Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.07.2023, 17:11:09 xxx.xxx.25.233

Ve vedlejší vsi chodím kolem domu, kde hlídá černý vořech Max. Je to takový protiva nerudný, pasovalo by spíš Azor😉 Když náhodou nechrápe a zmerčí mě, seběhne schody a letí řvát k plotu. Já ho zdravím: ahoj Maxi, dáš si nějaké kokčo…a strčím mu okem v plotu do huby, aby ji chvíli zavřel. A to už fakt neřve. Minulý víkend jsem viděla auto napakované na dovču, další den barák prázdný, Max nikde. Aha, asi ho dali někde k babi a jeli na stejnou dovču, jako moje setřenky(a půl vesnice) do apartmánů v Itálii. Teta říkala, že se mají vrátit v neděli. Dneska ráno jdu, auto s ,,truhlou" zaparkované, říkám si: to ještě Max nevyběhne, jistě ho někdy v noci nestěhovali domů….A najednou řev a Max vyběhne kdesi z pod schodiště. Jejdááá, ty jsi doma Maxíku? Jak to? Neříkej kurňa, žes byl taky v Itálii?!?😎 Řval jak tur, kokino vyflusnul…no asi v Itálii nebyl, podle toho, jak byl nasratej😜

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.07.2023, 12:21:56 xxx.xxx.25.233

Jo a k tématu Mekáč😉 Mňam Niki pošli mi😍 V pondělí jsem upekla ten třešňový vdolek, povedl se mi. Celý týden jsme ho měli k snídani, Přijedem včera k tchánům k obědu a tam: třešňový vdolek🤪 Tchýně umí ještě o level lepší. Sežrala jsem množství…no minimálně půl plechu sama. Do večera jsem se nemohla pohnout, tlačila jsem před sebou obr pupek, jak by řekla mamka: vypadáš jak skotná😛

U nich je i polívka(vývar) a byla koprovka s pečeným masem…a to všechno jsem prosím na ex do sebe narvala😇

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.07.2023, 12:16:18 xxx.xxx.25.233

Tak jako já jsem jemná, vyloženě víla😄😄😄 Muž mi říká, že dupu jak slon a když chce otevřít nějakou flašku, jde s tím za mnou…tak áno, Bobiš mě zná😛 Ale tohle fakt nejde a není to o jemnosti Bobi😉

Nikči, já jsem si myslela, že někde zase trajdáš, u vody to bylo asi fajn. Ano, na zdechnutí, odmítám vylézt z baráku👎 Macek…ráno jsem ho potkala u pracovny, obhlížel venku misky, dávám tam, co nesnědly naše kočice - pro něj, kunu, ježky..Má nějakou větší ránu na boku krku. Krvavou, čerstvou😕 On mě ale nenechá ani přiblížit, jednou jsem na něj šáhnula, že mu vytáhnu velké klíště na zádech a vystartoval po mě jak tygr, jen ucítil dotek. Od té chvíle si hlídá, abych k němu nelezla.

Hlásím, že jsem už Vikťovi chytila asi blech. Ne, neymyslím si, že je vychytám😎 V takovém množství už tam má jistě i vajíčka. Jen sleduju a jak vyběhne, tak ji chytím. Musíme ještě pár dní vydržet, dnes se vrací vetka z dovolené, pak než jí to přijde…

Nad ránem přišla Gucci do ložnice, slyšela jsem jí mňoukat, ale nebyla jsem schopná se probrat vůbec, jen jsem jí řekla, že spinkáme. Takže na postel ani nevyskočila, asi poznala po hlase, že by to k ničemu nebylo a ráno byla fuč. Přišla až někdy po 10h, pochodila barák, jídlo nechtěla, asi si byla na vodu v konvičce v bazénu, tu má nejraděj a zase odkráčela někam do zahrady. Viktík bude zřejmě v tom bazénu, je tam teďka nejchladněj. Dneska spal v pracovně, maso nesnědl, takže si myslím, že ho všechno předevčírem stejně zbouchala Gucci. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.07.2023, 22:34:53 xxx.xxx.25.233

Reni, zrovna jsem jí to chtěla napsat, že je to blbost. Tcháni tyhle taky mají, snášejí to ty menší araukany, ale ty u Zdenky nevidím(co dala Bobiš fotky) 

Bobi, třešínku ti sezobne kos, měla jsi si ji radši sníst a říct, že ji asi sezobnul kos😛 Stejně se o ni nebudou s mužem dělit😉 Jak ,,po smajlíkách"? Jakmile kliknu na smajlíky zmizí, jakmile kliknu na rolovací lištu - zmizí, pokud tam či tam nechám kurzor(šipku)  a zkouším rolovat šipkama na tabletu…tak nic, nejde to🙄

