Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 16.01.2024, 07:06:26 xxx.xxx.171.177

Jestli jí chytnu, zabiju jí a nebudu tady předstírat, že to neudělám . Chytit lišku nicméně není snadné, ale jsem rozhodně ochotná to zkusit. Stejně si myslím že největší šanci mají v tomhle směru nasi psi.

Fotka ochočené lišky je hezká, v lese ať si běhá. Všude kolem má pole s enormě přemnoženými hlodavci, poku přesto dává přednost drůbeži, nastoupí přírodní výběr vidlemi.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 15.01.2024, 20:16:56 xxx:xxx.f24:15de

Dnes mi něco zabilo liliputku. Pouštím je odpoledne asi ve tři hodiny proběhnout po zahradě, to bylo vše v pořádku, večer jsme šli slepice zavřít a v kůlně a krytém výběhu bylo peří, dravý pták to být nemohl, peříčka byla v místech, kam by se pták dostal těžko. Hromádky peří jsem našla na třech místech, buď se slepička snažila schovat nebo ji to tahalo, zvláštně, do kolny, výběhu a škvíry mezi hnojiště a plot. Na place nic. Mrtvolku jsem nenašla, jen peří. Psi normálně mohou všude po zahradě, mimo dobu, kdy do části zahrady vypustím slepice, tehdy zavírám branku, aby slepice nedělaly nepořádek před vchodovými dveřmi. Co může zaútočit ve dne na slepičku?

Nalíčili jsme sklopec a psům otevřeli i výběh, ale nenapadá mě, co to mohlo být.

Máte někdo tip?

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 15.01.2024, 19:08:19 xxx:xxx.f24:15de

Tak jednu dobu jsem slýchala že někteří chovatele prostě prodávali křížence světlých hovawardů s zlaťáky, psi pak neměli typickou povahu, byli ostřejší. Vzhledem k tomu, že zadavatelka už retrívra měla a ví jak se štěňata chovala, možná má doma prostě křížence, nemusí to být samozřejmě zrovna tohle křížení, šel by třeba čuvač apod a takové štěně je prostě při hře o něco razantnější, než byla zvyklá. Naši mladí Teď mají mladého čuvače a tenhle andílek je pořádná piraňa. Nic víc za tím nehledejte, je mi to vlastně dost jedno. Prostě je to divoké štěně a musí ho vychovat ať už je to cokoli.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 15.01.2024, 13:55:23 xxx:xxx.f24:15de

Myslím a musím říct bohužel, tady nepřehání. Jenže třeba za sebe musím říct, že cestu ven nevidím. 

Shora od politiků, tedy určitě ne. Co ale můžu a může to udělat každý, je začít u sebe. Nespoléhat na politiky, že něco změní, nestane se to. Nelíbí se mi prodej půdy do zahraničí, souhlasím, sama s mužem máme pár hektarů a stále dostáváme nabídky na prodej. Nesouhlasím, neprodám. Sice z toho nic moc nemáme, jen trochu práce navíc, ale aspoň mám kam sázet stromky a kde krmit ptáky a mít včely.

Mohly bychom prodat a jet třeba na pár dovolených, taky bychom na ně měli čas😏, ale je to přesně to, co můžu.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 15.01.2024, 13:27:12 xxx:xxx.f24:15de

To je dost síla. Fakt je, že jsem ještě svému muži říkala, že je divné, že v Německu blokují zemědělci cesty a naše média se o tom letmo zmíní, jako že vlastně nic.

No jo no, co s tím naděláme. Prostě se člověk musí o to víc snažit, aby aspoň místo kde žije bylo co možná nejhezčí.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 12.01.2024, 10:53:02 xxx.xxx.171.177

Když pominu politiku, kdo by dneska na těch polích dělal? Dneska neseženete lidi, natož mladé lidi ochotné pracovat venku. Když to beru podle zkušeností z našeho zahradnictví, najít člověka, který bude ochotný pracovat od jara do podzimu venku je problém. A to jenom prodávám a částečně se starám o rostliny, v zásadě se nejedná o nijak těžkou fyzickou práci a jsme nadstandartně placení, to konstatuju, není to chlubení. Když se bavím s lidmi z oboru, sehnat lidi třeba na výsadbu stromků v lese, ošetřování rostlin ve školkách je takřka nemožné. Mám známého hajného, který potřeboval zalesnit kus lesa, nakoupil sazenice a co nakonec nezvládl zasadit sám, musel spálit. Přihlásil se mu slovy jeden brigáník a po hodině skončil. Jak a koho přesvědčíte, aby šel dělat zpátky na pole, pěstovat třeba zeleninu? Práce venku je dneska braná jako potupná dřina za málo peněz.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 12.01.2024, 07:36:10 xxx.xxx.171.177

Nikdy jsem neviděla střeďáka, co by nehlídal, někdy až moc. Byli hodně vzrušiví a temperamentní, na mě až moc. Ale rozhodně hlídá.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 12.01.2024, 07:30:28 xxx.xxx.171.177

Ona skutečně kvete celé léto. Nejvíc kvete little gem. To je zaksrleá forma a má mimo drobnějšího kompaktního vzrůstu výhodu, kvete už maličká. Ostatně všechny kvetou už mladé, to ksou vegetativně množené rostliny, ty kvetou takřka hned.

