Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 26.10.2023, 19:59:31 xxx.xxx.171.14
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 26.10.2023, 19:55:16

Máte pravdu, je to překrmením. Nicméně, když odstavujem pozdějc, nedějě se to. Kotce máme velké a pár dní navíc mi nevadí.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 26.10.2023, 10:25:54 xxx.xxx.171.14

Souhlasím, typická salámová metoda. Vyhlásit cíl, který není reálně splnitelný, všechny pořádně vyděsit a tím se zviditelnit - bod první splněn. Vzápětí vše zlehčit, aby nepřítel - chovatelé ztratili ostražitost, následně rozdělit chovatele - zaměřit se třeba na chov hadů(vyvolávají odpor a zákaz chovu by šel snadno prosadit), následně se zaměřit na další v seznamu. Vůbec nepochybuju, že se podobní dobroserové pustí se stejnou vervou i do chovatelů hospodářských zvířat.

Je to aktivistická pakáž, neužitečná, zbytečná a škodlivá. Začíná to zdánlivě rozumným značením hospodářských zvířat apodobně a končí to tolikerým omezením, že se na to ve výsledku chovatelé vykašlou. Ať už chovatelé exotických zvířat nebo domácích.

Zákazů a omezení má být co nejmíň. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 26.10.2023, 10:13:29 xxx.xxx.171.14

Jasně. Ale ne ve zverimexu, u řezníka.

Nevím, za kolik ho máte k dostání vy, ale u nás je řezník cenově dostupnější než zverimex a nestané se, aby maso smrdělo.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 23.10.2023, 19:49:31 xxx.xxx.171.14

Zdravím.

Tak mám chvilku na odpověď. Za prvé, věřím , že divoké včely měly mnohem silnější čistící pud než dnešní včelky, otázka je, kolik jich ještě dnes v lese žije. Tím myslím, těch co nejsou nakřížené s těmi ,,ušlechtilými"

Za druhé, podle mě a je to jen můj ničím nepodložený názor, je velký rozdíl mezi přírodní dutinou ve stromě, kde funguje, jak říkáte propolis, různé druhy prospěšných hub a roztočů , obnova plástů pomocí zavíječe atd., a naproti tomu úlem z ohoblovaných prken. Úlem, který je navíc zateplen kdejakým starým polystyrenem a pravidelně vykuřovaným kdejakým léčivem. Tam jestli jsou houby a určitě jsou, rozhodně ne ty, co jsou včelám jakkoli prospěšné.

Tady pro ukázku posílám fotky taky úlů, svého známého. Neustále mi opakuje, že nechápe, proč mu včelky umírají. Teorie o vyhazování peněz za nové úly a tom jak dobrý včelař dokáže včelařit ve starých úlech, jsem od něj slyšela mnohokrát. Podotýkám, že mě tak nějak nepřesvědčil.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 22.10.2023, 12:55:08 xxx.xxx.171.14

Mě na tomhle vadí, že kvůli nezodpovědným blbcům, dříve či později chov psů výrazně omezí všem.

Někdy mi přijde, že specielně pitbulové přitahují podivné typy majitelů. Bavila jsem se tuhle v práci s kolegou o psech , vlastně jsem zmínila tuhle diskusi a přidla se další kolegyně, která je řekněme jednodušší. Začala o vyprávět, jak jsou její rodiče nezodpovědní, protože si pořídili pitbula. Ona s ním chodila po lese, kde zakousl jiného psa, naprosto ho nedokázala ovládat. S tím samým psem se sebrala a jela do kavárny na Václavák na kafe. Hrozně se urazila, když jsem jí řekla, že nezodpovědá je hlavně ona.

Bojím se že, kvůli podobným lidem, se budou muset omezit všichni.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 19.10.2023, 19:55:56 xxx.xxx.171.14

Hm, já moc na tyhle hlubokomyslné věci nejsem. Nemám nejmenší výčitky z toho, že jsem se narodila v té bohatší části světa. Nemám problém s tím, nepouštět sem migranty z Afriky a Asie, osobně si myslím, že to je pakáž, kterou nechtějí ani jejich rodné země. Řada afrických států a samozřejmě těch asijských taky je kultivovaná a pracovití lidé se tam mají celkem dobře. To co do Evropy leze nelegálně je spodina, nevzdělaná, líná a agresivní.

