Fiona.Praha: Už při zavedení povinnosti čipovat psa se měly začít rozdávat pokuty. Pokud by v očkováku nebyl nalepený štítek s číslem čipu nebo byl a veterinář na veterině by nenašel čip, dostal by kupující pokutu. Od pokuty za nečipovaného psa by kupujícího “zachránila” jednom kupní smlouva s údaji prodávajícího a částkou za štěně. Pak by přecházela pokuta na prodávajícího. Stačilo by zmedializovat pár smutných paniček, co “nevěděly” a dostaly pokutu a na potencionální kupující by to zabralo víc než reportáže o množírnách.
Souhlasím. Já bych dala mastnou pokutu každému, kdo koupí štěně bez čipu. Pak bude zdroj štěňat snadno dohledatelný,aspoň myslím.
Jsem ve svazu, věcí okolo papírů, s tím problém nemám. Spíš mi šlo o osobní zkušenosti, na co si dát pozor a tak.
Jinak, letos to určitě podnikat nebudu, tohle je příprava na příští sezonu😀 my jsme tak nízko, že níž už to snadani nejde.
Zajímalo by mne, máte někdo zkušenosti s kočováním? Já jen spíš sháním info. Syn má teď parcelu vedle trati, kde roste velké množství akátů, tak uvažuji, jestli by se vyplatilo tam 2-3 úly odvézt v době kdy kvetou.
Orionka: I když VK obdivuji, dala bych přednost střeďákovi. Přece jen, když narazíte na žebřík, který se nedá obejít, uvítáte, že psa snesete v náručí.
Fakt je, že když se kdysi můj VK zranil, dokázala jsem ho odnést, když musím unesu dost, ale žebřík bych nedala.
Nicméně zas ten výběr plemen nejsou zrovna drobečci.
Anonymní: V květnu se těžiště včelí pastvy postupně přesouvá z lesů a ekotonů jejich okrajových porostních plášťů blíže k obcím až do jejich intravilánů, kde rozkvétají velké plochy pampelišky lékařské, na kterých včely sbírají v dopoledních hodinách dostatek nektaru i oranžového pylu.
Postupně rozkvétá řada druhů ovocných dřevin, z nichž některé patří k nejkvalitnějším zdrojům včelí pastvy. Ještě kvalitnějším zdrojem nektaru i pylu než třešně jsou višně. Později rozkvétají hrušně poskytující mnoho kvalitního nazelenalého pylu (poněkud méně atraktivní nektar) a jabloně, které jsou bohatým zdrojem nektaru i světle žlutohnědého pylu.
Tak to je jistě pravda, nicméně je to už cca 14 až 21dní pasé.U nás z toho jmenovaného leda pampelišky.
To je skvělý výsledek.
Já už teď vím o řadě chyb, kterými jsem včelám zkomplikovala snůšku, příští rok to napravím. Stejně jsem zvědavá, jak se to letos bude ještě dál vyvíjet.
Vlastně ještě musím poděkovat. Povedlo se to bez mřížky, podle vaší metodiky, takže super.
Děkuju😀 já jsem hlavně nadšená, že se zapojila rodina. Bála jsem se že nebudou mít čas, třeba je to naláká na včelaření. To by mě smířilo i s utrženou achilovkou.
Oni jim tam nechali i hodně zásob, kdyby bylo škaredě.
Ale, co už. Já to četla, stejně mám radost. Ty oddělky jsem dělala extrémně pozdě a ještě nanesou,neměly pořádně zalepeno. Navíc mám radost, že se o vytáčení postarali mladí, protože já jsem na pár měsíc mimo provoz.
Jasně, vždycky může být líp, ale taky hůř .
Jsem spokojená😜
Pro dnešek hotovo. Jeden úl se vyrojil , ten tedy nic moc, pak celkem málo ve třech pozdních odděleních, ty byly na jaře slabší. Z osmi zbývajících 110kg. 😀
U nás kvete pole jetele inkarnátu.😀
Ježíš, to má práciusnadnit, ale jak to popisujete je to spíš pro zlost. Hlavně že to stojí hodně peněz.
Tak mě zatím baví obojí. Líbí se mi i to drátkování, vždycky si i toho s mužským povídáme a je pohoda.
Jenže to je i tím, že oproti vám dvěma mám jen pár úlů. Jakmile je jich moc, musí si člověk tu práci usnadnit a tě odvíčkovací stroj je krok správným směrem.
Zdravím.
Chci si pořídit něco šikovného na vytavení starých souší. Ale nabídka různých tavidel a vařáků a tak je velká, nevím co si vybrat? Máte nějaký šikovný tip?
»
Odpověď na příspěvek uživatele
bohemia.gall z 08.05.2024, 15:28:55
Je fakt žemě odvíčkovávání baví. Miluji jak to voní
Já mám pár úlů, pro mě to není🙂. Navíc už teď mám problém s místem. Ale vypadá to moc šikovně.
Tak jsem zvědavá jak budete spokojený.
Mě se líbilo, jak vysvětlil co se stane po zákazu chovu. Ale ta metodika tipování invazivních druhů byla taky pěkná.