Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 15.07.2023, 09:59:01 xxx.xxx.54.153

Pořád s něčím prudím a pokaždé se mi dostane pomoci. Děláte to moc dobře vím, že problémy jsou a budou a držím palce, ať je jich míň a míň. Jak už píšou nade mnou: dobrá práce👍 Děkuju

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 15.07.2023, 07:57:30 xxx.xxx.54.153

A jak dopadla ta třešňa, snědli majitelé, kosi, nebo červík?🤪

Je možné, že mu ještě neodešly všechny hormony a mrouskají se v okolí kočky. Já myslím, že to přejde. Proč, Ivan mu celkem sedí. Woruška byl papírově Vasi. Sestřenka říkala: jo, já bych mu normoš říkala Vasil, vždyť je to Vasil jak vyšitý😜 My jsme měli nachystané jméno pro ještě neexistující štěnda, prý: nachystejte si jméno na W. Jenže ta fena nezabřezla, tak nám nechali štěndo z vrhu V. 

Vedro…měla jsem jít kurňa na okruh v 7h. Teď už je 23st☹️ se upeču👎A ještě hůř závodníci, v 11h je tu start závodu MTB(horských kol) Vyjíždí kolem nás, do hor, po 50km se vrací po druhém břehu - vlastně jedou i moji chodící trasu😉 No nezávidím v tomhle počasí, naštěstí v horách snad bude chladněj. Říkala jedna sousedka, co jezdí na kole a trénovala, že to zkusí. Je tam ještě trať 25 a 9km - tak vlastně nevím kterou. Brácha je tam od včera, je pořadatelská služba, majitel je kamarád. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 14.07.2023, 22:42:59 xxx.xxx.54.153

Nesnáším motorky, takže tu bych chlapovi zakázala bez debat. Naprosto vážně. Naštěstí tedy on je nesnáší taky😉 Ono jde asi o to, jak moc to či ono ovlivňuje společný život. Na zvířeti, stejně jako na dětech je nejspíš nutné se shodnout. Jinak to prostě nebude fungovat. Jsou to věci, které ovlivní další život 100%. A to tomu, kdo chtěl, ale samozřejmě i tomu, kdo nesouhlasil, ale byl ,,přehlasován"😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 14.07.2023, 10:48:20 xxx.xxx.54.153

Myslím, že venkovním micinám bezoáry odcházejí přirozeně (respective se ani neudělají) protože se tak nějak namotávají na přirozenou stravu - myši, ptáci, tedy taky i neztravitelné věci z nich. Buď to vyblije, nebo to jde správným koncem😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 14.07.2023, 10:41:31 xxx.xxx.54.153

Jejdá…Bobeš je doma👍😀 Tož to byla dovča…ti povim😉jsi si to protáhnula🙂

A budeš tři dny doma a bude se ti stýskat!?

Niki, máš ty vlastně ještě ty volné pátky nebo ne? Tom vymyslel, že dnes pojede do práce, po cestě mě vyhodí na štěrkách a zpátky jak přijede pro mě, se tam taky zajde vykoupat. Myslela jsem, že na to velké, jak jsme byli s bráchou, ale to je čistě divočina, bez jakéhokoliv zázemí a prý sama tam plavat nemůžu a není tam možnost WC, občerstvení atd, tak na to menší jezero, co je ofiko ,,koupaliště" normoš oplocené, placené. Plavat se tam dá, chodili jsme tam odjakživa, ale to velké jezero, co to tam vypadá jak na Jadranu, mě na to plavání doslova chvátilo. Tady není taková plocha(ani omylem) zato prý by si snad někdo všimnul, kdybych se topila😜Takže pokud se neobjevím, tak si nevšimnuli😎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 14.07.2023, 10:25:34 xxx.xxx.54.153

Mě s mojí povahou právě briťáci vyhovují. Jasně, když už nemám psy, potřebovala bych občas muchlování trochu víc😉ale zase na druhou stranu, mám sama povahu nezávislou, Worka se muchlovat nechal(kdykoliv a od kohokoliv - to je povaha samojeda) ale nezávislý byl velmi, žádná vtěrka. Berňák byl závislý velmi, ale neotravoval taktéž, protože muchlování nemusel😛Takže kočka, co se pořád nevtírá a neotravuje, když pleju venku, nebo si chci pak oddechnout u telky😉 nebo prostě v klidu spát…je akorát pro mě👍 Je možné, že to ty kočky vycítí a přizpůsobí se. Ale zase…když jsem měla obyč venkovské micky, tak to byli taky ti závisláci, co se pořád otírali a chtěli mazlit. Tak nevim, no😇

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 13.07.2023, 22:55:22 xxx.xxx.54.153
orionka:

Jasně, když ze zvířete vidíte ucho, nebo mihnout se ocas, případně na vás civí ze dřeva očička, to tu “pipku” určitě vidíte.


