Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 04.08.2023, 19:23:50 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.08.2023, 19:04:27

Bohužel ne, nevím závěr. Nevím, jestli se dotyčná cítila tou holkou, kterou jí přiřknuli, nebo klukem. 

Pominu-li dnešní dobu, kde jsou tik tokové děti tak zblblé, že se snaží u sebe hledat, jestli jsou vlastně holka nebo kluk (jsem si jistá, že normálně to neovlivněný člověk o sobě prostě ví, cítí se nějak) a hned jsou holka, hned zase kluk, nechají se pod tímto vlivem předělat, pak toho litují, protože je konečně doběhne i mozek a najednou ví…tak jsem viděla kdysi tuším belgický dokument, že trans dítě už je jasně vyhraněné v 6.letech - už ví, co má v hlavě a to na něj ještě žádné pohlavní hormony v dospívání nepůsobí.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 04.08.2023, 18:24:58 xxx.xxx.49.63

Jen tak přemýšlím, ale k čemu je dobrá kočka, co je povahou jako pes? Když taková opravdu je, není to kočka v tom smyslu, že bude ležet doma , zavřená v bytě a čekat, až se uráčím si vzpomenout, že tam je. Bude stejně vyžadovat pozornost jako pes. Tím, že se nemusí pravidelně venčit jako pes, je to pro majitele jednodušší, ale neznamená to, že kočka nebude jeho nepřítomností trpět. Já mám britky, které jsou takoví celkem samorosti a tím, že jsou domovenkovní na baráku, ještě víc. To mi vyhovuje😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 04.08.2023, 18:13:23 xxx.xxx.49.63

U nás se narodil(a) holka, která měla zvenku mužské pohlavní orgány, vevnitř asi ženské, protože ji přeoperovali na holku, je to nejmíň 40let, že to bylo jednodušší. Pak se odstěhovali, asi jim bylo nepříjemné, že lidi tu ví, na vesnici zná každý každého. Neznala jsem je, byla jsem dítě, jen se o tom šeptalo. Proto jsem se toho dotkla. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 04.08.2023, 15:54:49 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 04.08.2023, 15:41:07

Bodlinko nevím, kolik jste takových viděla, já se přiznám, že žádnou, žádného, přesto je neuctivé takto mluvit o lidech, kteří se například narodili s obojím pohlavím a rodiče byli nuceni si vybrat…

Při dnešních možnostech si myslím, že už není takový problém ,,vymodelovat"cokoliv. Pokud to není nějaký matlal doktor. A hlavně…nikdo to tam dole jaksi nemáme úplně stejné, odchylky jsou tam poměrně velké, dále se mění u rodících, že áno. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 04.08.2023, 10:33:11 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 04.08.2023, 10:05:20

Takhle jsem to zkoušela, jen s jinýma druhama granulí…ne, nevyšlo to, nakonec Viktěna odmítnul do té své misky s granulema chodit úplně, prý jestli mu to budu takhle piz.it, tak ať si to žeru sama😄

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 04.08.2023, 10:25:54 xxx.xxx.49.63

Bobi, že měsíc(ne úplněk) řídí naši planetu vím, příliv a odliv je nejjednodušší příklad, se učí už děcka ve škole, takže to zrovna vím. Na dokument mrknu, zrovna dneska čas  nemám, naplánovala jsem si toho hafl a sama si nemyslím, že toho stihnu…kdyby polovinu😊

Ale když úplněk tak všechno ovlivňuje mi vysvětli, proč já se budila poslední cca 2 týdny 2-3x za noc a teď, dny kolem úplňku spím jak zabitá, dokonce jsem v úterý? zaspala? Není to spíš tím, že to ignoruju, absolutně neřeším jestli není nebo je, pokud jo, tak jen pozitivně, protože se mi moc líbí, jak se kouknu o půlnoci ven a vidím zahradu jako za dne. Nebo koukám nadšeně na ten ,,pomeranč"….moc se mi líbí👍

