Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
ančovička
ančovička (945 příspěvků) 06.09.2023, 19:52:19 xxx.xxx.122.106
Zdeňka Tučková:

Dobrý den, asi 3 dny jedna letošní pižmová kachnička špatně chodí. Dnes křik na potoce a ona se topila. Zdála se mi velmi pohublá, rozřízla jsem jazyk a ejhle žlutý hnis. Zřejmě pojde je velmi vyčerpána. Ale myslela jsem si, že pižmovky nemívaji žabky. Jaké jsou vaše zkušenosti. A teď nevím. Krmiv řepou, brambory, šrot a celý den se pasou a jsou na potoce. Mám je zkusit vyřezávání všechny? Zdá se mi že spíš posedávají než se pasou.


Chudinky malé 😭..z takové stravy bych měla žabky i já..je problém kačenky dobře nakrmit???..absolutně chybi bílkoviny…kačenky i pizmovky se krmi komplexni směsi pro kačenky, žádný balast,čím krmite vy..tak se nedivte,že vam kulhají a maji žabky..jsou chudinky podvyživené a uhynou vám hladem..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 06.09.2023, 10:36:08 xxx.xxx.122.106
Anonymní:

Dobrý den. Zajímá mě kolik kusů zakrslých slepiček jako holandská zakrslá, japonka nebo bantamka se vejde do kurníku 2m2. Díky.


Tak do deseti slepiček..ono záleží na tom, jak mate kurnik přizpůsobený hlavne zimnim podmínkám,protože slepičky nemůžete pouštět ven ve vysokých mrazech..to nechávám  slepicky uvnitř,kde mají krmení a vodu, která stejně ve dřevěném kurníku zamrzá,takže vyměňuji nádoby se zmrzlou vodou za jiné.. a důležitá je zastřešená voliéra okolo kurniku,v případě deště,sněhu,jsou slepicky na suchu..kurnik umistit pod vzrostlé keře,v létě stin je výhodou proti žhavému slunci..mám 14 +  3kohoutky rousných zakrslých- milflérek..

Obrázek Obrázek
ančovička
ančovička (945 příspěvků) 06.09.2023, 09:06:20 xxx.xxx.243.242
JardaPecival:

Hlavně aby to nepřispělo k požírání vajec, bezskořápkový jednoduše ochutnaj a může se to pak rozjet i na normální se skořápkou..


Slepicku bych dala mimo ostatní,pořádně ji krmila,přidala skořápky, vápenec..nedávno jsem mela stejny problem s hybridkou,která snáší bez přestávky už rok.. šla do králikarny pod kontrolu..granule, přilepšení vápníkem..během tydne se skořápka spravila,tak slepicka zase běhá s ostatními..zatím je všechno v poradku..kdyby se to opakovalo,tak půjde šlapat nudle😀

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 05.09.2023, 12:38:13 xxx.xxx.122.106
list:

Já s nimi taky nemám zkušenost, na škole jsme pitvali hybridky a wyandotky jsem nikdy neměl, tak fakt nevím.


Kdysi jsem wyandotky, stříbrné černě lemované, chovala, ale velké..trochu sklon k tučnění měly,ale mám pocit, že to u nas maji všechny typy těžších slepic,maransky,rodajlendky ,naopak vlašky a teď nově hybridky IsaBrown ztloustnout nestíhají 😀..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 05.09.2023, 09:38:26 xxx.xxx.122.106

3x 2m je pěkný kurnik,10,15slepicek se tam lehce vejde....já mám kurniky zděné, jeden dřevěný 2 x 2m,v zastřešené voliéře..  ..zastřešená voliéra je 4x4 m..je to výhoda,když prsi, sněží,že slepice nemusi byt zalezlé v kurniku, chodi volně okolo v suchu..krmení a vodu můžou mít celý den venku, jen na noc ho uklízím dovnitř kurníku..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 04.09.2023, 14:45:11 xxx.xxx.243.242
Odpověď na příspěvek uživatele Jaryk z 04.09.2023, 11:27:39

Hlavně bidla 😀..a jak si kurnik představujete?..velikost,okna, dveře..podlaha..kolik slepic...

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 03.09.2023, 10:59:44 xxx.xxx.122.106
Anonymní:

Ne ne žito je něco jiného. Ječmen používám šrotovaný ale žito mě zajímá. Proč by vadilo?


