Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 09.12.2023, 08:48:59 xxx.xxx.106.55
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 09.12.2023, 08:34:38

Ale jistě, pokud se to zvíře zraní tak, že by v přírodě nepřežilo, pak ať ho klidně někdo chová doma.

Jenže zmrzačit zvíře, abych ho mohl chovat je něco jiného. Když bude někdo argumentovat tím, že drápy nepotřebuje a odstraňování nevadí, tak co všechno by se ještě dalo uříznout?

Počkat, zuby vytrháme, žije v zajetí, ať žere mleté. Hlasivky? K čemu, otravoval by sousedy řevem. Kulky ? Na co, aspoň bude míň smrdět.

Třeba nějakou dobrou duši napadne,  co dalšího takový tygr nepotřebuje, aby z něj byl ideální domácí mazlík.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 09.12.2023, 08:32:14 xxx:xxx.a5a2:c979
balu:

Jako že je normální a v pořádku mrzačit zvířata? 

Jako že odstranění posledních článků prstů tomu zvířeti nevadí? 


Tak, jestli tomuhle kdokoli věří, pak to o jeho takzvané “láásce” ke zvířatům vypovídá. To je láska typu ňuňu to je roztomilej plyšáček, toho chci. Přesně tenhle typ nedospělých lidí je věčným a vděčným zdrojem peněz, pro bezohledné množiče, kteří budou samozřejmě tvrdit, jak to zvířeti nevadí, protože přece nebojuje s ostatnímu tygry.

Je to hnus.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 08.12.2023, 09:19:54 xxx:xxx.a6e2:fc9f

Na otázku 1, je to výhoda. Když pominu všechno ostatní, dostávám od spolku léčiva za zlomek ceny, než kdybych si je normálně kupovala. Předseda mi pošle sms, já se stavím za ním na radnici a je to. Dlaší výhodou- seznámení s zajímavými lidmi, se kterými by se jinak člověk potkal max na ulici. To na vsi nikdy není k zahození. Co se týká rad ostatních včelařů ve spolku, no jsem pořád začátečník, včely mám jen pár let, ale člověk to musí brát hodně opatrně. Je spousta způsobů jakým způsobem včelařit a na každé metodice, je něco, co člověka zaujme, ale nakonec si musí stejně  najít svou cestou. Za mě, moc nevěřím lidem, kteří hlásají VELKOU PRAVDU. Takovéto, takhle se to dělá a jinak to nejde. Ono se to tak třeba dělá, ale jde to i jinak. 

Otázka 2, nejsem si jistá. Minimálně ty dva kilometry určitě, ale když jsem je večer seřadila a ptala se, kde se couraly, nechtěly to prozradit😀.

Otázka 3, ajaj, to je bolavé místo. Když jsem v moudrých knihách četla, jak si mám založit sešit  a zapisovat náklady, radši jsem ho po chvilce zahodila. 

Řeknu to tak. Není to málo. Samozřejmě záleží na šikovnosti, někdo si hodně věcí včetně úlů vyrobí sám, já tak dobrá nejsem. Nejdražší byl medodomed. Dás e koupit i z druhé ruky, pak stojí pár stokorun a taky stačí. Takový jsem měla, ale loni jsem si koupila na elektriku a je to mnohem pohodlnější a rychlejší. Stál 20 000.

Úly, vřele doporučuju nové. Dají se koupit zateplené i nezateplené, s různou rámkovou mírou. Já mám zateplené ovčí vlnou 39 x 24 a přišly komplet sestava, natřené 3 nástavky na 3500 jeden + 400plechová stříška. Zkoušela jsem i jinou míru, ale tahle mi vyhovuje nejvíc.

Rámky, koupila jsem je hotové -19 kaček jeden, ale musí jich být hóodně moc.

Mezistěny + trafo na zatavení - počítejte tak 3000.

Pak potřebujete nějaké cajky okolo - odvíčkovací vidličku, smetáček, dýmák, rozpěrák atd, to je všechno tak dohromady 1000.

Taky musíte mít oblečení a rukavice. Mě se osvědčila včelařská bunda s kuklou - okolo 1000Kč.

Vlastně nejlevnější jsou samotné včely🙂. Až je budete pořizovat, dejte si záležet na výběru včelaře, ať máte doma mírné včelky. Je velký rozdíl, mezi divoškami, co létají prdelkou napřed a neustále hledají koho bodnout a včelami  třeba Singer nebo Buckfast, které jsou neskutečně mírné a hodné. Ty první vás bodnou a ani nevíte za co. Ty druhé, tam můžete dělat skoro cokoli a jen se dívají, co zas blbnete. Pěkný oddělek koupíte do třech tisíc, včely se množí snadno a za sebe můžu říct že mám spíš problém je v tomhle směru krotit.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 07.12.2023, 15:31:07 xxx:xxx.4f9d:c81b

Tak teď jsem byla dosypat a krom hejna modřinek a koňader, přilétlo pár zvonků, pěnakvy, brhlíci, strakapoudi, stehlík a slovy čtyři vrabci. Ty ostatní ptáčky vidím a taky slyším v křoviskách, ale ti vrabci se nikdy nebáli, tak aby se po chvilce neukázali. Ti jsou prostě pryč.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 07.12.2023, 11:04:51 xxx.xxx.171.177

