Určitě, chodit po lese by se vůbec nemělo. Kdo se tam bezohledně pohybuje, ruší citlivou přírodu a zvířecí obyvatele. Ale tito ubozí vlčci, kteří se jistě snažili nakrmit svá mláďata, se nějakým způsobem ocitli ne ve svém přirozeném prostředí v lese, ale přímo uvnitř zastavěné oblasti. Přesto je to stále zodpovědnost majitelů. Měli by mít své zahrady řádně zabezpečené. Dnes to není jako dříve, v padesátých letech, kdy lidé bezstarostně pustili svá zvířata volně po zahradě. Když si někdo pořídí psa, měl by být připraven zajistit mu bezpečné a zabezpečené prostředí, kde bude chován.
Příspěvky uživatele
drvodelkafialova
Anonymní:Podle údajů Českého statistického úřadu mezi lety 2012 až 2021 u nás zemřelo 26 lidí po pádu ze židle. Ve stejném období u nás nikdo neumřel po útoku vlka.
Kolik lidí zabije divoké prase nebo toulavý pes?
Samozřejmě, není se vůbec čeho bát. A co se týče útoků na psy, jsou opravdu vzácné a lze jim předcházet. Jednoduchým a účinným řešením je instalace plotu, který má minimálně dva metry výšky, zasazení do země asi padesát centimetrů a doplnění elektrickým ohradníkem. Toto opatření je nejen snadné a účinné, ale také cenově dostupné. A v případě, že by došlo k útoku na psa, můžeme se hřát vědomím, že to je důkazem toho, jak úspěšně funguje plán návratu vlka do Evropy.
Tady jsou mnohem větší odborníci na vlky. Už léta tu vysvětlují jak je nemožné, aby vlk na člověka zaútočil. Možná některý z nich sebere odvahu vysvětlit, jak to, že to plaché jemné zvířátko útočí uprostřed zástavby. A také jak je zhola nemožné, aby zaútočili třeba na děti nebo starší lidi. Takže si všichni opakujme Vlk útočí jen na červenou karkulku.
Mezi hodinou 23 a 24 byl unesen roční německý ovčák. Vlci poškodili plot a vytáhli psa ven. Reakce domácích byla marná, protože vlci ho rychle odvlekli směrem k polím. Bylo slyšet jen nářek – popisuje paní Anna, obyvatelka Dudync. – Následujícího dne jsem s manželem a švagrem šli hledat psa. Stopy tažení zvířete byly jen na několika místech. Po přibližně 2 km jsme našli kousky srsti, o chvíli později další - s viditelnou krví a roztrhaným obojkem. Po prohledání lesa a okolních luk jsem vešla do zarostlé louky u lesa. A tam jsem našla objedené tělo s hlavou, níže tohoto místa manžel našel roztrženou nohu a ocas. Zbytky, tedy přední nohy, jednu zadní a zbytek kůže se srstí jsme nenalezli – dodává internetová uživatelka.
Tady jsem zkopírovala kus přeloženého článku, o tom jak ten pes zahynul. Je to jasně chyba majitelů, málo na vlky zadupaly. Jinak by určitě plni strachu z lidí utekli.
Verun:Myslíte že by vlci napadli i ty lidi? kdyby mu šli pomoct?
vlci jsou přece plaší tvorové, co mají z lidí panickou hrůzu. Takže by je učitě nenapadli.
Jsou to milá, chráněná zvířátka a nesporně to brzy budeme mít možnost vyzkoušet i na našich dvorcích a zahradách.
megi-the-pes:A tohle byl němovčák. Roztrhali pletivo a vytáhli si ho na pole.
V Polsku, i blízko, pl strana Krkonoš, nejsou útoky na psy nijak výjimečné. Koně, krávy, často a hodně. Ale PL je veliká zem, no.
Chudák pes. No na podobné fotky si budeme muset, zvyknout. Ještě strašnější je, jak tam majitelé popisují, jak toho psa slyšeli naříkat, když ho vlci zaživa trhali a nemohli mu pomoct.
