Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 02.08.2023, 10:35:53 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 02.08.2023, 07:50:25

Nevím Bobi, kde jsem horoskop četla, mě jich na Seznamu vyskáče moře, stačí, když mrkneš na jeden a už tě vedou, jako hltačku horoskopů😛 A jak jsi spala? Já jak zabitá fakt, že jo. A to jsem se poslední snad měsíc budila tak 3x za noc. Dneska mě vzbudila Gucci ve 6.30, nemohla jsem se rozebrat, tak jsem hned zase usnula s omluvou, že hlazení nezvládám a vzbudila jsem se 7.45, sotva jsem stihnula nachystat zeleninu ke snídani a sebe na obchůzku - i tak jsem vyšla pozděj. Dneska dumám, co budu dělat. Mám toho ..ani nevím, kde začít ale: do zahrady se nedá, je mokro(asi jsem nakonec nenapsala, že napršelo alespoň těch 15mm….což je pro nás super👍) Potřebuju umýt ta halová okna, na což potřebuju Toma, abych mohla balancovat na velkém žebříku a ještě s tyčí. K tomu se čistí i dole ten anglický dvorek, co je tam nafoukáno listí apod. To dělá Tom, já tam nevlezu, je to samý pavouk😊 Omést pavučiny ze 6m stropu v obyvču - je to už jak v zakletém zámku🙄 Stříhat živé ploty z tisu…na to potřebuju pod mrakem, aby to nespálilo hned slunko a to teda nevypadá😕 Hlavně už bych měla začít alespoň něco😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 01.08.2023, 22:44:05 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 01.08.2023, 19:52:53

Co, co nevěřím?😉 Za jedno je zataženo, vidíš prd, zadruhé si přečti horoskop, máš tam samé pozitivní věci, takže se hoď do klidu😉 A vidíš, začalo to super návštěvou kolem koťátka, takže to funguje👍🤪

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 01.08.2023, 16:29:23 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.08.2023, 15:08:51

😉no jo no, já chodím často, takže pak mi to přijde ,,celá věčnost"😊

Ano Evi, ale Jana tyhle prostoje mívá, někdy chodí jen na psy, teda většinou chodí jen na psy…než ji tam zase někdo nesejří. Jí to stojí za to, já už bych se na ně mohla víte co, teď už ani nemám ten nejmenší důvod. 

Od 10h ,,prší" jak bylo avizováno. Už ,,napršelo" skoro 7mm. Pochopitelně ten opravdový déšť je zase jinde, pár kilometrů nad náma se táhne…pořád na těch stejných místech. Tam, kde projdou bouřky, tam pak projde i fronta, je to neustále stejný směr, který jde jihozápad - severovýchod. Nás to buďto úplně mine, nebo se to roztrhne a ta druhá část, kde leje, nebo jde bouřka je pod náma, už na Slovensku. Převlékla jsem postele, vyprala povlaky na matrace, uklidila ložnice a vydrhnula koupelny, k obědu jen cuketa s těstovinama, ještě jsem chtěla zajet k mamce, ale možná to nechám až na zítra a raděj umyju ještě okna zevnitř bazénu, aby se tam konečně už mohly vrátit truhlíky s kytkama.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 01.08.2023, 13:59:51 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.08.2023, 09:12:21

Reni pár dní? Mě připadá, že jste tu nebyla celou věčnost😏 Už jsem chtěla psát, co s váma je, ale pak jsem se zarazila, že mi je ho.no po tom, že sem přece lidi chodí dobrovolně😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 01.08.2023, 13:54:05 xxx.xxx.49.63

U nás po okolí nejsou ani ty útulky, tady není překočkováno a kočky se tak nějak rozdávají po sousedech a jelikož ještě tolik lidí nekastruje, tak se to hodně obmněňuje. Sestřenky samozřejmě kastrujou, ony jsou taky takové zachránkyně psů a koček. Jedna měla barák jako poslední ve vesnici, takže věčně kolem baráku vyhozeného psa nebo kočku. Teď už poslední není, přesto na jaře živila nějakou akitu. Teta zase před lety přitáhnula ze školního pozemku vyhozenou fenu těsně před porodem, takže měly rázem 7 psů. 3 štěnda se povedlo udat(nebyli to žádní krasavci, ani úplně malí psi) dva s matkou jim zůstali. Už je jen jeden, fena umřela tak před 8 lety, jeden pejsa na jaře, stejně jako ty kočky, co jsem to sem psala. Vezmou si prostě domů každého bezdomovce, vlastně i lidi takové…už měli. Na baráku po dědovi. Takže to fakt není jen někdo, co zatoužil mít kočičku. Ale nebojte, jen jsem se zeptala, není to ani na programu dne, ještě se jich vyptám, jestli by vážně nechtěly druhé kotě, poptáme se po sousedech. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 01.08.2023, 10:58:20 xxx.xxx.49.63