Ha, ha, u nás to pokračuje😀 Přijde v 5h Gučajz, vyskočí na postel, velké mazlení, pošlape mi břicho takže jasně…musím na WC, jinak bych těžko ještě usnula😇 Jdu, říkám jí: lež, já hned dojdu, jdu jen čůrat. Vrátím se zpátky, kočka na posteli není, ale koukám, že stojí na terase a k něčemu čichá. Gucci co tam máš? Poodejde: hele co jsem ti dneska přinesla!🥰 Na terase velký mrtvý hraboš. Naštěstí mrtvý a ne v ložnici😉No teda Gučinko, ty jsi tak šííííkovná holčička, chytila jsi takovou velkou myšůůůůů! A nechala venku, jsi moc šikovná slečka. A nemusíš ji tahat až nahoru, já bych ji viděla i před vchodem😉Tam jsem ráno našla žlučník z další, měla nějaký úspěšný den, teda noc nevím, kam na to chodí, u nás jsem neviděla myš, ani nepamatuju. Vlastně že by!??? Včera jak jsem stříhala další živý plot, tak jsem pod ním našla nahrabanou hromadu a když jsem to rozhrnula zjistila jsem, že je pod chodník díra od nějaké velké myši. Udělám pár kroků a tam Gucci, asi mě pozorovala. Říkám jí: hele Gučajz, pod plotem je díra od velké myše, nechtěla by jsi ji jít ulovit? Zavrtěla se na patě a s výrazem: trhni si nohou, ráno jsi pohrdnula tou, co jsem ti přinesla do ložnice a vyhodila jsi mi ji, tak si nas.r😛 A odkráčela někam dopředu. Že by šla v noci lovit?😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 03.08.2023, 22:44:56 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 03.08.2023, 22:18:25

Ty jo😲 díky👍 Vyhodím si odkaz, kdyby bylo zle. Ale řeknu vám, jak jsem to tak studovala….to bych snad zkoušela jen v případě, že bych umírala. Na mě moc složité, respective omezující, nedovedu si představit takhle nejíst…na co mám zrovna chuť. I když takový pořádný hovězí či vepřový vývar s chrupkama mňam🤪 ten bych si teď klidně dala👍

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 03.08.2023, 20:00:39 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.08.2023, 19:46:32

No tím líp, ten nepoškozuje střevo, takže vlastně můžu být v klidu😉👍

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 03.08.2023, 18:18:32 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 03.08.2023, 17:34:02

No, to byla první diagnoza, co jsem dostala, někdy v 16letech. Ale nebude to asi. Teď si nemůžu vzpomenout, proč jsem ho vyloučila….Aha tak už jsem si to našla: střídání zácpy a průjmu. Nikdy v životě jsem neměla zácpu. Ani by to nešlo, protože jdu na velkou minimálně 2x denně.  Jíst hodně ovoce a zeleniny, vlákniny. Tak to mi vyloženě vadí, to už jsem vysledovala. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 03.08.2023, 17:15:00 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 03.08.2023, 14:51:35

Ne, ne, já to neřeším, proto jsem psala, že to ani nemám moc vysledováno, u toho většího množství zeleniny, nebo selské, to už jo, přesto se nějak neomezuju. Když vím, že někam pojedu, nebo půjdu, tak prostě pro jistotu nejím vůbec. No a když to vypukne, že po jídle dostanu bolení, tak holt letím po obědě 3-4x na WC. Ono už to nikoho u nás nepřekvapí, někdy nestihnu ani dojíst🙄

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 03.08.2023, 14:49:25 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 03.08.2023, 11:51:30

Správný přístup👍 Nikdy slepě nevěřit, že doktor ví, co dělá a dělá pro vás to nejlepší. Ověřovat si, domáhat se, kontrolovat. Ostatně to, co momentálně vypadává ze škol…pánbů s náma a jsem tůze ráda, že nemám děti👎

