Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 31.05.2024, 07:28:40
Pozor na rajčata, mladí jedinci kněžic jsou černí.
Chemická ochrana- postřik určený proti kněžicím, například proti žravým a savým škůdcům, například Sanium Ultra, Sanium Al, Sanium Ultra Al, Karate Zeon 5 SC, Mavrik 2F.
Ekologická ochrana- manuální sběr, při velkém napadení použití přírodního insekticidu SpinTor nebo Neemazal.
Prevence- pravidelná a častá kontrola rostlin, pěstování v ideálních podmínkách.
Je to všežravec, takže potrava je pestrá. Můžete jim dávat nastrouhanou zeleninu, např. mrkev, salát, ovoce, kokos, sušené ovoce, sušené dafnie nebo moučné červy, žížaly, maso z mražených ryb (filé). Také jakékoliv sušené krmení pro akvarijní rybky, lépe granulky či tabletky. Vždy myslete na to, aby potrava byla očištěna a neobsahovala konzervační nebo jiné nevhodné látky. Vápník jim můžete doplňovat z drcených ulit, skořápek z vajíček nebo ulit drobných akvarijních plžů. Nesnědené zbytky potravy je třeba odstraňovat, aby nehnily a v teráriu se netvořil zbytečný zápach a plísně.
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 09.05.2024, 16:16:42
Co by, naplánují jak s hadí pomocí zkříží plány imperialistů ku všeobecnému prospěchu dělnické třídy vedené k světlým zítřkům pod řídící úlohou KSČ. Vzhledem k tomu že zítra znamenalo již včera a plány se běžně plnily alespoň tak na 120% se to jistě povede nejpozději do konce pětiletky. Poté se uspořádá sjezd, rozdají se diplomy a vyznamenání v lepším případě hodinky Prim kdyby náhodou požádal některého soudruha velký bratr a fertig.
Vždyť diskutovat nemusí, když to neumí . Někteří netuší …
a po půl roce se v úžasu diví tomu, co bylo jiným jasné dávno,
ale je fakt, že to v ČT (aj) nedávali. Dám sem tedy agresivně jiný
názor, jen tak, k zamyšlení. 😛
Ale možná , máte pravdu, lepší je nevědět, pravda může děsit.
(plus další)😇
Proč se nedržíte vlastního doporučení? Pokud máte pocit že vrcholem umění diskutovat je pouhý odkaz s jednoslovným nic neříkajícím komentářem, jak předvádíte hned v následujících příspěvcích, tak jste na omylu. Jde nanejvýš o velice chabou argumentaci. Chabou proto protože i argumentace má pravidla a předpokládá vlastní názor pachatele. Takto to vypadá že čekáte na ohlas a názor většiny, tedy stranu kam se připojit. Prozatím jsem pochopil pouze to že se považujete za příslušníka té lepší, vědoucí, skupiny a ti ostatní, nevědoucí, mající potíže chápat i po půl roce fakta, by se měli nad sebou zamyslet a dojít tak k osvícení.
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 06.05.2024, 12:53:15
A snad každý rok nějaký chovaný jedovatý někoho uštkne, takže procentuálně je to daleko nebezpečnější koníček než řízení auta.
Tak riziko smrtelného (doloženého) úmrtí po uštknutí jedovatým hadem(jakýmkoliv nejen chovaným), činí za rok celosvětově 0,00228%. Údaje potřebné pro výpočet úmrtí po uštknutí hadem chovaným v zajetí jsem nedohledal. Logicky budou řádově nižší. Na druhou stranu v exponovaných a méně civilizovaných oblastech světa nemusí být hlášené počty odpovídající.
Co se týká létání střevlíků tak mám dojem že to u střevlíků mírného pásma nebude žádná sláva páč jich má mnoho srostlé krovky. Zase si to vynahrazují dravostí a snad i “chemickým útokem”. Takže do čtvrtého patra jedině pěšky. On nám to možná Cvrk objasní.
Procenta jsou prevít. Když už si budeme hrát na počítání bylo by dobré zmínit kde jste vzala těch 100% a to v jednom i druhém případě. Uvádíte že v Česku je 66 chovatelů. Hned následně že téměř každý rok dochází k uštknutí chovaným jedovatým hadem. Ptám se proto zda myslíte celosvětově?
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.05.2024, 10:46:36
Mohu vás ujistit že ani vy se svou opatrností život nepřežijete, stejně tak jako všichni ostatní. Zajímalo by mne do jaké kategorie hazardérů, teda jedinců neúměrně zatěžujících záchranné složky, patří podle vás třeba prostý účastník silničního provozu, turisté, horolezci a obecně aktivní sportovci, účastníci tak rizikového podniku jakým život sám o sobě je.
Začíná sezona kladení vajec. Zajímá mně datum první snůšky u konkrétního druhu v té které oblasti v Čechách a na Moravě zejména u přísně “přírodně” vedených chovů, tj. želv které znají pouze venkovní výběh a zimoviště, žádné terárium či chov v interiéru. Připojí se někdo?
U mne jako obvykle začíná želva vroubená (Testudo marginata) 28.4. v odpoledních hodinách. Středočeský kraj 226 m n.m.
Pochopila jsem správně, že vy jste vegetarián. (Druhá možnost je pokrytec ). Howgh.
Samochvála opravdu není ta správná cesta, zejména pokud jste se opět netrefila. Nic na tom nezmění ani krásně vyvedené a rozhodné “Howgh” na závěr. Pomohu vám. Vegetarián rozhodně nejsem a pokrytec pouze do míry běžné v naší populaci.