Jéžíš zapomněla jsem: tak to sestřenky nové kotě je klasický černobílý kocourek jako Nikči Bertík. Tohle je Barnabášek. Už takového měli, srazilo ho auto a pak do konce života neudržel moč, byl chudinka pořád počůraný😟 Teď po tom, co jim záhadně umřely 14dní po sobě dvě kočky, už neměli žádnou. A že mívaly i 11😲když ještě neměli psy, běžně ale pak spíš tak 3-4. Doporučila jsem jim hned, aby sehnali ještě druhé kotě, aby nebyl Barnabášek sám. Chtěli k němu vzít zrovna rezavou kočičku, ale tu jim dát nechtěli, že si ji dítě chtělo nechat😟 

Buggyro, jak udáváte ty sousedky kočky, jaková koťátka jste vlastně vezla do nového domova, myslím barvu a stáří? A kde to jste?  To jen sonduju, kdybych je ukecala na to druhé koťátko…A právě by chtěly holku, jen ne černou. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 01.08.2023, 10:50:13 xxx.xxx.49.63

U předešlých koček jsem tak 7 let pořád hledala nejlepší krmivo, co by mohly jíst, aby se měli dobře. Kocour se nedotkl ničeho jiného než jedné značky granulí a ta nebyla zrovna dle mého gusta, kočka léta žrala jeden druh plechovek a stejné granule jak kocour, maso nechtěl nějak ani jeden, neřkuli cokoliv jiného, co se tady kočkám dává. Tato generace je na Felixech s želé(po vyzkoušení asi 10 druhů kapsiček těch mnohem kvalitnějších) granule stejné jako předešlé kočky a že jsme taky vyzkoušeli snad všechny lepší granule na trhu. A maso…tak jednou za týden, čím dál tím míň. Kuřecího se netknou, stejně tak jako krůtího a ryb. Jediné, co vzali na milost je hovězí a vepřové a to ne ze supermarketu, už si vzali jen bio od řezníka a to jen jednou, druhý den už ho nechtěli. Jde mě z toho jejich nimrání už šlak trefit a prakticky jsem pořád nabízení vzdala, protože to vytáhnu a nakonec to dostane ten kocouří bezdomovec Macek, co se k nám chodí přiživovat☹️ Jo, ty lepší konzervy kde je opravdové maso…těch se nedotknou, protože to maso je vařené a to vůbec nejí🙄

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 01.08.2023, 10:21:34 xxx.xxx.49.63

Hmm Niki, tak to s tou příjezdovkou fakt nase.e👎 Ale nebudu machrovat, taky jsme si plno věcí nepohlídali🙄 Vloni tu kopali kanalizační přípojky mezi cestou a naším plotem ke koupáku, kde se staví nové domy. Zavolali jsme na Obec, že nám spadne plot, protože z naší strany je jen přihrnutý trochou navážky, je tam terénní nerovnost, u nás jáma, cesta na kopci, v polovině plot. Přijel místostarosta, že to bude v pohodě, že nás se to nijak nedotkne. Nenapadlo nás to nějak nafotit, dát tam nějaké měřítko. Jak to dusali ,,žábou", plot se posunul směrem k nám cca o 20cm, takže je celý vyhlý, zvlněný podle toho, kde jak to ujelo. Krom toho, že to vypadá blbě, tak ho budem muset nějak podsypat, protože tam vzniknuly díry pod ním. Tam, kde byly větší, jsem alespoň naházela kameny, aby nepodlezly kočky rovnou na cestu👎

Ještě uvidíš, kdo budou ti ,,noví sousedé"…třeba to nakonec bude dobré (pokud ne nějací bezdomovci🙄)

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 01.08.2023, 10:11:08 xxx.xxx.49.63

Bobi já jsem stejné pako, zrovna včera jsem v 18h nechala auto odstavené před Tescem, přesedla k Tomovi do jeho a pokračovali jsme do Luhačovic na společenskou akci, kam jsme byli pozvaní. V autě peněženku se všema dokladama, kartou, peníze tam nebyly. Do malé kabelky by mi nevlezla. Až pak jsem přemýšlela, že to nebyl dobrý nápad a do kabelečky jsem si mohla strčit jen řidičák a kartu, peněženka mohla zůstat doma. Vyzvedávala jsem si ho ve 22.30, Tesco už zavřené. Naštěstí OK, v našem koutu republiky se tak nekrade. 

