Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 01.12.2023, 20:29:08 xxx.xxx.171.177

Vynikající je jakýkoli štrůdl, koláč apod. Co neupeču, z toho udělám opravdu fantastické želé, je vynikající na palačinky nebo slepování cukroví. Zkoušela jsem i kdoulový sýr, ale ten u rodiny neuspěl😊.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 01.12.2023, 18:39:49 xxx.xxx.171.177

Zdravím 😀

Mám dotaz, chtěla bych u nás zkusit vysadit - vypustit světlušky, jde to nějak? Vodu na pozemku máme a hlemýždě taky, čast pozemků sekáme minimálně, kvůli různým ptáčkům a žouželi.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 29.11.2023, 08:19:23 xxx:xxx.ff08:78fe

Za mě byl nejučenlivější a nejlépe spolupracující velký černý knírač. Tedy, nejučenlivější - to je taky široký pojem. Teď máme doma SAO a můžu říct že je velmi učenlivý, v tom smyslu, že přesně ví, co od něj chci. Jen to dělá pouze, když má pocit, že to má smysl. Dám příklad - když jdeme na procházku na povel si sedne a nechá si nasadit obojek a vodítko.  Netahá a zdánlivě bych ho mohla vodit všude sama, ale nedělám to, protože kdyby si vzal do hlavy, že mi něco - někdo ohrožuje, zaútočí a pak ho zastaví jen můj muž. Když mu řeknu sedni, jen tak, buď mě dloubne packou nebo se otočí s výrazem, přece se nenechám buzerovat. Nicméně je to nesmírně chytrý, citlivý pes, jen prostě nebude klasicky cvičit. To na co je určen - ochrana a obrana domácích zvířat a lidí zvládá naprosto bravurně.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 28.11.2023, 07:51:08 xxx.xxx.123.215

Mě se ta videa líbí. On si to člověk stejně přizpůsobí tomu, jak mu to vyhovuje a doufá že to dělá správně 🤪.   Ale stejně ty lidi, kteří videa natáčí obdivuju, té práce a zdarma. Jsou dobří.👍👍

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 28.11.2023, 07:36:10 xxx.xxx.123.215
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 27.11.2023, 16:19:52

Kdyby pročítám co všechno se nesmí v zemích, kde tohle neřádstvo zavedli, otevírá se mi kudla v kapse. Když pominu, že tohle si nedovolili ani komunisti, umíte si představit, jak podobné opatření dá vzniknout spoustě teplých místeček pro nejrůznější úřednické parazity a naopak sebere obživu spoustě poctivých lidí, od chovatelů po všechny výrobce chovatelských zařízení, krmiv apodobně. Hnus.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 27.11.2023, 19:38:09 xxx:xxx.9ff6:8e45

Upřímně řečeno, vy snad máte z toho dotazu pocit, že toho psa má majitel-lka, rád?

Já tedy ne. Pokud je pes problémový, ať už z jakéhokoli důvodu a majitel ho nezvládá, je to opravdu potencionálně nebezpečné prostředí pro malé dítě. Samozřejmě, psa nikdo z nás neviděl, ale zpráv o vážně poraněných dětech i hůř, je alespoň podle mého až moc a za sebe bych si nedovolila na takhle položený dotaz odpovědět, že se to dá zvládnout. Ano, možná ano, ale tazatel, se vlastně vůbec neptá na radu, jak situaci napravit, ani nedává doplňující informace. To zrovna nevypadá na člověka, který chce ubrat ze svého pohodlí a přístup k psovi měnit. A pak je to děcko opravdu ohrožené.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 27.11.2023, 12:53:48 xxx:xxx.3559:3ff

Ne, nenechala bych si ho. Pokud se oprávněně bojíte o bezpečnost dětí, dala bych ho pryč. Za prvé -  děti mají přednost. To platí za druhé i za třetí. Za čtvrté, pes, který žije v domácnosti, kde se ho majitelé bojí, končívá zavřený v kotci a to je mu pak líp, někde, kde ho dokáží zvládnout.