Když je doktor mimo, protože v 25 letech neví nic…to bych pochopila, jen k němu dozajista nepůjdu. Ale být blbec a ještě k tomu arogantní…tak to je síla. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 03.08.2023, 14:43:54 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 03.08.2023, 11:53:42

Jenže ono to Bobi nejde vyléčit, ani když ti to diagnostikujou. Zmírňují se dopady na střevo lékama, ale doktor ti řekne, že je to na tobě, musíš dodržovat dietu, nedráždivé potraviny, ne zelovoc, prostě podobně jako třeba u žlučníku. A to zvládnu i sama, na to nemusím lítat po doktorech. Zbožňuju selskou oneletu, jsem na ní závislá od děcka, kdy nám ji často dělávala mamka. Na pánvi osmažit brambory na kolečka, cibuli taktéž, na to vyplknout vajíčka s kmínem, nechat vysrazit. Bohužel, to je na jistotu, že strávím zbytek dne na WC. Vím to, přesto si to nedokážu odepřít. Dnes Tom není doma a co já? Už dumám, že bych si uklohnila selskou, protože on ji zase až tak nemusí. Pořád se snažím přesvědčit na jiné jídlo, ale prostě tohle je silnější, to je jako když Niki má u nosu mekáče a taky ho neobjede😉 (ani já bych🤪)

Náhodou Bobi, když jsi si vařila a popisovala co, vždycky jsi tam měla nějakou zeleninu. Počítám i dušené zelí samozřejmě😀

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 03.08.2023, 11:44:44 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 03.08.2023, 11:17:32

Normálně by mě zajímalo, podle čeho si ty ,,oběti" vyšetřování, či nevyšetřování vybírají. Podle pojišťovny, věku? Tchána, jako důchodce, budou tahat po všech vyšetřeních x krát do roka, ne-li do měsíce. Asi poznali, že je hypochondr a tedy jim na všechno kývne. Mamka, taky důchodkyně, když tam šla v podstatě jednou za život(vlastně podruhé) s opravdovým problémem, kdy nemohla přes obrovské bolesti pohnout rukou, měla ji nateklou, celé noci od bolesti nespala i přes prášky…v podstatě odbyli s tím, že má změny na páteři a to má v jejím věku každý. A to dostala sděleno způsobem, že si to zřejmě vymýšlí a měla by se léčit spíš s hlavou. Takže se zapřísáhnula, že na doktory s.re z vysoka a našla jsem jí fyzioterapeuta, kterého si sice musela zaplatit, ale který jí opravdu pomohl. Strejda, co umřel na rakovinu tlustého střeva…začalo to tím, že nemohl jíst, hubnul. Vozili ho po vyšetřeních, vysoké zánětlivé markry až na střechu, nakonec odpadnul. Odvezla ho rychlá do nemocnice, tak doufali, že tam mu udělají všechna pořádná vyšetření, hlavně tu kolonoskopii. Doktoři jim oznámili, že má v prd.li zuby a to má všechno z toho a tudíž na žádnou kolonoskopii jít nemusí. Za půl roku, když zhubnul takřka 20kilo, si teta u mé švagrové domluvila ultrazvuk, alespoň. Ta mu našla už mety na játrech, velký nádor ve střevu. 

Takže že bych věřila diagnozám doktorů? Ne. Od jisté doby a zkušeností, které jsem nasbírala za posledních 20let, jsem dospěla k přesvědčení, že pokud mám na něco umřít, tak umřu, sama a bez jejich ,,pomoci". je to každého volba, tohle je moje. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 03.08.2023, 10:50:52 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 03.08.2023, 10:31:45

Ale ať si každý dělá co chce, jste dospělí lidé. Řeknu svůj názor na to, co si myslím, že dotyčnému je a on stejně jde k doktorovi, takže nevím, co s tím máš za problém? 

