Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 23.11.2023, 09:00:23 xxx:xxx.5b43:d3a0
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 23.11.2023, 08:10:29

Já vám to klidně napíšu veřejně. Pokud je vaše dítě dospělé, ať si dělá co chce, pokud není, má se nechat v klidu dospět a až nebude mít v hlavě guláš může se rozhodnout. Je mi úplně jedno, co momentálně tahle doba hlásá za trendy, před ne tak dlouhou dobou se za léčebnou metodu považovala lobotomie, léčba tvz hysterie u žen byla velmi oblíbenou kratochvílí atd.

Já už jsem mimochodem taky alergická na neustálou propagaci transexuality apod.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 23.11.2023, 07:37:05 xxx:xxx.3d3d:c996

Dávat něco podobného dětem považuju doslova za zločin, který by se měl trestně stíhat. Pokud a je to velké pokud, tahle odchylka vůbec existuje, ať na sobě experimentují dospělí lidé a za své peníze, ne děti, které snadno podléhají jakékoli módě, trendu nebo jak to nazvat.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 22.11.2023, 06:19:50 xxx.xxx.171.177

Fakty quosanták? A kolik jehňata váží v průměru? To už by pak bylo lepší mít doma tohohle mrňouse, kvůli krmení a i by to bylo bezpečnější.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 21.11.2023, 19:42:39 xxx:xxx.79a2:7ea4

Během roku včely až tak moc času nezaberou, jedná se spíš o hektičtější období - doba vytáčení a potom krmení, to taky zabere nějaký čas. Jsou práce kolem léčení, ale to se dá naorganizovat na dobu volna. Jde spíš o to být pečlivý a nic nešidit. Jsou i různé způsoby chovu, některé zaberou času víc, jiné míň.

Včely mají oproti jiným domácím zvířatům výhodu, že skutečně nepotřebují denně přítomnost chovatele. Někdy je to i výhoda, mě třeba denně svrbí ruce, jak bych se chtěla podívat do včel, i když vím že se to teď nemá. Taky existují různá elektronická udělátka, která na dálku úl kontrolují, ale to je o penězích.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 20.11.2023, 09:36:09 xxx:xxx.eae1:9a5b

Snažila jsem se vyfotit našeho Fénixe, no tak nějak se to napůl povedlo. Na první fotce je s původními slepičkami. Bohužel, těsně potom si je šel prohlédnout Gustav - houser, slepičky se lekly, vzlétly (nevěřila jsem, jak vysoko a rychle) a já je už nedokázala chytit.

Každopádně kohoutek je nádherný, slepičky mu budu muset sehnat. A Gusta nemá ani trochu výčitky.

Obrázek Obrázek Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 19.11.2023, 15:38:52 xxx:xxx.ce9c:dd7

No, to vždycky. Já třeba investovala do kvalitní fotopasti, vidím na mobilu, když by se tam někdo motal. Myslím že to lidi dost odradí.  Ale taky se tam dojdu každý den kouknout, ale to spíš pro radost, nutný to určitě není, včelám je člověk putna.

To spíš stojí dost peněz věci okolo. Medomed, úly a tak. Taky to jsou dost objemné věci, takže musíte mít místo, kam všechno uložit. Medomed, souše, prázdné nástavky, sklenice atd. Ono je těch věcí celkem dost.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 19.11.2023, 14:11:19 xxx.xxx.171.177

https://www.prahain.cz/zivot-ve-meste/proboha-to-jsem-nezazil-vystavovatele-v-lyse-nad-labem-priblizili-patecni-udalosti-15694.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1187211&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Kdo jste se byli podívat?

Já jsem tam včera kupovala slepičky. Přijeli jsme asi 20 min před otevřením a už bylo u vchodu nacpáno. Byla to sranda. Rázní chovatelé v důchodovém věku třímali v jedné ruce dřevěné bedny s ostrými hranami, v druhé ruce hůl. Po otevření brány se svižně rozeběhli směrem k tržišti. Na malém place bylo rázem mezi klecemi asi 200 lidí. Pochopila jsem, že kdo vybírá, nemá nic. Takže jsem uviděla první klec s lilipukami a zaječela, že je kupuji. Málem jsem dostala pár ran holí od méně rozhodných zájemců, ale slepice jsou moje.