Možná trochu.  Na druhou stranu neviděla jsem ještě některé strávníky, kterých bylo v loni hafo a třeba z cca padesátihlavého hejna vrabců polních jich přilétá jen zlomek. Zato ti co se mi krmí u slepic, těch ke až až. Sýkorek je víc.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 07.12.2023, 07:50:06 xxx:xxx.3f2a:7565

Zdravím 🙂. Když se podíváte do diskusí, podobná témeta se tu už probírala, možná by bylo lepší, pokračovat v diskusi tam, at´se neopakujeme.😀

Jinak chov včel je krásný koníček a doufám, že se vám splní.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 06.12.2023, 23:42:28 xxx.xxx.171.177
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.12.2023, 10:40:43

Prodávám normálně ve sklenicích, koupíte přes internet snadno. Jak probíhá to schvalování nevím, protože to nepotřebuji😀.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 06.12.2023, 23:38:32 xxx.xxx.171.177

Já si myslím, že kdo je registrovaný včelař, může normálně ze dvora prodávat. Do určitého počtu včelstev se to bere jako prodej přebytků a daň se neplatí. Ale nějak zuřivě jsem to neověřovala.  Taky si neumím představit, jak by mi kdo dokázal, kolik čeho u vrat prodám. Jedna věc je podezření, jiná prokázání.  

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 06.12.2023, 11:44:27 xxx:xxx.c772:fafb
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 06.12.2023, 08:55:31

To si vůbec neberte, že kritizuji vás. Jen mě zlobí, že se tyhle produkty tváří, kdovíjak výhodně a je to vlastně zlodějna. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 06.12.2023, 07:37:00 xxx:xxx.c772:fafb
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 05.12.2023, 09:21:41

Vypadá zajímavě, ale vychází draho. 5kg za 640Kč vyjde 128za kilo, k tomu cena dopravy 70Kč, takže ještě ke kilu připočtu +14Kč. Kostku kvalitního sádla v krámě koupím max za 25Kč/250g. To je max 100Kč/kg. Ale teď bylo v akci za 16Kč/250g. Navíc se s ním snáz pracuje, ty kbelíky jsou dost nepraktický.

Já se omlouvám, ale tyhle obchody s potřebami - krmivy pro zvířata, mi přijdou pořádně předražený. Většinu věcí, co nabízí člověk sežene v běžných krámech pro lidskou spotřebu a podstatně levnějc. Přitom, nevím ale pro zvířata by to mělo být levnější, vždyť to je přece z výseku.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 05.12.2023, 09:27:09 xxx:xxx.39de:207e

Třeba je to jen moje představa, ale mockrát je tu i zmíněno, jak se domácí kočka vrátí domů dotrhaná tak, že je potřeba veterina nebo se dlouho dává dohromady. Pokud je to venkovní kočka, bez podpory majitele prostě někam zaleze a uhyne. Ani to nevidíme. To společenství koček, které vidíme má nějakou hierarchii, ty slabé ostatní vyženou od zdrojů potravy. 

Každopádně, třeba se pletu, ale ono to vidíte i doma. Moje kočky se vzájemně moc nemusí, přesto spolehlivě vyhánějí každého kočičího vetřelce, který by se chtěl vetřít. Mě by třeba nevadilo mít víc koček, ale domácí páni to vidí jinak. Kočky mi jednak zajistí likvidaci myší, ale i to aby nám sem nechodily cizí kočky dělat škody. Viděla jsem moc pěkné dokumenty, kde kočky sledovaly pomocí kamer. Největší škody dělaly na zahradách lidí, co kočku neměly, protože tam většinou byla hranice teritoria, třeba i několika, kterou pravidelně kontrolovaly a značkovaly. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 04.12.2023, 15:04:15 xxx.xxx.171.177

Třeba v Kralupech to funguje tak, že necháte kočku vykastrovat a dostanete příspěvek na kastraci. Známá říkala,  že ji díky tomu stála kastrace snad dvě stovky? Prostě zanedbatelnou částku.  Takhle se mi to líbí, ne represe, ale podpora,  aby na to měli i třeba důchodci a tak. Většina toulavých koček stejně mívá takové ty krmiče, ty by měli zapojit, stejně obvykle nejlíp vědí, kde kočky odchytnout a pak znovu vypustit. Dobře živená kastrovaná kočka se už sama postará o to, aby v jejím teritoriu moc dalších koček nebylo. Prostě ty slabé, mladé zabije. Tak to prostě je a je to myslím nejlepší způsob regulace. Přiměřeně velká populace koček neohrožuje nic. Pokud kočky vychytají a odstraní ať už jakkoli, jejich místo rychle zaplní jiná zvířata a vše se stejně bude opakovat.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 04.12.2023, 08:56:11 xxx.xxx.171.177

Měla jsem kdysi křížence vlašky. Dokázal bez problému vyhnat z výběhu velkého psa. V době, kdy jsme ho měli se nám ze dvora neztratilo nic. Ale byl to opravdu výjimečně agresivní jedinec a už žádný další takový nebyl.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 03.12.2023, 17:29:07 xxx:xxx.3c64:33c5
Anonymní:

Na druhou stranu kdo by prodával kočku jako králíka.😄


Abyste se nedivil. Kamarád mi vyprávěl, jak ho naštval soused a když za ním pak přišel pro králíka, prodal mu ztaženou kočku, co ji našel přejetou v pangejtu.🤮

Takže králíka, jedině s hlavou.