Já se cpu zeleninou? To si asi pleteš s Bobčou, ta ji jí myslím dvakrát víc, než já. Je to cca 2měsíce, co jsme změnili snídaně z důvodu, že máme zeleniny plnou zahrádku a zeleninu jsme skoro nejedli. Takže polovina snídaně je teď se zeleninou, druhá je buchta s kafem. Taky jsem zjistila, že zeleninu zvládnu ráno, trochu na oběd, k večeři ale vůbec. Teď už nevečeřím, tak je to jedno. Možná jde i o druhy, nebo co je dál k ní…ale to jsem fakt nevysledovala. Nemůžu jíst čistě zeleninové jídlo, jako třeba salát césar, to vím, že je problém vždycky, je tam málo masa, crutonů, prostě toho ostatního, co není vláknina. Kamarádka měla…už nemá??😟 A oběma to diagnostikovali cca v kolika letech? Hodně lidem teď zabírá bio léčba, no bohužel ji nedají každému. Dietní chyba se mi taky krutě vymstí, nebo stres. Jenže když s něčím žiješ 40let, zvykneš si na ty průjmy, na ty bolesti, na ty ataky, kdy je to hrozné třeba týden. Na to, že když někam jdeš, musíš neustále monitorovat, kam se dá případně na WC. Když umřel Berry, bylo to víc než půl roku hrůzy, kdy ze mě jen šplouchala žlutá voda. To jsem měla i tu žloutenku, už jsem se dočetla, že ta byla zřejmě asi taky z crohna, postihuje i játra. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 03.08.2023, 10:34:29 xxx.xxx.49.63

Niki Pučmeldík je kouzelný😍 To je taková princeznička…já bych na něj slintala pořád kor, když on se nechá. U nás se nenechá nikdo, toleroval mi to jen Woruška🥰

Dneska jsem měla skvělý budíček: ve 4h nastoupila Vondráčková😛 mňau, mňau, mňááááu, mňááááu, mňau..proboha Gucci spinkáme, je ještě skoro tma! Na postel nevyskočila, neustávaly ty její zpěvy, než jsem zabrala, už jsem znervózněla, protože jsem ji slyšela pobíhat po pokoji. Vyskočila jsem: co tu boha máš, jestli mi sem přineseš myš(s tou by musela vyšplhat po pergole) nebo ptáka, tak tě přerazím! Nenašla jsem nic, no dostihy neustávaly. Tak jsem se šla kouknout znova, tam kde čučela na zemi, za stojan od telky(používaný jako dveřní zarážka😉) A jasně, za stojanem myš! Takže jsem letěla do koupelny pro hadr, myš odchytila(byla živá, ale jestli někde kouslá nevím, nechtěla jsem to vidět) a vyhodila ji dolů do trávy. Ráno tam nebyla. Gučajz nasupeně odkráčela, že jsem pěkná kráva, co nechce její dárečky😏

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 03.08.2023, 10:17:22 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 03.08.2023, 10:00:52

Jste mě předběhnula, než jsem to sesmolila. Injekci😲Tak to by mě zajímalo, k čemu je tohle dobré? Jedině tak morfia možná😉

Na colono jsem byla objednaná před skoro 20lety. S díky jsem odmítnula. Už i vím proč😛😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 03.08.2023, 10:11:52 xxx.xxx.49.63

No a o tom to je. Když tam nic nemáš, tak se to asi dá vydržet. Horší, když tam něco máš. Bez oblbováků to nedělají asi nikdy, to by se nevydrželo. Jo Evi, pokud je možnost tenší hadičky, proč ji tedy nemají pro všechny?

