Má to pěkný a dobře vymyšlený. Jen by mě zajímalo, kdy se mu ta investice vrátí. Muselo to stát celé balík a provoz, taky nebude zadarmo. Při cenách ptactva v ČR, by to spíš ještě dotoval.
Příspěvky uživatele
Santi
Po dosypání krmítka - do 2 dnů skoro stále vymetená budka. Tohle v minulých letech moc nepamatuji. Podávám zbytky zrnin od exotů a přidávám slunečnici.
Co popadá na zem dorazí pes 😀
V Týništi bylo pár lidí. Vešlo by se vše do jedné haly. Prodejců krmení málo. Řekl bych, že jsem neviděl ani výkup. Jestli tedy nebyli někde zašití. U brány nikdo nebyl.
Lidi už mají jiný starosti - Vánoce a řádí dost covid.
Na tohle vám tady asi někdo těžko odpoví. Chce to veterináře.
Přesně z těchto důvodů je lepší si pořídit samečka. Pokud tedy nechcete mít do budoucna pár s odchovy. Má k dispozici budku nebo snáší po kleci?
Mám to samé, venku v záletu s přístupem do venkovní voliéry. Pochodují si, jak se jim líbí. Důležité je přisvícení, aby se mohli krmit. Já svítím do 20:00.
Rozhodně, ale musí být na tyto podmínky zvyklé.
Při těchto teplotách bych mu tu slunečnici v nějakém menším množství nechal. Já osobně ji přimíchávám přímo do krmení - nedávám zvlášť. A sledujte co bude brát. Na zimu jim ještě občas přidávám Semenec a celoročně Ostropestřec.
Jaké máte krmení, kde a při jaké teplotě Kakariki chováte? Určitě bych mu tu slunečnici omezil.
No jasný, po vánocích dávám i celý stromek bez ozdob 🙂
Jasně co je potřeba, tak je už pod střechou. Letos bylo dlouho teplo. V loňském roce, jsem stěhoval minimálně o měsíc dříve.
Jedna věc je na jaké teploty jsou zvyklé a druhá, zda to bude pro ně komfortní. U těchto druhů bych si určitě nějaké topení připravil. Pokud je tam budete celoročně, tak bych spíš řešil celoroční nedostatek sluníčka (UVB) a teploty v létě pod střechou.
Určitě samce, samičky mohou snášet. A je lepší mít liché číslo, takže 3, 5 atd.
Tak v tom vám pomůže jen dvojité pletivo.
Jestli škůdci myslíte myši, tak 19x19 pro ně není problém. Ani menší rozměry.
Tak záleží, jakou máte voliéru. Se záletem, bez záletu. Dřevěná nebo kovová konstrukce. Dále co máte za ptactvo, jak je odolné a hlavně zvyklé. Já mám austrálii, voliéry dřevěné se záletem a celé je nezadělávám. Jen jednu stranu ve výletu. Ptáci se mají celoročně kam schovat.
Efekt to určitě má a to v úspoře krmení. Občas mi slza ukápne, když vidím co “vyhazuji” .🙂 Každopádně to dělám z důvodů hygieny a možné kontaminace zbývajícího krmení trusem.
Třeba se ozve někdo, kdo to praktikuje a podělí se o zkušenosti. 👍
Já myslím, že je to dotaz na čištění krmení (zbytků) poté co projde voliérou.
Čističky někdo vyráběl na Slovensku, ale někde jsem četl, že už s tím skončil.
Je na to spousta protichůdných názorů. Já osobně použité zrní nečistím a krmím s ním sousedovi slepice 😀
Každopádně na Youtube i na internetu je spousta návodů na stavbu hoby čističky zrnin.
Je to jednoduchý, kdo má plný voliéry, tak se toho chce před zimou zbavit. Ne každý to bude krmit až do jara, kdy se začne zase prodávat.
Souhlasím je to bída. Bude bohužel potřeba omezit některé druhy v odchovech a počkat, až se to zlepší.
V první řadě by chtělo upřesnit co chcete chovat a v čem. Vnitřní chov je běžný pro astrildy a výše zmíněné andulky.
Je potřeba zajistit větrání nebo čističku vzduchu a přístup světla. To lze částečně nahradit speciálními zářivkami např. zde https://www.krmiva-pro-papousky.cz/Osvetleni-Arcadia-c42_0_1.htm
Každopádně doporučuji, alespoň na část roku dostat opeřence nějak ven. 🙂
Tady je pěkná recenze i fotky