Já mám dneska zážitek s Mackem😎Byli jsme nahoře v ložnici, v obýváku otevřené dveře ven. V pracovně jsem je zavřela, protože bouchaly, byl průvan. Jenže jsem na to zapomněla. Šoupačky do haly jsem nechala otevřené, protože u bazénu spal Viktín a kdyby chtěl na WC nedostal by se. Takže jsme nahoře, čumíme na tenis a cca po hodině, jsem šla dolů pro pití. Vikťu už jsem našla na podestě na schodišti. Nějak se mi  i zdálo, že třeští oči oknem před barák, i jsem kukla a nic tam nebylo. Projdu šoupačkama do jídelny, zahnu do kuchyně a z dveří do pracovny vyjde Macek😏 Já se lekla až zařvala, on se příšerně leknul, vlítnul zpátky do pracovny, já za ním s vizí, že vešel dveřma a zase odejde volám: Macku kuva, co ty tu děláš!? Ozvala se nějaká rána, asi naletěl na zavřené dveře (francouzské okno) v mžiku prolítnul kolem mě do jídelny, do obyvču a otevřeným oknem ven. Prošla jsem přízemí, jestli i něco neoznačkoval, ale hledal nejspíš jen něco k snědku. Zdrbla jsem Viktína, jak to jako hlídá😎Každopádně Macek byl tak vyděšený, že pak za mnou nešel ani k domku předělat závlahu, i když jsem ho volala na jídlo. Asi zdrhnul až nevím kam😏Objevil se až k večeru. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.07.2023, 22:07:26 xxx.xxx.25.233

Já nevím, v koních se moc nevyznám, ale vím, i jsem byla svědkem toho, když je vypouští z vrat, museli se tam nějak míjet ty dvě skupiny koní, co na sebe útočili - všechno mladí hřebci. Vím, že o život tam šlo několikrát i jí, když ji namáčkli ke zdi, ona nic vážného, kolegyně  ,,jen" zlomenou ruku, ale ta už tam pak odmítala chodit. Ta koťata byla zvyklá se po stáji motat, takže se tam prostě pletla pod nohy. Nejsou to boxy, je to jedna budova, klidně by to mohla být menší jízdárna. Boxů je tam myslím jen 6 zkraje, když se vejde z jedné strany, tam býval poník, psi, kozy a zranění koně.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.07.2023, 18:39:07 xxx.xxx.25.233
Fikovnice:

No, znám ještě hrůznější případ…ale já jej sem radši ani psát nebudu. 

Občas se fakt dějí neskutečná provinění. Je jasné, že žádný lékař (zdravotník) to neudělá schválně, ale holt v takovéto profesi se ty chyby neodpouštějí…


Schválně? No ještě aby!😠Ale zanedbání, či opilý porodník (toho měla i mamka u mě) to je na paragraf. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.07.2023, 18:35:18 xxx.xxx.25.233

Nevím, co nám tady poslední dobou prodávají za maso, ale kočky ho už nechtějí nějaký čas. Tesco, Kauf, dokonce bio maso z řeznictví ve městě, normoš maso od řezníka u nás…nic. Včera jsem po dlouhé době vlezla do druhého řeznictví tu na vsi a koupila hovězí na steak. Zbylo mi, tak jsem ho nakrájela na pidi kousíčky, dala kočkám na noc do misek a že uvidíme. Ráno misky vyžrané, kdo to zbouchal ale nevím. Nevadí, i tak jsem byla mile překvapená, protože všechny pokusy z posledního cca půl roku selhávaly. Vikťa si vždycky vzal maximálně první kousek a hotovo, odešel. Ještě mám masko na dnes, tak uvidím, jestli se ten ,,zázrak" bude opakovat😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.07.2023, 18:20:28 xxx.xxx.25.233
Kilian:

….dětství jsem trávila u babičky na baráku a v rámci téže vesnice chodila na velký statek s hospodářstvím ke strejdovi….všude byli kočky, polodivoké, spali ve stájích nebo na půdě….u nás i strejdy byla kuřata, kachňata a další, králici…jediné co mohlo přijít k úrazu, byla malá pár denní králíčata vypadlá z hnízda, to se tradovalo,že je uloví kočka, jak povyrostla už ne…kuřata a další zůstalo vždy bez úhony….zato kuna a potkani to byla pohroma….   


