Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 11.08.2023, 17:46:04 xxx.xxx.61.230

Úvaha, že za nezodpovědné páníčky může chovatel je opravdu podivná. Jak si dotyčná představuje tu lustraci budoucích páníčků, to by mě teda zajímalo. I tady si často počtu úvahu: no tak kastrovat nemusíte, smlouvu dodržet nemusíte, nikdo vás nedonutí, nikdo to neohlídá. Nejsem chovatelka, ale všechna zvířata jsem měla papírová, jak psy tak kočky. U posledního kocoura taky byla ve smlouvě podmínka brzké kastrace, já jsem chovatelce řekla rovnou, že jí nechci lhát, ale spíš jak v těch 8 měsících ho určitě kastrovat nebudu, protože s rannou kastrací nesouhlasím. Nakonec souhlasila možná, že jsem vypadala důvěryhodně, i když jsme si jen telefonovaly, nikdy mě neviděla. Pro mě neexistuje možnost, že něco slíbím a nedodržím(pokud to není něco, na co zapomenu, hlava děravá) jsem v tomto prostě zásadová. 

U psů takové podmínky nebyly, ale všechny nabídky ke krytí Berrym, jsem okamžitě odmítala s tím, že není chovný, uchovněný. I když měl parametry šampiona. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 11.08.2023, 17:16:49 xxx.xxx.61.230
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 11.08.2023, 12:31:39

Myslím, že venkovní kočky si zdroj vody, z kterého pijou rády najdou samy. Nevím, jestli by ste se mu fontánkou zrovna trefila do vkusu. Naše kočky mají doma misku v pracovně nerez. Venku druhou velkou nerez po psech. U garáže starý kastrol smaltovaný…taky po psech. Nepijou skoro z ničeho, i když jim vodu příležitostně vyměňuju. Jdou se napít do konvičky na zalévání, kde ji neměním, dokud neodpijou tolik, že už nedosáhnou. Nebo jdou do jezera. Kolik načůrají nemám šanci zjistit, tudíž ani nedumám a neřeším, jestli málo či moc. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 11.08.2023, 17:06:54 xxx.xxx.61.230
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.08.2023, 16:48:17

By měl vědět hlavně ten doktor. A jelikož vím, jak to funguje u obvoďáka, ani omylem mě tohle nepřekvapí. S otřesem mozku a naraženýma zádama jí stejně nebude nikdo nic dělat, všechno chce jen klid a ten si může naordinovat sama, do práce nemusí😉

Dědovi se subdurální hematom taky vyvýjel myslím dva měsíce, rozjelo se to až po těch lécích na ředění krve. Takže i kdyby tam šla na CT zrovna, nemuselo by to být zřejmě vůbec vidět. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 11.08.2023, 09:53:10 xxx.xxx.61.230

Bobi, tak já věřím a doufám, že jsi jen pořádně natlučená a není to nic vážnějšího….po takovém semelci musíš být otlučená jak blázen. Mamka jen před pár lety(jak jela s tím kaprem před Vánoci) blbě najela na chodník a uklouzlo jí to…praštila se do kolena a měla s ním problém…bych řekla, že to bylo víc, jak půl roku, co nemohla chodit. Samozřejmě s tím taky nešla, my už sme takové. Tak nakonec to rozchodila, že áno😉Když je to jen natlučené, stejně ti nikdo nic neudělá, musíš čekat, až to přejde. Pokud necítíš žádný větší problém, tak snad to bude OK…já tě prostě strašit nechci.

S tím sloupkem u auta..chtěla jsem to taky napsat a zakecala jsem to. Minulý týden jedu z města a v té zatáčce u zbořeniště, se zrcadlem(ty jsi tudy Bobi jela, asi si vzpomeneš) kouknu do zrcadla a něco vidím. Tak vjedu opatrně do zatáčky, rozhlédnu se a nic. Jsem blbá, nevím, co jsem kde viděla mi blesklo. Najednou se mi v bočním okénku u řidiče zjevily dvě slečny, naštěstí na druhé straně cesty, ale jak já se lekla!😲 Přesně v té chvíli, co jsem mrkla, byly za sloupkem, takže kluka plně chápu. Třeba můj muž než by vyjel, koukne snad třikrát, on je rozvážný, někdy až tak, že mě to štve, ale v tomto případě je to OK. Já jsem podivočená, kouknu a jedu a pak teprve přemýšlím, co jsem měla🙄 Jsem zvědavá, jak dlouho mi nové auto vydrží neomlácené. Jak psala Buggyra, že jezdí jak hovado😜Já ne, já se snažím jezdit správně(no jo, o dodržování rychlosti by se dalo polemizovat😇) ale prostě dřív konám, než myslím, což v autě není OK👎

Včera tu byl zase ledňajz, Tom ho vyfotil na drátech od paraplíčka. Že: vyfotil jsem ti ledňáčka. Říkám mu, že doufám, že neměl v hube toho červeného karáska?!? Prosimtě, vždyť ta ryba je větší než on!😛

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 09.08.2023, 21:25:33 xxx.xxx.61.230
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 09.08.2023, 06:51:40

To by nešlo, když tudy právě chodí Bertík. 

