Nevím, jak kdo krmí, ani kolik mu potom nesou, takže řeknu jak to děláme my.
Máme slepice přímo z drůbežárny v Citově, ne vynešené, ale kuřice na začátku snášky. Ty samé co pak mají v halách. Prodávají je za250/ kus. Dostávají směs od Sehnoutka- neomezeně, k tomu trochu zbytků z kuchyně pro radost. Zbytků jen tak symbolicky, aby nezatloustly a to samé platí třeba o ovoci. Ovoce mají rády pak neberou směs a míň nesou. Mají zastřešený výběh - volieru asi 50 - 60 m2 ve které je velké hnojiště. Každý den večer než se setmí je asi na hodinu pustíme proběhnout. Společně s ISA browny, tam mám taky liliputky. Hybridek je 5 od těch mám4-5 vajec denně, v zimě to trochu klesne, liliputky snesou vejce ob den, někdy ob dva. Jak budou nést v zimě netuším, máme je letos poprvé.
»
Odpověď na příspěvek uživatele
Bodlinka z 02.07.2024, 19:53:00
Přiznám že daň z nemovitosti považuji za tikající bombu, kterou máme pod zadkem. Ve Francii,kde mají tradici v demonstracích mnohem tvrdších a větších než u nás je tuším právě 3%. A prošlo to.
To je velké lákadlo a my všichni, kteří něco vlastníme jsme tím ohrožení.
»
Odpověď na příspěvek uživatele
assil z 02.07.2024, 14:50:30
Já doufám že máte pravdu, nicméně zkušenost mě naučila, že doufat v to, že vláda nepůjde proti lidem je mýlka.
»
Odpověď na příspěvek uživatele
Anonymní z 02.07.2024, 12:10:07
Nebo kýbl kvašených slepičáků.
A proč by to neudělali? Není nikdo poslušnější než ten komu nad hlavou visí Damoklův meč v podobě ztráty domova. Už teď nám pěkně vysvětlují, jak se dá uskrovnit, jíst brambory s margarínem a párkrát do měsíce lepší jídlo.
Část nemovitostí se dá pronajmout, můžeme ji také prodat. Můžeme si najít jiné zaměstnání nebo mít 2 či 3. Nemusíme mít děti, psy, jezdit na dovolenou, jíst vejce, maso, pít mléko………
Ona ta pravá sranda začne, až se naplno roztočí ruleta s daní z nemovitostí. Už teď jí umožnili zvýšit kolikrát,snad až na 8smi násobek loňských daní. A mluví se o možném zvýšení na úroveň cca 3% z ceny nemovitostí ročně. Takže ta dieta, co doporučuje Assil, čeká o dost větší skupinu lidí a to včetně těch finančně gramotných.
»
Odpověď na příspěvek uživatele
assil z 02.07.2024, 10:18:33
To, co je pro vás nebo pro mě bagatelní částka, je při rozpočtu mnoha rodin částka velká.
A jsou to lidé, kteří chodí každý den do práce, jen si dovolili ten luxux, že mají třeba dvě děti, platí hypotéku, dojíždí denně do zaměstnání a na potraviny jim prostě zbyde jen malá částka. Žijí na hraně a stačí drobnost a dopadnou špatně. Nemoc, rovnátka, ztráta zaměstnání a už to jede.
K těm videum se ani nebudu vyjadřovat, je to blblost.
»
Odpověď na příspěvek uživatele
assil z 02.07.2024, 09:48:14
Jo, pokud by se prostě zakázalo na našem území prodávat vejce a výrobky z nich, které by měly původ v klecích, měla byste pravdu. Nesouhlasila bych rozhodně s vámi, ale vašemu pojetí týrání zvířat by to zamezilo. Ovšem to, čeho dosáhli nadnárodní řetězce za pomoci poblouzněných ochránců zvířat je geniální. Tedy pro jejich kapsy.
Dovoz těchto vajec je absolutně legální. Díky všem podpisovačům archů, se docílilo pouze a jenom toho, že se produkce vajec přesune tam, kde se nic nekontroluje. Welfare zvířat, minimální mzda, pracovní podmínky, používání pesticidů a antibiotik atd atd. Náklady nadnárodních řetězců klesnou, zisk vzroste, my budeme mít horší a dražší potraviny.
Kde v tom vidíte tu šťastnou a osvobozenou slepici?
»
Odpověď na příspěvek uživatele
assil z 02.07.2024, 09:43:36
Mnohem víc vajec se převáží ve formě různých polotovarů, takže klidně i ze zemí jako je Argentýna, pokud se s nimi uzavře chystaná smlouva. Zatím třeba z Ukrajiny, Polska a dalších.
Hlavně je dobře, že to ještě půjde zachránit. To by mu asi drblo, muset plásty namočit a točit do hnoje.