Stáje jsou spíš pohroma pro ty kočky, alespoň co jsem dostávala info od sestřenky, která tam léta pracovala, tady nad náma. Jsou to tedy stáje, kam se koně večer zaženou, ráno vypustí na pastviny, nebo se dvě skupiny koní dle věku střídají na směny. Narodilo se tam tehdy 16koťat, všechna postupně koně ušlapali, zůstala dvě. Sestřenka šílela z toho, jak denně zakopávala nějaké kotě. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.07.2023, 18:09:01 xxx.xxx.25.233

O nezodpovědných majitelích. Žila jsem x let na bytě ve městě. Pro mě hnus život a zvíře bych si tam prostě nepořídila už proto, že jsem doufala, že někdy se dostanu k lepšímu, pro mě lepšímu bydlení. Naskytla se mi příležitost postavit barák na samomotě, skoro 15let to byla samota. Pořídila jsem si vysněná zvířata s tím, že i britky dostanou na výběr, jestli chtějí být domácí či venkovní kočky, zvolily si svobodu se psy na zahradě. Psi chodili taky domů jen na kouknutí, dobrovolně byli venku. Volnost a svobodu považuju za svůj životní styl, i styl pro má zvířata, proto nemám tygra ani hada, ani ptáka v kleci bych nesnesla, tak ho nemám. Berry chodil na volno až do své smrti, protože byl naprosto poslušný a bezproblémový, Worka by zahrdlil slepice sousedům, venku, kde podle pravidel místních prokurátorek, taky být nesmí, jelikož hrabou všechno všude kolem, skáčou pod auta..ale prostě nebudu sousedy prudit svým psem, takže chodil na vodítku. Jsme vesnice. Nějak si říkám, že kdo má s pravidly v dané lokalitě problém, ať si najde jiné místo k životu. Tak jak to říkám o všech přistěhovalcích: přišel jsi sem bydlet, tak se přizpůsob našim pravidlům, nebo se vrať domů, či pokračuj o dům dál…

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.07.2023, 11:23:02 xxx.xxx.25.233
Buggyra:

Jsem názoru, že za škody způsobené vlastním zvířetem, je odpovědný majitel. Pokud mám důkaz, že k dotyčnému zvířeti se dotyčný člověk hlásí, potom na něm vymáhám škody mně způsobené. Nemám nic proti volnému pohybu koček, ale ta opatření, která na svém majetku musím učinit pro zabezpečení konkrétně před kočkou konkrétního majitele, má nést dotyčný majitel. To je v právní společnosti normální. Pokud mám kočku, ke které se majitel nehlásí, tak od toho jsou útulky, a pokud mi na pozemek chodí kočky, jejichž majitele neznám, a nemám možnost nebo motivaci je chytat, pak si holt to zabezpečení musím pořídit na vlastní náklady. Ale tak dotaz nezněl.


Naprostý souhlas. Psala jsem už asi x krát a vždycky to vlatně byla odpověď těm, co pořád všechno přepočítávají na peníze, ale dobrá:  vždycky jsem za všechna svá zvířata škodu zaplatila. Že někomu něco udělaly moje kočky nevím, nikdo zatím nepřišel navíc, jsme ještě pár let zpátky byli na samotě. Teď už se výstavba přiblížila, mezi náma a vsí přibyly domy a už se staví na pozemku těsně vedle nás. Jestli by jim vadilo, že kočka náhodou podlezla plot na jejich? Nevím, zatím tomu nejsem schopná zabránit, protože liška vždycky vyhrabe novou díru pod plotem. Postavila jsem plot, někde k nim prorůstají i kytky. Jestli jim to bude vadit, můžou si zakopat obrubník, budu jen ráda👍 Ale od té doby, co je na okolních zahradách pohyb, už jsem naše kočky venku neviděla, oni jsou plašani. Navíc nový soused má okap na mém(nějak to nevyšlo😏) takže pokud mu kočka snad něco nezakousne(dělám si srandu) nebude ani moci nic říkat😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.07.2023, 11:12:39 xxx.xxx.25.233

Bobi tady palce (a tímto se omlouvám  i ostatním, co by si je zasloužili) neregistruju, nepoužívám. Všimla jsem si, že to funguje ve chvíli, kdy jsem to asi klikla nějak dotykem, omylem a napsalo to tuším: díky za váš hlas…či co😉 Dál to ignoruju, stejně tak jak na noťasu či mobilu datum, den a kdo má svátek😏Některé věci mě prostě tak nějak nezajímají(nemusím vědět všechno😜)

No vidíš, jaková ty jsi zahradnice, i kala ti vykvetla👍 Budeš určo pochválená😉 Jasně, předpokládám, že zůstaneš u kámošky…dokud to jde, bych byla😉 co doma? Tady máš tolik práce, tolik podnětů. Jen se ti asi stýská i po sousedce s rodinou, že? 