Musíte prostě koukat na správnou stranu kočky😉 Takže na očíčko ne😛

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 13.07.2023, 22:50:43 xxx.xxx.54.153

Ano, taky bych si myslela, že ty slepice žijou v bor.elu. Taková vajíčka bych si teda nedala👎

Hlásím, že tu dneska byla vetka, kočice dostaly Bravecto a odčervovačku (kvůli těm Viktínovým blechám) dostanou cca za 14dní. Přinesla mi to natažené všechno ve stříkačkách, s jehlou(ucpané) takže 4 stříkačky, jedno průhledné, druhé ,,kaše" Já vytřeštila oči, že jim to jde píchat, jelikož Gucci zdrhnula z baráku hned, jak uslyšela zvonek od branky😀,,Nééé, nebojte, tady to je Bravecto za krk a to druhé jim pak natlačíte do tlamky"🙂

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 13.07.2023, 22:43:53 xxx.xxx.54.153
acher:

Bodlinko a jak je to s tříbarevnými.Kdysi jsme měli tříbarevného kocoura,ale četla jsem,že tříbarevné jsou jen kočky.Nebo tohle není tříbarevný?

Obrázek

Není to dotaz ke mně, ale já vždycky brala, že tříbarevný/ná je černá, bílá, rezavá.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 13.07.2023, 16:54:20 xxx.xxx.54.153

Britky, polovenkovní - zahradní. První generace, kočka a kocour. Nemazlící, vyjímečně chvilku pohladit. Jelikož spávali většinou se psy v boudě, nebo spíš ve psí boudě, kde psi nespávali, nějaká postel ani nevěděli, že je. Vzít některého do náruče, tak měl amok. Nikdy si nelehli ani k nám, natož na nás. Myšleno na gauči. Druhá generace - opět kočka a kocour, už pobývají více v baráku, psy už nemáme, tak se víc fixujou na nás. Víc je tedy v uvozovkách😉Kocour se chodí pomazlit častěj, ale je to max minuta hlazení a stačilo. Ale chvíli zůstane s náma i ležet na gauči, jen ho nesmíme otravovat, jinak odejde. Pochovat se nechá tak, že si zvyknul, že ho večer přenáším na spinkání do pracovny, pokud nejde spát někam ven. Kočku vemu na ruce jen, když třeba přijedem a jsem ráda, že jsem ji našla OK, ale ona to nesnáší a je nafučená ještě víc😜 Že jsme nebyli doma a ještě si ji dovolím zvednout😎 Někdy v létě nad ránem, vyšplhá přes pergolu do patra a s ječením mi vyskočí na postel. Najednou je mazlivá, vyjímečně dokonce šlape na mě. Já musím hladit a škrabkat. To ví, že je nebezpečné, protože se stalo několikrát, že jsem u toho hlazení usnula a následně ji skopnula z postele, takže se raděj odklidí do rohu k nohám(mám140cm postel) Nikdy si nelehne k hlavě, nikdy si nelehne tak, že by se přitulila. Když je jí zima, raděj zaleze na křeslo pod župan. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 13.07.2023, 07:55:23 xxx.xxx.54.153

No není možná, i Bobiš si našla chvilku😉sem mrknout🙂Já vím, já vím, na návštěvě je toliko věcí, není čas čumět do compu…to ti chválím, jak si to užíváš. A Niki pořád někde lítá, ta užívá léta👍 Houpačku jsem dostala k 50.od rodiny ze Slovenska. Byla v bazénu, čekala, až budeme mít někdy čas, na ní ležet. Letos není Woruška a taky si užíváme léto na terase, u vody, když je vedro, stejně nepleju. Toto jsem čekala na bráchu, jak měli pro mě přijet na to koupání, pod tunikou jsem měla plavky. 

U nás v noci něco popršelo, ale objevila jsem to, až s mokrou terasou. 8mm, skoro jsem nevěřila vlastním očím. Jasně, ideální by bylo 28, ale o tom my si tady můžem nechat zdát. Ještě je na dnes pršení hlášeno, tak uvidíme. Mám nachystané žehlení, tak doufám, že bude😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 12.07.2023, 10:40:53 xxx.xxx.54.153
kometa:

Tady taky akorát bouřilo a blýskalo se a výsledek? Prd!