Jsme doma holky👍 Gučinka byla na cestě vedle garáže, když jsme přijížděli, pak se schovala, viděla jsem ji, ale zdrhala a nechtěla přijít. Viktinek přišel na zavolání asi za 5 minut. Gucci zase přišla asi za půl hodiny, protože se hnala bouřka. Hnala, ale dohnala tak max tu Gucci, déšť nestál za nic. My jsme jeli z Prahy v hrozných průtržích, tady od rána napršené 2mm…..klasika. Napršeno je, takže nebrblám, ale proti tomu, co všude spadlo, je to k neuvěření. Teda mamka mi přes den referovala, že jen prská. Před odjezdem z Prahy jsme ještě byli v muže nové kanceláři, tak jsem mu řekla, ať vyfotí výhled. Je to teda ještě staveniště, dokonce i uvnitř ne všechno dodělané, ale výhled super. Ještě, že to vyfotil hned, protože za chvíli právě průtrž a přes mokrá okna nebylo už vidět nic😏

Cesta krom těch slejváků klasicky příšerná👎Kreténi s kamionama, kreténi s audinama(to auto je snad diagnoza😜) kolony neznámo proč atd…👎

Ráno veselo, v 9h nám spustila zabezpečovačka alarm ještě, že je u mamky brácha, hned jsem ho poslala k nám na kontrolu. Otevřela se blbě zavřená ventilačka. No doma jsme při vyjetí dat zjistili, že problém byl nakonec jinde, na krytu sirény, takže zase až za světla zítra musíme kouknout, jestli do toho někdo nehrabal, nebo co je za problém. 

Niki…to je těžké😟 Taky bych Macka krmit neměla, aby mi nezmlátil a nevyhnal Vikťu, protože Viktorek je takovej trdlín, že ten by si to, na rozdíl od Bertíka ani nebránil. Ješťe, že Macek je pořád jak hlísta a netroufne si asi. A právě když ho vidím, jak je vychrtlý, jak prolézá všechna místa kolem baráků, kde bývá jídlo a jak nadšeně sežere absolutně všechno, co mu člověk dá…prostě bych ho nemohla nechat o hladu😢 Snad bych ta dvířka nějak reklamovala, že se tam prostě ta kočka dostane přesto, že stojí tolik a tolik peněz za čip😕

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 08.08.2023, 16:15:25 xxx.xxx.154.234

Pubertu jo, ale je možné, že potkal kočku až teď a rozjelo se mu mrouskání. Beru to podle psů a netuším, jestli to tak může být i u koček? Měli jsme vořecha, do 10let ho feny vůbec nezajímaly, žádné pudové problémy, už jsme si říkali, že jestli to není gay pes😉No k velkému překvapení najednou začal zdrhat ze zahrady, podruhé přišel dokousaný, pořád jsme nechápali. Až nám někdo řekl, že přes pár baráků začal občas pobývat někdo s nekastrovanou fenou a nám teprve docvaknulo, že tu v okolí nebyla ani jedna fena, neřkuli nekastrovaná. Od té doby reagoval i na kastrované, minimálně je musel zkontrolovat, byl jak vyměněný, úplně jiné chování😏

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 08.08.2023, 08:51:35 xxx.xxx.15.42

Raníčko😀 Já už odplaváno, snídani jsme měli na pokoj, aby jsme se nezdržovali přechody a začínáme balit, musíme vyjet brzo. Neprší, ale jak jsem koukala v telce na předpověď…však má pršet ještě celý den. Zrzavou Micku jsi Bobi kdysi dávala, to je ona, nebo to byla ještě někde na starém bytě? Ale myslím, že to byla tahle🙂 Micka je držák👍 Doufám, že naše kočenky taky OK. 

To si tu deku jen přihodíš k prádlu sousedů ne?😉 Jak  vždycky píšeš: prší, třetí den a prádlo stále visí…Onehdá jsem před tím deštěm taky letěla sebrat, i když jsem nevěřila, že bude pršet, nakonec pršelo celý den. Jak já jsem byla ráda, že jsem pro něj šla! A u toho jsem právě myslela na to tvoje: prší…a prádlo stále visí…😜 Letím tedy balit🙂

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 07.08.2023, 17:49:30 xxx.xxx.15.42
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 07.08.2023, 11:35:46

Už jsme ubytovaní 😀 Jen do zítra, pak přejezd do Prahy ještě. Bobi nevyfotila, kdepak já, to Tom, jak jsem byla na obchůzce. Nechala jsem jim pootevřené dveře, kdyby chtěli ven, no nechtěli😉když tam mrholilo jak kráva. 