Evko, ono je to přece jednoduché. Když se s nějakou nemocí potýkáš celý život, nebo někdo z tvých blízkých příbuzných buď si jistá, že ji při popisu příznaků poznáš. Já mám od puberty neustálé trávící problémy, v mladé dospělosti to byly takové bolesti, že jsem na WC doslova ryla nehty do zdi. Nebo seděla v předklonu a držela si palce na nohách. Skučela. Teď už to mám jen občas takto moc, nemám vysledováno po čem, ale průjem mám několikrát do týdne, že po větším jídle, snídani, obědě, za chvíli musím letět na WC. Mám problém se ovocem a zeleninou. Takže ano, jsem schopná si tohle diagnostikovat sama. Je to buďto Crohnova, nebo ulcerozni kolitida…ale ono je to celkem jedno, obojí se řadí do IBD - nespecifických střevních zánětů. Měl to taťka, má to brácha, i jeden bratránek z taťky strany. 

Pokud se staráš o tři lidi s cukrovkou, máš plnou rodinu migreniků, pokud zachraňuješ souseda s mrtvicí a pokud sleduješ dva dny taťku s probíhajícím infarktem….i to si buď jistá, že to příště bezpečně poznáš, neřkuli, že pro jistotu si o tom hodně nastuduješ, i když těm lidem, už to nepomůže….

Nikdy jsem neslyšela o člověku, kterému s crohnova objevila v 50letech. Ani nedočetla. Takže pokud tu někdo takový je, nebo ho znáte sem s ním, ráda se poučím. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 02.08.2023, 22:43:03 xxx.xxx.49.63

Uf, to jsem tu zase jenom já?!? A dlouho tu nebyl ani Kouťák😟

Nakonec jsem zvládla jeden z živých plotů.. ješt+ m+ čekají dva😕 Zítra to vypadá, že bych se mohla pustit do druhého(dle předpovědi) ale otázkou je, jestli ještě po dnešku zvednu ruce🙄 Nasr… jsem se po polovině práce, kdy jse měla boky a čekal mě vrch, s plotostřihem na tyči, což je právě hrozně těžké, bolí mě pak ramena a hlavně zápěstí. Tak ho dotáhnu, že už jen shora a ono to začne vyloženě pižlat…je tupý! Je to teď celkem hnusně oškubané, roztřepené. Netuším co s tím, jak a kde to nabrousit. Hlavně musím stříhat a nemám čas, to někam nosit🙄%, ale musí si to jít ještě potvrdit na ultrazvuk. 

Mé ,,oblíbené" medicínské téma. Byl tu kámoš. Nedávno měl ženu v nemocnici, nějakou střevní hrůzu měla, to jak jsme měli všichni, jedna paní od nás z vesnice dokonce pár dní v umělém spánku, byla na tom moc zle. Teď tu jeho ženu poslali na kolonoskopii, pro jistotu, aby to nebylo něco horšího. A světe div se…našli jí, že to na 90% bude crohnova choroba. Doteď neměla sebemenší střevní problémy a je jí 50+ Takže koukám, že už to přišlo i do humánní medicíny…diagnostikujou vám cokoliv, stačí přijít a hned vám něco najdou. Nevěřím tomu ani omylem. Jestli někdo má crohna, tak na těch 90% já, ale to, že ho má ona, tomu neuvěřím, i kdyby jí ho 100x potvrdili, stejně jako nikdy neuvěřím, že psi mají alergii na x druhů mas. A druhá věc, co je naprosto mimo: musíte jít na mamograf, protože jen ten vám zachrání život. Dostane výsledek, že tam něco je, ale musí se to poptvrdit na levném a bezpečném ultrazvuku. Ona to má stejně. Z kolonoskopie, na které bolestí řvala tak, že muž utekl z čekárny(ale všude vám budou tvrdit, že vyšetření je celkem na pohodu, ha, ha) dostala tedy to, že je to crohn na 90%, ale musí si to ještě jít potvrdit na ultrazvuk. Může mi někdo vysvětlit…takto se šetří peníze???😠 Doporučila bych vládě po reformě důchodů, naběhnout na reformu zdravotnictví, respective zdravotních pojišťoven, protože to je černá díra na miliardy, tunel pod Lamanšským je proti tomu žížala👎