Já jsem se probudila v 5.30 a venku vichr, nad lesem mrak. Tak jsem seběhla dolů a odmašlila houpačku, schovala polstry a paraplíčko domů. Lehnu a asi za 5 minut šupec. Ha prší, ty jo, tak dobrý. Než jsem tuhle větu prohnala hlavou, bylo po dešti😕Tady snad normálně už zase nikdy nezaprší, rozumněj: celé léto nazaprší😟

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.07.2023, 22:15:12 xxx.xxx.54.153

Ha, Nikča mě předběhnuláááá😎 Jsem si vůbec nevšimla, když jsem to odstřelila.  Ještě jsem nenapsala, že jsem se byla koupat s bráchou s děckama a mamkou, tady na pískách. Tedy ne až tak daleko od nás. Brácha mě ukecával😉jedeš s náma 13.30 odjezd. Nééé, nemám oběd, pak je tenis, ten chci vidět…No a co boha, tak si ho pustíš ze záznamu. Hmm, tak to by mě určo bavilo, když budu vědět, jak to dopadlo. Tak nebudeš! Budu, Tom mi bude referovat, on to nevydrží. A není tam zázemí, není tam WC, znáš mě😏Aby si se neposr…No právě😜 Jenže to plavání mě strašně lákalo, tak jsem nakonec jela. Zaplavala jsem si, parádně👍 Je to obr jezero, dalo by se plavat takřka do nekonečna🙂No myslela jsem si, kolik jsem neuplavala…nakonec jen kilometr 😇 Jako jo, klidně jsem mohla dál, brácha si vzal paddleboard, že mě bude jistit, jenže chtěla jet i malá. Ono by nás to asi uvezlo všechny tři, kdyby něco, ale jí se až tak daleko nechtělo. Jestli bude ještě nějaké ,,příště, tak už zkusím, kolik prostě uplavu. Nikdy jsem to nezkoušela, vždycky to bylo: na ostrov, na druhý břeh atd….jenže nikdy to nebyla tak velká jezera. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.07.2023, 19:38:26 xxx.xxx.54.153
Bobca:

Ahoj osamocena zinko 😇

Ja sem nestiham, bo jsme vcera se Zdenkou hodně hrály spojování písmenek.. Dojela v nedeli vecer, to jsme plkaly, a včera od rana pořád něco delaly a mezitím hraly, ona to má rada, je jí to vzacne, akorat jak dojedu, tak to hrajem.. Po snídani zajedem do Polska.. Tak aspoň neco, nevim, kd, pojedu domu… Papa🌺

Jo, tady taky prselo, asi 5 krat.. Bouřilo, naprselo taky ale nic moc.. 


No šak, to je dost, že alespoň někdo sem čumne. Dneska jsem měla v plánu zkusít plet, když něco malinko kaplo. No ani sem se k tomu moc nedostala. Vzala jsem nůžky, že první posbírám tu olámanou pavlovnii, něco zavazelo i do cesty, něco viselo ulomené napůl, tak jsem to právě musela stříhnout a když už jsem byla v tom jela jsem s kolečkem ještě ostříhat překážející větve na vrbičkách - už se pod nima nedalo projít. Tak jedu po cestě k baráku na ty vrby a jak vyjedu od sakury, někde se tam odlepí žluna a s velkým řevem letí pryč. A prásk…napálí to do dveří muže pracovny😲Já jsem s výkřikem: ježíšikriste co děláš!?! praštila s kolečkem a letěla se podívat, muž zevnitř baráku - seděl zrovna u compu. Když jsem přiběhla na terasu viděla jsem, že sedí, hlavu na bok, ale sedí. Takže jsem pomalu začala couvat: neboj, sedinkej, nehýbej se. Jenomže na ni pražilo slunko. Chvilku jsem ji zdálky pozorovala, zrovna tam naštěstí jela závlaha, tak ji to svlažilo a trochu probralo. Tak za 5minut odhopkala pod křesla na mole. Já jsem barák objela z druhé strany, zkontrolovala, že je na mole a stříhala ty vrby. Za chvíli jsem ji šla znovu zkontrolovat, seděla schovaná pod stolem. Najednou se za mnou objeví Viktorek. A dopr…!😲 Letěla jsem na molo, žluna tam nikde nebyla. Řvu na muže, který šel mezitím do patra na hygienu: kde je žluna, je tu Vikťa! Odpověď mi byla: no právě, nevím. Viktín byl totiž předtím někde v zahradě, takže musel projít kolem ní, což jsme věděli oba. Naštěstí asi už zvládnula odletět. I když on by si na ni asi netroufnul, jeho ani ptáci všeobecně moc neberou. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.07.2023, 22:07:57 xxx.xxx.25.233

Vidím, že dnes si tu píšu tak max sama se sebou😉 Tak si postěžuju sama sobě, že přešly bouřky, máme tam maximálně polámanou pavlovnii a spadl milimetr, respektive, abych byla tedy přesná: 1,2mm. No comment😠

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.07.2023, 15:27:39 xxx.xxx.25.233

Zadavatelka píše vyloženě, že přítel kočky nesnáší. 

