Ježiš ještě že už není T. Rex.😀 By sežral půl obyvatelstva než by někomu došlo, že to není zrovna mazlíček vhodný na chov. Ovšem bezesporu to byl původní druh a tak by jistě nějaké pomatené profesory napadlo ho hájit.😀😀
Kapánek prostoduchá demagogie, či pokus bejt vtipnej ? mno nevyšlo 👎
Ostatní psy krmíme barfem. Štěněti chci ze začátku maso povařit. Nevím mám prostě jen pocit, ale pak samozřejmě chci aby si postupně zvyklo i na barf. Děkuji Vám všem moc za rady, ohledně granulí.
povařením maso zbytečně ničíte , netřeba se bát syrového (mimo divočiny, zejména černé)
Nevím mám prostě jen pocit, ale pak samozřejmě chci aby si postupně zvyklo i na barf
Myslíte , že psi se rodí s potřebou granulí či vařeného ? Opak je pravdou 😉
Mě furt hlava nebere, že zkušenosti lidí co odchovali desítky štěňat na mase se v klidu hodí za hlavu a řídí se "zkušenosti" lidí s odchovem pár štěňat za život, které samozřejmě přežili i na NEpřirozené potravě…
Víc už říci neumím. Snad jen to, že vím, že zkušení chovatelé dávají do společné klece samečka a samičku kanárků pouze na krátké období jejich toku.
Doba pokročila a už to dávno neplatí. Zkušení nechávají 1,1 po celou dobu hnízdění spolu v prostorné kleci min cca 100d x 50h x 80v. Oddělí jen už samostatné odchovy (dva max tři hnízda) a vše jde pak do prostorných voliér a na zimování pak oddělit pohlaví.
(zkušenost čerpaná od chovatele více jak 400 párů 😉a přes 2500 odchovů /rok)
Když si vezmete, jak vznikají mutace různými kombinacemi barviv melaninu a psittacinu
tak je jasné, že jde o “nabarveniny” čímž se baví nějaký pitomec
Nastříkání ptáka je v Novém Jižním Walesu trestný čin týrání zvířat s maximálním trestem šest měsíců nebo pokutou 5 500 dolarů. "Každý, kdo chytí a změní vzhled divokého zvířete jako vtip, je nemocný a potřebuje se naučit respektovat přírodu."
Lidé se dělí na 2 druhy. Jedni krmí psa masem, a druzí celý život zjišťují, které granule alespoň malý podíl masa obsahují. Tip první vědí naprosto přesně co jejich pes žere, ti druzí vědí, co by jejich pes žrát měl. Co ale skutečně žere, to věští z popisu složení na obale a kávové sedliny.
Historie ukazuje, že komerční krmné produkty pro domácí zvířata mohou vyvolávat choroby. U některých chorob je znám vliv komerčních krmiv, u jiných nikoli. Základem je to, že strava složená převážně z nízkokvalitních cereálií a vyškvařených masných krmiv není tak výživná ani bezpečná, jak byste pro svého psa očekávali.
Pořád se mele o škodách na nezabezpečených ovcích. Zapomíná se na miliardové škody způsobené přemnoženou spárkatou v lesích, které vlci velmi úspěšně snižují.😉
Tak AM je většinou daleko klidnější (a u nás už pracanti více méně ani nejsou).
Pouze výstaváci.
Přesto u samců při nedůsledné (avšak laskavé výchově) bývá problém se stejným pohlavím a vzhledem k jejich síle je to srovnatelné s pastevci a rozhodně to není “sídlištní mazlík”, zvládnutelný pro subtilnější děvčata.
U fen to bývá trochu lepší. Záleží na tom kterém jedinci, což platí zejména na lidském konci vodítka - na “psovoda”.
Není to “otrok ovčáckého typu” . Má vlastní názor, slušně loví, ale oproti SH je to víc salámista, ale také je raději alespoň ve dvojce než singl. (klidně i se sitajem či vestajem )
Je to vynikající parťák na dogtreky a jiné dlouhé výlety.
Obecně by mělo platit, kolik měsíců, tolik nachozenych km - za cely den. Toto by se mělo dodržovat u velkých psu do roku, nejlépe do roku a půl. Štěně se musí zaměstnávat i psychicky, ne jen fyzicky.
nesmysl😀a nic neplatí 100% a pro všechna plemena
to bych všechna svoje štěňata musel asi svazovat tak cca od 01 hod (v noci)na dalších 23hod - páč by “doporučované” denní dávky by už od půlnoci měli splněné 😉
klidně celoodpolední courání - tempo udává štěně, i s několika hod přestávkami na papu a spaní a hraní (dobrá knížka, dalekohled na pozorování a kochání s sebou)
beru hrubomleté hovězí - na zookrámě v Písku Pošvář 45/kg,
ve Vimperku Velva 52/kg
v lidské masně drůbeží krky , skelety do max 30/kg
takže pořád výhodnější než spečený hnusy , ale jasně , že humus grancle ala Pedigree a marketovky vyjdou “levnějác”, ale ty bych nedal ani psům úhlavních nepřátel 😉
Odpověď na příspěvek uživatele Novi841 z 11.08.2023, 17:17:18
z tohoto vašeho textu plyne, že o chovu máte velmi slabé (žádné) povědomí, tož si dovolím v zájmu želv a snaze zamezit jejich týrání ve zkratce zásady chovu - Tož pro testuda je optimum chov ve venkovním výběhu (4. - 11. měsíc + zimování ve zbytku roku (11 - 04)
Základní potřeby želv :
1) dostatečná vlhkost (spaní ve 100% vlhkosti min 8hod)
2) správné teploty - výhřev cca35, chladný kout 20, na noc co největší pokles
3) správný poměr Ca/P v potravě
4) dostatek vitamínu A a D3, A bude mít ze správné stravy a D3 z kvalitního UVB.
Vlhkost lidé často podceňují a přitom je to zásadní otázka nebudou-li spát ve vlhku, budou vysušené, žádná miska s vodou ani koupel to nenahradí. Máte-li jen 2, dejte si vedle do přepravky prosáté hobliny, naprosto mokré a tam je vždy večer zahrábněte a ráno je vyndejte a uvidíte rozdíl.
Pokud nemáte na striktní oddělení psa x fena v kritické dny (max týden) prostory či možnost azylu (nejlépe psa) pak nechte v dospělosti (min 18 měs a více dle velikosti) vykastrovat fenu - tam je +/- u kastrace více méně šul nul,