Výstava se rozhodně vydařila 🤣🤣🤣

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 19.11.2023, 10:23:39 xxx:xxx.6f3b:fe34

Tohle je moc hezké téma. Mě ptáci vždycky fascinovali, připadají mi o mnoho inteligentnější, než jim jsou lidé ochotní přiznat.

Ty rozdíly v povahách plemen slepic rozhodně jsou. Já teď dostala od kamaráda nádherného kohoutka fenixe a dvě slepičky, o slepičky jsem bihužel vlastní neopatrnosí přišla. Protože jsem nesehnala fenixky, koupila jsem narychlo dvě liliputky, ani nevím plemeno. Kohoutek jimi zcela zjevně pohrdá.  Dokonce do té míry, že se včera radši kámošil se mnou , nechával se hladit po krku.

Kdyby jste někdo měl na prodej slepičky fenixe v okolí mělníka, tak ráda koupím😜.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 18.11.2023, 15:34:49 xxx:xxx.af63:e7ac
acher:

Už jsem sem dávala tento odkaz několikrát,ale ono se málokomu chce hledat.


Mám někdy pocit, že ani číst😏. Všichni čekají zázračný lék typu - nakapu do tlamky a je to. Jenže u králíků to takhle nefunguje. Králík je tak jednoduché zvíře na krmení, až je složitý, protože chovatelé nevěří, že nejhorší co můžou dělat, je mu dopřávat.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 18.11.2023, 15:01:37 xxx:xxx.af63:e7ac

Tady jsem si dovolila zkopírovat odkaz na článek o výživě a krmení králíků ze stránek klubu Vss, podle mého názoru je to jedno z nejlepších zpracování téhle problematiky, co jsem kdy četla. Vůbec na stránkách tohohle klubu najdete velké množství zajímavých informací.

http://klubvss.cz/wp-content/uploads/2011/02/VyzivaAKrmeniKraliku.pdf

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 14.11.2023, 13:28:11 xxx:xxx.21d4:63d4
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.11.2023, 13:04:29

A tak to máte taky pravdu. Já už prostě cítím silnou alergii na lidi, kteří se stěhují na vesnici a mají pocit, že nám konečně objasní, jak se tu doteď žilo špatně. To je prostě osud vesnic v dojezdové vzdálenosti Prahy a jiných větších měst. Nás zatím nikdo neotravoval, ono by mu to taky nebylo nic platné, nicméně někteří sousedi tím dost trpí. Je zajímvé, že hlavně ti, kteří byli původně vstřícní a v lecčem ustoupili.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 14.11.2023, 12:50:11 xxx.xxx.120.36
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 14.11.2023, 12:40:19

Ale to je jednoduchá odpověď. Pokud se chová jako zjevně vy, pak nikdy. Vždycinky bude pouze legrační víceméně či měně otravná, naplavenina

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 14.11.2023, 11:21:51 xxx:xxx.4ebb:fc1e
anonymní:

No mně jednou soused, když jsem mu řekla, že jeho pes prořval už několik nocí řekl: “ No viď, že to vydrží !” A mimochodem tento pes, když neřval ve dne v noci, tak běhal po vsi a obtěžoval lidi a psy. Ale to je přece normální, že psi neustále řvou a běhaji po vsi, takhle to vždycky fungovalo. To přece vadí jen náplavám.

Já bydlela ve městě i na vesnici, ale nikde bych nedopustila, aby moje zvíře (jakékoli) nadměrně  obtěžovalo okolí. Styděla bych se za svoji bezohlednost a neschopnost.


Co je pro jednoho nadměrné obtěžování, je pro druhého něco zcela v normě. Pokud můj pes v rámci hlídání štěká v noci na lidi, kteří courají po vesnici, je to zcela v pořádku. Pokud sousedovic omladina pořádá bujaré večírky, mávnu nad tím rukou, taky jsme byli mladí. Atd, prostě se tak na vesnici žije, žilo a žít bude. Přizpůsobit se musí ten, kdo se přistěhoval. Až se přestěhuji do města, taky si nebudu stěžovat na zvonění tramvají apod.

Mnohem víc než trocha hluku, my vadí nepříjemní prudiči, kteří neustále svými nesmyslnými stížnostmi na cokoli obtěžují okolí daleko víc, než by zvládlo jakékoli domácí zvíře.