímto přístupem mohla dost pohořet…
Tak to neznám. Amíky jsme nikdy neměli.
efe:U amíka byste s tímto přístupem mohla dost pohořet…
Tak to neznám. Amíky jsme nikdy neměli.
Zajímavé, nikdy jsme nic nepožadovali, vycházeli jsme z toho, že licencovaný hřebec má požadované vyšetření, to spíš chovatelé hřebců chtěli vyšetření po našich kobylách
Zadavatel položil dotaz, na který jsem odpověděla. Chov morčat je koníček jako každý jiný. Je každého právo zvolit si, jestli si vystačí sám, nebo vstoupí do klubu. To je tak všechno, co se mi chce k tomu dodat. Hezký den.
Nemáte tak docela pravdu.
ančovička:😄.. šikanované a kulhající slepice a jedna snáší dvě vejce denně 😄👍 tak to bych chtěla vidět..no když se vejce sbírají ob den🤔
Každé ráno samozřejmě byla krmena a byla jí měněna voda. Po obědě jsem jí poustěla na projití. Stalo se to asi 2x, ráno tam bylo vejce a odpoledne, po zavření, snesla po chvíli další. Už to bohužel, neukážu, což mi mrzí kvůli slepici, rychle se ochočila
kometa:v jarní sezóně několikrát i 2x denně.
Opravdu? Tvorba vejce od ovulace po snesení přece trvá 20 - 24 hodin.
Ano,nikdy jsme to předtím nezažili. Večer se zavírala, ráno tam bylo vejce a odpoledne snesla další. Tedy, stali se to asi 2x až 3x.
V Čechách je pod svazem chovatelů klub chovatelů morčat, pokud chce člověk chovat, musí být členem, pořídit si zvířata s PP a uchovnit je, pokud kupuje mladé.
Pochybuju, že na Slovensku to bude jinak, určitě bude na internetu odkaz kam se obrátit.
Taky nám loni začly postupně dvě hybridy kulhat a to fest. Bylo to ve výběhu, nikdy předtím se nic takového nestalo, ale jsou obě stejného druhu, tak možná tím, nevím. Jednu pak hejno začalo napadat, tak byla oddělena. Druhá zůstala. Oboum se to postupně zlepšilo, ale neodeznělo. Zatímco slepice, jenž zůstala, snáší tak normálně, spíše hůře, oddělená chrlila vajíčka jak kulomet, v jarní sezóně několikrát i 2x denně. Pouštěli jsme ji projít se do zahrady, bohužel, jednou se večer nevrátila a něco jí odneslo.
Z nejhoršího to jde, ale nějak důkladné čištění nečekejte. Škrabka je lepší.
Minulý týden jsem měla zato, že vlašťovky odletěly. Ale včera se jich několik objevilo na dvoře, dneska poletovaly ve stodole. Zřejmě rodiče, které teprve vyvedli mladé. Od včera u nás prší, stále to zesiluje a přidává se vítr. Teplota je 9C. Tak mám o ně docela strach.
Nepíše, jenom jsem se přehlédla v textu. Ale mazat to nebudu, třeba to někomu pomůže v rozhodování zda ano či ne.
Nicméně, ke králíkovi bych morče nikdy nedávala.
Tři dny na ochočení je málo. Já se našemu kanci Vietnamce vnucovala aspoň měsíc, aby se nechal aspoň podrbat. Později, když působil v chovu, byly u něj i prasničky kříženců vietnamec x divočák a byly to moc hodné prasničky . Takže, doporučuji trpělivost.
Ryby jsou většinou držáci a pokud jim člověk vytvoří vhodné podmínky, není problém dosáhnout průměrného věku. Ale někdy se z pohledu ryb sejdou podmínky ideální a pak se překonají.
Moje akvárium 240 litrů by asi většina akvaristů nepochválila za vzhled, měla jsem v něm dokonce dvě umělé kytky. Ale péči jsem mu věnovala dobrou, to zas ano. Sešli se u mě asi vynikající podmínky, protože jsem měla rybí metuzalémy. Skakáry, nejstarší uhynula v 19 letech, další skoro v 19( věk vím stoprocentně, měla jsem je od kamaráda, kterému prasklo akvárium a on je trochu puntíčkář a předal mi i přesný záznam s datem koupě). Další ancistrusi, oba 15 a 16 let a dva sekavci koňský, věk se udáva okolo 7 let a u ně asi 16 let. I ostatní ryby celkem nadprůměr, ale tyhle byly rarita.
Buggyra:V Lbc mají i venkovní výběh (nosál červený) a běhali tam i v zimě, tak možná s tím teplem jak který druh…?
My jsme kdysi nosála bělohubého dostali od pána, co k nám chodil jezdit. Prý jede do ciziny a nemá ho kam dát. My brali všechno. Byl ochočený, vycházek se psy, kočkami, koňmi, jezdil na oslíku. Se slepicemi jen na vodítku. Ale je to divoké zvíře, ne kočka, jak jsme se záhy přesvědčili. Třeba nemohl vidět někoho jíst. Hned si to šel vzít Nebo když s něčím nesouhlasil. Hned u všeho útočil. Měl velkou voliéru, pouštěli jsme ho v domě, chodil na vodítku. Ale hledali jsme mu nový domov a po zkušenost jen v zoo nebo v zookoutku. Jenže nikde ho nechtěli, že je jich plno. Nakonec uhynul po pěti letech, na něco, co veterinář sice léčil, ale asi určil špatně.
Všechna naše prasata byla ochočená, včetně už starších vietnamců. Chce to v klidu na ně mluvit, uplácet pamlsky a za chvíli se jich nezbavíte. Den je málo, není kam spěchat.
Pro pravdu se člověk nejvíce zlobí.
Syn přátel dostal morče i s vodítkem. Dostalo se z toho celkem bez problému do pár minut.
Daleko lepší je zabezpečená ohrádka s domečkem
Tak to je hrůza, jak se dá rejžovat. To je nosíte na veterinu? U nás, ale i jinde, je veterinář, který určeny den objíždí svůj obvod a každý si ho může objednat ke svým zvířatům. V den, kdy očkuje králíky, rozpočtem vakcínu mezi zájemce a opravdu to vyjde na tu desetikorunu. Vám zřejmě účtuje celou částku za vakcínu, kterou pak nevyužije. Domluvte se s běkým, kdo chová delší dobu Králíky, jak očkuje on a přidejte se pak k němu. Nemá cenu platit za celou vakcínu.
Jaké máte dno? Nemáte výživný substrát? Máte dost rostlin? Máte plivoucí rostliny? Pokud je problém s řadou tak nesvítit, spíš zatemnit.