Co se týká osobního přínosu k tomu, aby se na zemi lépe žilo, tomu věřím na 100%. Každý může po svém přispět, ať už má děti nebo. Dobře vychované dítě je dar, který prospěje všem. Pokud ale, z jakéhokoli důvodu, dítě nemáme, stejně není život promarněný. Každý jednotlivec, může nebo nemusí být přínosem. Četla jsem o úžasném člověku, kdyby existovala Nobelova cena za prospěšný život, měl ji odstat.

https://magazin.aktualne.cz/ind-sazi-skoro-40-let-stromy-na-osamelem-ricnim-ostrove-post/r~dd5c7bc69aea11e8a4d90cc47ab5f122/

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 17.10.2023, 16:04:54 xxx.xxx.171.14

Tak králičí bobky by mi byly putna, ožrané stromky ne.  Vzpomínám si na mé mládí. Tehdy jsme měli sousedku, která nechávala své slepice běhat na zahrady sousedů, kam se měly problém dostat, plot přizdvihávala. Jednou šla za dalším naším sousedem, takovým samorostem a ptala se ho, jestli neviděl kunu, že se jí začli ty slípky ztrácet. Soused měl zrovna v hrnci vroucí vodu, podíval se na sousedku a se slovy, paninko, kuny jsem neviděl ani nepamatuju, vytáhl z hrnce spařenou slepici a začal škubat.

Zkuste podobný postup, nezklame.

Upřímně řečeno, městským policistům budete leda k smíchu.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 10.10.2023, 07:22:00 xxx.xxx.171.14

Já možná budu znít jako objímač stromů, ale považuju rostliny za velice inteligentní a velmi hospodárné organismy. Rostlina nikdy neinvestuje energii tam, kde to nemá smysl.

Když rostliny chtějí, aby se jejich potomstvo rozšířilo pomocí živočichů, nebudou je trávit. Mohou nadávkovat jed v plodu tak, aby pro vhodného šiřiče jedovatý nebyl. Pokud k šíření semen nepotřebují živočichy, nebude rostlina investovat energii do toho, aby byl plod pro ně čímkoli atraktivní. Bude hořký, tvrdý, suchý, prostě cokoli, aby ho nic nežralo.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 08.10.2023, 19:59:54 xxx.xxx.171.14

Já jsem v tomhle někde názorově uprostřed. Lidí je moc, aby se uživili, potřebujeme tvz průmyslové zemědělství, o tom žádná. Nicméně, třeba remízky a biopásy, jsou vynikající projekt. Už jenom kvůli půdním mikrorganismům a různé žoužely, která pomáhá půdu udržovat živou. Jinak nás brzy zničí půdní eroze. Půda hnojená pouze průmyslovými hnojivy po čase přestane plodit atd.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 08.10.2023, 19:49:40 xxx.xxx.171.14

Ono těch jedovatých rostlin je kolem nás strašně moc. Naštěstí si toho tvůrci receptáře nevšimli a upozorňjí jen na ty nejznámější😀.

Osobně jsem toho názoru, že většina jedovatých rostlin je zároveň hořká a zvířata se jim vyhnou. A zbytek, co se nevyhne padne za oběť Darwinovi.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 03.10.2023, 19:34:04 xxx.xxx.171.14

Já si myslím že je to kombinace majitele a psa. Majitele, který přecení své schopnosti výcviku a psa, který je temperamentní a ať se na mě majitelé bul plemen nezlobí, potencionálně agresivní.

Já se třeba strašně bála, když muž pořídil jako hlídače středoasiata, že ho nezvládnem. Nakonec, k mému překvapení, je to opravdu pes, který mi maximálně vyhovuje povahově i temperamentem. Ale stejně se pokaždé, když čtu o podobném napadení člověka psem, divím, jak málo je napadení právě pastevci. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 03.10.2023, 19:15:56 xxx.xxx.171.14
Mi:

Babka to asi nebyla že? I z nich se dá přiotrávit.Škoda že nemáte fotku. 


Taky mě to napadlo. Jeden známý je amatérský mykolog a říkal mi , že to může způsobit právě parazitická houba, která napadne tu jedlou.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 01.10.2023, 08:20:05 xxx.xxx.171.14
Sardullah:

Včera jsem si všimla, že kvetoucí břečťan je hojně navštěvován motýly… babočkami. Teda ne že bych u mě na zahradě v životě neviděla babočku, ale tolik najednou… to nee

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nejsem si už jistá, kdo se ptal na množení kvetoucího břečťanu, ale on se dokonce prodává.

Výhoda je, že se dá dát i do menších zahrádek, nevýhoda je že stojí 9 stovek.

Obrázek