Na tý fotce se dvěma spřeženíme je vidět, že jednou po nějaký cestě, to projedou ti před nima a nebo se ta trasa nějak upravuje třeba skutrama jako běžecký stopy?
U toho Yukon Questu je nějaký problém USA-Kanada?
jj, v době covidový se rozhádali, ale hlavně amerikánům vadilo, že Idi (ač tak soustavně prohlašovali) není jediný a není nejtěžší…páč to byl bezesporu YQ
na Idi maj lepší tým na propagaci a manegment i se tam soustředí spousta prachů a o ty jde až v první řadě … 👎(YQ dělá parta dobrovolníků)
kdo zajede YQ je v tu ránu uznáván zasvěcenými
z Idi je "mediální celebritou"…pro mudly,
tím neříkám, že jsou “horší” , ale prostě dojet Idi je snazší 😉
Rybičky si snadno obstaráte v ryb. potřebách kde prodávají “nástražní ”. Leklé vám dají za pakatel. Popřípadě si dojít jednou za rok s kýblem při vylovování rybníka…a zamrazit a máte vystaráno. Pokud je to pro vás “obtížné” , tak je nechovejte.
Brent dorazil do Central v 6:12 se 14 šťastnými psy! Zde si odpočine 6 hodin +rozdíl a vydá se směrem ke Kruhu! Brent a psi jsou ve skvělé náladě. Během tohoto odpočinku se dobře vyspí a nají a budou připraveni na druhou polovinu!
Dnes startuje (jako tradičně první sobotu v únoru) značně “očesaný” Yukon Quest, na pouhých 300 mil - 15 musherů a na 200 mil 5. Je to věčná škoda, intriky atd….pohřbily nejtěžší závod na světě (1000 mil)
jak sami uvádějí :
Jede se pouze v Yukon Quest Alaska je aljašská strana historického 1000 mil dlouhého Yukon Questu. I když v současné době nepořádáme mezinárodní závod, máme bohatou tradici a historii, na kterou jsme velmi hrdí. Pro lidi, kteří se chtějí dozvědět více o 1000 mil Yukon Quest, přečtěte si více zde... I když všichni doufáme, že se závod na 1000 mil podaří obnovit, do té doby budeme pokračovat v pořádání distančních závodů a udržovat tradici naživu.
favoritem je několika násobný vítěz 1000 YQ i vítěz Idi (22) Brent Sass , spolupracující s ManMatem 😉, co je to za panáčka si můžete přečíst na https://wildandfreealaska.com/
Tato budečka u nás v krámě stojí pouze 100 Kč na jaro bych klidně 3 koupil ale je to vůbec bezpečné pro ptáky? Je hodně malá to by asi sýkorkam nevadilo ale nevybere je nějakej dravec ten materiál je nic moc a nevím jak dlouho to bude odolné proti dešti asi je to spíš na jedno použití?
Z čeho je není dobře vidět .
To “bidýlko" je tam dobrý jen pro kočky, aby se měli za co držet, když packou ”šátrají" dovnitř. Chybí oplechování vlezu, klidně si ho strakapoud rozšíří a vybere holata…
Udělat si sám budku z alespoň 1,5 - 2 cm prken, oplechovat vlez atd…je práce (když budu hooodně pomalej a odpočívat)tak na cca 2 hod - zábava na dny kdy celodenně prší 😉
zkuste a uvidíte - odstraňte “bidlo” , oplechujte vlez
Vysílat s povelem “ hledej páníčka” třeba.. Tak bych to asi učila já.
jo ale klidně stačí začít doma , stačí když na “kde máš páníčka” páníček zašustí pytlíkem a psa odmění, že přijde k němu… to pochopí ihned po pár opakováních, pak odejde vedle …atd…za dva dny ho bude klidně hledat i venku , teda jestli je pažravej a není dementní (nebo plemeno co nespolupracuje “bezhlavě” 😉)
dík, říkala jsem si jen, jestli ve složení granulí není něco, co by slípky neměly, nebo tak.
😀tam jsou samé zdravé věci , (psali v reklamě )- jako pojidla , konzervanty , dochucovadla, emulzifikátory zabraňující odloučení vody a tuku, antioxidanty bránící tomu, aby se tuk stal nechutným, a umělá barviva a příchutě, které činí produkt přitažlivým pro spotřebitele a chutnějším pro jejich zvířecí společníky….
Plánovaný program na schůzku KCHŽ v neděli 11.2.2024 🐢
9,30 Nataša Velenská, Zoo Praha: tajnosnubné a hlučné námluvy v želvím společenstvu
10,00 Petr Velenský, Nataša Velenská, Zoo Praha:Manouria impressa. Devatenáctiletá cesta k rozmnožení „nechovatelné“ želvy
11,00 Markus Auer z drážďanského muzea On the track of the Black-breasted Leaf Turtle in nature and some implications for the captive care of Leaf Turtles (Geoemyda spengleri and G. japonica) in a small scale breeding operation in Europe 12,30-13,00 Nataša Velenská, Zoo Praha: I samci želv mají pestré „svatební“ hávy 13,00-14,20 polední pauza (komentovaná setkání na ID s Vojtěchem Vítou a s Natašou Velenskou na pavilonu velkých želv
ve 13.00 a ve 13,50 v Pavilonu kočkovitých šelem a plazů (zaměřeno na námluvy, kladení apod.)
14,30 Robert Javorský: Jak jsem (ne)potkal želvy na Novém Zélandu – o ptácích a floře tohoto ostrova
15,30 Komentování v Čambalu – se zaměřením na vodní želvy a jejich namlouvací rituály
Při běžně chovaných plemenech holubů nedoufejte (na rozdíl od chovu exotů) ani v přibližnou návratnost investice. Počítat s tím, že prodejem holoubat “si na sebe vydělají” nelze.
(Pokud byste nevlastnil celosvětově proslulý chov PH, což začátečníkovi opravdu nehrozí 🙂)
Jde o dotovaného koníčka. Snad u chovu na maso by se dalo hovořit o jistém přínosu pro domácnost.
Jinak zbývá jen čistá radost , kterou většina společnosti, co nemá SRDCE holubáře nechápe.
Na výběr je nepřeberné množství plemen v mnoha barevných rázech. Taková ČČ kropenka je mistrovská fantazie…