Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1075 příspěvků) 02.12.2023, 16:05:54 xxx.xxx.26.92

V nejhorším úle, myslím nejvíc napadenèm ,těch cca deset. Právě že bych řekla že celkem málo. Třikrát bylo v návodu tak jsem se jím řídila.

Jestli je to zbytečný, už aerosol dávat nebudu. Jsem radši, ale pro jistotu jsem se zeptala.

Přijde mi, že letos bylo brouků míň nebo je kradli z podložek mravenci, ale já je nenašla ani po formidolu. A to už jsem sama sebe podezírala ze slepoty,  tak jsem pátrala lupou😊

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1075 příspěvků) 02.12.2023, 15:55:03 xxx.xxx.26.92

Na vesnicích vždycky byly u baráku kočky, aby chytaly myši a potkany. Nikdy v tom problém nebyl a není. Že z toho někdo problém dělá je jeho věc. Mám kočky dvě, zdravé, dobře živené, kastrované. Jsou na volno, cizí kočky vyženou. Pokud bych zjistilla, že jim někdo záměrně ublížil, no nedoporučovala bych mu to, jeho další život by byl řekněme plný o mnoho zajímavých zážitků. Samozřejmě něco jiného je, když se kočce něco stane nešťastnou náhodou, to je prostě osud. 

Ale nenechám se buzerovat od kohokoli, že moje kočka přeběhne po zahradě. Pokud by to udělalo zvíře sousedů na mé zahradě, taky mu nic neudělám. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1075 příspěvků) 02.12.2023, 14:33:30 xxx.xxx.26.92

Zdravím všechny 😀, chci se zeptat na váš názor. Dělala jsem tři fumigace Varidolem, po 12 dnech, takovým fumigačním strojkem.

 Je nutné dělat fumigaci v lednu aerosolem? Já jí klidně udělám, ale v těch návodech je že buď tři fumigace páskem nebo dvě a třetí nahradit aerosolem.  Tak abych je zbytečně nemordovala.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1075 příspěvků) 01.12.2023, 20:29:08 xxx.xxx.171.177

Vynikající je jakýkoli štrůdl, koláč apod. Co neupeču, z toho udělám opravdu fantastické želé, je vynikající na palačinky nebo slepování cukroví. Zkoušela jsem i kdoulový sýr, ale ten u rodiny neuspěl😊.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1075 příspěvků) 01.12.2023, 18:39:49 xxx.xxx.171.177

Zdravím 😀

Mám dotaz, chtěla bych u nás zkusit vysadit - vypustit světlušky, jde to nějak? Vodu na pozemku máme a hlemýždě taky, čast pozemků sekáme minimálně, kvůli různým ptáčkům a žouželi.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1075 příspěvků) 29.11.2023, 08:19:23 xxx:xxx.ff08:78fe

Za mě byl nejučenlivější a nejlépe spolupracující velký černý knírač. Tedy, nejučenlivější - to je taky široký pojem. Teď máme doma SAO a můžu říct že je velmi učenlivý, v tom smyslu, že přesně ví, co od něj chci. Jen to dělá pouze, když má pocit, že to má smysl. Dám příklad - když jdeme na procházku na povel si sedne a nechá si nasadit obojek a vodítko.  Netahá a zdánlivě bych ho mohla vodit všude sama, ale nedělám to, protože kdyby si vzal do hlavy, že mi něco - někdo ohrožuje, zaútočí a pak ho zastaví jen můj muž. Když mu řeknu sedni, jen tak, buď mě dloubne packou nebo se otočí s výrazem, přece se nenechám buzerovat. Nicméně je to nesmírně chytrý, citlivý pes, jen prostě nebude klasicky cvičit. To na co je určen - ochrana a obrana domácích zvířat a lidí zvládá naprosto bravurně.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1075 příspěvků) 28.11.2023, 07:51:08 xxx.xxx.123.215

Mě se ta videa líbí. On si to člověk stejně přizpůsobí tomu, jak mu to vyhovuje a doufá že to dělá správně 🤪.   Ale stejně ty lidi, kteří videa natáčí obdivuju, té práce a zdarma. Jsou dobří.👍👍