Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
J5
J5 (338 příspěvků) 14.07.2023, 07:41:44 xxx.xxx.0.1
Case:

Jestli to neni nahpdou roztoc.


Což mě připadá daleko pravděpodobnější. Škoda že není k dispozici fotka, bylo by to vyřešené raz dva.

J5
J5 (338 příspěvků) 11.07.2023, 08:23:08 xxx.xxx.0.1

Já jako malý kluk choval rybičku v propisce. Vesele plavala nahoru a dolů, tvářila se spokojeně a vydržela až do doby kdy mě propisku nějaký závistivý spolužák zcizil.

Přes tuto zkušenost nepovažuji za vhodné radit nováčkům zkoušet co všechno dokáže život vydržet. Osobně bych považoval 5,5l nádobu vhodnou tak maximálně pro kolonii nezmarů a ještě s výhradou. Chápu že zvídavý klouček či dívenka s omezeným kapesným se chtějí realizovat, za to ovšem živí tvorové nemohou. Je to podobné jako radit že třeba želvu lze chovat pod postelí v krabici od bot, nebo slepici v bedně od banánů na panelákovém balkóně. Také vydrží a možná bude v případě slepice i vajíčko. Doufal jsem že doba zavařovacích sklenic vyrovnaných na parapetu je již historie, kterou jsem si bohužel také prošel a ono zjevně nikoliv. Škoda. 

Proto říkám, nedělejte to. Bez zkušeností a konkrétního záměru už vůbec ne. Výsledkem bude vaše zklamání a mrtvé rybičky v páchnoucí vodě.

J5
J5 (338 příspěvků) 07.07.2023, 20:23:53 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 07.07.2023, 14:43:20

Moc rád bych vám Horsano odmlouval ale na to prostě nemám "patrony". Nezbývá tedy nic jiného než poděkovat že jste mne vrátila nohama na zem. Já je několikrát krátce viděl v Holandsku při práci i na pastvě a nemohu zapomenout na ten pocit a dojem dokonalosti. V mých očích prostě zůstává toto plemeno vrcholem krásy, elegance, prostě nej.

J5
J5 (338 příspěvků) 07.07.2023, 08:06:10 xxx.xxx.0.1
Leithian:

Já zas miluju achaly, raději puvodnejsi typy a tam zas slýchám jaka je to sbirka konskejch vad a jak je to k prdu taky😁 ale je fakt ze jsou zdravější a o dost. 


To je moc dobře, alespoň pro koně určitě. Možnost výběru a volby toho nejkrásnějšího plemene je fajn zábava. I když tedy, alespoň v mém případě, jde čistě o snění páč základní předpoklady neodpovídají mému vkusu😕

J5
J5 (338 příspěvků) 06.07.2023, 18:29:36 xxx.xxx.0.1

Takže jedinci tohoto plemene jsou vlastně po smrti, nebo těsně před, již v okamžiku zrození. Pokud náhodou některý pár let přežije, tak alespoň škodí kudy chodí.

Jako laika by mně zajímalo by kde je ten háček. Proč patří na západ od našich hranic takové negativně hodnocené plemeno mezi jedno ze žádaných a drahých plemen. Napadá mne jediný důvod, neochota či nemožnost investovat v tuzemsku do kvalitních jedinců. 

Přiznávám že pro mne je a zůstane takový kvalitní hřebec tohoto plemene jedním z nejúžasnějších “degenerátů” ze všech degenerátů co jsem kdy okolo sebe viděl. 

J5
J5 (338 příspěvků) 29.06.2023, 16:15:04 xxx.xxx.0.1

A úplně ze všeho nejhorší je rozčílit pár ženských. Neuteče ani písmenko.

 

Ne že bych tedy nesouhlasil ale jde z toho skoro strach.😄

J5
J5 (338 příspěvků) 27.06.2023, 03:57:47 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 27.06.2023, 00:14:34

Ano to máte pravdu. Je to marné ale je to škoda. Mně ani tak nevadí jiný názor, viz. třeba Megi. Té se také zadařilo s tím uzavřením a ohromným množstvím úhynů. Přestože si tu dobu velice dobře pamatuji, jdu si tak maximálně ověřit zda jsem někde něco nepřehlédl, protože vím že názor Megi je dobré brát v úvahu a spokojím se s vědomím že chyba není u mne (někdy tedy).