 Proč by nebyla vhodná pro včely? Nejen včely, když vykvete, je každý květ doslova v obležení, ale včel je nejvíc a mám pocit, že si ho dokonce brání. Květů se najednou objevuje tak maximálně 6-7,ale kvete od června  do konce září.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 11.01.2024, 20:24:01 xxx:xxx.f24:15de

Jestli máte odvahu vyzkoušet stálezelenou rostlinu, tak vítaným zdrojem pylu a nektaru je magnolie.

Magnolia grandiflora "Goliath"("Praecox") je kultivar, který představuje skutečného obra mezi magnóliemi. Jeho impozantní a nádherné vlastnosti ho staví do popředí zahradní krásy. Tento kultivar se vyznačuje obrovskými květy, které v sobě nesou eleganci a jemnost. Jeho květy jsou ve své podstatě uměleckým dílem, dosahují průměru až 30 cm a jsou ozdobou zahrady v době kvetení. Mají světle krémovou barvu, která svým jemným odstínem ladí s tmavě zelenými, stálezelenými listy. Goliath je jednou z odrůd s nejdelším obdobím kvetení. "Goliath" není jen o květech, ale také o robustnosti. Má silný a statný vzrůst, což z něj činí výrazný prvek každé zahrady. Jeho listy jsou velké, lesklé a dodávají celkovější dojem síly a elegance. V dospělosti dosahuje větších rozměrů, v dobrých podmínkách cca 15m. Tento kultivar dokáže ohromit nejen svou vizuální přitažlivostí, ale také svou vůní. Jeho květy vydávají intenzivní a příjemnou vůni, která se rozprostírá po celé zahradě. "Magnolia grandiflora "Goliath" je skvělou volbou pro ty, kdo hledají rostlinu, která spojuje krásu, sílu a jedinečný zážitek z vonných květů.

 pěstování Velkokvětá magnólie je náročná na množství živin a potřebuje pravidelně hnojit a to základním hnojením v brzském jaru a posléze přihnojováním během sezony až do měsíce srpna. Poté necháme od hnojení pauzu, ale na začátku září ji přihnojíme podzimním hnojivem. Používejte pouze hnojiva pro kyselomilné rostliny. Pěstujte ji na plném slunci, Je důležité zajistit stálou vlhkost, ale vyvarovat se nadměrnému zavlažování, zejména během prvních 3 až 4 let, než dobře zakoření. Zalévání v zimě je vhodné pouze tehdy, pokud půda není zamrzlá a je sucho.Je nutné se při výběru stanoviště vyvarovat míst příliš vystavených větru. V případě podmáčených půd je nutné zajistit drenážní opatření. Magnólie vyžaduje určitou péči, ale její stálé zelené listy po celý rok a obrovské vonné květy v létě až do podzimu ji činí výjimečnou. Žádný jiný strom v našich zeměpisných šířkách nenabízí takovou kombinaci stálezelených listů a dlouhého období kvetení. Péče, kterou vyžaduje, je odměněna mnohonásobně – Magnólie velkokvětá je skutečně jedinečná.

Sakra teď jsem si všimla že jsem tam nenapsala mrazuvzdornost. U goliatha je prokázána bez poškození -27C, ale s mírným poškozením vydrží i -30. Ovšem pouze na zahradách, kde už rostou i jiné stromy, které působí jako ochrana proti větru a přistíní ho v zimě. Pokud někdo zakládáte novou zahradu, mezi prvními ji tam nedávejte, tak za 5 let, až odolnější stromy vytvoří zástin. Má ráda slunce, ale i vlhký vzduch, ten zajistí vypařování z ostatního porostu nebo nejlépe vodní plochy. Zdůrazňju není tak náročná, jak to může vypadat, já se s ní moc nemažu a roste.🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 11.01.2024, 17:53:07 xxx:xxx.f24:15de

Pokud bych to brala podle našeho SAO, tak ten nebyl z cizích lidí nadšený už od začátku. Nebyl bázlivý, ale opatrný a rezervovaný. Teď jsou mu tři roky, má okruh lidí, které zná a miluje, pak lidi co toleruje a několik jedinců, které intenzivně nemá rád. Za plotem zuřivě štěká a lidé se ho bojí, je naučený jít před otevřením brány do kotce. 

