Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 04.08.2023, 20:00:37 xxx.xxx.230.181
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 04.08.2023, 16:42:00

Ale jo, klidně může sežrat celé mládě. Měli jsme před několika lety samici, vždycky odchovala 6 mláďat. Já kontrolujju letmo hnízda a několikrát jsem měla pocit, že tam jich bylo víc a jednou jsem ji nachytala, jak ho chroupe. 

Ale tady to opravdu vypadá na nepovedený porod. 

Nenechala bych ji trápit. Pokud nežere - sekerka nebo veterina.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 02.08.2023, 20:18:13 xxx.xxx.230.181

Copak já, já se snažila babičce vysvětlit, že díky mému pečlivému vedení, Gustav přesně odhadne kolik plodů je schopen keř okurky uživit. Nicméně ta dobrá stařenka vypadala, že nepřetáhne berlou jen Gustíka, ale i mne. Tudíž v zájmu mém, Gustíkově a klidu mé tchýně, jsem byla nucena výcvik ukončit

Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 02.08.2023, 07:36:37 xxx.xxx.230.181

Zdravím😀. Tak jsem uvažovala, že  Gustíka vycvičím na zahradníkova pomocníka. Jako kontrolor kvality mé práce, se osvědčil. Nicméně, jinak je to zahradní škůdce a žere okurky😜.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 31.07.2023, 18:02:18 xxx.xxx.230.181

My měli postupně hodně psů, ale nejsrandovněji přišla ke jménu naše malá čubina. Před 12lety jsem měla tak trochu těžší období a byla jsem z toho smutná. Aby mě rodina rozveselila, pořídili mi štěně o kterém mi tvrdili, že je to čistokrevná čivava. No tak jsem ji tak pojmenovala, protože teď když někdo namítá, že se kolem mého miláčka čivava pouze zdálky ochomýtla a čivavu nevlastním, mohu hrdě prohlásit, že rozhodně vlastním Čivavu. Ale slyší na Čivinku.🤭

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 31.07.2023, 07:47:35 xxx.xxx.230.181

No, zatím je klid. Psa jsem od toho incidentu neviděla. Nemám ráda psí rvačky, i když ten můj nakrásně vyhraje, stejně bych musela na veterinu, co kdyby. A Herýsek nemá veterináře rád.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 31.07.2023, 07:41:18 xxx.xxx.230.181

Já na tyhle věci nějak nedokážu věřit. Mám báječného šéfa, zná se s kdekým, taky třeba s Kočkovými a také jejich sestřenkou věštkyní Kludskou. Historky, které nám o setkáních s touhle partou vypráví, moji skepsi vůči vědmám dost potvrzují.😂🤪

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 31.07.2023, 07:32:05 xxx.xxx.230.181
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 31.07.2023, 07:27:10

jenže problém byl v tom klacku🙂. Čím víc na kohouta útočíte, tím je agresivnější. zvlášť když je to chlapák, co dokáže hejno bránit.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 31.07.2023, 07:26:41 xxx.xxx.230.181
JardaPecival:

Násilí? Manželku možná(samo až po písemným souhlasu GDPR), ale moh by někdo někoho takovýho lískat proutkem?? Leda nějakej sado maso ten, chysta 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

to jsou nádherné slepičky😍

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 28.07.2023, 14:29:18 xxx.xxx.230.181

On ani ten retrívr nemusí nadšeně vítat psy na své zahradě. 

Ono by se asi mělo rozlišit mezi psem, co jen má upozornit štěkotem na návštěvu a mezi psem, co má případně vetřelce pacifikovat.

Ono je to určitě o plemeni, ale jistě záleží i na povaze a výchově. Mě třeba ten náš nijak jako žádný radikál - zabiják nepřijde. Jako lidé se ho bojí (to je vpořádku), před většinou návštěv ho zavírám, ale zas tolik lidí k nám nechodí. S cizími dětmi bych ho hrát nenechala. Pravda je, že na velké a ostré psy jsem já i celá rodina zvyklá a asi víme jak se chovat, ale že by měl Hery touhu zabít kohokoli na potkání, to rozhodně ne. Vyděsit, to jo.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 28.07.2023, 10:02:43 xxx.xxx.230.181
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 28.07.2023, 09:41:39

Určitě je nutné dodržovat opatrnost, proto máme ten kotec, kam ho zavírám, když přijde návštěva. Pes není v kotci stále, jen když je na dvoře někdo cizí. Ale tohle dodržuju s každým ostrým psem, kterého jsme kdy měli. 