Nakupuju jak vzteklá, ale u nás dovolí jen deset kilo na osobu.
Jde vůbec vytočit plást, který není uchycen v klasickém rámečku? To se musí zbortit, ne?
Na tenhle typ včel asi vzpomíná s hrůzou můj muž. Já chtěla včely už dávno, ale jeho otec měl tyhlety agresorky. Muž říkal že lítaly zadky napřed a bodala i královna😉. Tchyně se zas furt diví, že se tyhle včely vytáčí dřív, než si pamatuje, že točil její otec a manžel. Včel se bojí taky.
tak jsem na to koukla a jedno je jasný. Buď americký včely nemaj žihadla nebo mají američani hroší kůži. Ale řezat do včel motorovou pilou a bez obleku, tak rozhodně umřu.
Zajímalo by mě, jestli by “léčba stébníkem” nebyla nakonec účinnější než termosolárním úlem.😊
o těch stebnících jsem četla, je to hodně zajímavé.
Je to zajímavé, ale pro mě jako začátečníka, natolik nové a složité téma, že vlastně nevím, na co se zeptat😉, takže děkuji, za informace, ráda si je přečtu.
věřím, že roli hraje celá řada faktorů. Jeden každý by sám o sobě včely nezabil, ale tím že se kumulují, je situace jiná.
Pro mě to znamená, že to co můžu jako chovatel ovlivnit je mnohem důležitější než dřív. Dřív, v době kdy krajina byla zdravější, mohlo projít lecos a na včely to fatální vliv nemělo, dnes se objevuje tolik nových věcí a o některých ani nevíme, že pouze maximální pečlivost a akurátnost může včelám pomoci. Chyby už se neodpouští.
🙂 tenhle igelit nemají jen v lidlu, v penny taky, odtamtad ho mám já.
Mám jich zásobu, používám je na všechno možný, jsou šikovný a zadarmo.
Nechce se mi dávat 60korun za kus igelitu. To ostatní mě nenapadlo.😉
Ty liány stojí cca tři stovky. Jak rychle porostou? Pokud se vykope větší jáma, aspoň 50x50, ale čím víc tím líp a naplní směsí kompostu+zem z té jámy a hrst hnojiva, třeba cererit, dokáže to akebie zarůst do dvou let. Révě to bude trvat o trošku dýl, ale podle mě je hezčí.
Zálivka jednou týdně, větší dávkou vody, je ideál.
Na takhle velkou plochu stačí jedna, maximálně dvě, pokud se o rostlinu postaráte do dvou let, to zaroste.
Ještě byste mohl použít akébii, ale zvažte, jak masivní pergolu máte, taky by ji v dalších letech mohla rozlámat, je dost bujná.
Já bych tam vsadila révu Amurskou. Je to botanický druh, je absolutně odolná plísním a všem možným fujtajblům, má velké listy , které se na podzim nádherně vybarví a květy i když nenápdné, krásně voní a lákají včely.
Navíc není tak bujná, aby vám pergolu strhla.
Tak co měl, já jí teď suším, tak tam snad nebudou brouci. Musím to zaklepat, ale zatím vše žije. Loni jsem byla víc v klidu, to už nakvétali meruňky touhle dobou😕, samozřejmě pak vše zmrzlo, ale včely létaly jak vzteklý. U jednoho úlu jsem radši přidala plást zásob, měla jsem špatný pocit, měli bylo míň. Ale jsou na dvou nástavcích a zhora jsem je viděla, tak to snad bude v pohodě. Vypadaly klidně. Možná mají ten hrozen prostě spíš navysoko, než naširoko.
I kdybych teoreticky vyřezala všechen trubčí plod, nedělám to, ale kdyby, nenalétnou tam trubci odjinud?
Loni jsem si všimla neuvěřitelného množství trubců, co se snažili vloudit do jednoho z úlů. Na druhou stranu, třeba je zrovna vyhnali a chudáci bezdomovci, ještě nepochopili, co se děje🙂