Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
ančovička
ančovička (945 příspěvků) 30.06.2023, 14:49:22 xxx.xxx.26.204
Zdenda:

dobrý den jakou barvu maji malá kačata ruánek???? Koupil jsem kačata ruánek a jsou žlutá,neměla by být tmavá strakatá?Prodejce mě ujistil že to ruánky jsou,ale já bych řek ,že jsem koupil zajíce v pytli co vy na to


..a ještě..prohlížela jsem "bazoš"..v inzerci někdo nabízí mladé kachny ,"ruánské" meruňkové(pro mě novinka) 😀..jsou nádherné,trochu jako saské, ale velké..👍...takže všechno je možné..na pekáči to nepoznáte 😀

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 30.06.2023, 14:35:44 xxx.xxx.26.204
Zdenda:

dobrý den jakou barvu maji malá kačata ruánek???? Koupil jsem kačata ruánek a jsou žlutá,neměla by být tmavá strakatá?Prodejce mě ujistil že to ruánky jsou,ale já bych řek ,že jsem koupil zajíce v pytli co vy na to


To je těžké posoudit, existuje kachna ruánská (rouenská) anglická, ty jsem chovala,nádherné veliké tmavě divoce zbarvené..káčata byla hodně tmavá..ale existují ještě kachny ruánské světlé, francouzské..jsou zbarvené, hlavně kačeny, světleji..ale jaká jsou káčata,nevím..třeba se ještě někdo ozve🙂..druhá možnost by byla, že jsou křížené třeba s kachnami pekingskými..možná i s bílými pižmovkami..... pošlete fotky káčátek 😉🦆🦆

 

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 29.06.2023, 16:03:41 xxx.xxx.26.204
Zdenka:

Dobrý den, potřebuji poradit s chovem brojlerů. Kupovala jsem před 5týdny 10 kuřat, staré cca 10dní. Ze začátku jsem je měla na krmné směsi, pak si je převedla na kukuřici. Celý chov (kachny, krůty, kuřata) mi napadly kokcidie, tak jsem přeléčovala Entizolem (dle veterináře). Jedno kuře uhynulo, zbytek v pořádku. Jenomže mi nerostou. Měli by být cca za 2 týdny na porážku, ale jsou jak 14denní. Zaměnila jsem kukuřici za šrot z pšenice, pečivo, dávám zelené, namočenou pšenici - žerou jak vzteklý. Mají holé a jakoby nateklé zadečky. Nemocně nevypadaj. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za odpovědi. Zdenka


Kdo vám poradil takový nesmysl,krmit brojlery kukuřicí a pšenicí?.. přečtěte si na guglu nutriční hodnoty a srovnejte je s hodnotami krmné směsi..brojlery je postavený na rychlém růstu,potřebuje spoustu bílkovin,minerálů,atd..při jejich nedostatku to dopadne tak,jak píšete..zacervenim to není..brojleři se chovají stranou od ostatní drůbeže a co nejmíň pohybu.. kupte jim směs příslušnou jejich věku a dorostou.. směsí šrotů nebo celou pšenicí je krmíme týden před zabitím..v 7-8 týdnech mají skoro 5 kg.. žádné pečivo, zelené, zbytky..

 

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 28.06.2023, 08:30:17 xxx.xxx.26.204

Zadušení králíčku v kotišti se mi také stalo,některé samice měly mladé v pořádku, jiné je nesmyslně zakrývaly senem..stále jsem je musela kontrolovat..nakonec jsem kotistě zrušila..mají z nich hnízda slepice..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 26.06.2023, 17:26:46 xxx.xxx.26.204

Když se  káčata ve vejcích ozývala, normální pokračování procesu líhnutí by bylo proklovaní skořápky a z vejce ven..ale toto vypadá, že kačata asi uhynula..a 30tý den??🤔

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 25.06.2023, 11:54:50 xxx.xxx.26.204

22 týdnů,to je tak na začátku snášky a hodně záleží na tom,čím je krmíte a kolik..ale nemůžete čekat,že jednim dnem začnou snášet všechny najednou..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 23.06.2023, 20:04:24 xxx.xxx.26.204
Kiry:

Nase kocka privedla na svet 5 kotatek. Uz nekolik dnu maji otevrene oci ale porad se jim dokola zalepuji a vyteka z nich hnis je to normalni? Kotata jsou normalne na pude v sene. Da se pouzit treba lidsky opthalmo framykoin?


Určitě to musíte léčit..je to zánět.. MVDr vám dá příslušné kapky a čím dřív,tím lépe..koťatům se zánětem můzou poškodit oči..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 23.06.2023, 19:48:20 xxx.xxx.26.204

Jednou mi syn přinesl domů prasátko (prasničku), byla velká jako kočka..gottingenské..nekdo se ho potřeboval zbavit...bylo nám ho lito,tak jsem ho měla v kuchyni🤦🤦😂..prasnička si rychle zvykla,byla přítulná a chutnalo jí..ale..jen vstala a už z ní  teklo.. kaluže 🤦..a potom to druhé 🤦🤦..není to jako štěně,že se to dá stihnout😲...tak šla prasnička do maštale a aby jí nebylo smutno,dostala do kotce kamaráda, velkého králíka..a byli spokojeni oba..🐷🐰....vlastně nejvíc já 😂😂

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 23.06.2023, 19:22:22 xxx.xxx.26.204
acher:

Pokud je samice v dobré kondici,není vyhublá,aby zvládla další březost a péči o mladý,tak ji můžete připustit hned.


