Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 16.09.2023, 17:09:48 xxx.xxx.171.14

Protože mám chvilku času, rozhodla jsem vložit instruktážní video, jak probíhá výcvik mladého budoucího včelaře. Zatím se jedná pouze o pozorování babičky, jak se snaží dostat roj z větve zhruba 7-8m nad zemí. při sledování videa se zaměřte na hlásek mého miláčka, který se pokouší lžíci vyklopit. Fotka číslo tři, přesně dokumentuje jeho něžnou dušičku😏.

Obrázek Obrázek Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 06.09.2023, 07:15:35 xxx.xxx.173.58
Fikovnice:

Paní Drvodělková, postněte sem zas něco s Gustíkem a Kačákem. Prosím.🙏


Jasně, pustím. Já mám jen teď trochu zdravotní problémy, tak nebyl čas a vlasně ani nálada. Ale poleším se😀

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 06.09.2023, 07:02:43 xxx.xxx.173.58
Lily:

Kastraci v dnešní době třeba zrovna chápu, když vidím, jak lidi nejsou schopni zajistit psy, aby neměli štěňata a na psech z útulku už by se prostě chovat nemělo. Ti si zažili dost na to, aby na nich ještě někdo rejžoval peníze, nebo je vysiloval zbytečnými porody a spol. 


ALE já bych třeba chtěla kastraci až na třech či čtyřech letech, protože bych chtěla nechat psa dospět. Ale taky nevím, jestli by mi to prošlo. 🙂 

Mám psa s PP. Neplánuji ho nechat krýt a taky má koule. 🙂 Ale já si ho samozřejmě uhlídám. 


Já mám fenu kastrovanou, nejsem obecně proti kastracím. Ale nenechám řezat zdravé zvíře, když mám možnost psy oddělit. Každá operace má rizika a já jsem majitel, tudíž ten, kdo bude mít případné problémy na triku. Je tedy na mě zvážit pro a proti. Pokud s tím má spolek nebo kdokoli jiný problém, prostě si vyberu psa jinde. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 04.09.2023, 12:46:53 xxx.xxx.171.172

Já si myslím, že menší klidný pejsek může být klidně parťák i pro invalidního člověka. Hodně záleží na osobnosti majitele. Znám starší také málo pohyblivou paní. Chodí s obtížemi, tak si pořídila takové to elektrické vozítko, pejsek si skočí do košíku, jedou na procházku. Pouští ho vždycky na louce, pejsek se vylítá, ona si popovídá s lidmi, co tam také venčí a jsou spokojení oba. Nakonec, takový pejsek vůbec nemá špatný život a jeho paní má díky němu život nesrovnatelně bohatší.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 04.09.2023, 12:35:07 xxx.xxx.171.172

Mě se třeba pražská zoo líbí moc. Ale nejlepší je, jít tam když mírně prší. To tam je pak minimum lidí a zvířata si krásně užijete.

Nebyl jste tu někdo vi Vídeňské zoo? Já se tam plánuji jet podívat, tedy až mumraj na zahradě trochu opadne.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 04.09.2023, 12:29:46 xxx.xxx.171.172

Teda ty Toulavé tlapky, to je fakt síla a neuvěřitelná ukázka arogance. 

Jinak k tématu, za psa bych byla ochotná zaplatit poplatek, ale beru to jako kupní smlouvu. Zkrátka zaplatím a pes je můj. Jsem ochotná maximálně podepsat, že ho neprodám dál a pošlu fotky, jak se mu daří, to jestli ho budu nebo nebudu kastrovat nebo čím ho budu krmit je moje věc. Kdyby po mě chtěl kdokoli kontrolu doma, můj zájem tím končí a ať si najdou někoho jiného. Psů a štěňat je spousta, klidně si vyberu jinde.

Pouštět v dnešní době do domu cizí lidi je leda tak pozvánka pro zloděje.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 31.08.2023, 10:06:09 xxx.xxx.171.78
Doron:

Mně přijde , že jsou možná mladí, vykazují takové znaky podřízeného chování, neútočí , ale prosí o jídlo  Takhle se někdy chová máma nebo víš hierarchicky postavený člen smečky k ostatním, hlavně odrostlým štěňatům, kterým nechce ublížit.