Asi jsi už vyrazila, dávej pozor na cestách, ale ty jsi dobrá řidička…no ne všichni, co je tam potkáš😟 Asi ti cestou prší? Nejspíš jo, prší všude, jen u nás zatím nezměřitelné množství kapek👎 Prý má pršet i tu, takže můžu být jen mile překvapená, tak budu doufat, co jiného mi zbývá. Na obchůzku jsem vyrážela, bylo 18st, ale foukalo hodně a studený. Vyšla jsem si v legínách, že teda dám alespoň dlouhé gatě a v nátělníku. Vyšla jsem před dveře a šupačila zpátky natáhnout na něj ještě tričko, takže v závěru jsem byla víc oblečená, jak kdybych si rovnou dala to tričko s tříčtvrtečním rukávem, které se mi zdálo už moc😛 No ne, vedro mi nebylo a 18st je pořád🙂

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 01.08.2023, 09:56:11 xxx.xxx.49.63
Kilian:

    ….mně vlastně kdysi docela zarazilo, hák jsi už nevím v jaké souvislosti bapsala, že nikam nejezdiš kvůli psům, že jsi se jim obětovala…no nevím, můj názor je takový, té si psa bereš naprosto dobrovolně a pak jolt přizpůsobuje svůj život jim,xtedy do jisté míry…občas prost nemůže mít člověk všechno…ale většino je nějaké řešení nebo kompromis viz ta Xerxová  


Ano Evi, samozřejmě s tebou souhlasím, jenže já jsem prostě tak nastavená, že když už, tak už. Neumím se prostě sebrat, zvěř na 14dní někomu strčit a odjet s čistým svědomím na dovolenou. Niki, neber to osobně, až teď jsem si uvědomila, že to děláš i ty. Já se k tomu třeba někdy dopracuju, zatím mi to nejde, jen pak přemýšlím nad černýma scénařema a z dovolené bych stejně měla prd.  Možná, až ukecám Bobeš na hlídání, že se k nám na 14dní nastěhuje😉 Ale se psy si to ani tak nepředstavím, to pro mě není cesta asi. 

Asie…je naše srdcovka, ještě je tam hodně míst, kde jsme nebyli. A já jsem nebyla ani v Jižní Americe, o USA, Austrálii nějak nestojím.  

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 31.07.2023, 10:44:46 xxx.xxx.56.129
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 31.07.2023, 08:29:28

Jasně, na Xerxovou s dogama nelze zapomenout😀👍

Já vím Evi, že jde cestovat i se psy, ale to mi stačilo jen tady v tom okruhu 100km kolem domova. Woruškovi bylo blbě, byl v autě nerad a jak na trní, nechtěl si lehnout, 100km jízdy prostál a to jsem psychicky nedávala😟

Druhá věc…pro mě je to jak cestování s malýma dětma. Těm je úplně šumák, jestli si ty bábovičky plácají na písku za barákem, nebo u moře, jen ty máš vlastně ,,po dovolené", protože si ani nezaplaveš, jelikož musíš s nima sedět na břehu a hlídat je (což jsem ted viděla všude kolem sebe) a si myslím, že pes z toho má tak akorát stres, ty jsi omezená výběrem destinace a na nějakou Asii můžeš zapomenout úplně. To jsou na tom ti rodičové líp, protože do Asie už by to s nějakým 7.letým děckem šlo. Já tam nebyla 15let a ještě asi nějakou dobu nebudu…protože kočky. Ale jo, jsem sobec, který teď prostě zase chvilku bude upřednostňovat sebe. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 31.07.2023, 10:35:06 xxx.xxx.56.129

Buggyro, ono to moc nejde ani tím drátkovým, teda asi líp jak kartáčem na vlasy, ale představovala jsem si to také jednodušší. Gucci už vyčesávám tři dny a nakonec jsem zjistila, že rychlejší jde ty cucky vytahat prsty. Ony to teda nejsou žmolky, spíš jen svazky té podsady. Kdyby to byl žmolek, zachytil a vytáhnul by se myslím i rychlej, i když by se to zase Gučajz nejspíš moc nelíbilo😉

Koukám, že tam s kočkama hezky kooperujete😉 Jak tetě teď umřela jedna z kočiček (vlastně už obě) tak jsem se včera dozvěděla, že sestřenka jela té druhé sestřence(ségře která bydlí s tetou) koupit k narozkám novou kočičku. Žádné podrobnosti nevím, jdu tam dneska na návštěvu, tak se kouknu, co to mají za prtě😉

