Co vím, odchovávají se tak špičkové výstavní andulky. Běžně tam jede klimatizace na čištění vzduchu, atd.
Příspěvky uživatele
pommovi
paráda! Děkujeme. 👍
Ano, následující rok už byl úspěšný. 🙂
Andulky s korelami ano, pokud budou mít dost prostoru. Agapornisy vždy zvlášť.
Odpověděla jste si sama - budou to jen tipy. ;) Za mě pokud chcete jistotu, udělejte test DNA. Vychází i s poštou na 300,-
Palus:Ano, je to květen 2022 takže v květnu 2024 mu budou dva roky. Samice je vpohodě, jde mi o samce právě ty dva roky jestli je to dost nebo budu muset čekat až na další rok.
Je to individuální. Už může a ještě nemusí. To prostě uvidíte. ;)
U nás třeba 2 letí červenokřídlí měli mladé v budce, naopak horský ještě ve 4 letech nevěděl, co se po něm chce (pravda, byl původně u paní na mazlíka rmezi 2.-3.rokem v kleci, ale u nás byl skoro rok už se samicí než šel do toku).
Takže na jaře bude samici 4 roky a samci 2 roky ? Potom by to mohlo být ok. Záleží zda bude dostatečně vyspělý a bude jí už pojímat.
My čekali za 6 let, co tam vzorky posíláme, nejdéle 2 týdny.
Ty 3 týdny mi přijde fakt hrozně dlouho. 🤔
lupus4:spojování jakýchkoli červenookých mutací je pro zdraví ptáků špatné ☹️
Upřímně nejen u papoušků. Mám špatnou zkušenost i od hlodavců.
Kakarici mohou být celoročně venku, ALE musí na to být zvyklí. Tj. teďka s nimi z bytu ven je nesmysl. To odnesou zdravotně. Nechte je doma v kleci do jara, pak dle počasí postupně zvykejte na venkovní teploty.
Anonymní:A nebo byl odebrán příliš mladý! Když si vybavím co dělají mláďata těsně před vylétnutím při kontrole budky, tak to přesně odpovídá vašemu popisu, hrabou v rohu budky v podestýlce jakoby se chtěli schovat.
Ano, i to může být možnost.
Jak starý je, zadavateli?
Pokud chcete skořicová lutino mláďata, ideálně sehnat lutino samce štěpitelného na skořici / skořicového samce štěpitelného na lutino. Toho skořicového bych volila osobně já. Nerada dávám 2 lutina na sebe.
Tipla bych, že to bude hrabání z nervozity. Co máte na dně klece? Nepodjíždí mu to tam?
1Petr1:Dobrý den daji se sehnat otevírací kroužky pro korely jestli jo a kde děkuji
Brala jsme zde: https://krouzkysas.cz/14-oznacovaci-pro-exoty
Běžně dávám korelám pevné kroužky 5,5 mm, takže označovací dávám těch 6mm.
A jak voliéra vypadá? Mají možnost nocovat v záletu nahoře? Naši větší papoušci nejradši spí nahoře na budkách v záletech. Menší druhy spí na větvích výše.
Osobně jsme 1x zkusili dát do takto velké voliéry 3 páry horských (1 starší zkušený pár a 2 mladé) a nedopadlo to nejlépe. Mladá samice vlezla starší do budky (ač měly na výběr další 3 budky), zranila ji nohu a zabila 2 mláďata. Pak jsme agresorku prodali známému, kde mu odchovala hned 4 mladé a druhý mladý pár šel do samostatné voliéry 4x1x2 metry.
Za mě to che mnohem větší voliéru (tak těch 4x3x2 metry aspoň), aby šli víc z cesty a obsadil si každý svou část a byl klid. .
Anonymní:dobrý den, jak dlouho necháváte větší druhy papoušků u rodičů, než se úplně osamostatní a začnete je nabízet do světa? Díky.
Já osobně nechávám u rodičů andulky do 8-9 týdnů, korely 9-10 týdnů. Papoušek horský, nádherný i alexandr vousatý min. 12-13týdnů.
Ono to v podstatě vychází cca na to, že jakou dobu mládě stráví v budce, minimálně tak dlouho nechávám u rodičů na bidlu. U větších papoušků to vychází i o pár týdnů déle.
Trpělivost růže přináší. No a teda taky se může stát, že zrovna tento jedinec o to hlazení zájem mít tolik nebude. Prostě zkoušet klidně přes pamlsky, aby se nechal hladit.
Co znám chovatele, tak mají kocoury vždy bokem od koček. Bud v jiné části domu nebo třeba u rodičů mají kocoury a doma jen kočky. Kočky mohou mít i tzv. skrytou říji, to opravdu 100% nepodchytíte jinak než oddělením.
Aiwe92:Ano pořádně jsem to změřil a ma to 16x16 a síla drátu je 1,8
To si myslím, že už je udrží.