Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
ančovička
ančovička (945 příspěvků) 31.08.2023, 15:01:46 xxx.xxx.122.106
Slza:

Dobrý den, snad mi nenadáte za moji otázku. Ještě si zítra pojedu pro brojlery a pekinské kachny. Do podzimu je ještě vykrmím. Ale chci je mít spolu mám jeden výběh. Co bude lepší na krmení? Směs pro káčata nebo pro pro kuřata co bude lepší kompromis?


Brojlety musite krmit smesi pro brojlery, Br1,Br2,Br3…ŽÁDNÁ K1 pro normální kurata,jinak neporostou!!…a žádný výběh a pastva,nesmí běhat..kotec ve chlévě…

Pekingské kachny podobně..vykrmová směs pro kachny..

..a kdyz dáte kuřata s kachnami,tak vám nejspíš všechna kuřata pochcipou ..

To si porizujete zvířata a vůbec nic o jejich chovu nevíte??..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 31.08.2023, 12:43:05 xxx.xxx.122.106
Zrzavci:

Ahá! Děkuju mocinky moc. Já jsem tuhle ukazovala manželovi jeden ten nákres tady, jak to byla taková konstrukce železná, kdy nožky konstrukce stáli v kelímku s olejem - že aby čmelíci. A bidýlka byla v tom rámu. 

Fakt střešní latě??? Mi to přijde hrozně tlustý? Teď nám měnili třechu, tak to mám v živý paměti, jak je to široký. To jsem zaskočena tedy? 🙂


Slepice nedrží bidlo"obkročmo" jako kanár.. sedí nohou naplocho,jen drápky se přidržuje latě.. hrudníkem “leží”na ploše bidla.. když bude mit úzké bidlo, nedej bože kulatinu, hrudní kost se ji tlakem zakřiví.. takové spani musí bolet..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 31.08.2023, 12:10:08 xxx.xxx.122.106
kometa:

Já teda nejsem odborník, ale z logiky věci mi podzimní snáška přijde jaksi nepraktická. Co s housaty v zimě?


Touhle dobou uz mi nikdy žádné husy nesnášely.. momentálně jsou všechny po přepeřeni a cpou se na zimu😀..začnou snášet tak únor, březen..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 31.08.2023, 12:02:48 xxx.xxx.122.106
jara.t:

Včera navečer u nás prázdná obloha a dnes plno vlaštovek i jiřiček.👍


U nás ještě vlaštovky jsou..vyvedly druhé mladé a zatim se ještě na noc vraceji s mladými do maštale a kurniku,kde maji hnizda a bidýlka..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 31.08.2023, 11:20:11 xxx.xxx.122.106
Zrzavci:

Ančovičko  - zeptám se zase v rámci svýh příprav - zakulacené hrany - znamená to, že bidlo je tedy hranol a ty hrany zabroušené dokulata , chápu a proč ne celé kulaté bidýlko, jako třeba mají  papoušci?


Slepice nejsou papoušci🙂..slepice,aby se v klidu vyspala,musí mít pevnou plochu, bidlo typu střešní latě se sraženymi hranami..na kulatině bude v noci balancovat, spánek nic moc, nehledě k otlakům prsní kosti... sražené hrany kvůli zamezení otlakům ,aby ji nebolely prstíky😀 pro některá těžká plemena slepic, jsou vhodná i bidla širší..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 31.08.2023, 08:18:05 xxx.xxx.122.106
Odpověď na příspěvek uživatele Króvka z 31.08.2023, 06:53:31

Já mam bidla postavena ve stylu “opřeného žebříku”,první bidlo asi půl metru nad zemi az do výšky do dvou metrů..nejradši slepice hřadují co nejvýš..  a od sebe tak daleko ,aby mely pro sebe dost prostoru..bidla široká 7cm a zakulacené hrany..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 30.08.2023, 09:56:28 xxx.xxx.122.106
Raduška:

Ahoj,

chci znát váš názor, jaké plemeno se ke mně hodí. Požaduji po něm hlídání. Bydlím na vesnici, pes by byl venku. Pokud možno aby byl lehce vycvičitelný a ne zrovna moc velký. Co třeba dobrman? Nechci ale aby byl agresivní a byl mírný k dětem. Úplná začátečnice nejsem, psa už jsme měli. Díky.


Chovali jsme dobrmany,je to hladkosrsty pes, přes leto do podzimu může byt venku,ale přes zimu ne..a je dost velký.. naše cubinky mely 40kg..na hlidani a na dvorek jsou vhodnější střední dlouhosrstá plemena..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 29.08.2023, 19:49:53 xxx.xxx.122.106
strapaty:

Samici na podporu tvorby mlieka skor ovsene vlocky.Mlieko namusi ktaliky zabit, ale ani nijak pomoct pri tvorbe mlieka.


Ano, ovesné vločky u nás dostávají králíci , kozy i občas trochu   i slepice😀..kozí mléko nemusi podpořit tborbu mleka u damice,to určitě dobré krmeni a ovesné vločky..ale pro mlade mam léty vyzkoušené kozi mléko..milují ho a dobře rostou..ovesné vločky ,granule,dostávají samozřejmě..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 29.08.2023, 18:56:26 xxx.xxx.243.242
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 28.08.2023, 19:18:30

Já jsem videla dost velky úspěch v růstu mladych králíčku,pokud jich bylo hodne v hnízdě..samice s 8, 9 mladymi byly často pronásledovány malymi, chtěli stále pit ..když dostali kozi mléko, za dva dny se ho naučili pít,pije ho s chuti i samice..pronásledování matky přestalo..spokojenost.. dělám to tak ,co máme kozy a králíky..mléko piji klidne do pěti měsíců 😀..dokud to baví mě..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 29.08.2023, 11:56:38 xxx.xxx.122.106
Doron:

Ale jo, to je dobrý nápad, ať si na ni zvykají přes plot a pak vybrat nějakou “ hodnou” k ní. Myslím tu, která po ní tolik nejde.