Tak to jste měla proti mě obr dovču, jasně, napůl pracovní, ono to u rodičů ani jinak nejde, ale s tím vařením máte pravdu, já mám ty sobotní obědy u tchánů a jsem za ně vděčná….taky pořád nevím už, co vařit😎 No teď se moc vyvařovat nebude, dnes muž není doma, zítra není doma, včera byl steak s rajčaty jako přílohou🙂

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 31.07.2023, 07:55:50 xxx.xxx.56.129

Čau holky, klidně vodu hrňte sem😀 Nezávidím vám, že jste mladé a krásné a zdatné😀 (teda Eliško, vy jste se normoš vypracovala na Superženu😲👍) závidím vám jen ten déšť😟U nás včera přeháňka, 2.4mm…to není za chvilku poznat nikde. Přes den bylo příjemně, nějakých 25st, v noci ale 14, kočiny chrní doma. Ráno bylo pod mrakem, doufala jsem, že to vydrží alespoň než to oběhnu, abych nemusela v kšiltovce, ale slunko už leze😕

Niki, fotka s čivinkou je tak hezká, jsem se tu rozeřvala, je mi moc smutno po kožíšku😢

Strašně se ve mně melou ty dva moje životy: tento nový, kdy si užíváme spolu, objevujem nová místa, prostě to, co jsme spolu dělávali a pak roky ne. A ten druhý život, kdy mám psy a žiju s nima vlastně. Nořím se do kožíšků, opusinkovávám ty chlupaté tlamice. Vím, že vlastně vy všichni to umíte spojit v jedno…jen já nějak ne☹️Odjedu jen na pár dní a mám špatné pocity, jen co na kočiny pomyslím, hryže mě svědomí, že jsem je nechala doma. Být tam ještě zase psi, tak jsem v perdeli. No a jsem pár dní doma a už přemýšlím, kam by sme, nebo kdy nás zase čeká nějaký výlet. Protože tady jen lítám a doháním resty, jen práce a práce a povinnosti. Vím, že to je prostě normální, normální život, jak žijou všichni, jen já se v tom teď nějak motám a jdu z extrému do extrému, asi mi bude trvat, než se naučím (v hlavě) nějak normálně fungovat, věci skloubit, aby sme všichni byli spokojení.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 30.07.2023, 10:44:50 xxx.xxx.56.129

Bobi, neposlala jsi název stanice, to je dost podstatné vodítko. Předpokládám, že ty jsi si recenze už hledala?

Takže: my jsme včera přijeli, kočky pochopitelně nikde, tak jsem hned vyrazila k domku, cestou hulákala. Gucci bývá u domku, nebo někde vzadu, Viktík zase spíš vepředu - tam jsem řvala první. Gucinka seskakovala v domku se skrýše hned, jak sem otevřela dveře. Dostala velkou pochvalu, že se neschovává, no hodila na mě výraz,,vyser si voko", proběhnula kolem ven, sedla si pod borovici a odmítala přijít, odmítala jít se mnou k baráku, jen házela divné ksichty, takže jsem trochu znejistěla ohledně Vikti. Jo….hlavně proto, že když jsme zajížděli ke garáži, na rohu baráku to okupoval Macek☹️ Bála jsem se, že už Viktěnku vyštval. Přišla jsem zpátky k baráku, myslela, že Gučajza mi půjde nasupeně v patách, nebo přijde za chvilku, ale houby, do tmy se neukázala. Tom hlásil, že Viktorek ještě doma není, tak jsem letěla dopředu hulákat, cestou jsem vybrblala Mackovi, že kolem baráku nemá co dělat a běžela jsem prohlédnout kolem cesty venku. Když jsem se vracela, už na mě Tom volal ze dvěří, že Viktorek je doma a kdybych si vzala mobil, tak by mi to zavolal😉Jen jsme malinko vybalili, jeli sme na oběd ke tchánům, protože už v 17h byly u nás běžecké závody a na ty chodíme fandit k mamce na balkon, vždycky celá rodina. U tchánů jsme to teda dost zkrátili, přejeli k mamce a tam…barák zamčený a nikdo😲 Napadlo mě, jestli se nejeli třeba koupat, jen mi bylo divné, že by nefandili. Volala jsem na všechny mobily, vzala mi to až švagrová, že šli na stadion na start a děcka závodili a že už je odstartováno a přejdou domů. Neteř závodila, ale koleno si rozbila až cestou domů, zakopnula o obrubník🙄Sedrala si ho pěkně a dnes ráno ji vezli na tábor někam do Krkonoš🙄 Po fandění proběhla malá oslava, kdy jsme si vzájemně pogratulovali - Tom i švagrová měli narozky, respective švagrová už takřka před dvěma měsíci, ale neměli jsme možnost jí doteď popřát. Večer jsme ještě obešli zahradu, něco málo udělali, co bylo nutné a pak už jsem vytuhnula u telky. Teda mezitím ještě přišla Gučinka konečně pojíst, taky jsem j vyčesala, nebo byla jak bezdomovec, cucky vylínané z ní trčely na všechny strany🤭 A spinkat přišli domů. Joooo a co jsem zapomněla: když jsme se večer vrátili domů, Viktík  spinkal v jídelně tam, kde jsme ho nechali….a v pracovně bylo přeznačkované obložení - zřejmě od Macka, i když se mi nezdálo, že by to nějak výrazně páchlo. Kdyby to tam nešel Viktorek očichávat nevím, kdy bych na to přišla😎 V kuchyni a dál v baráku už jsem nic nenašla. Napadlo mě, jestli to nebylo třeba i od naštvané Gučajz, protože nebyly vyžrané misky, což bylo od Macka divné. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 29.07.2023, 10:38:53 xxx.xxx.248.204