Já si nejsem jistá, jestli by někomu ublížil.  Už se stalo, že nám návštěva vlezla na dvůr, nahnal je s řevem  k vratům a když stáli a nehýbali se a jen pištěli, nic jim neudělal. Ale ukazoval, že by mohl, to jo. Kdyby se zkusili bránit, asi by dopadli špatně.

U nás je jediným problémem kolo. Cyklista je zařazen do kategorie lupič. Když mu bylo asi 7měsíců, byli jsme se s ním koupat a nějaký kluk na kole nám zkusil ukrátst věci. Nevěřila bych, že sedmiměsíční pes, který si nadšeně hraje ve vodě zároveň hlídá a v mžiku vylítne z vody a na zloděje zaútočí. Bohužel to pro něj byl tak zásadní zážitek, že od té doby cyklisty prostě nesnáší. Nicméně je pouze  z řevem zahání, což předvedl i kamarádovi, kterého má rád, když přijde pěšky, jako slušný člověk😉

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 11.01.2024, 11:32:18 xxx:xxx.f24:15de

Já osobně si myslím že to má vliv i na lidi, hlavně zárodky. Přečtěte si statistiky jak stoupá výskyt autistů v populaci, je to nárůst o 787%

 i když dnes se počítá za autistu i dítě na které se dřív vzal řemen, nejde tím tak šílené číslo vysvětlit. Jeen abychom si nemysleli, že to končí včelami.

Tady je část článku

Ze světových i tuzemských výzkumů vyplývá, že výskyt poruch autistického spektra (PAS) zaznamenává strmý nárůst. Jestliže v roce 1975 trpěl autismem jeden z 5 000 lidí a v roce 1985 jeden z 2 500, pak v roce 2007 to byl již 1 ze 150. Ve Spojených státech se udává výskyt poruch autistického spektra u osmiletých dětí 1 : 36 (2020). Celosvětový odhad prevalence je 1,5 % populace. Jak prevalence narůstá, tak narůstá i množství publikací o autismu, a je to tedy dnes jedna z nejzkoumanějších poruch v dětské psychiatrii vůbec.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 11.01.2024, 09:04:25 xxx:xxx.f24:15de

Bohužel to už nedokážu dohledat, kdysi jsem viděla dokument, kde ukazovali, jak nepatrné zbytky těchhle přípravků zabíjí užitečné bakterie v trávicím systému včel. Včela vypadá zdánlivě zdravě, ale pak se přidá další stres, třeba vir nebo cokoli jiného, co by jiank včelstvo vklidu ustálo ,ale oslabené dávkami jedů, zkolabuje.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 11.01.2024, 08:56:37 xxx:xxx.f24:15de

https://www.denik.cz/staty-mimo-eu/muz-britanie-uklid-v-garazi-kamera-mys.html?consent=CP1LgYAP1LgYAD3ACBCSAiEsAP_gAEPgAATIJVwQQAAwAKAAsACAAFQALgAZAA6ACAAFAAKgAWgAyABoADmAIgAigBHACSAEwAJwAVQAtgBfgDCAMUAgACEgEQARQAjoBOAE6AL4AaQA4gB3ADxAH6AQgAkwBOACegFIAKyAWYAuoBgQDTgG0APkAjUBHQCaQE2gJ0AVIAtQBbgC8wGMgMkAZcA0oBqYDugHfgQHAhcBGYCVYIXQIoAFAAWABUAC4AIAAZAA0ACIAEcAJgAVQAtgBiAD8AISARABEgCOAE4AMsAZoA7gB-gEIAIsAXUA2gCbQFSALUAW4AvMBggDJAGpgQuAAAAA.YAAAAAAAAAAA&seznam-hp=1&sznclid=VD0waWVhYW1kZG1gYWBjZmNnYm1gbGIoIGllY2RmZmZlbGZhem1gYCggMWllY2RgbWFsY2RkemFnbCg3aWEXbWESZhdmFW1lEREWEGdnZGJmZGcREWRsEGZnYhEV&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=0&dop_vert_id=int1&dop_req_id=VWbsknUGaB0-202401110750&dop_id=25314115

Tohle si určitě pusťte, i když to není o psech, pobavíte se.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 11.01.2024, 08:05:53 xxx:xxx.f24:15de

 v nádobě určitě poroste, ale na zimu ji budete muset buď z nádoby vyndat a zapustit bal třeba do kompostu nebo ji strčit i s nádobou někam, kde příliš nepromrzne.

´Lilac Chip", Purple Chip®, ´Butterfly Candy Little Ruby´, pink panter,

to jsou všechno odrůdy, které jsou výrazně menší. Za mě je nejhezčí ta ruby, ale panter je taky krasavec. jen už je s velikostí na hraně.