Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 29.12.2023, 12:59:22 xxx.xxx.171.177

Je to naposledy co reaguji na hloupý anonymní příspěvek. Pane , paní, třetí osobo neurčitého pohlaví, už pouhý fakt, že se neobtěžujete váš , vy tomu říkáte mozek?, zatížit něčím tak jednoduchým, jako je vymyšlení jednoduché přezdívky, způsobil, že mě vaše názory a bláboly přestaly zcela zajímat.  Žvaňte si dál co je libo, osobně přestávám odpovídat a jakkoli reagovat na cokoli co vyplodí bezpohlavní neurčitý anonym.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 29.12.2023, 10:32:58 xxx:xxx.f24:15de

Je pochopitelné, že anonymita je pro mnoho lidí důležitá, ale často umožňuje i nevhodné chování. Zrušení zcela anonymních příspěvků by mohlo zvýšit zodpovědnost a respekt v diskuzích. Příspěvky pana honzapm jsou zajímavé a je škoda, že nesmyslné komentáře anonymů mohou vést k odchodu užitečných členů komunity. Omezení úplné anonymity by mohlo vytvořit prostředí, kde se lidé více angažují se svými názory a diskutují s větším ohledem na ostatní.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 28.12.2023, 17:58:00 xxx.xxx.171.177

Osobně bych koupila hlávku pekingského zelí. Naše husa Gustav s nadšením žere i listy kedlubnů , zbytky květákovývh listů a tak, to dostanete zadarmo v obchodě.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 26.12.2023, 19:43:06 xxx:xxx.f24:15de

Já si myslím, že bobrovi by právě ten mělký potok obklopený náletovými dřevinami mohl krásně vyhovovat. Takový potůček se dá krásně přehradit a hladina je rázem někde úplně jinde.

Když jsme s mužem před několika lety sjížděli Moravu, dělali tam bobři pěknou škodu na hodně velkých stromech. Je to zvířátko obdivuhodně pracovité a jsem tak nějak ráda, že v našem okolí nežije. Radši mu fandím z dálky.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 26.12.2023, 12:35:49 xxx.xxx.171.177
ulyvudoli:

Možná že chovat včely ve voliéře s oky takového průměru, že tím okupující sršni k včelkám neprolezou. Ale v tom dokumentu ty mechanismy jsou hodně promakané.👍


Nad tím jsem také uvažovala.

 Ale třeba to nebude až tak žhavé. Pečlivě jsem sledovala zpráva týkající se nálezu na Moravě. Zaujalo mě, že ačkoli bylo loňské léto mimořádně příznivé pro tento tip sršně, sršní kolonie nebyla v době likvidace ještě tak silná, aby lovila včely. Ty podle tvrzení ,,broukologa"😜 kolonie potřebuje hlavně v době, kdy krmí generaci budoucích matek. Hnízdo tedy nebylo přez pokročilou dobu ještě biologicky zralé natolik, aby včelí úly v okolí likvidovalo. Toto ostatně potvrzoval i včelař, který měl nedaleko hnízda své úly. Začínám věřit, že existuje možnost, že se nám alespoň tahle pohroma, pokud se zárověň zapojíme do monitoringu a likvidace hnízd, vyhne.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 23.12.2023, 22:07:52 xxx.xxx.171.177

No prodávám docela hodně rostlin do zahrad. Mám zkušenost, že zákazníci si nekoupí rostlinu leckdy třeba jen mírně jedovatou, pokud to o ní vědí. Přitom jedovaté rostliny a to mnohdy hodně , na zahradách mají. Vidím to leckdy na fotkách, co mi ukazují. Osobně jsem přesvědčená, že otravy rostlinami jsou mnohem vzácnější, než by naznačovaly popisy jednotlivých druhů. Protože jsme tu komunita, která chová poměrně široké spektrum různých zvířat a vesměs máme rodiny s dětmi, chci si svůj dojem o tom že obavy jsou silně přehnané potvrdit a nebo naopak se nechat přesvědčit k větší obezřetnosti.😉

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 23.12.2023, 09:45:12 xxx:xxx.f24:15de

čmeláci jsou ohromní sympaťáci. Než jsem začala se včelami, lavírovala jsem nad tím, jestli radši nepořídit čmeláky. Jedinné co rozhodlo pro včely, bylo že čmelák nemá trvalou kolonii a zimu přežívá jen matka. 

Ale třeba si stejně čmelín ještě pořídím.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 21.12.2023, 10:28:06 xxx.xxx.171.177

To je pravda, citlivějším lidem může břečťan problémy dělat. Co se týká oleandru, ano je jedovatý, ale jde mi o to, jestli se jím u vás někdo otrávil nebo přiotrávil. Jedovatých rostlin máme kolem sebe spoustu, to je pravda, ale ospoustě z nich to skoro nikdo neví, tak se je nebojí sázet. Kdežto mediálně známé jsou chudinky😊