A všimnuly jste si, jak nenápadně schovávám pupek? Žádná fotka zepředu, z profilu😛 Pr.el nemám, mám jiný typ postavy než Niki, ona je hruška, já jablko, mě zadek nenaroste, max tak vnitřní stehna, což je taky pěkný hnus😕Teda na těch schodech zezadu - o tom focení jsem nevěděla.

Bobi psala jsem, že jsem plavec. Přes rok nemám žádné možnosti, nejbližší bazén je 30km a navíc v bazénu mě to až tolik nebaví. I když teď jsem plavala ráno 30minut, večer 30minut v bazénu…no a přes den tak nějak na jezeru pořád. Nevydržím jen tak se máčet na místě, mě to žene plavat, mám ráda výzvy. A koukni na fotku, na záda, ramena, jsem svalouš od přírody, to se musí využít😉 Když se vidím zezadu, jako bych koukala na taťku, jen ta chlupatá záda mi chybí😛 On nijak neposiloval, necvičil, jen normální fyzická práce, jak je na baráku, na poli nutné, prostě jsme tak rostlí. 

Balíme. je mi líto to tu opustit, odjed, nemoct už plavat😢 Na druhou stranu už se těším až (a snad) uvidím kočiny, budu zase v klidu, když je budu mít alespoň pod jakous takous kontrolou. Tak mi držte palce, ať jsou OK. Pá doma😀

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 28.07.2023, 22:51:53 xxx.xxx.248.204

Takže Balaton😎 Je velký, hezký, ale na nás, jak jsme předpokládali - studený. Já jsem tam tedy vlezla, dala jsem si rovinku k bojkám, což není jo nijak daleko, ale hnusné vlny, hodně foukalo(nevím, i někdy nefouká?) a stačilo. Plavání jako boj s živly mě nebaví, mám ráda klidnou hladinu, po které si jen tak klouzám já😉 Tak jsme si to tak nějak obešli po areálu koupaliště, zavolali našim, ať si taky užijou, udělali fotky a jeli zpátky do teplého jezera😉 Jak jsem předpokládala, Tom do Balatonu vlezl po kolena a utekl😛 Fotka, jak jdem na molo je jak někde z Asie🙂

Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 28.07.2023, 12:38:59 xxx.xxx.248.204

Evko nemysli hned na hnusy, hlísta je u nás jak správně píše Bobča - žížala😛 Jedem k tomu Balatonu, sama jsem zvědavá, jestli do toho, po tom koupání v teplé vlezem😉

Už mi začíná být dlouho po kočinách, hlavně se o ně bojím. Brácha je za celou dobu zahlédl  každého tak jednou - jsou schovaní chuďata moje😟

Musím dnes zavolat mamce, zapomněla jsem se bráchy vyptat, jak je u nás.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 27.07.2023, 19:28:31 xxx.xxx.248.204
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 27.07.2023, 18:55:35

Ještě, žes to sem Bobi dala, už jsem se bála, že jsem nějak blbě četla😊

Evi, psala jsi sem někam míry(váhu) takže jo, jsi hlísta😛

Jsem vyplavaná, unavená už celkem, co jsme nenachodili, to jsme naplavali. Jo zapomněla jsem napsat. Dali jsme si k obědu ve městě langoš…vůbec nám nechutnal😕teda české😉langoše jsou mnohem lepší😛 Ani mi nesednul, jsem nafouklá jak balon a to jdem za chvíli na večeři. Ještě, že mám ty ,,těhotenské" šaty😉