Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 07.11.2023, 08:56:46 xxx:xxx.d349:6aed

Já jsem nikdy mazlení odměny nebo tresty nějak neřešila. Ono to vždycky vyplyne ze situace. Poplácání psa občas taky dělám, když třeba spěchám a motají se pod nohy. 

Když třeba Hery kraví a začne se vytahovat a přivlastňovat si věci, musí do kotce. Ví moc dobře, kdy tam jde za trest, když se naštvu jsem hodně hlasitá, takže mi jde z cesty. Ale fyzicky ho netrestám. Maximálně dostal facku v autě, když se snažil dostat dopředu a řval u toho.

Jinak povel zákazový zní z prominutím ,,Di do prdele" nebo Jedeš zmetku🤪, ale to už musím být moc naštvaná.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 05.11.2023, 12:13:58 xxx.xxx.57.19
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 05.11.2023, 11:21:01

A třeba je použije jako krmení pro hady. To je prostě volba, před kterou je postaven dnes a denně kdejaký chovatel. Nemůžete všechno vtěsnat do krabiček a předpisů. Za prvé nefunguje to. Za druhé, ve finále znechutíte chov zvířat lidem, kteří si pro radost svou a svých dětí drží pár zvířat bez chovatelských ambicí, zkomplikujete život poctivým chovatelům a ani v nejmenším neovlivníte bezskrupulózní množiče neřkuli lidi, kteří skutečně zvířata týrají.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 05.11.2023, 10:15:56 xxx.xxx.57.19

Psy čipované mám. Stálo to pro mě zanedbatelnou částku, ale jde o princip. K čemu to je?! Registr není, je čistě moje věc, jestli je někam registruju nebo ne. Kdo zaplatí provoz podobných registrů ? Z daní? Takže budu platit další poplatky? Kdo bude vymahat  pokuty? Systém, který je přetížený už teď?

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 05.11.2023, 08:45:13 xxx.xxx.57.19
J5:

Nebudu přímo reagovat na konkrétní příspěvek a jeho autora, takže jen obecně. Nezdá se náhodou všem zúčastněným že se zde vyvíjí ukázkový příklad toho proč pravidelně vítězí, se svými mnohdy absurdními nápady, aktivisté a jim podobní dobrozvěsti? Není to náhodou proto protože se dokážeme, kolegové a kolegyně, celkem spolehlivě dehonestovat sami mezi sebou? Tato spontánně  předváděná forma “jájínkovství” kdy můj zájem je vždy důležitější než zájem kolegy, byť trochu jinak orientovaného, je nebezpečná pro všechny,  hezky spravedlivě a rovným dílem. Myslím že pokud budeme v tomto duchu pokračovat i nadále, brzo se nebude hádat o čem a zbydou na chovatelství jen vzpomínky.

Tak a teď si připadám, krucinál, jako dobroser také ale vydržím to.


Máte pravdu. Nicméně jsem vlastně za hysterické výlevy Leithian ráda, protože to pouze potvrzuje mou nechuť k tomu jakékoli moje zvíře dobrovolně registrovat do jakéhokoli seznamu. Jakmile je něco nebo někdo snadno dohledatelný, stačí pár cvoků, co na svoji stranu strhnou dav dobroserů a snadno se prosadí jakékoli represe a zákazy.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 04.11.2023, 21:19:09 xxx:xxx.513c:7690
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 04.11.2023, 19:22:01

Bela - je už dáma v nej letech a poslouchá až ztřeštěně, největší zájem má se zavděčit. Stačí na ni promluvit a hned se k člověku vrhne. Tímhle přístupem vždycky Heryho strhne. On sice vypadá ohromně sebevědomě ale je na ní hodně zavislý, což je třeba vidět, když ho vezmu na veterinu a jí ne. To je z něj hromádka neštěstí. Ona naopak si docela ráda občas od něj odpočine a užívá si, že je středem pozornosti. Bela je o dva roky staršíˇa Čivinka o osm, neumím si představit, co bude jednou ten náš ňouma bez holek dělat.

Obrázek Obrázek Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 04.11.2023, 17:17:50 xxx.xxx.57.19
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 04.11.2023, 16:58:59

Mám doma dvě extrémně žravé feny a psa jehož touha je zemřít hlady. Na žrádlo jako odměnu nefunguje vůbec. S tou motivací by mě to taky moc zajímalo. Myslím že poslouchá, protože mě má rád, ale takové to motivováni je mu úplně putna. Naštěstí se hodně řídí podle feny, ta poslouchá na slovo.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 03.11.2023, 14:30:51 xxx.xxx.9.109
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 03.11.2023, 13:36:46

Přesně. Navíc jediný, kdo by byl postižitelný - buzerovatelný, by byl ten, kdo by kočky označil a nahlásil. Krásně by se na něj posílaly kontroly. Taky nějaký nový úřad by mohl vzniknout atd, atd.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 03.11.2023, 13:30:41 xxx:xxx.2254:95b1
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 03.11.2023, 12:56:43

Je mi líto, ale nic takového podepisovat nebudu. Pokud se budou dodržovat stávající zákony na ochranu zvířat proti týrání, není nic dalšího potřeba. Všechny podobné iniciativy, i kdyby třeba byly původně myšlené dobře, se otočí proti poctivým chovatelům.  Mám kočky kastrované, ale nenechám se buzerovat státním molochem, tam kde to není zapotřebí.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 03.11.2023, 13:23:43 xxx:xxx.2254:95b1

použití střelné zbraně je možné pouze za určitých podmínek a to docela určitě není tenhle případ. Minimálně by pachatel měl přijít o zbraně a zbrojní průkaz.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 03.11.2023, 07:06:09 xxx.xxx.9.109

Ale tak to je všechno pravda. Napsala jsem to neobratně, módou myslím majitele psů, kteří k pořízení zvířete přistupují stylem jaký je vidět třeba ve vlákně o vipetovi. Pokud si takový typ člověka pořizuje psa, jsem rozhodně radši, když je zrovna v módě čivava a ne pitbul.