Aktuálně: 4 062 inzerátů199 600 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 22.01.2024, 09:12:56 xxx:xxx.e792:f116

Na takhle velkou plochu stačí jedna, maximálně dvě, pokud se o rostlinu postaráte do dvou let, to zaroste.

Ještě byste mohl použít akébii, ale zvažte, jak masivní pergolu máte, taky by ji v dalších letech mohla rozlámat, je dost bujná.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 22.01.2024, 09:10:18 xxx:xxx.e792:f116

Já bych tam vsadila révu Amurskou. Je to botanický druh, je absolutně odolná plísním a všem možným fujtajblům, má velké listy , které se na podzim nádherně vybarví a květy i když nenápdné, krásně voní a lákají včely.

Navíc není tak bujná, aby vám pergolu strhla.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 22.01.2024, 06:35:36 xxx:xxx.e792:f116

Tak co měl, já jí teď suším, tak tam snad nebudou brouci. Musím to zaklepat, ale zatím vše žije. Loni jsem byla víc v klidu, to už nakvétali meruňky touhle dobou😕, samozřejmě pak vše zmrzlo, ale včely létaly jak vzteklý. U jednoho úlu jsem radši přidala plást zásob, měla jsem špatný pocit, měli bylo míň. Ale jsou na dvou nástavcích a zhora jsem je viděla, tak to snad bude v pohodě. Vypadaly klidně. Možná mají ten hrozen prostě spíš navysoko, než naširoko.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 20.01.2024, 18:04:00 xxx:xxx.2e5a:8d27

I kdybych teoreticky vyřezala všechen trubčí plod, nedělám to, ale kdyby, nenalétnou tam trubci odjinud?

Loni jsem si všimla neuvěřitelného množství trubců, co se snažili vloudit do jednoho z úlů. Na druhou stranu, třeba je zrovna vyhnali a chudáci bezdomovci, ještě nepochopili, co se děje🙂

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 18.01.2024, 18:07:22 xxx:xxx.f24:15de

Také dobrý den. Můj názor je, že včely se ze zimou vyrovnají dobře, pokud se jim do toho nikdo neplete a na podzim je pořádně nakrmíte. Pro mě je třeba krmení včel tím obdobím,které považuji za velmi kritické. Pokud třeba při manipulaci se sirupem nejste opatrný, klidně vyvoláte takové rabování, že nemusíte mít co zimovat. A to je něco, co ovlivní podle mě ze sta procent včelař, ne počasí, ani varoáza, ale špatná technika krmení a neopatrnost - lajdáctví.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 16.01.2024, 15:29:26 xxx:xxx.f24:15de
lupus4:

tak jsem měl zkraje dojem - zahradnice, včelařka …sympatická  a rozumná ženská, no už ho nemám 😢


No vidíte Lupusi,  v tom mám oproti vám velkou výhodu. Mě jste vy nikdy sympatický nebyl a o tom že bych někdy trpěla iluzí, že jste rozumný, to snad ani raději nebudu komentovat.🥱

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 16.01.2024, 12:37:55 xxx.xxx.171.177

Souhlasím se zabezpečením a mám ho, slepice se byly jen na chvíli proběhnout, k útoku došlo ve dne, ne v noci. Jestli se mi podařčí ji chytit, má to prostě spočítaný. Všude má haldy myší, stejně si vyčíhala okamžik, kdy psi neměli přístup na část zahrady. Kdyby zaútočil dravý pták, prosím to budu tolerovat, rozežranou mrchu ne.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 16.01.2024, 09:39:03 xxx:xxx.f24:15de

Já už jsem volaaká zmetená😲. Když mám úly 39x24, zimuju na dvou nástavcích a úly jsou zateplené vlnou, dole je varoa dno, doufám že to říkám správně, prostě to pletivo a podložka, jak má vypadat česno?

Teď mám všude zábrany, někde takové kovové, ty chci vyměnit, protože se je myš naučila otevírat a plastové, co jsou přez celou délku úlu a zjevně je to špatně, tak ať tam dám něco jiného.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 16.01.2024, 08:53:33 xxx.xxx.171.177

Prý v i chovu s pp. Ti psi byli agresivní i ve výstavním kruhu, ale jak říkám, pouze jsem to slyšela a tohle plemeno nechovám, v té době  to pro mě byla sice zajímavá, ale nijak podstatná informace. Jsou tady chovatelé zlaťáků, tak můžou uvétst na správnou míru.