Kočičáci jsou milí👍 A nejsi tam sama, máš tam s kým ,,pokecat"😉

Já z vedra teda nadšená nejsem, akorát pořád řeším, co je potřeba pozalévat👎 Včera jsem krom obrání malin a nějakého úklidu po baráku, do města na nákup a vařit oběd(steak s dušenou mrkvičkou na smetaně) nedělala nic, tedy nic podstatného, jen takové nějaké to a támhleto. Je vedro, to mě ubíjí, bytostně to nesnáším. Všichni v telce buď nadávají, že je léto a ještě to ani nepoznali, nebo se tetelí blahem, že je konečně sluníčko…já přemýšlím, jak to přežiju a každý den v předpovědi počasí(na dní, ale stejně se to málokdy trefí, že áno) hledám náznak ochlazení🙄 Včera čtu: přibívá melanomů i jiných kožních hnusů…koukám na sebe a zjistím, že už zase vypadám jak indiánská babička. Nosím sice košili či tuniku s dlouhým rukávem, k tomu ale kraťasy, na nohách bych nic nesnesla a celý den venku, prostě jsem opálená, ani nechci😟 Vidím tu kůži jak sušená švestka👎 Vždyť jsem za a) stará a za b) takto venku už nějakých 17let😕

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.07.2023, 10:54:31 xxx.xxx.25.233

Jéé, zdravím Zbyňku😀 Nemám myš, používám jen dotyk na tabletu nebo šipky….a tam to prostě nejde. Tak holt nepoužívám ty smajly, co jsou asi ještě dole. Přepnout na kytičky atd. to jde, ale zase zřejmě bez cca posledního řádku. To je detail, není to zas až tak důležité😉 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.07.2023, 10:39:58 xxx.xxx.25.233
kometa:

No, co jsem tady tak četla různé zážitky, tak i liška vám za bílého dne přešplhá plot se slepicí v zubech. Myslím, že rozdíl mezi takovou tou typicky toulavou kočkou a skoro domestikovanou liškou už moc velký není.


Takřka vlastní zkušenost - u tchánů. V poledne, načapal ji švagr. Pes ke slepicím přístup neměl, liška přehupsla 2m plot z místa. Když má někde liščata, která potřebuje nakrmit, nebo třeba jen hlad, jde obezřetnost stranou. ,,Naše" liška chodí po zahradě několik let(chodila, letos si nejsem jistá) Drůbež nemám, kočky a psi s ní byli nějak v pohodě, asi nějaká dohoda, vodila k nám i liščata, hráli si s míčkama na kurtu. Stejně tak léta chodí i kuna.

Macek…toulavý kocour, nevím čí, k nám chodí druhým rokem. Ochcává keře i dveře. Jednou měl Vikťa tu prokouslou bradu, tipla bych, že od něj. Někdy leželi u Worky spolu, tedy kousek od sebe. Myslím, že Viktík se do zahrady bojí kvůli němu, drží se víceméně kolem baráku. Ale byla jsem svědkem, kdy se několikrát potkali, seděli kousek od sebe, ani jeden neútočil. Vikťa je pochopitelně kastrát, Macek ne. Nejraděj bych ho odchytila a dala vykastrovat(pořád je dobitý) ale nechci dalšího kocoura a takhle by nejspíš zůstal u nás. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.07.2023, 22:18:58 xxx.xxx.25.233

Asi jsem blbá, Bobi, jakový další chlap kromě Kouťáka tu je?!? Ale je fakt, že některé příspěvky, možná zase ty, co jsme poslali zároveň…s někým. Zachytila jsem snad někdy jen admina Zbyňka. A mám dotaz: zobrazují se vám všechny smajlíky?  Mě se jich zobrazí hodně, ale když si chci potáhnout lištou na ty další, spodní, tak to zmizne místo toho, abych sjela níž. Co dělám blbě?

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.07.2023, 21:11:03 xxx.xxx.25.233
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.07.2023, 18:20:13

Porody…ne přímo tohle, ale roztržená rodička v důsledku velkého dítěte, které prý musí porodit, když předtím porodila trojčata(císařem, pochopitelně) vykrvácela na sále. Bylo to za komoušů, z nemocnicí se taky soudili, pochopitelně zbytečně. Dítě, holčička přežila.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.07.2023, 18:00:04 xxx.xxx.25.233
megi-the-pes:

Ailurofobie, dá se to léčit.

