Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 23.09.2023, 08:01:26 xxx.xxx.171.14
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 23.09.2023, 06:23:24

Tak , ono v literatuře se člověk dočte soustu odborných věcí, ale třeba konkrétně o zkrmování zbytků ne. 

Já si vždycky načtu literaturu, než něco pořídím, ale praxe a příroda zas a znovu překvapí.

Nejlíp je to vidět u včel. tam pomalu co člověk, to názor a nejlíp ten, že ti ostatní dělají vše špatně. U slepic to tak vyhrocené není, ale určitě se tam podoba najít dá🤣😘

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 22.09.2023, 11:12:13 xxx.xxx.171.14

Zdravím🙂. Chtěla jsem nabídnout, jestli tu někdo sbíráte - semenaříte semínka zeleniny na příští sezonu, že kdo by měl zájem, můžu poslat nebo vyměnit nějakou zeleninu, hlavně různé druhy paprik a tak.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 22.09.2023, 09:18:47 xxx.xxx.171.14
Zrzavci:

Takže, když budu mít něco z vaření - dělám třeba hodně saláty, tak je lepší jim to plesknout do ohrádky rovnou - i v zimě ale?nebude jim vadit, že to je ráno třeba zrmzlý?


Našim to nikdy nevadilo. Navíc hlavní krmení je stejně ta směs.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 22.09.2023, 09:16:47 xxx.xxx.171.14

Já koním nerozumím, ale dcera je miluje a několik jich má. Vždycky mě překvapí naivita lidí, kteří za jejich vlastnictvím nevidí tu kupu práce a peněz. Dcera se takhle vlastně ujala koně, kterého si u ní jedna taková slečna ustájila. Ta jí vykládala historky o tom, jak valáška zachránila. Koník měl nějakou plíseň, slečně se nechtělo platit veterináře. Dcera to chvilku sledovala, pak kontaktovala majitele koně, což jak se ukázalo nebyla ona slečna. Koník je plnokrevník, natáhl si šlachy při závodu a majiteli ho bylo líto, tak  ho dal slečně zdarma do péče, naštěstí ho nepřepsal. Dcera ho vyléčila a má ho pořád, ale původní majitel konstatoval, když viděl stav valacha, že ho měl dát radši utratit.

Je spousta koní, hodných obsedlaných, třeba s drobným handikepem, které utratí, protože není nikdo, kdo by je u sebe nechal. Nějak nechápu zachraňování novorozence, který bude mít stálé problémy a stojí to moře peněz, které majitel nemá.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 22.09.2023, 09:00:50 xxx.xxx.171.14
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 22.09.2023, 08:57:49

Já to vyhazuju průběžně. Přez noc nenechávám nic-smrad, mušky atd. Teď zprcovávám zahradu, tak mám zbytků na kbelík ne jen misky.🤩

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 22.09.2023, 08:54:12 xxx.xxx.171.14

Já mám doma v kuchyni, systém misek na zbytky, trochu to vždycky třídím. Takové ty matlavé zbytky házím ke slepicím na hnojiště, vždycky si to přeberou. Aspoň maj holky co dělat.🙂

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 21.09.2023, 14:24:32 xxx.xxx.171.14
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 21.09.2023, 12:40:09

Já kdysi četla , ještě na Ifauně příspěvek Bodlinky na podobné téma. Zmiňovala tam, že právě slepice-kuřata nebo jak to říct, jdou během odchovu strašně snadno podtrhnout. Pak, i když je genetika vynikající, nikdy nedokážou snášet do plného potenciálu, protože se jim správně nevyvine vnitřek. Proto mi přijde lepší, dát o trochu víc kaček, za kuřici z haly, kde to ale odchovávají opravdu profíci. Slepičky si den předem objednám, paní mi je chytne brzy ráno, aby je nestresovala a já je v cca deset vyzvednu a doma vypustím.

V bednách mohou strávit 2-3 hodiny? Každopádně dýl ne. Pochybuju, že si nějaký překupník dělá hlavu s tím, aby se o slepice až tak staral. No, a když vidím, jak někteří taky choavtelé jsou schopni odchovávat budoucí nosnice, nedivím se, že lidem pak skoro nesnáší. Takovou péči nepéči, si drůbežárna prostě nemůže dovolit. Už jenom to, že slepice mají v hale, ve velkém hejně. Kdyby tam byla nějaká, jakákoli nemoc nebo stres, okamžitě jim to vychcípá nebo neponese.

Kdybych chovala nějaké slepičky pro radost - myslím čisté plemeno, klidně si je koupím u malochovatele, u hybridek na vejce dávám předost kvalitnímu velkochovu.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 21.09.2023, 12:09:13 xxx.xxx.171.14

No, vzhledem k tomu že už řadu let matka nechodí do práce, tak daně platit nemusí. Malá, vlasně teď už mladá chodila napřed do lesní školky, potom do Waldorfské školy a od covidu se vzdělává doma, protože i Waldorfská škola je údajně zpátečnická.

Bývalo to moc milé děcko….

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 21.09.2023, 09:56:04 xxx.xxx.171.14
biaca:

Ne toho bych se nebála - ona tahle rasa je dost sebevědomá tj. dokáže se chodit na kšírech, ale její sebevědomí je také její největší problém protože často má svou hlavu a majitele přeroste. 


Jaká tedy je? Tedy Bengálka? Strašně se mi líbí, ale musím si zjistit něco dopředu, radši.

Chytá myši?

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 21.09.2023, 08:42:39 xxx.xxx.171.14
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.09.2023, 23:06:43

Taky se mi moc líbí. Údajně se tohle plemeno nebo spíš kříženec chová spíš jako pes. Já moc nechtěla věřit, že ho přivolá a tak mi poslala to video. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 21.09.2023, 08:38:23 xxx.xxx.171.14

Já chci taky budku! Krásná.

Jak se ty slepice naučí na krmítko? K nám taky lítá spousta vrabců, nevadí mi, ale dala bych jim krmení jinam. To že se nazobají mi nevadí, že s prominutím vše poserou, ano.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 21.09.2023, 08:33:10 xxx.xxx.171.14

Už jsem četla. Ta naše nána, jedna z mužových neteří, se k nim dala během covidu. 

My si všichni mysleli, že jede v nějakých lehkých drogách, protože z ní na rodinné oslavě padaly neskutečné bláboly, já si myslela, že se mě snaží provokovat k hádce. To je samá ezoterika, léčení čaker, posílání enrgie na dálku. K pití mi přinesla upatlaný skleněný džbán s vodou, ve kterém plaval zázračný kámen, co ji údajně očisťoval. To tedy , vzhledem k čistotě džbánu, rozhodně musel. Pak mě ujistila, že mi můj negativní přístup zablokuje čakry či tak něco.

V zásadě, z ní ať je klidně pravý člověk, ale té malé je mi líto. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 20.09.2023, 15:44:00 xxx.xxx.171.14

Ahoj, nevím kde se zeptat, tak to tady zkusím. Nevíte náhodou někdo něco o skupině lidí, co sami sebe nazývají Živý člověkové?

Prezentují se mimo jiné jako že jsou přátelští k přírodě a tak vůbec. Jedna z příbuzných se k nim rozhodla stěhovat i s malou dcerou, tak sháním informace, jak moc velký je to průšvih.