Ovšem vehementní prosazování názoru vybudovaného pravděpodobně na bulváru, článcích typu "vědci zjistili", "je vědecky dokázáno" a okořeněných zelenou agitkou, tak to na mně působí jak červený hadr přímo před nosem. Navíc hrozí nebezpečí že někteří pohodlnější či méně zvídaví lidé takové nesmysly vezmou za své, vždyť kdo by chtěl trápit ta ubohá žvížátka když je tak jednoduché je zachránit.

J5
J5 (338 příspěvků) 26.06.2023, 23:35:37 xxx.xxx.0.1

assil:

Ne, pár druhů, žádné návštěvníky a klidně pak dotace nebo vůbec státní financování jako každé jiné vědy. Financovat ze státního zábavní park se mi prostě nelíbí.

 


Ne že by mne to u vás překvapovalo assil ale srovnávat uznanou kulturní památku navíc založenou světově respektovaným odborníkem a v době kdy prosadit cokoliv mimořádného se zábavním parkem, to je pozoruhodná ukázka raději ani nebudu psát čeho. Bylo by zajímavé vědět jaké další instituce nejsou hodny financování z vašich daní. Opravdu jsem nechtěl na vaše moudra již reagovat ale co je moc to je moc. 

 

 

 

J5
J5 (338 příspěvků) 22.06.2023, 15:19:06 xxx.xxx.0.1
assil:

Tak až doteď člověk domestikoval zvířata, která mu byla něčím užitečná a to fakt had v terárku ani tygr v zoo není. Pokud teda lidskou zábavu nepovažujeme za užitečnost, což teda já nepovažuju.


A od teď se snaží chovat a poznávat pouze druhy které jsou k ničemu. Nebo jak tomu rozumět? Dál to rozvíjet nebudu ale jestli máte dojem že ten váš pejsek je užitečný lidem tak není, máte ho jen pro svou zábavu, tedy ze stejného důvodu který odsuzujete u ostatních lidí. Zbytečně tak jeho chovem prohlubujete svou ekologickou stopu.

 

 

J5
J5 (338 příspěvků) 22.06.2023, 13:36:49 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 22.06.2023, 13:05:19

Máte pravdu. Shodnout se s někým kdo na celou problematiku nahlíží bez ohledu na fakta a pouze podle svých pocitů prostě nejde. Bez základních znalostí etologie rozvíjíte myšlenku volnosti ve volné přírodě. Evoluce druhů vás unavuje. Historie vás nezajímá, stejně tak jako snaha uvést věci na přijatelnou míru. Ano neshodneme se, přechod na jiné téma však nepomůže. 

J5
J5 (338 příspěvků) 22.06.2023, 11:50:34 xxx.xxx.0.1
assil:

Odkaz na co? Na to, že v Americe původní koně vyhynuli? Nebo že na to měl nejspíš podíl i člověk? To najdete všude, kde se píše o historii koní v Americe.


Odkaz na cokoliv co by pomohlo objasnit na jakém základě docházíte ke svému přesvědčení. Ať hledám jak hledám nic nenacházím a už vůbec ne "všude". Doufal jsem že pomůžete.

Musím se tedy nadále spokojit s tím že je zcela vyloučené aby lidé mohli jakkoliv ovlivnit vývoj původních koní v Americe páč tam v té Americe vůbec žádní lidé nebyli. Možná však máte na mysli populace zdivočelých koní. Takovým nepůvodním populacím se občas příkoří děje. Není to ale náhodou zcela v souladu se současnými trendy? To že zdivočelé koně vnímá většina lidí jako krásná a ušlechtilá zvířata nic nemění na skutečnosti že jsou na stejné úrovni jako třeba velbloudi, skot, králíci, kočky atd. v Austrálii. O nežádoucích,  nepůvodních, tudíž potencionálně "nebezpečných" druzích v Evropě se nemusím rozepisovat protože to si zanedlouho přečteme respektive nepřečteme, tam budou totiž napsána jen ta hodná zvířátka, v pozitivním seznamu.