Milá zadavatelko, to je ale obr rozdíl. Pokud by je nemusel, sám by si kočku nepořídil, ale tedy vzal ji kvůli vám, to je jiná. Vy by ste chtěla vzít zvíře k člověku, který ho nesnáší? Že by do ní jako pokaždé kopnul, jak půjde kolem? Byly i případy, že ji chytil a vyhodil z 10. patra. Takže jak píšou holky: pokud budete, chcete být s tímto člověkem vaše věc, ale zvíře do toho netahejte. Nebo prostě vyměňte chlapa. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.07.2023, 10:23:22 xxx.xxx.25.233

Počasí hnus fialovej. Mrknu na Forecu na předpověď, tam píšou, že je u nás momentálně 26st, kouknu vedle na teploměr meteostanice a tam je 30,2st🙄 V předpovědi na dnes, je 30, očividně to překonáme👎Déšť v nedohlednu. Byly tam bouřky st-čt, zůstala středa a to by byl spíš zázrak🙄

Výborná noc😏 Probudilo mě někdy po 1h, že mi něco přístálo na ksichtě. Ohnala jsem se, zamotalo se mi to do vlasů, bála jsem se šáhnout, ale pak jsem slyšela to odletět. Zhnuseně jsem se otřepala a spala dál, protože jsem neměla sílu se úplně probrat. Ráno jsem se vzbudila po 5h, Gucci nikde, šla jsem na WC, u toho jsem zjistila, že mě bolí oko. Přemýšlela jsem, jestli jsem se včera o něco škrábnula, obírala jsem maliny večer, ale nevzpomínala jsem si. Zato jsem si vzpomněla na to noční,,cosi"😏 V ložnici jsem se rozhlížela všude kolem, prohlédla postel a na zácloně našla  zeleného koně - tu kobylu velkou. Nadávala jsem: ty hovado blbé, můžeš mi říct, co tu nacvičuješ!?? Sbalila jsem ji do záclony a vyhodila ven👎 Uvědomila jsem si, že přes to oko mi přeletěla, až sem se probudila, asi mě škrábnula ona. Ráno jsem si ho pak vykapala, protože dole jsem měla takovou nějakou červenou čmáru na bělmu. Už je to skoro OK. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.07.2023, 07:51:58 xxx.xxx.25.233

Nevím, já jsem kočku nikdy neviděla, jen mi to teď teta říkala, že moc špatně chodí, má ty nohy špatné, takové chromé. I to, že před časem ji kastrovali, protože dospěla a kocouři by ji dle vetky umordovali, nemohla by se dostatečně bránit. Takže asi tak strašné to zase až nebylo, vet ji viděla. Každá kočka nemusí šplhat, naše to nedělají vůbec, když pominu Gucci z nutnosti vyšplhat přes vistárii za mnou do patra.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.07.2023, 23:07:04 xxx.xxx.25.233

Uf, tak to jsem ráda, že to dobře dopadlo…nemuselo by…jak s tetinou kočičkou😢 Ona byla invalidní, tahala za sebou zadní nožky. No a v týdnu se přitáhla už skoro nechodící, nechtěla na sebe nechat sáhnout, ale mezi těma špatnýma zadníma nožkama jí crčela krev s hnisem. Teta se jí to snažila zkontrolovat, vydesinfikovat betadinou, ale sama ji nezvládala, celá rodina odjela na dovolenou. Kočička jí utekla ven a našla ji až za tři dny, prakticky polomrtvou v keřích. Chtěla ji zavézt na tu veterinu uspat, nebo sehnat veta, co ji uspí. Ale svátky, já jsem obvolávala veteriny, nikdo neordinoval. Pak jsem jednu objevila, že ráno tam budou, tak jsem je tam chtěla zavézt, ale umřela chudinka ještě do půlnoci. Vím, naštěstí, nemusela se ještě trápit do rána. Jen já jsem nějak doufala, že by se jí ještě dalo pomoct, taky proto, že jsem ji neviděla, jak moc zlé to bylo😟