Se zabíjením zvířátek to bude trochu jinak. Když něco zastřelím atp., je to rychlá smrt, ok. Ale když můj pes (což je zvíře nedivoké) začne cupovat kočku, tak je to týrání. A nebezpečí tu kočku vydal i její majitel, takže jdeme voba.
To samé s rybami. Potkany. Koupím myši a hodím je Megynkovi do kuchyně. Super nápad. Jsem hovado.

Většina lidí to chápe, když se jim to vysvětlí. No a ten zbytek je prostě nemocný.


Vzala jsem ryby ty největší, co nabízeli. Jsou tam menší okounci, kolem 10cm, ale ti se tam narodili, byli tam od jiker a jsou, nějak si na sebe zvykli, či co. Teď už ti tři karasi jezdí mezi bělicema a necupujou je. Jestli žije všech 5 a jestli žijou i ti menší perlíni zatím nevím. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.07.2023, 17:54:16 xxx.xxx.25.233

To byla nadsázka. Protože on je z těch bolínků, co letí hned s každou prkotinou, aniž by první něco zkusil sám. Výsledek: prst mu stejně uřezali, takže: přišel pozdě…by to nebylo. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.07.2023, 16:08:27 xxx.xxx.25.233
Fikovnice:

Já vím, ale podle mě je to…jak to říct…mně by se také nelíbilo, kdyby sem někdo vkládal videa, jak nějaký predátor požírá kočky.

Víš jak to myslím…?


Souhlas.

Ne, že by to sem patřilo ale: máme v jezeře ryby, co jsem kdysi před lety jako malé zachránila před suchem. Bělice. Je jich asi 15ks a už mají skoro 50cm. Sežerou všechno, na co narazí. Viděla jsem jak zabily žábu, užovku, kosa, co sednul na kámen na kraji. Když byl Viktorek malý, bála jsem se ho tam pustit napít. Teď jsem byla v aqua prodejně koupit bakterie a měli tam cca 12cm červené karasy a 8cm žluté perlíny. Neodolala jsem, i když muž je zásadně proti barevným rybám, ale byly strašně milené. Hodila jsem je tam bokem, u výtoku, kde by byly v bezpečí, kdyby tam zůstaly. Vyplaval jeden červený karásek na okraj jezera a viděla jsem bělice, jak se na něj vrhly a rvaly ho za ploutvičky. Málem mě šlak trefil. Zajel pod žabince na okraji, ony za ním, víc jsem neviděla. Za cca týden jsem zahlédla tři perlíny ve výtoku, včera tři karasy(byli 5 a 5ks nevím, kolik jich tedy ještě je) V přírodě jsou prostě predátoři. I ti, co na to nevypadají. Kdo vidí jako predátora jen kočku, měl by se víc dívat kolem sebe. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.07.2023, 15:55:05 xxx.xxx.25.233
Rapotačka:

Chápu, ale fakt tam nechodím, když OPRAVDU nemusím.😇


Chápu. Naprosto. Naposled strejda. Před dvěma měsíci mu natekl a začal hnisat malíček. Obvoďák si s tím nevěděl rady, respective asi nechtěl ordinovat ATB, tak pátral, co by to mohlo být. Pátral tolikrát, že strejda skončil na poliklinice s malíčkem černým a další dva prsty až kotník nateklé. Čistění a ořezávání malíčku tak dlouho, až na něm nezůstalo maso. Tak že musí jít uřezat, aby to nešlo na ty další prsty. Jel do nemocnice. Mezitím si vzpomněl, že si do něj asi týden před tím něco píchnul. Jestli jim to tam říkal, to nevím, řekl to jen mamce(své ségře) V nemocnici je napadl problém s cévama. Cukrovku tedy nemá, ani křečáky na rozdíl od nás, zbytku rodiny. Udělali mu CT s kontrastem cév, prý je má jak mimino. Poslali výsledky do Olomouce, na nějaké vyšší, speciální pracoviště. Uřízli mu malíček. Z Olomouce si ho vyžádali, ještě na další speciální vyšetření a zjistili, že má ucpanou cévu někde u kotníku, rovnou mu tam dali stent, že už to bude OK. Je to cca měsíc, malíček se pořád nevyhojil. Na kontrole v nemocnici mu ti, co mu tvrdili, že má cévy dobré na to řekli, že se to nehojí, protože má špatné cévy. Nohy má jak majolenka, nikdy neměl žádný problém. Navíc má nově ten stent. Trochu si myslím, že si z něj udělali pokusného králíka a stent ani nepotřeboval. A hlavně: tři pracoviště, každé jiný nález, jiné (opačné) zjištění. Kde je pravda? Měl si tam dát ..černou mast" a měl by ještě malíček😉