J5
J5 (338 příspěvků) 21.06.2023, 15:57:17 xxx.xxx.0.1
assil:

No dneska už je celkem obecná shoda, že lidi vyhubili ty velké savce jako mamuty, velké lenochody, hrochy, šavlozubé tygry atd. A chybí někomu? Sýček nebo sysel bude chybět vám, ale další generace už po něm ani nevzdechne a bude zase znát třeba jiné druhy, které my teď ani neznáme. Jak říkám, je to jen lidská snaha zachovat status quo, protože lidem je to vlastní, že neradi změny.


Navzdory "obecné shodě" bych vás assil chtěl upozornit na takovou maličkost. Velké šavlozubé kočky prožívaly svůj rozkvět před zhruba 13 miliony lety. Zhruba v období pleistocénu tj. přibližně před  1,5 milionem let již skupina těchto šelem vymírala a byla postupně nahrazena současnými druhy. Zbytkové populace se ojediněle vyskytovaly ještě před 10 tisíci lety. Podobné to je u ostatních "velkých savců". Informace si lze lehce dohledat. Celkový kolaps mnohých dávných ekosystémů a s ním souběžné vymírání megafauny byl možná zaviněn změnou klimatu, to je pravděpodobné. Tu ovšem, jak jistě uznáte, jen ztěžka mohla způsobit banda chytrých opičáků ať už si dělala ohně jakkoliv velké. Stejně tak je těžko uvěřitelné že primární důvod vyhynutí byl přímý lov. Prosperující populace by se jistě vyrovnala s predací v tehdejších možnostech, jak píšete, lidí. Možná hráli lidé nějakou tu roli v konečné fázi vymírání, vzhledem k jejich počtu a schopnostem to však nutně musel být pouze lokální problém.

S druhou částí souhlasím. Ano lidem chybí to co znají a co najednou není. Na druhou stranu kdyby nebylo Zoo a chovatelů koho by ve Střední Evropě zajímal třeba osud goril, slonů, ptakopysků, zubrů, pštrosů a mnoha jiných druhů které by v životě neviděli. Řekl bych že jejich zájem by se omezil tak maximálně na známou otázku "co to žere". 

Takže obecná shoda může být v některých případech až příliš obecná.

J5
J5 (338 příspěvků) 20.06.2023, 13:58:16 xxx.xxx.0.1

Tak se nám vlákno pěkně, zcela podle mého předpokladu, rozvíjí. Původní záměr autora je rozmělněn, takže si také neodpustím vyjádřit své přání. Když už ten zatracený seznam musí být tak pevně doufám že bude zakázán také chov ovcí. Tak blbé a neužitečné zvíře si nezaslouží žít v lidské péči. Jíst se to nedá, vlna bezcená, mléko na nic, všude ploty, randál od zvonců v přírodě, samá ohrada v horším případě elektrická, nikoho až na pár jedinců kteří dávají jehňatum život aby jim ho vzápětí vzali, ovce nezajímají. Zbytečná a odpudivá  činnost. Dokonce jsem slyšel že někteří majitelé nárokují náhradu za svou neschopnost udržet ovce naživu alespoň do doby než si je sami zabijí a snědí. 

Hezký den přeji.

J5
J5 (338 příspěvků) 19.06.2023, 09:32:29 xxx.xxx.0.1

chvd:

To byly spise otazky pro onu osobu, nebot ty prispevk pro mne mi neprisly moc OK rekneme :)


 

Dotyčné osobě nevadí možnost rozšíření seznamu. Dotyčné osobě vadí seznam sám o sobě.

Poukázání na možnost rozšíření a jiné manipulace je pouze upozornění pro chovatele kteří nenašli v aktuální podobě seznamu přímé omezení svých zájmů. 

Pokud by jste měl "chvd" i nadále problém s identifikací mé "Oné" osoby jak je z vašeho příspěvku zřejmé, tak vězte že jsem pohlaví mužského, stáří úctyhodného a moje přezdívka J5 vyplívá z prosté skutečnosti že zde nelze napsat Jiří5. a komolit svůj nick nechci. Stačí to chvd takto?