Asi závisí na každém jedinci ale měla by to zvládnout, tři mláďata není zas tak velký počet.
Příspěvky uživatele
Alex66
Alexandři vousatí.
Už hodně dávno jsem četl na tohle téma článek takže úplné detaily si nepamatuji. Byl tam popisován způsob kdy se do vajíčka vpraví nějaká neškodná ale odporně chutnající látka a ten pták by si to měl příště rozmyslet. Myslím že to bylo praktikováno injekční stříkačkou kdy se část obsahu vejce odsála a potom se tam stříkla ta látka a dírka se zalepila voskem. Bylo to vejce od nějakého obyčejného druhu.
Zajímalo by mě co v těch voliérách bylo za rostliny co jste viděl. Podle mě žádná rostlina neobstojí když ji budou papoušci okusovat, kdyby tomu bylo jinak tak máme všichni zelené voliéry. To spíš záleží na druhu který ve voliéře máte. Z mojí zkušenosti minimálně okusují rostliny alexandři rudohlaví, roste mi u nich černý bez a zatím se ho ani nedotkli. Taky u kognů jižních mám černý bez a musím ho sám redukovat aby neprorůstal přes pletivo.
Nevím co by mělo být špatně, mám to tak už asi 15 let. Někdy nasedají už začátkem února a někdy až na konci jako letos. Nepsal jsem že se líhnou 4.4. ve skutečnosti to bylo koncem března.
Alexandr vousatý.
Zasedli dokonce už v únoru, samice snesla první vajíčko 26. 2. Ano přitápím asi na 13° ale letos byla první zima kdy jsem netopil ani minutu. Zimoviště mám částečně v zemi takže to taky hraje roli ale hlavně bylo parádní počasí.
Já mám přes zimu vevnitř alexandry rudohlavé a vousaté a to hlavně proto, že už v únoru mi nasedají. Celá budova je ze dvou stran částečně v zemi takže teplota pod nulu neklesá ani když mrzne. Začínám přitápět až když vidím že samice budou snášet a to asi na 13°. Ale až tuto zimu se mi poprvé stalo že jsem netopil ani minutu, nebylo to prostě potřeba. Teď už se líhnou mladí.
U mě první vlaštovka dnes.🐤
Moje první letošní mláďata, alexandr vousatý ze 4 vajec 4 mladí.
Nechovám sice austrálii ale alexandry a budky u nich mám uvnitř voliér ale umístěné tak že po otevření malých dvířek mám přístup ke kontrolním otvorům přímo z chodby. Podle mě je to nejlepší řešení. A to nejhorší je když musíte kvůli kontrole vlézt do voliéry.
Hola hola, šance je mizivá, loňští rudohlaví nejsou ani vybarvení. Já je chovám už dlouho a předloni jsem si sestavil mladý pár kterému ani letos nebudu dávat budku i když bude dvouletý. Samec ještě není vybarvený. Všude se uvádí že jsou dospělí až ve třech letech i když vyjímka že zahnízdí ve dvou letech je asi možná.
Podle mě mají všichni papoušci rádi vlašské ořechy. Rozloupnout na půlky a pamlsek je na světě.
Můj postup je takový. Mimo dobu hnízdění míchanici nedávám. Jakmile se doba rozmnožování blíží tak ji dávám 2x až 3x týdně. Jakmile samice začne snášet tak krmím jen zrní a ovoce. Po vylíhnutí mladých každý den až do vylétnutí z budky. Míchanice v té době zabírá asi 30 % krmné dávky.
Ideální by pro vás bylo koupit si knížku kde najdete všechno a nemusíte to tady tahat z lidí kterých stejně moc nebude ochotných vám to tady vypisovat. Je dobrá knížka o tomto druhu od Milana Bartla. Ale nevím jestli jde ještě sehnat. Dávám odkaz.
https://www.trhknih.cz/kniha/cyytx5ov?relatedSource=dtizpc0b
Tady je odkaz, je tam i složení.
https://www.spokojenypes.cz/tommi-duck-amp-swans-krmivo-pro-vodni-ptactvo-750-ml/
Dejte mu určité množství a když to nebude spotřebováno do dalšího krmení tak uberte a tak se doberete bodu kdy budete znát krmnou dávku. Nic složitého, jen nevím jestli jste nechtěl odpověď typu že dávka je 27 gramů zrní, 20 gramů ovoce a deci vody.
Stále plná miska = překrmování.
Ideální pokud máte tak dejte do klece klas senegalského prosa, to mají rádi všichni papoušci. Kdysi jsem tak chytil korelu a taky moje ulétnuté andulky.
Co jsem četl a slyšel tak dospívají ve třech letech, z vlastní zkušenosti to zatím nemůžu potvrdit protože jsem je vždy kupoval už dospělé. Ale loni jsem si nechal samce z vlastního odchovu a koupil k němu samici takže za rok za dva budu chytřejší. Divím se ale tomu že tak vzrůstem malý pták je dospělý až ve třech letech, jiné druhy této velikosti většinou dospívají po roce nebo po dvou.