Co se týká zlodějů, pokud chce někdo spáchat sebevraždu, kdo jsem já abych mu v tom bránila. 

Ale vážněji, už se stalo, že Hery na lidi zaútočil, respektive dostal se s nimi do kontaktu, kdy je mohl pokousat, protože k nám vlezli na dvůr. Řval, zahnal je okamžitě zpátky k bráně, ale úplně mu stačilo, že stojí strnulí hrůzou, nepokousal je i když mohl.

Venku na procházce nebo když jsem v sadu, který je neoplocený se pohybuje kolem mě, neutíká a nechává lidi na pokoji. 

Co se týká věku, kdy začal hlídat, no cca 7měsíců už hlídal a nechtěla bych se s ním popotahovat, roztomilý přátelský medvídek, tedy k cizím, nebyl nikdy. Teď mu jsou tři roky.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 28.07.2023, 09:01:34 xxx.xxx.230.181

Tak my třeba máme doma jako hlídače středoasiata+dvě nehlídací feny. Respektive fenky hlídají ve smyslu štěkají, ale nic neubrání, protože je jedna malá a druhá mmírumilovná. SAO je pro mě skvělý pes. Snáší a má rád zvířata, která zná, vychází se psy, které zná, aspoň ten náš. Domů nechce, nemá rád uzavřené prostory a chce vidět na pozemek, který hlídá. Miluje děti. Majitel musí počítat s tím, že silou s ním nepořídí, pes vás poslechne, protože vás má rád a úplatky ve smyslu pamlsků, hry apod nefungují. Jsou strašně chytří, pamatují si všechno a na to musí člověk pamatovat.

Obrázek Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 21.07.2023, 13:13:04 xxx.xxx.230.181

My doma krmíme převážně vojtěškou. Tedy sušená vojtěška, 2xdenně oves+granule bez léčiva, v zimě řepa, přez léto krouhané kopřivy. K tomu sežerou slámu z podestýlky a mladí a kojící samice vločky.

Vojtěšku sejem na jaře s nějakým obilím, většinou ječmenem. Ten se poseká a usuší jako seno a vojtěška proroste. 

Obrázek Obrázek Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 21.07.2023, 07:49:24 xxx.xxx.230.181
Zrzavci:

Brýtro pani Drvodělková,

zdá se, že kačák nějak nestojí o popularitu a chce zvostat v utajení 😀 😀 

Gustik mého muže pobavil, děkuji převelice. Jak voni to kucí mezi sebou mají, v záběrech vypadá Gustav opravdu jako, že tvrdě velí a Kačákovi moc nepovolí, jsou kámoši, nebo ne?


Oni se spíš vzájemně tolerují. Kačák má svojí kachničku, ta není ochočená a jen ten mumraj pozoruje schovaná v křoví. Husy jsou čistě býložravci a kachna a IB zvlášť dává přednost hmyzu, takže si vklidu žijí vedle sebe. Kačák je už starší pán, je mu hnedle deset, takže Gustíka nechává vyvádět a vyžírá mu s kačkou granule. Nevadí si a i když po něm Gustík natahuje krk, když nejsme doma chodí s nimi.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 21.07.2023, 07:39:39 xxx.xxx.230.181

Dobré ráno!

Já neměla vůbec čas. Musela jsem sesbírat okurky, vybírala jsem včely, ty se navíc zlobily protože šla bouřka, tak jsem schytala něco žihadel a pak jsem do ½ třetí ráno vytáčela. Na souboj s počítačem už mi nezbyly síly.🙂

Stejně sem nepřišla na ten fígl, jak ho správně vložit, ale aspoň odkaz, tak snad bude fungovat😄

Tady posílám siestu s Gustíkem 😜

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek