Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
ančovička
ančovička (945 příspěvků) 23.09.2023, 05:26:38 xxx.xxx.243.242
Odpověď na příspěvek uživatele Jozefčík z 23.09.2023, 00:18:02

My jsme meli vždycky kozy hnědé..někdy se stalo, že se narodila kozička rohatá, plemenny kozel byl někdy rohatý,kvůli oživení genetiky..tři rohaté kozy mít můžete,ale “namíchané”,to je problém, rohaté bezrohé šikanují a jsou nebezpečné k dětem.. rohaté kozičky se dají   odrohovat..jinak barva(plemeno) kozy vliv na mléko nemá, kamaradka chová podílové anglonubijky, prý maji vic bilkoviny v mléku..jinak koza dobře krmená a z dobrého chovu doji 4-5 l mléka,mám jednu kozu, uz 11 ti letou, ještě předloni dávala v létě 6 litrů….tak chovu zdar 😀

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 22.09.2023, 18:33:43 xxx.xxx.59.245
George:

Kotiště jsem zkoušel dvakrát s neúspěchem . Samice do něj chodili kadit . Je možné že  to bylo tím že jsem měl kotce menší . Od té doby před kocenim vyčistím kotec , přidám dostatek podestýlky . V zimě jsem kotce zakryl i s otvorem na větrání , jak píše acher  . Pak nebyl problém odchovat mladé i při mínus dvaceti stupních . Nepřipouštěl jsem tak aby kocení vyšlo od půlky ledna do půlky února . To vychází největší mrazy . Teď mám králíky v chlívku a není problém s odchovem po celý rok .


Také jsem mívala kotište několik let, některé samice je využívaly na jedničku, mladí začali vylézat po 14 dnech a rádi se tam ještě dlouho vraceli..občas jsem kotište vyčistila..ale byly samice, které mi tam mladé doslova ucpaly senem a  chodily tam také kadit, tak  jsem kotište musela vyhodit, mladé vyndat a udělat nové , pěkné suché hnízdo a vše bylo v pořádku..nakonec jsem kotište zrušila úplně..když je dobrá samice, dobře krmená, umí se sama o mladé postarat..ale prvni odchovy radši plánuji na březen..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 22.09.2023, 14:11:35 xxx.xxx.59.245
Buggyra:

šmarjá, takový práce s tim, jestli nejni jednodušší slepicím to krmení naházet pod nějakou paletu na nožkách a okolo pověsit záclonu - slepice proleze, vrabec si netroufne… Vyřešeno za dvě hodiny a nemusim shánět broky do vzduchovky, no ne.


Myslím,že ptáky, konkrétně vrabce střílí pro zábavu jen ti slabomyslni…protože opravdu neni žádný problém,jak píšete, zabezpecit si krmeni jinak ,třeba i těmi nášlapnými krmitky..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 20.09.2023, 22:28:12 xxx.xxx.59.245
Odpověď na příspěvek uživatele Lucie z 20.09.2023, 20:19:23

No,stalo se..stávají se horší věci.. naštěstí tento úraz neni život ohrožující, tak to s vaší pomocí přežije…nevím,jestli ještě dnes,ale dříve se provadela v drůbežárnach slepicim kauterizace, upálení špičky zobáku, asi kvůli kanibalismu..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 20.09.2023, 17:30:50 xxx.xxx.59.245
Klóbrc:

dobrý den, jaké všechno ovoce je vhodné pro králíky? Vadily by jablka nebo mohu dávat? V jakém množství, děkuji, Klóbrc


Já dávám králíkům jedno jablko průměrné velikosti obden.. mám uz jen chovne, dospělé..i mladym jsem davala tak jedno jablko asi na 5 králíků..nikdy se jim nic nestalo…ale…nikdo neví, jak, kolik a čím krmite…určitě se nic nestane kralikovi, který je nažraný, seno, ječmen,granule…prostě “plné břicho”,než když jablky nacpete králíka hladového nebo málo krmeného .. sytý kralik má zákusek, hladovy se může"nafouknout",dostat průjem a podobně.. možná i uhynout..proto vám nikdo nedoporučí ,jablky krmit..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 20.09.2023, 17:16:49 xxx.xxx.59.245
JardaPecival:

Zobák není polystyren, můžu se zeptat, jak se to stalo?


Také mi to je velice divné…slepice,ani žádné jiné zvíře si dobrovolně neupálí kus zobáku.. spíš to vypadá na špatné ustřižení zobáku, možná kvůli požírání vajec nebo oštipovaní se..🤔

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 20.09.2023, 14:06:36 xxx.xxx.59.245
Zrzavci:

kašlem na to, pošlu to do kompostu, ešče by je bolely pupky! 😀


Až ty slepice budete mít,tak uvidíte..ona slepice sežere všechno, to byste se divila,co jí všechno chutná🤦..např.milují bobky od koz🤣🤣🤣…a jak dobre nesou 😀

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 20.09.2023, 13:51:07 xxx.xxx.59.245
Buggyra:

Pokud to budou jíst, tak jim klidně dávejte 🙂 Ony si už řeknou…


Mrkev,jablka, žrát budou,ale ty citrusy nejspíš ne..to jsem nikdy ani nezkoušela.. teď je spousta jablek, jednu jablon maji slepice,husy, pizmovky,kozy😀ve výběhu,tak maji čerstvých vitamínů dost..kozy občas dostávají rajčata, i hroznove víno..to milují 😀👍

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 20.09.2023, 11:52:10 xxx.xxx.59.245
Albert:

Řešíte nějak nálety vrabců na krmení pro slepice? Létají mí hejna a odnásí z misek krmení. Prý existují nášlapná krmítka, ví někdo něco bližšího? Kdyžtak kde to mužu koupit. Děkuji, Albert


Neřešíme..vrabce máme rádi, tak slepicim víc přisypu😀…máme jich jedno velké hejno..

Jinak nášlapná krmitka pro slepice existuji😉..zadejte si na gugl..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 20.09.2023, 11:37:12 xxx.xxx.59.245
ančovička:

Chovala jsem indiány, 1/3 , kačenky hodně snášely, coz je i techto kachen přirozené, kachna snese za sezónu kolem 150 vajec(uvádí se až 200, takže jsem vejce, aby nepřišly nazmar, davala do líhně..v lihni se káčata velice dobře lihla..kachny samy zasednou, když se “vynesou”,ale ne všechny.. výjimečně...takže pro odchov je líheň nutná..


Opravuji..vysoká snáška je vyšlechtěná..ne přirozená 🤭🤦..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 19.09.2023, 18:16:00 xxx.xxx.59.245
Lapiduch:

Dobrý den, sedají kachny indických běžců na vejce nebo je nutná líheň. Děkuji nejlépe za osobní zkušenosti. 


Chovala jsem indiány, 1/3 , kačenky hodně snášely, coz je i techto kachen přirozené, kachna snese za sezónu kolem 150 vajec(uvádí se až 200, takže jsem vejce, aby nepřišly nazmar, davala do líhně..v lihni se káčata velice dobře lihla..kachny samy zasednou, když se “vynesou”,ale ne všechny.. výjimečně...takže pro odchov je líheň nutná..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 19.09.2023, 11:11:21 xxx.xxx.59.245
Harazím Vladimír: Prosím čtenáře, máte zkušenosti jak ovlivňuje úmrtnost kuřat, ptáčat suchý vzduch po jejich vylíhnutí? Můžete se se mnou a ostatními podělit o Vaše zkušenosti? Děkuji.

Na co se konkrétně chcete zeptat?..uhynula vám po vylihnuti kurata a nevíte proč?...

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 19.09.2023, 11:06:00 xxx.xxx.59.245
list:

Skleník bude vhodná voliéra na zimu, nikoliv přes léto. To by se slípky mohly uvařit


…a neni jednodušší a pro slepice přirozenější, udělat normální dřevěný kurnik a voliéru 😀😉??..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 19.09.2023, 08:44:30 xxx.xxx.59.245
Martin: Dobrý den,mám problém s kuřetem se slepičkou zničeho nic začalo chodit jak opilé jako když ho nohy nemůžou unést.Ale k žrádlu chodí a žere.Co sním může být?Děkuju za radu

Nejspíš ma kokcidiozu..bez léčby nepřežije,pokud uz není pozdě..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 18.09.2023, 18:04:44 xxx.xxx.59.245
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 18.09.2023, 17:47:47

Tak je to rozumnější 😀..kdysi jsem měla pres zimu ve skleniku 5 x 3 m dva kraliky,samičky..měly tam i dřevěnou budku..udělaly si hluboké nory,do kterých jsem se obcas propadla po kolena😀,když jsem je šla nakrmit..zimu přežily úplně v pohodě..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 18.09.2023, 16:06:42 xxx.xxx.59.245

Já bych se bála vysokých nočních mrazů..sklo mnoho stupňů mrazu neudrží,není to dřevo..🤔..za sebe bych určitě byla pro tu dřevěnou boudu ve skleniku..na 5x 3m pro 15 slepic je místa dost..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 18.09.2023, 15:56:48 xxx.xxx.59.245
Fik:

Tak mám nařízení vybít celý chov 😔 promiňte, nebylo to tak že bych vám nevěřil ale to víte, na zákadě internetové rady sem si to nechtěl připouštět, teď už to mám ale potvrzené. Bohužel.


Je to smutné,ale nejlepší a jediné řešení,jak se mycoplazmy zbavit..o kolik slepic se jedná?..