Tak to je hodně smutná zpráva. Já to přičítám hodně dlouhé sezoně, včely začaly plodovat strašně brzy a prostě celá sezona byla netypická. Roztoči měli možnost to rozjet.
Příspěvky uživatele
drvodelkafialova
Letos krmíme už od konce září, nic moc nedozrálo a mají hlad. Létá jich letos mnohem víc než jiné roky. Pořídili jsem krmítko s foťákem, je to sranda, za 12hodin udělalo cca záběr 300ptáčků.
U nás je nížina nejnížinovatější - 200m nad mořem. Ale tatarka je velice odolná. Je to volně sprášený kříženec Jeřábu muku a hrušně. Vyznačuje se odolností - dokáže růst téměř všude. Je zajímavý i tím, že netrpí rzí hrušňovou. Jenže se nehodí do dnešních malých zahrad. I tam kde by se dal použít jako okrasný a stínící strom jeho použití komplikuje neskutečné množství plodů, které produkuje. Na vzrostlém stromě v létě dozraje až 400kilo malých sladkých hruštiček, které takřka najednou opadají a neskutečně lákají mraky vos.
O tom, jak by na tom případně zimovaly, jsem taky přemýšlela, jsem rádo, že bez problémů. Nicméně, ta tatarka má jen kolem 13-14, to pro ně asi až tak zajímavé nebude, jako šťáva z peckovin nebo hroznů. I tak, je to zajímavé. Na jaře sem dám fotku, jak se chytly🙂.
Už aby bylo jaro.
Chyba je u mne. Jak jsem se soustředila na hrušek, přehlédla jsem že je na fotce slíva😃
Možná Ontario nebo Zelená renkloda, taky je máme doma.
Nádhera!!
Snad to dokonce není tatarka? Nebo pláně?
Jasně S těmi hmyzáky máte pravdu, nevadí mi když se přiživí. Navíc tatarka bohatě kvete, tak si přijdou na své i včelky. Jsem na ty stromy zvědavá, jak se uchytí.
To nevadí. Je to nádherný strom, tak si zobne ostatní havěť😃
Hm. Když už bych se čistě teoreticky chtěla někoho zbavit, použiju třeba bolehlav. Ten se ani do čaje dávat nemusí, stačí mastička. Na druhou stranu, já vždycky dávám přednost pořádné hádce, ta pročistí vzduch a je klid.
Zdravím všechny! 🙂 Probírali jsme tu už spoustu věcí, které včely dokážou zužitkovat – od nektaru přes medovici až po cukerný sirup. Ale co ovoce? Mohou mít včely snůšku i z něj, pokud je ho dostatek? V práci jsem teď získala vysokokmeny Hruškojeřábu ouškatého (Tatarovy hrušně). Až se za pár let rozplodí, každý strom může dát klidně i metrák nebo více plodů. Já pro ně zatím využití nemám, protože se díky vysoké cukernatosti používají hlavně v pálenicích. Napadlo mě ale, jestli by z těchto plodů mohly mít nějaký užitek včely. Vím, že včely ovoce většinou nepoškozují, ale když už je něco načaté (třeba od ptáků), často se přidají, zvlášť u sladších plodů. Nejsem si ale jistá, jestli je to pro ně jen občasný dopňující zdroj potravy nebo něco, co by mohly aktivně využívat, například v obdobích nedostatku nektaru. Jaké máte zkušenosti vy? Myslíte, že by ovoce, jako jsou plody hruškojeřábu, mohlo být pro včely užitečné? 😊
50+ ví, že mrznout před Strakovkou je každému putna. Volby se blíží a doufám, že se to zruší. Nicméně pro jistotu si platím připojištění, které mi umožní jít do předdůchodu.
To je samozřejmě každého právo. Ovšem stejné právo mám já v tom napsat svůj názor na dotaz tohohle typu.
Ovšem takhle je to jednodušší. Nicméně, pokud anonymovi křivdím, není nic jednoduššího než sem nahrát krátké video z dom.kamery co zmínil, kde uvidíme ty kočičí bezdomovce pohrdající vybranými lahůdkami. Hned potom se za své škaredé myšlenky omluvím.
Granule ne. Kočičí konzervu, kuřecí krčky- syrové, vajíčko, moučné červy apod.
Pozor na podávání rad anonymům. Dotaz je krajně podezřelý. Hladová toulavá kočka je schopná sežrat takřka cokoli, oblíbená kočka sousedů, kterou chci zlikvidovat, se nalákat nedá a tak se pod vhodnou záminkou poptám chovatelů, na co by to šlo.
https://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/kolin-mestska-policie-kolin-husa-pepina-utulek-11112024.html?seznam-hp=1&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1291411&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
Je vidět, že Gustík dokáže inspirovat i své vzdálené příbuzenstvo.
Povolenky protože greandeal. Není greandeal, nejsou povolenky a rázem je elektřina z uhelných elektráren nejekonomičtější.
Já nikdy nebudu souhlasit s neustálou salámovou metodou, kterou nám ukrajují osobní svobodu. Nikdo nemá právo kecat do toho, co kdo chová, pokud zvířata netýrá. Přesně tyhle argumenty, které tu používáte , vedou k šikaně poctivých chovatelů.
https://www.pnutsfreedomfarm.com/
Tady se můžete podívat na vzornou záchranou stanici zvířat.
Jenže takhle se dá dívat zrovna tak na chov dejme tomu služebních a pracovních psů. Pod tímto úhlem pohledu by se krásně dal zakázat třeba chov ohaře všem, co je nepoužívají k lovu, tažných psů, honáckých atd. Jako společníky by si směli lidé pořídit pouze dejme tomu psy typu bišonek a pouze s průkazem původu. Chov kříženců by byl přísně zakázaný a trestaný pokutou, odebráním zvířat a jejich následným humáním utracením. Stejně by se postupovalo u nepovolených chovů služebních a pracovních plemen.