Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 09.01.2024, 08:35:02 xxx:xxx.f24:15de

Proč ne, i když si myslím, že nejlepší je sázet rostliny i bez ohledu na to, jestli jsou prospěšné včelám, ony jsou i jiné druhy hmyzu ocení chutný nektar.

Pokud třeba někdo uvažujete nad vysazením stromu, zkuste Svitel latnatý -Koelreuterii. Je to nádherný menší strom nebo větší keř. Na jaře hodně pozdě raší, listy mají v době rašení narůžovělý odstín. Kvete až na přelomu července a srpna. Má drobné žluté květy, které tvoří obří vzdušné hrozny. Květenství má u starších rostlin až 80centimetrů a tvoří velké množství nektaru v době, kdy už toho příroda moc nenabízí. Strom výborně roste i na chudých půdách s propustnou půdou, jedná se o skromnou, rychlerostoucí dřevinu, netrpí na nemoci a dá se pěstovat všude, kde je dost slunce a propustná půda.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 08.01.2024, 23:33:26 xxx:xxx.f24:15de
lesnizinka:

Jako ne, že bych nevěděla, že chodit na psy je chyba. Nikdy, jsem nikoho nekritizovala, ať už se se psem rozhodl jakkoliv. Možná 20x jsem psala, že u nás byla x krát vetka a vždycky mi jeho odchod rozmluvila. Naposled asi 14 dní před tím, než ho už bez vyhnutí musela přijet uspat. Tak buďte tak laskavá a nechte si vaše soudy pro sebe.


Co bylo bylo. Sebemrskačství není sympatická disciplína a zrovna tak není dobré nechat se kritikou minulosti, která stejně nejde změnit, od kohokoli rozhodit. 

Za sebe vám přeju všechno dobré do budoucnosti a vše krásné v přítomnosti. Na minulost a zbytečné babrání se v ní se vybodněte.

Z toho má člověk leda nervy v hajzlu a žaludeční vředy.

Mě když umře pes anebo jakékoli zvíře, popláču si a přitáhnu domu jinou havěť co mi ztrpčuje život, ničí zahradu, kouše boty a bezmezně jí miluju. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 08.01.2024, 23:00:03 xxx:xxx.f24:15de

U nás se pohřbívá pod stromy. Už sem rodině nařídila, kam mě maj nasypat. Kostní moučka je skvělý hnojivo a mačkat se někde v houfu na hřbitově není nic pro mě. Ne, pěkně pod strom, a budu tam se vší svou oblíbenou havětí. Smrt je vlastně jen změna formy, umírání, to může bejt svinstvo, jinak se není čeho bát.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 08.01.2024, 15:46:58 xxx:xxx.f24:15de

https://www.stoplusjednicka.cz/kdy-nas-nahradi-umela-inteligence-polovinu-jiz-velmi-brzy-druhou-do-roku-2116?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1228611&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=1228611&dop_vert_id=int1&dop_req_id=SWhksMx6SZW-202401081434&dop_id=25252729 

tady je taky zajímavá předpověď. Ale pořád to je spíš o tom že bude lidem pomáhat, jak její pomoc využijeme je už zas jen na lidech.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 08.01.2024, 10:12:50 xxx:xxx.f24:15de
assil:

Jednoduše, AI by dokázala ve vteřině propojit všechny informace o člověku a pak ovládat jeho život.

Částečně to  lidi umí taky, ale zatím alespoň naoko něčemu brání zákony, i když to se taky brzy změní, AI nějaké lidské zákony nezajímají.

Já AI používám při učení jazyka, ale jak to nějak smysluplně využít třeba v práci, to teda fakt nevím.


Já třeba AI používám, ale docela určitě všechno kontroluju, protože informace do ní zadával člověk a ty mohou být a taky leckdy jsou, špatné. Určitě by se s ní měly učit pracovat děti. Mám švagrovou na základce a popisovala mi, jak jí chlapec ze čtvrté třídy přinesl perfektní sloh, tak dokonalý, že bylo jasný, že ho nedělal sám. Na rovinu jí řekl, že mu s ním pomáhala umělá inteligence. A jak tohle řešit? Je to dyslektik, nadaný na matematiku a úkol vlastně bravurně splnil pomocí, dá se říct, kompenzační pomůcky. Školy budou muset reagovat na technický pokrok. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 08.01.2024, 10:04:40 xxx:xxx.f24:15de
Buggyra:

Spíš to bude tak, že UI bude řídit většinu procesů v lidské společnosti. Třeba efektivní načasování hromadné dopravy, řízení osvětlení ulic, distribuci léků, potravin, energií třeba ve světě (v daleké budoucnosti), řešení přírodních katastrof, a tím bude určovat jistým způsobem běh lidského života. A kdo bude chtít “vypadnout ze systému”, bude to mít strašlivě těžké a bude málo míst na Zemi, kde to půjde. No umím si představit, že prospěch většiny bude pro určitou menšinu k nežití.


