Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 03.12.2023, 11:55:19 xxx:xxx.fcf9:b26a
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 03.12.2023, 10:21:05

Konkrétně hadi jsou mi zcela putna, podobně jako hysterky vašeho typu. Kuřata odchovávám taky a světe div se, nikda jsem o ně nepřišla, protože je umím zabezpečit. Totéž doporučuji vám. Kočky překvapivě nejsou jedinná zvířata, co ohrožují malá kuřata. Nicméně, co se namáhat, že? Když jde všechno krásně házet na sousedovic kočky. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 03.12.2023, 06:42:50 xxx.xxx.171.177

Jano, musím se přiznat že třeba tu teorii o tom jak včely trubčím plodem vyhřívají úl, jsem slyšela i jinde. Vlastně jsem nad tím nepřemýšlela , ale máš pravdu, je to nesmysl. 

Nicméně, chci se zeptat, co je pravdy na tom, že trubci, tedy ti vylíhnutí, vyhřívají úl?

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 02.12.2023, 18:54:57 xxx:xxx.2f1f:90cc
Anonymní:

Někde píšu ze Krška je bez včel? Míněno je to o těch kterým radil. Těch bylo několik. Samozřejmě to byla jejich chyba, vesměs to byl samý liberál. On samozřejmě nikdy uhyn neměl, jenom tomu říká selekce. Takže sorry, každý můžeme mít jiného boha…


Omlouvám se, to byla moje chyba, já to tak pochopila.

Chci vás poprosit, jestli byste, kvůli přehlednosti, mohl v diskusi používat nějakou přezdívku. Jen kvůli přehlednosti, děkuji🙂

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 02.12.2023, 18:47:30 xxx:xxx.2f1f:90cc

příprava na koláč nebo štrůdl je vlastně úplně stejná jako z jablek, ale kdoule je chuťově zajímavější. Želé je strašně jednoduché. Kdoule otřu utěrkou, abych je zbavila chloupků. Pak je celé pokrájím a nechám v troše vody rozvařit, vody tolik, aby byly příměřeně ponořené. Nechám je úplně rozvařit a pak rozbiju tyčovým mixerem, ale to se nemusí přehánět. Hmotu nechám schladnout. Mezitím si nachystám velkou mísu a mám doma síto na přesévání mouky, je šikovné, jemné a má vysoký okraj. Pozor na mouku ho nepoužívám. Schladlou hmotu přeliju do síta položeného na míse a nechám do druhého dne vykapat štávu. Šťávu sliju do hrnce, přidám cukr(dělám to od oka, ale má zhruba vážit to co šťáva), dvě-tři lžičky kyseliny citronové a nechám zvolna vařit cca 35min. Mírně občas promíchám a odebírám pěnu. Pak už jen přeliju do skleniček, otočím dnem vzhůru a nechám vychladnout. Želíruje to samo, kdoule mají spoustu pektinu. Želé je růžové, průsvitné, krásně voní a skvěle chutná😉. 

Zbylou hmotu vyhazuju, ale kdyby byl měl úspěch kdoulový sýr, mohla bych předem plody oloupat a vykrájet jádřince. Pak by to byl ideální základ na sýr. Také se z ní dá udět náplň do buchet, kdo si dělá takové ty zdravé snídaně s vločkami nebo pohankou, mohl by ji zavařit a přidávat. 

Kdoule je velmi chutné ovoce, které lidé příliš nezpracovávají. Je to škoda, snadno se pěstuje, netrpí chorobami, nevyžaduje chemickou ochranu. Kdoule dobře snáší sucho, miluje slunce a teplo - v dnešní době čím dál důležitější vlastnost pro úspěšné pěstování. Keř nebo malý strom je také velmi hezkou okrasnou rostlinou, krásně kvete, rostlina má hezký tvar a na podzim je obsypaná nádhernými plody , takřka bez práce. Plody navíc k tomu, že jsou chutné, mají velmi léčivé účinky na lidský organismus. Léčí například žaludeční vředy a obecně má příznivý vliv na trávicí systém.

Tak šup, kdo ji doma ještě nemá, pěkně vykopat jámu, do jara se pěkně provzdušní a v březnu je čas na výsadbu.🤪

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 02.12.2023, 16:20:39 xxx.xxx.26.92

Ano, ale mě jde o povinné registrace a čipování, to dělat nebudu , stejně jako zavírat kočky doma. A ostatně nedělala bych to, ani kdyby to zákon nařizoval. Toulavé kočky byly jsou a budou, to žádné nařízení nenapraví. Mě nevadí, během let si nás sem tam taková čičina přivlastnila, vždycky jsem to řešila jen tím, že jsem nasypala trochu víc na misky. V poslední době u nás kočky spíš ubyly, přemnožené rozhodně nejsou.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 02.12.2023, 16:05:54 xxx.xxx.26.92

V nejhorším úle, myslím nejvíc napadenèm ,těch cca deset. Právě že bych řekla že celkem málo. Třikrát bylo v návodu tak jsem se jím řídila.

Jestli je to zbytečný, už aerosol dávat nebudu. Jsem radši, ale pro jistotu jsem se zeptala.

Přijde mi, že letos bylo brouků míň nebo je kradli z podložek mravenci, ale já je nenašla ani po formidolu. A to už jsem sama sebe podezírala ze slepoty,  tak jsem pátrala lupou😊

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 02.12.2023, 15:55:03 xxx.xxx.26.92

Na vesnicích vždycky byly u baráku kočky, aby chytaly myši a potkany. Nikdy v tom problém nebyl a není. Že z toho někdo problém dělá je jeho věc. Mám kočky dvě, zdravé, dobře živené, kastrované. Jsou na volno, cizí kočky vyženou. Pokud bych zjistilla, že jim někdo záměrně ublížil, no nedoporučovala bych mu to, jeho další život by byl řekněme plný o mnoho zajímavých zážitků. Samozřejmě něco jiného je, když se kočce něco stane nešťastnou náhodou, to je prostě osud. 

Ale nenechám se buzerovat od kohokoli, že moje kočka přeběhne po zahradě. Pokud by to udělalo zvíře sousedů na mé zahradě, taky mu nic neudělám. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 02.12.2023, 14:33:30 xxx.xxx.26.92

Zdravím všechny 😀, chci se zeptat na váš názor. Dělala jsem tři fumigace Varidolem, po 12 dnech, takovým fumigačním strojkem.

 Je nutné dělat fumigaci v lednu aerosolem? Já jí klidně udělám, ale v těch návodech je že buď tři fumigace páskem nebo dvě a třetí nahradit aerosolem.  Tak abych je zbytečně nemordovala.