Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
ančovička
ančovička (945 příspěvků) 26.09.2023, 11:27:22 xxx.xxx.60.9
Buggyra:

Jen teda dotaz od neznalce - tenhle výživový stav koz je ok? Na můj koňařský vkus mají moc kostnaté kříže a vpadlé boky před kříži, ale u koz se to asi posuzuje jinak, žebra jim netrčí… Nebo je to tak v dojné sezoně obvyklé, prostě se vydají do mlíka a pak to naberou? Možná mě trkli jen ti nejhorší jedinci na foto, ostatní vypadají zřejmě dobře…

https://www.in.gov/boah/files/Goats_BCS_pamphlet.pdf


Nene..v úvodním příspěvku jsou všechny kozy na jednicku s hvězdičkou..vyjadřovat se k označeným kozam nema smysl, je  to  jasné a pochopitelné.. reagovala jsem na tu hubenou kozu na vašem odkazu..🤔😄🤦

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 26.09.2023, 08:56:25 xxx.xxx.243.242
kometa:

Viz výše. Ono ty kozy jsou opravdu většinou jako “z kozy duch”. Tak jako mně se “nelíbí” achaltekinci, jsou prostě takoví nohatí, kostnatí - ale pro život na polopopuštích přizpůsobení.


Ta jedna koza byla opravdu extrémně hubená.. nejspíš málo krmená nebo nemocná..starší kozy můžou být hubenější,ale tohle je moc.. 

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 25.09.2023, 18:03:17 xxx.xxx.60.9
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 25.09.2023, 17:44:18

Ten mě také napadl..pokud jsou hnizda s vejci na podlaze kurniku nebo ve výšce pro ježka dosažitelná..jednou mi ježci vybrali několik vajec z pod krůty,  než jsem ježka přistihla pri činu..měla hnizdo v bedně na podlaze..ježek odchycen a odvezen do lesa 😄

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 25.09.2023, 11:37:45 xxx.xxx.60.9

K nám kuna chodi v noci,ale cíleně jí necháváme pár vajec,aby nešla pro slepičku 😄..jinak jsme také kdysi nacházeli schovaná vajíčka na půdě na trámech..dokonce jednou odnesla vajíčka z pod slepice těsně před lihnutim a podle pípání vajíček, kuřátek, jsem je nacházela a z těch trámů sbírala 🤣🤣🤣

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 25.09.2023, 10:48:43 xxx.xxx.60.9
Bodlinka:

to je velká výhoda, protože jako nečlen seženete tak někde na konci sezony přebytky kroužků

ale většinou chcete nakroužkovat kuřata na jaře, někdy i v přejaří


👍🤔.. bohužel.. já si kupuji kroužky od kamarádky ve svazu,která jich koupi vic a tedy můžu kroužkovat na jaře....

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 24.09.2023, 13:55:35 xxx.xxx.98.38
Odpověď na příspěvek uživatele roklanka z 24.09.2023, 13:32:58

No,to je smutné, staré kozy si asi těžko zvyknou na nové,cizí prostředí a jiné zacházení..😥..já bych moji starou Růženu ani její pětiletou dceru prodat nemohla,jsou to moje kamarádky,něco jako psi.. ale je něco jiného, když jich máte stádo, nějak se to řešit musí..

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 24.09.2023, 12:18:55 xxx.xxx.243.242
Anonymní:

Tak děkuji, přidala jste jej do hejna normálně během dne? 


Ano.. ráno  jsme housera  přivezli, pán říkal, že ho musím zatím dát zvlášť,že ho starý bude rvát..přesto jsem ho pustila pod dohledem na zahradu k ostatnim a hlidala ho..chvíli chodil okolo hejna, husy i houser ho nepustil blíž, žádná agrese...tak jsem je nechala..druhý den už ho husy přijaly, houser si ho nevšímal 👍..novou husičku určitě přijmou,sice budou mit “kecy”,ale bude to dobrý 😄

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 24.09.2023, 10:40:23 xxx.xxx.59.245
Anonymní:

Moc pěkné hejno máte, spotřebují hodně krmiva když k tomu mají pastvu? Děkuji, Ruda


Děkuji 😊jsou to letošní ,4 měsíční pizmovky a husy dvouleté..k pastvě maji 2000 m zeleného výběhu a krmeni adlibitum..tedy stálý přístup cely den..dle chuti😀..pizmovky  jsou ještě ve “vývinu”, tak se cpou celý den, maji výkrmovou směs pro kachny plus pšenici..husy se vice pasou,ale také pšenici a  dle libosti.. když jsou mladá zvířata na výkrm ( nejen), musi se jim dát,co potřebují..potom jsou zdravá a rostou před očima 😊😉

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 23.09.2023, 22:57:22 xxx.xxx.59.245
list:

Jj, jak se těší a snaží připravit na všechno možný, co by se mohlo stát, je boží 👍


Kdo má rád slepice, je náš kamarád 😀tak ať už jí to brzy vyjde  ✊✊,bude dobrá slepičářka👍🐔🐔🐔🐔🐔🐓

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 23.09.2023, 21:43:58 xxx.xxx.59.245
list:

Já taky každému doporučuji nejprve načíst a pak se ptát, ale Zrzavci se neptá na hlouposti. 


Tak to určitě 👍..kdo je připraven,není překvapen 😀je chvályhodné, že má živý zájem,aby něco nepokazila, což u těch slepic tak moc nehrozí, protože jak jsem psala,slepice jsou schopny sežrat,co se dá..hlavně aby dostaly dobrý základ krmeni  a potom trochu toho ostatniho pro zpestření jídelníčku 😊líbí se mi,jak se Zrzavci na slepice těší 😍😇

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 23.09.2023, 15:26:39 xxx.xxx.59.245
Anonymní:

Hezký den, mám kmen hus českých 1,2 a chci k nim teď na podzim přiřadit ještě jednu husu. Jak to udělat aby ji bez problému přijali? Mám to udělat v noci, večer nebo naopak ráno abych je mohl celý den pozorovat? Moje trojice je spolu od housat, tam problém nebyl. 


Myslím,že problem nebude..nedávno jsem koupila mladého housera k mým 1 + 3 pomoranky a hned v poledne jsem ho pustila k ostatním, starý houser + 3 husy..starý houser mladeho ignoroval.husy si ho se zájmem prohlížely..trochu ho odháněly, ale druhý den už ho vzaly a vše bylo v pohodě...dneska už mlaďoch převzal velení a hrozně řve,že on je tu pán 😀

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 23.09.2023, 06:23:24 xxx.xxx.243.242

Diskuze je fajn,jen ať běží,ale já bych úplnému začátečníkovi doporučila nastudovat o chovu konkrétníhozvířete odbornou literaturu..základy chovu, krmení a zdraví zvířat, podminky chovu..a diskuze, super😀, když nevím, zkušenější poradí 👍