Ano, tak nějak si to přesně představuju.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 08.01.2024, 09:35:27 xxx:xxx.f24:15de

Já to neumím dobře vyjádřit, ale přijde mi, že pokud k nadvládě umělé inteligence nad člověkem dojde, vůbec nemáme šanci to postřehnout. Kdyby, čistě teoreticky k něčemu podobnému došlo, jak bychom to vlastně poznali?

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 05.01.2024, 19:42:24 xxx:xxx.f24:15de
hmn:

to přeci vůbec není o jménech, ale o tom, co vyplodí
a že nám to sakra kecá do života….


To je pravda, jenže nevěřím že to dokážeme zastavit a nevěřím že kdokoli pozná rozdíl.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 05.01.2024, 18:21:44 xxx:xxx.f24:15de

Vezměte si, že už teď se můžete podívat třeba na mapy, když najedu na svoje pozemky, přesně vidím, co tam je. Nic se neschová. Nic se nedá okecat. Všechno ví , všechno vidí, nespí, není nikdy unavená, nic nezapomíná. 

Už teď kdyby chtěla, nám může vládnout. Nemáme možnost to postřehnout, natož zastavit.

Je to fascinující. Možná trochu strašidelné, ale fascinující.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 05.01.2024, 17:22:56 xxx:xxx.f24:15de

Protože pro mě je jakákoli vláda natolik vzdálená, že je mi to jedno. Schválně, kolik politiků ze současné EU vyjmenujete z hlavy? Já žádného. A je mi to fuk. Kdyby mi vládl počítač, možná by byl informovanější a spravedlivější.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 05.01.2024, 16:14:00 xxx:xxx.f24:15de

čistě pro zajímavost, zkoušel někdo z vás používat umělou inteligenci jako pomocníka k práci? já ano a za sebe můžu říct, jsem mile překvapená. A to jako absolutní laik a s chatem, který je volně veřejnosti dostupný a docela určitě je to ta nejjednoduší verze. V tomhle oboru jde pokrok tempem, který si my dinosauři neumíme představit. Matně si vzpomínám na školní léta, jak nám s velkou slávou učitel přivezl do třídy počítač. S velkou slávou jsme do něj každý vyťukal jméno. A dneska? V každém mobilu je vlastně počítač a máme ho stále u sebe. Doba jde neskutečně rychle dopředu. Něco se nemění, práce na zahradě je furt stejná, oběd za mě taky nikdo neuvaří. Ale jsou obory, které se změní a hodně moc. Za sebe říkám, není to dobře ani špatně a některé věci se těším, scifi jsem vždycky milovala a svým způsobem ho zažijeme.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 05.01.2024, 10:44:31 xxx:xxx.f24:15de

https://www.prahain.cz/zivot-ve-meste/lesni-straz-v-predni-kopanine-volne-pobihajici-psy-odstrelime-16321.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=0&dop_vert_id=int1&dop_req_id=K8RN30ha2tu-202401050940&dop_id=25238131

Nevím, jestli někdo v téhle oblasti bydlíte, ale radši pozor.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 04.01.2024, 21:14:41 xxx:xxx.f24:15de

přesně, jde o možnost volby a i o to, že toho robota by mohlo dostat mnohem víc potřebných lidí. To že existuje možnost volby, ještě přece neznamená, že se někomu upírá zvířecí společník. Naopak si myslím že by spousta invalidů uvítala robota jako neunavitelného pomocníka a vedle něj psíka jako společníka, to se nevylučuje. Třeba se dočkáme toho, že takový robot může chodit pejska venčit, když bude páníček třeba nemocný. I to je obava, pro kterou si spousta lidí psa nepořídí.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 04.01.2024, 16:34:22 xxx:xxx.f24:15de

hm, já ho ochutnala a nic mě nenutilo pokračovat dál, nicméně, jsem za tuhle teorii ráda, aspoň se prodal…

Jinak po covidu a operaci dutin cítím málo. ten med jo, když si čuchnu ke sklenici, vedle úlu ne.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 04.01.2024, 15:25:13 xxx:xxx.f24:15de

to s tou pohankou je pravda. Mě nebaví prodávat med a jeden místní včelař má spoustu zákazníků a skoro žádné včely, tak máme frojnšaft, prodává ten můj a já to nikomu místnímu neříkám😇. Loni u nás naseli spoustu pohanky a holky nanosili, ale ten med tak … no zkrátka smrděl. Chlapík mi nechtěl věřit, že jsem to lila do čistých kbelíků. Ale bylo zvláštní, že ho lidi hrozně chtěli. Slyšeli pohanka a mohli mu utrhat ruce. Divný.🙄