Nechrání stádo, ale ten kus masa ( řekla bych, že je to mršina) chce pro sebe.

Je strašně legrační, jak ten (možná spíš ta) ,co na nad ním řve, dál potajmu ujídá 🤣.


Taky mi přijde, že si jen chrání žrádlo a ti vlci, spíš vlčata se chovají podřízeně a škemrají. Nevím, jestli pes dokáže rozpoznat rozdíl mezi vlkem a cizím psem, ale takhle nějak by se chovali naši psi k cizím štěňatům. Nezabili by je, ale určitě by kolem toho byl podobný dramatický řev.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 27.08.2023, 13:05:18 xxx.xxx.230.181

Zdravím. Slepici zabíjím tak, že ji chytnu za nohy , chvíli držím hlavou dolů a pak useknu hlavu sekyrkou. Pokud to děláme ve dvou, mám starý plastový kýbl s dírou ve dnu, slepici chytím za nohy zas chvíli držím a pak strčím do kýble, hlvou k díře. Můj muž jí hlavu uřízne.

Ten způsob s kýblem je lepší, protože není všude krev.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 08.08.2023, 07:41:00 xxx.xxx.230.181

Mě třeba nevadí psa zavírat. Navíc je tak naučený, napřed štěká na bránu a pak hned jde do kotce. Ale máme to všechno hned vedle sebe.

Se psem, který nehlídá nikdo moc nezmůže. Lámat psí povahu přes koleno, to končí leda pokousáním majitele.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 06.08.2023, 13:43:11 xxx.xxx.230.181

Co konkrétně považujete za napadení? To že bylo v příspěvku poukázáno na to, že existují lidé, kteří si pro ukojení svých choutek dají i práci navíc? Nebo naznačení toho, že to že znáte snazší způsoby likvidace kočky neznamená, že je budou všichni využívat, neanonymní drvodělko bez registrace?

tady upřesňuji🤪. Udělejte totéž🥰.

Žiju na vesnici a ano, dokážu zabít zvíře a u mnoha porážek jsem pomáhala. Nestydím se za to, chováme i zvířata na maso a každý chovatel by měl v případě nutnosti umět zvířeti ukončit trápení. Prostě nemám ráda hony na čarodějnice. Ano, třeba tam kočky zabíjejí a je mi jich líto(těch koček), ale proč se milovník zvířat stydí za svoje jméno? Dělá přece záslužnou práci. To je zkrátka divné a zvlášť v dnešní době, kdy každý s průměrnými schopnostmi ovládat počítač, dokáže vytvořit Heroda z kohokoli.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 06.08.2023, 07:50:23 xxx.xxx.230.181
aldamax:

Vážně se mi nechce věřit, že stojíte o podrobný technický popis toho, jak zabít kočku krumpáčem.  Že ne? 


V zásadě ano, protože jinak tomu prostě nevěřím. Já kočky nezabíjím, máme jich doma několik, včetně přivandrovalců, ale prostě jsem nevěřící Tomáš, nevěřím ničemu, co si neumím technicky vysvětlit-představit.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 06.08.2023, 07:46:24 xxx.xxx.230.181

Dobré ráno. Teď to ještě není aktuální, ale tip na zimu. Doma máme slípky ve velkém částečně zastřešeném výběhu s velkým hnojištěm, krmím hlavně směsí pro nosnice. V době, kdy se zkracuje den, mi doba, kterou prospí připadá dlouhá, nepřijmou tolik potravy. Proto jsme vychytali chvíli, kdy začínají zalézat na kurník a vždycky jim otevřeme branku a vypustíme je do zahrady. Samy si tak prodlouží den o cca 2hodiny, na zahradě v zimě škodu nenadělají, víc se nažerou a tím i líp nesou. Navíc nás to nic nestojí.😏