»
Odpověď na příspěvek uživatele
assil z 02.07.2024, 08:01:07
Na to mám hodně odlišný názor. Ano, část lidí skutečně neví roupama coby, nicméně existuje spousta lidí a rodin, kde dětem nemůžou rodiče koupit ani jogurt, natož ovoce a každý zdražení je ničí. Klidně mohou být tlustí, ale zároveň podvyživení, protože ty levné sračky co nazývají jídlem jsou jen prázdné kalorie.
Nicméně, tady v Čechách si hrajeme na ochránce žvížátek plotože sou ták roztomiloučký, takže zničíme naše chovatele. Chovatele produkující vynikající vejce z přísně kontrolovaných chovů, kde slepice možná nemají VIP život, ale nijak zvlášť netrpí. Místo toho dovezeme vejce ze zahraničí , od chovatelů, které vůbec pod žádnou kontrolou nemáme. Slepice tam samozřejmě mají v klecích - jen horších, krmí je žrádlem obsahujícím kdejaké pesticidy a používají na jejich léčbu prostředky u nás dávno zakázané. Tato vejce pak dovážíme XY kilometrů, což ještě zhoršuje uhlíkovou stopu.
Sumasumárum slepice jsou v klecích dál, vejce máme horší kvality, naši chovatelé končí a řetězce se napakují, protože vejce od chovatelů, kteří nemusí nic dodržovat jsou levnější.
»
Odpověď na příspěvek uživatele
assil z 01.07.2024, 14:55:54
Víte, viděla jste vůbec někdy ty halové chovy?
Já ano a zlaté klece.
To s těmi dražších vejci a jak to není problém jděte vykládat lidem co otáčí každou kačku.
Já mmám vajíčka vlastní, ale každý nemá možnost mít slepice a každý nemá peníze na to dávat 7-8 korun za domácí vejce. A to nemluvě o tom jak se zdraží výrobky obsahující vejce.
Přesně o tom to je. Nacpat slepice do stodoly, nejlíp ve velkým počtu a myslet si, že teď už budu jen sbírat vajca je blbost. Slepice, aby nešla potřebuje kvalitní žrádlo , ale taky musí být spokojená. Jen potom nese.
Proto nevěřím, že slepice ve slepičárnách jsou týrané. Kdyby byly, nenesou. To co si představují lidé, že ta slepice potřebuje k spokojenosti a co opravdu stačí je rozdíl. Kolikrát taková slepice na dvorku v blátě, se má hůř než v té slepičárně.
»
Odpověď na příspěvek uživatele
megi-the-pes z 01.07.2024, 10:36:51
Věřte mi, že dostat slepice do snásky není vůbec tak snadný. Známý má stodolu, viděl jak nám slepice nesou, tak si jich koupil 60, ze stejného zdroje jako my, krmil údajně stejnou směsi a denně sebral cca 10 vajec.
»
Odpověď na příspěvek uživatele
trojAAAcko z 01.07.2024, 08:56:21
Osobně už bych křepelky nechtěla, už jen kvůli smradu, ale na těch se asi dá vydělat s nejlepším poměrem práce - výdělek. Stejně tam ale musí být počáteční investice. Nicméně klece vyrobí šikovný kutil sám v podstatě z levných materiálů, stodolu paní má, takže t y by šly. Ovšem je to klecový chov, s hobby chovem křepelky, když se mají vyplatit, nemají moc společného.
Stejně je ten vývoj ve včelařství úžasný. Samozřejmě že to není jen o medu, ale 8 -10kilo na včelstvo před ne až tolika lety a dnešní výnosy , to je prostě nebe a dudy.
Jen si někdy říkám, jestli i tehdy včelaři nepodhodnocovali výnosy, kvůli daním a tak. Ono se těžko prokazuje, kolik medu vlastně kdo měl a má, hlavně je ten rozdíl znát , podle toho, kdo se ptá.
Jiné výsledky má včelař, když se ptá finančák a jiné když se chlubí na schůzi a ti řekněme méně bystří, na yutube.
»
Odpověď na příspěvek uživatele
megi-the-pes z 01.07.2024, 08:09:18
Na 200 se vydělat nedá, když kupujete krmení.
Jednou jsem byla u pána, co choval křepelky. Ten říkal že mu to celkem vydělává, ale měl zajištěný velmi dobrý odbyt.
Třeba křepelky jdou chovat relativně snadno, nicméně neumím si představit, jak sehnat ten odbyt. Na to musí být člověk opravdu dobrý obchodník.
Kdybych teoreticky chtěla podobné prostory využít apk na práci se zvířaty. Třeba něco jako psí - zvířecí hotel. Myslím že po podobných službách je poptávka.
Já jsem znávala akvaristy, co na rybičkách vydělávali pěkné sumy. Jenže dneska v době Mega drahé elektřiny je to jinde.
Taky je nutné mít na vše odbyt. Ono cokoli vyprodukovat se nakonec člověk většinou naučí.
Ovšem dokázat to potom prodat, to bývá kámen úrazu.
Ale je dobře , že se paní ptá dřív, než se v tom začala
moc angažovat.