Štěně má potíže ortopedické. A prý se mu věnovali - do schodů nosili, nadměrný pohyb taky neměl (ani nechtěl).
Přikládám zprávu, kterou jsem viděla. Je to k pláči.
Štěně má potíže ortopedické. A prý se mu věnovali - do schodů nosili, nadměrný pohyb taky neměl (ani nechtěl).
Přikládám zprávu, kterou jsem viděla. Je to k pláči.
Ano ano, vzhledem k módnosti, covidu a velmi přísným bonitačním pravidlům přibylo štěňat bez PP. Zrovna nedávno jsem se dozvěděla o štěněti, které již v roce života trpí bolestmi a už se jich nikdy nezbaví, je to k pláči. A to je přitom BŠO (s PP) vcelku zdravé plemeno…
Znám 2 bordiny. Jedna lovecky vedená, druhá u koňařky. Obě milé holky, aktivní. Obě tu a tam při ztrátě pozornosti majitele čichnou stopu a zzzzmizííí jak pára nad hrncem.. Obě už našly někde zapadlé, když nemohly ven. Stejně jako jeden bordík loni na Tachovsku, ten se ale tuším ztratil na honu.
Nevím proč, ale malá bílá od 3 do cca 6 měsíců úplně běžně vyplivla hračku/ klacek/ kost do misky s vodou, napila se a plavce už tam nechala 😃
Takže mám jednu fenu kastrovanou a jednu ovariohysterektomovanou?
🤣🤣🤣 Neee…
Mám tu aktuálně 2 feny, obě kastrované jako dospělé ze zdravotních důvodů.
Ta první v 5 letech, šly jen vaječníky, děloha zůstala. Byla žravá, zůstala žravá, ale žádný extrém. Když je třeba jí zhubnout, jde to.
Druhá kastrovaná ve 3,5 letech, všechno muselo ven. Z dříve nežravky je fena zdravě při chuti. Ovšem hubnutí je fakt problém, jde to strašně blbě.
megi-the-pes:Stě rozmazlený frackové.
Zvláštní je, že tyhle fracky mnohdy vyrobí hrozně fajn rodiče, rozumní a pracovití lidé, kteří jinak jsou soudní…jen s ohledem na vlastního potomka ne. A to ani nemusí být jedináček.
Taky mám ve svém blízkém okolí jednu "Vločku". Krátce dospělou Vločku. Znám jí 3 roky. Realita je taková, že okamžitě má co chce. Od oblečení po zvířata. Povinnosti i k těm zvířatům zcela minimální, vše dělá maminka (mimochodem skvělá žena). Snaha o zdokonalování se třeba v činnosti se zvířaty také minimální, a to navzdory téměř dokonalým podmínkám. Vločku téměř nikdy nevidím se smát, o nějakém dělání blbin nemůže být řeč. Když blbneme my ostatní 38+, tak se tváří pohoršeně. Nikdy jsem jí neviděla nadšenou. Věčně chodí s nafouknutou papulí, její rodiče se bojí udělat něco, co by se Vločce nelíbilo. Vločka má za 2 měsíce maturovat, na VŠ nemá a ví to. Jsem velmi zvědavá, zda půjde pracovat a jak s ní v práci vydrží okolí. Vločka mě nemá moc ráda, protože si z ní nesedám na zadek (protože není proč). Opravdu jsem zvědavá na průběh dalších let….
Krásně vysvětlené, to si snad uložím. Takhle hezky bych to fakt shrnout neuměla. Díky!
Před 4 lety jsem si já a moje známá pořídily cca stejně stará štěňata. Já BŠO, ona labradora. Obě feny. Obě náš druhý pes toho daného plemene. A obě zcela a absolutně odlišné od té předchozí. Obě dost nezávislé, labradorka piraňa. Když jim byly asi 4 měsíce, tak jsme si vyměňovaly velmi podobné povzdechnutí (ona tedy víc, já trochu jinou povahu chtěla). No a dneska jsou to obě úžasná zlatíčka. Mazlí se tedy trochu jinak, spíš aktivně, ne že by se poklidně tulily, ale tak nějak divočeji nebo jak to říct. Kousání samozřejmě odeznělo samo.