Ječmen pro slepice je stejně nevhodný jako to žito..i šrotovaný...pro slepice na dobrou snášku používejte granule a když, tak pšenici..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 03.09.2023, 10:50:40 xxx.xxx.122.106

Já myslim,že to žádná abnormalita neni..4 měsíční kohouti jsou ještě ve vývinu, puberťaci,dospívají mnohem déle nez slepicky ..dlouho rostou do kostry,jako vsichni ostatni kohouti...slepičky jsou dřív dospělé, takže při dobrem krmeni se vice zakulacují 😀..kdybyste zabil i jinou slepicku, byla by na tom stejně..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 02.09.2023, 20:20:01 xxx.xxx.122.106
Anonymní:

Připomíná mi to husu štajnabašskou. To je kříženec husy velké (Anser anser) a husy labutí (Anser cygnoides).


Stajnbašska, ani labuti to neni..našla jsem ji na guglu,ale nebylo mi jasné,jak se jmenuje..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 02.09.2023, 20:17:05 xxx.xxx.122.106
Ola:

Boze. Nikdy jsem to nevidela. Jedine, co me napada je, ze strkala hlavu skrz ty velke oka plotu a aby to nedelala (nenicila plot nebo si neublizila) dostala toto, aby se do nich ,,nevlezla,,. Jinac tedy opravdu nevim:/ chudak.


Tak to jsem take nikdy neviděla..ale je možné, že chovatelé msji špatnou zkušenost, když se adi koza zamotala rohama do drátů a možná se oběsila.. zpanikaří a neštěstí se stalo🤔..my máme také “ovčí pletivo”,ale kozy bez rohů,tak se to stat nemůže..ale ty kozy..vždycky ta nejlepší tráva je za plotem 😀

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 02.09.2023, 11:13:11 xxx.xxx.122.106
Robik:

Děkuji, potěšila. No já bych je namočil, tak jsem dával kukuřičné vločky a po těch se mohly utlouct. Se sojovými to bude podobné, jen je více tučná tak jsem nevěděl ale nebudu to přehánět. 


S kukuřicí opatrně, kukuřice má velice málo vápníku, takze slepice jen tloustnou a chybi jim vápník..proto tenké skořápky..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 01.09.2023, 14:59:35 xxx.xxx.122.106

U granulí s léčivy je to jasné..ničím neředit a krmitka stále plná.. spíš zásobníky pro rychlý výkrm třeba králíků hyla.. já krmim granule bez leciv, takže směs.. ječmen, ovesné vločky,granule ..a seno..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 01.09.2023, 12:13:18 xxx.xxx.243.242
Markyza:

No nejsou to husy české, ale husy landeské ale to asi bude s tím věkem pohlavní dospělosti hodně stejny? Pro kometu: já je nechci na podzim množit spíš mě zajímalo jestli mužu čekat snůšku nebo ne.

A ještě dotaz, když se husám odebírají vejce, snesou jich za rok hodně nebo nanesou nějakej počet a končí?


Ne,husy landeske nejsou hybridi na snášku vajec..co takhle strýček gugl?..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 01.09.2023, 11:03:50 xxx.xxx.243.242
Anonymní:

Dobrý den, prosím o radu, popřípadě názor na 2 věci týkající se odchovu kuřat 

  1. Mohl bych použít místo elektrické kvočny podlahové vytápění? Řešil bych to buď topným kabelem nebo topnou rohoží. Důvod: pod elektrickou kvočnou je špatný přístup (uhynulá kuřata, čištění atd.) 
  2. Můžu použít jako podlkad piliny? Někde jsem slyšel, že kuřata je žerou a udusí se jimi. Důvod: Zdroj pilin mám, ale s hoblinami je to horší. Dále jsem slyšel že se dá použít sláma, ale to se mě nějak nezdá. Děkuji za každou radu nebo názor.

A jak řešíte světlo?..já umělou kvočnu nemám, ale i 50 kurat najednou úspěšně odchovám pod výhřevnou žárovkou , jako podestýlku používám zprvu pro maličké drobné seno, větším kuřatum hrubé seno i slámu.. 

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 01.09.2023, 09:20:58 xxx.xxx.122.106
kometa:

Ne. Kuřecí brojleři jsou vyšlechtění na to, aby dřepěli na místě, žrali a přibírali. Rychle a za krátkou dobu. Jinak budete mít šlachovité kuře - maratónce.


..a za půl roku👍