No právě..třeba neměla dost mléka pro mladé, nemusela být úplně zdravá..ono si zvíře neřekne, co mu chybí..jestli je mladá,nechala bych ji radši nějaký měsíc odpočinout a nabrat síly...nikdo tu neví,kolikrát samička byla připuštěná, kdy naposled rodila a odchovala mladé, atd..jestli opravdu nebyla vyčerpaná..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 23.06.2023, 10:33:23 xxx.xxx.26.204
Buggyra:

To je mi jasné, že zanášejí, kráčmery jedny. Ale kam... to budu muset nějak vypátrat. Možná bych si o neděli mohla dát tu práci, a dopoledne tam strávit v činorodém ruchu, a pozorovat...

Já mám hybridí Lohmanky, jsou lehké a běhavé (což ocení člověk zejm. při zahánění do kurníku...). A naštěstí už mám skoro všechny bílé, tak máme o nich s jestřábama dobrý přehled laugh


👍🤣🤣🤣..ale zase je výhoda, že jsou rychlé 😀

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 22.06.2023, 21:08:19 xxx.xxx.26.204
Bodlinka:

to je opravdu hloupý nápad. ovce není plyšák

 

a žádné zvíře si nezaslouží být hračkou pro děti "na prázdniny".


Ano, souhlasím.. velice hloupý nápad..to si to zvíře nezaslouží..a jedno zvíře??.. týrání..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 22.06.2023, 16:54:12 xxx.xxx.26.204
Buggyra:

Včera mládky nanosily spořádaně do kukaní. V zánosu pod chovatelským barokem ani pírko, v kukani pěkně hromádka vejcí :-) Hodné slípky!

Od pěti mládek zatím každý den pravidelně tři vejce, takže podezírám dvě z nich, že si ještě našly nějaké jiné vykutálené místo pro kladbu, musím vyzkoumat :-) Možná je zase na jeden dva dny zavřu do voliery, abych viděla, jestli nesou všechny.


Ty budou někde zanášet 😀..já jsem na podzim (z nedostatku vajec),koupila 5 IsaBrownek,brzy začaly snášet po 5ti vejcích denně a nesou stále stejně 😀👍..sice to nejsou žádné krasavice 😂,ale jejich užitkovost je velice milá 😀🤷

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 20.06.2023, 10:36:14 xxx.xxx.48.3
J.M.:

No, "zázraky se dějí"; možná, že tu nepřipuštěnou kozu ssála jiná koza a tím ji "rozdojila". Ale nevím proč někdo chová nepřipuštěnou kozu, když jejím hlavním produktem je mléko a kůzle, a to se rodí až po připuštění.


Reaguji sice na státy příspěvek,ale i nepřípuštěná koza se dá rozdojit..ale musí proběhnout říje...koza musí být  dospělá, tedy aspoň roční..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 20.06.2023, 10:24:45 xxx.xxx.48.3
Buggyra:

To je dobrá poznámka, já měla za to, že budou i před kunou. Ale tak to by se jistě dalo pořešit delším zásobníkem, třeba oplechovaným, aby se do něj i neprohryzala. No a taky záleží na tom, kolik v něm asi je za den vajec. Každá další lajna vajec je přibližuje k okraji, kde jsou dosažitelnější pro kmotru.


Já mám ta plastová hnízda se zvedacím zásobníkem, klasika..kuna si poklop lehce zvedla,nic nezničila..kuny jsou chytré 😀

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 20.06.2023, 07:53:51 xxx.xxx.48.3
Anonymní:

a pokud nedostanou tuto směs přímo pro bažanty, hrozí například rozjetí nožek. Ty bílkoviny navíc jsou zrovna u bažantů dost potřeba.


Já jsem kdysi dostala asi 10 vajec bažanta,dala jsem je vylíhnout pod slepici, poctivě seděla a  vylíhla bazantiky bez problémů.. tenkrát jsem směs ještě neměla,ani snad nebyly směsi,tak jako dneska,lehce k sehnání..krmila jsem je vlastní domácí směsí,pšenice šrot, vajíčko, kopřivy, jáhly..všichni bazantici přežili,ale museli být ve voliéře , že 😀..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 18.06.2023, 08:47:30 xxx.xxx.48.3
Buggyra:

Nejlépe zabráníte slepicím žrát vejce tak, že jim poskytnete co nejméně příležitostí, aby se k vejcím dostaly. Takže pravidelně vybírat snášková hnízda, dát slepicím více snáškových hnízd, aby se nestřídalo mnoho slepic na jednom, poskytnout slepicím jinou zábavu, tj. obohatit jim prostředí, aby na hnízdech trávily co nejméně času, a zabavily se jinak.

Konečným řešením této otázky je potom snáškové hnízdo s odkulením do zásobníku, kde jsou vejce chráněná před čímkoli, co by na ně dostalo chuť.

Např. Snáškové hnízdo pro slepice Standard, plastové | eshop Kamír (kamir.cz)


Bugyro,ve všem s vámi souhlasím,ale jen malá poznámka na snášková hnízda😀..slepice se mi do zásobníku nedostanou, ale naše kuna je velice chytrá 😂😂ta si umí poradit..přes den se samozřejmě do zásobníku vajíček nechodí,ale stačí zapomenout sebrat vejce😀..jinak ji každý den vajíčko jedno,dvě, necháváme..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 16.06.2023, 23:18:37 xxx.xxx.48.3

Ještě přidám fotku..9.6.se vylíhlo 21 kačenek 2 leté kačence.. spíš tygrovi..😂😂...7 kačenek jsem vzala na několik dní domů,aby nenasydly,bylo jich pod kačenkou moc,byla zima,nezahrala by je..teď už jdou všichni spolu..velká radost 😊

Obrázek Obrázek