Možná bych přikoupila ještě dvě bílé slepičky,aby měla stejné kamarádky,než zapadne do hejna..i tu bilou barvu hnědé slepice hůř přijímají..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 27.08.2023, 15:27:16 xxx.xxx.122.106
Anonymní:

Dobrý den, je výhodné dávat samici s mladými místo vody mléko? Kravské?


Místo vody určitě ne..mléko je potravina..mléko se davat králíkům může, ale kravske ne..vhodné jsou mlecne granule..viz.acher..my mame kozy ,tak mladym davam kozi mleko,to je v pořádku..a vodu samozrejme stále..a milují krmné ovesné vločky,obsahují hodně bilkovin..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 25.08.2023, 10:11:41 xxx.xxx.122.106
Odpověď na příspěvek uživatele sharingan z 25.08.2023, 09:59:59

Nemyslím si,že by pani sama o problemu přemýšlela nebo chtela přemýšlet..husy budou trpět dál…říká se.." někomu napověz, někoho  trkni..😀"…já bych se tedy také na to,jak paní husy zbytečně týrá, mlčky dívat nemohla..potom se paní může teprve zamyslet..nakonec jeste pani,co jí poradila, poděkuje 😉..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 25.08.2023, 09:56:56 xxx.xxx.122.106

Slepice potmě nežerou.. nevidí..ani neslezou z bidla…když je ráno brzy světlo, tak ano..já na noc uklízím krmitko se směsí do kurníku, jsou tam jen občas malé myšky 🐁🐁🐁, ty mnoho škody nedělají..chodí na ně  kočky 🐈🐈🐈😉

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 25.08.2023, 07:21:32 xxx.xxx.122.106
Anonymní:

Dobrý, mám čtyři kachny pižmovky, dvěma jsou 2 roky a dvěma rok a u nich mám jednoho kačera, kterému jsou tři roky. Jedna kachna na jaře vyseděla 9 kachňat. Druhá 6 káčat jenže kačer 4 uštípal! Jsem bezradná, prostorem to není, výběh je velký. Jak udělat aby se to příště neopakovalo. Kačera odstavit nemohu protože ta třetí sedá později a ještě ji pojímá. Díky za rady.


Děláte chybu, že kachny s malymi nechavate s kačerem…mívám 5 kačenek a jakmile se mladi vylíhnou,okamžitě je přemístím do soukromí, nejdřív do kotce králikarny, kačenky tak dva dny jsou nejvíc pod kachnou,vylezou se jen nažrat a napit..později je přemístím do většího u země,aby mohly samy ven ..ale opět voliéra,jsou chráněné od ostatních zvířat.. žádné “navolno” po zahradě,mohlo by se jim něco stát..ke kacerovi do výběhu vracím kačenu,až když kacenky odvodi a nema o ně zajem .. začne snášet znovu.takze v žádném případě nechavat s kačerem..

Obrázek Obrázek
ančovička
ančovička (945 příspěvků) 24.08.2023, 18:09:56 xxx.xxx.122.106
kometa:

Viz výše (ančovička a roklanka). Potencionální riziko mastitid. Nežádoucí i z hlediska chovatelského. 


Nechtěla bych - u nás kozu- s pastruky..může se časem něco nežádoucího vytvořit, po porodu hrozí mastitida..ale i z estetického hlediska..nějak by mi to vadilo.. a je to dědičné, jen problémy..viz.roklanka👍

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 24.08.2023, 18:01:46 xxx.xxx.122.106
Buggyra:

No a jako kozy. Samozřejmě, že v takovém případě budou dvě (sezonně tři, že) 🙂 Jestli jednu nebo dvě, v našem režimu, to už je jedno. Navíc když to budou Dexterky, tj. budou velké jak ti shetlandi.


Naše kozy je těžké zasušit před porodem (máme dvě), dojily  měsíc do porodu..mléko na horší časy zmrazuji,na rozdíl od kravského to není problém,vydrží půl roku,bez toho,aby se srazilo.. od kůzlat se oddojuje,všechno by nestačila vypít ..tak nějaké výpadky mléka nejsou..ale jsou to údernice, jedna 4, její máma 5,zamlada ,v létě, až 6 l mleka denně…záleží na genetice a krmení..

Roklanko,super článek 👍👍..to ,kdo kozy nechová, neví..od nevidím do nevidím..a co je to dovolená?..😂😂🐐🐐

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 24.08.2023, 11:52:08 xxx.xxx.122.106

Já mám krmitka pro slepice klasická plechová s mřížkou,aby slepice do krmitka nemohly šlapat a nanést tam špínu…krmítko je stabilni,nejde zvrhnout..potom mám ještě krmitla plastová,"zvony"..můžou se i zavěsit a velikost  se dá koupit podle potřeby.. tato jsou šikovná hlavně pro odchov kuřat..zvony mám pro kuřata i na vodu 👍