ale pokud začnu takovou kočku krmit, tak bych za ní měl i převzít zodpovědnost, protože já jsem jí tím krmením připoutala k tomuto místu…k této lokalitě.
Ono se to Sardullah řekne, ale co s koťaty, která vám někdo podstrčí do kůlny-garáže-dřevníku ( tam už si cestu našli sami ) Když vidíte dvě hlavičky, mihnout se dva ocásky, je to malinké, vešli by se do dlaně. Chytit se nedají, aspoň je nakrmíte. Nechat si je nehodlám (mám jednoho kocoura a ten mi ke štěstí stačí ) a tak se ze mě stala “dočaskářka”.
Nebudu počítat, kolik mě stojí kocour…..nevím. Ale mám dotaz. Jak to děláte, aby vám kocour-kočka líhali na těch nakoupených pelíšcích?
Naše šelmy kočkovité lehaly : Krabice s novinami za kamny, koš se špinavým prádlem v koupelně, koš s vypraným prádlem, na skříni, ve skříňce-pokud zůstala pootevřená, pochopitelně v posteli, když se dostaly do ložnice…..Ale nepamatuju si, že by leželi na pelíšku, který jsem jim nachystala.
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 12.07.2023, 12:57:36
Stájový pinč se rozhodně nehodí na dvůr k boudě. Už z názvu plemene je jasné, kde býval. Ve stáji, s koňmi, jinými psy a jinými zvířaty, včetně krys, s kterými si náramně vyhrál. Ale hlavně na cestách se svým formanem. Na voze, vedle vozu, jen v posteli né. A byli odkázáni jeden na společnost toho druhého.
Po tomhle vývoji je knírač jeden z nejiteligentnějších psů, připravený spolupracovat při jakékoliv činnosti. Na to aby byl ponechán u boudy se rozhodně nehodí. Ale třeba mu zadavatelka pořídí tu stáj.
Střední špicové bývali takoví “nádvorní psi”. Jenže tenkrát se “na dvoře” pořád něco dělo. Děti neseděly u počítačů, ale lítaly po venku a špic byl jejich ideální průvodce.
Nikdo ho necvičil, vychovával se “za chůze”……Ale tenkrát bylo všechno jiné.
Když to ještě rozvedu : Koza (ovce) se ze zákona nesmí chovat sama, minimálně ve dvou kusech, protože by samy strádaly. U psa to neplatí, tam se počítá s tím, že mu smečku vytvoří lidé a lidé by s tím měli počítat ! Vytvoření smečky neznamná jedna procházka za den a zbytek u boudy !
Nechci se do toho moc míchat, řešila jsem kryptorchismus u psa už dávno. Ale když cestuje, nejde ( veterinář ) vracení do tříselného kanálku zabránit mechanicky ?
Nic by to asi nezměnilo na vhodnosti do chovu, ale prospělo by to zdraví psa.
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 11.07.2023, 13:53:39
Ve škole se dozví, že si může vybrat, jestli je holčička nebo kluk a že dva tučňáci-kluci, taky můžou mít miminko, když ho dvěma tučňákům (máma+táta) ošetřovatel ukradne.
Do Čech dorazila vzácná černá včela: Pozor! nespleťte si ji s asijskou sršní 10. 03. 2021 | Doba čtení 2 minuty Všichni víme, jak je hmyz pro celý svět a biodiverzitu důležitý. Jedním z významných opylovačů je také drvodělka. Včela pyšnící se vzácným černým zbarvením těla a kovově lesklými křídly. Pokud ji na své zahradě zahlédnete, rozhodně ji nezabíjejte. Je samotářská a má rada svůj klid, proto vám ani vašim dětem neublíží.
Je nádherná, dnes jsem ji viděla v Liberci na hrachorech !
flastenec jedinec, který si myslí, že je opravdový vlastenec
Příkladem může být: Pavel Kosatík (* 13. června 1962 Boskovice) je český intelektuál, spisovatel, scenárista a publicista. Někdy o sobě prohlašuje i že je historik.
A přitom dokáže říct do veřejnoprávního rozhlasu, že Eliška Přemyslovna byla manželkou Karla IV.
Měla jsem ( na vsi ) nekastrovaného kocoura. Bylo to pro mě utrpení a pravděpodobně i pro něj. Odcházel a toulal se pořád dál a na delší dobu. Kolikrát už jsem ho odepsala a po 14 dnech se vrátil dorvaný. Čím byl starší, tím dorvanější chodil. Dožil se na nekastrovaného venkovského kocoura poměrně vysokého věku. Kolem deseti let.
Teď mám vykastrovaného a drží se v podstatě na dvorku. Jen mám velkou gendrovou záhadu. Dva dny jsem nebyla doma o on porodil. Tak mám dvě koťátka a nevím……Zatím se bojí, odchytit se nedají.