Ne, nejsou z nich domácí buchty na gauč, ale jsou to milé věrné a poslušné společnice. Bylo prostě třeba je přijmout a ocenit ty klady, které mají. A jsou skvělé!
Nicméně to, že vám chovatel tvrdí, že se úplně změní, tomu bych nevěřila. Je to jen o změně úhlu pohledu a formování toho, co máme a ne co jsme očekávaly..
“Lenočka - to, že se u jednoho jedince něco projeví neznamená vůbec nic.”
Pravda, u jednoho to neznamená nic. A co když jich je v jeden den 25 otestovaných a 22 vykazuje vlohu? Tam už by to šlo, že? Ale já u těch 22 neznám původy, takže nemůžu na 100% říct, že tam nikdo z předků nepásl, i když se domnívám, že ne, protože BŠO pase opravdu minimum.
Noo já bych řekla, že ty vlohy se dědí opravdu dlouho.
Příklad je moje starší BŠO - v jejím původu jsem nedohledala jediného předka, který by se věnoval pasení, aspoň ne nijak prokazatelně. Přesto ta fena má nádhernou vlohu, teď už i velmi pěkné schopnosti.
Jo a ještě jsem vlastně zapomněla, že když k nám přišla ohařice, trávení pošramocený nevhodným krmením a byla jak průmyslová výroba bojových plynů, tak během pár dnů skvěle zabrala probiotika CanVit Probio. Na ten kmen Enterococcus faecium nedám dopustit (v tom Dromy Gastro je mimochodem taky).
Mám (i ve spojitosti s tou gastritidou) velmi dobré zkušenosti s Dromy Gastro.
Myslím, že kdyby Sardullah bydlela v oblasti obydlené vlky, věděla by to. A i kdyby nějaký procházel, tak to není denně, že? Řekla bych, že tím myslela právě to, že ten pastevec se chová právě tak, jak mu bylo vtištěno mnoha generacemi cíleně vybíraných předků a nedá se mu to zazlívat. Pokud to nevyhovuje, musí se s tím umět pracovat a najít alternativu. Ale nevychovanost? Když vlastně dělá to, co dělat má? Ne, nevychovanost to není.
Ovšem ve vztahu k původní debatě: do bytu asi těžko doporučit plemeno, jehož původním pracovním projevem bylo i štěkání, že.
No přesně. Šarpláně to samý - se soumrakem začíná hlásit svojí přítomnost. Přes den zmlkne po okřiknutí, večer ne. Takže ho beru domů. Zajímavé je, že když ho pouštím za pár hodin na noc ven, už nevyřvává. Blbý je, když nejsme doma, ale je to málokdy a sousedů je tu kromě léta minimum. Ale moc mě překvapilo, jak silně se nese ten jeho hlas přes vodu (bydlíme nad rybníkem)!
Fikovnice:Teda ten je! Nádhernej!!!
A hlídat vlastně může i doma…😄
Může, ale to nechci, protože když začne burácet, třesou se i okenní tabulky (a to máme nová okna 😃 )!
Kamarád v minulosti choval s manželkou PP JRT a PJRT a dušoval se mi, že jeden pes dožil 24/26 let, nejsem si jistá. Jeho dcera “jen” 18, tu jsem znala 🤷♀️
Souhlasím. A podle mě to má i spojitost s tím věčně opakovaným, že voříšci jsou zdravější. Protože dřív právě byli všichni (většina) ti voříšci venku a zas tak moc se neřešili. Takže ne že by problémy neměli, ale nikdo je moc neřešil/řešit nechtěl. Zato když už si někdo pořídil PP psa, tak si ho většinou hleděl víc. Bavím se o době 30let zpět a víc, snad chápete jak jsem to myslela..
Tak u nás byl cíl, aby pastevec byl venku. Proto ho máme, aby mě hlídal. Předpokládala jsem, že většinu času tam s ním budou holky a úplně sám bude vlastně jen přes noc. A domů jen na chvíli na pomazlení, že tu nebude chtít být.
Výsledek: je sám jen přes noc, nemá s tím problém. A doma je v době snídaňové, posnídaňové (rozuměj celé dopoledne když to jde), předvečeřové+večeřové+povečeřové (=co zalezu domů, jsme tu všichni). Nu což, vždyť je náš a je fajn tu spolu být. Právě se štěnětem zápasí o žužláka ❤️