Cesta upršená, kolem Brna pauza, pak zase lilo na Vysočině, jak jinak, tam buďto sněží, nebo prší😜U nás prý ještě prší, volala mamka. Doufám, že se kočice nekrčí ještě za barákem, kam jsem je z pracovny do deště vyšoupnula😟 Tom se teď ptal, když jsem chytla do ruky telefon: kočice ještě nevolaly?!? Tady se to už trhá, i sem tam vyčuhlo slunko. Máme po obědovečeři i když….prý ještě večer zajdem alespoň na předkrm😏 To je ta dieta Niki😊

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 07.08.2023, 09:49:45 xxx.xxx.49.63

Já dneska ráno koukám, není už tak temno, projasňuje se, asi už pršet nebude. Vlezu na 15 minut  na comp pak, že už se musím jít chystat na obchůzku, tak to vypnu, postavím se a venku…mokro😲 Ha, co to je doprčic?!? Jdu se podívat do jezera, tam nekape, koukám v kuchyni z okna na jedle…kurňa, tam pořádně mrholí! Jdu zpátky zapnout, koukám na radar,hmm, je tam jen nějaký šedý mrak…tak to zřejmě bude tohle. Tak snad to přejde, než se nachystám a vyjdu. Nepřešlo, spíš se zhoršilo. Nevadí, dám si vestu, to nějak proběhnu, třeba to za chvíli skončí. Neskončilo, když jsem se blížila k domovu, už jsem byla mokrá jak myš a hlavně mi pořád tekly kapky z hlavy po ksichtě, což bylo neskutečně protivné, takže jsem musela ke konci už vytáhnout kapesník a pořád se utírat🙄Měla jsem mokré i ponožky, chodící boty jsou takové ty ,,silonové", hned je to mokré😟

Jedem Jihlava-Praha. Kočice se to nějak dovtípily😏

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 06.08.2023, 22:01:58 xxx.xxx.49.63

Hele, máš tam Berťase, OK, už jsem ti chtěla říct, že jsme ho dlouho neviděli, ba jsi o něm ani moc nepsala. Pjinceznicku Pucmejdovou😀 a toho pejska máš kde? Žádné fotos?😟

No já jsem nadšená, u nás napršelo 59,2mm😀😀👍 Velké překvapení, že v potoce se skoro nezvedla voda, takže to všechno vsakovalo - super👍 No ovšem…jak jsem byla nakrklá, že přesto, že jsem rajčata vysévala o měsíc dřív, začaly rodit pozdě, stejně pozdě jako všem, minimálně o dva týdny a dneska jdu kolem a rajčata všude chycené plísní😲 V první chvíli jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet. Jak teď navečer přestalo pršet, jen trochu kapalo, oběhnula jsem potok a šla jsem je postříkat, ale nikdy to ještě nepomohlo, takže ještě jsme skoro netrhali a do týdne budou kaput👎

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 06.08.2023, 10:02:33 xxx.xxx.49.63

Takže…ještě prší👍 na obchůzku stejně půjdu nejspíš za hodinu, když jsem se teď nacpala u snídaně😊 Poslední záchvěv deště(to vypadá) je vydatný, trochu doufám v konečných 40mm😉

Něco se nám posr…ve sklepě v budíkách, nejde nám zapnout plynový kotel a vypíná i tepelné čerpadlo, je tu 23st a mě přijde zima(jasně, mohla bych si dát tepláky a triko s dlouhým😉 ) Ta řídící jednotka vyhazuje jistič. Strejda elektrikář slíbil, že na to koukne(jen nevím, tohle už je ,,vyšší dívčí") musíme doufat😏

Zrovna v pátek jsem koukala, že soused odnaproti pořídil tepelné čerpadlo. Vloni dával klimatizaci, taky kolektory na všechny střechy a doteď topil dřevem, protože mu tcháni pořád dělají dřevo. Ale už taky mají roky, takže se asi pojistil. Nevím, kam otočí ty vrtule😉 V jedné ulici u nás je mají na patrovém baráku a když jsem tam chodila v zimě s klukama, bylo ticho, tak se to strašně neslo celou ulicí👎 Doufám, že to bude mít z druhé strany baráku…i když popravdě si nemyslím, podle toho, na které zdi má teď tu klimu. Vlastně nevím, kam je tohle doporučováno postavit(na kterou světovou stranu?) Náš nový soused mi včera říkal, že maká na stavbě každý den, protože se chtějí do Vánoc nastěhovat. A budou mít taky teplené čerpadlo. Taky doufám, že na opačné zdi😕Stačí mi ten sousetavný hluk z Pily, hlavně toho skřípajícího dopravníku. V pátek už mi lezl na nervy neskutečně, přemýšlela jsem, že jim zavolám, jestli by si ho neráčili promazat😠

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 06.08.2023, 08:00:30 xxx.xxx.49.63

Jsem ráda, že tohle moje kočky nikdy nedělaly, výhradně škrábaly svoje škrabadlo (ty nohy na ,,malém stromě") vloni jsem jim pořídila ten válec, co je prolézačka i škrabadlo v jednom a moc se jim to líbí, že můžou mškrábat i oba současně😉Jinak mám samozřejmě výhodu, že škrábou (musí značkovat)😉stromy v zahradě.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 06.08.2023, 07:54:12 xxx.xxx.49.63

Jenom kratičce…u nás o půlnoci bouřka a nějak od té doby zřejmě prší, protože je napršeno 33mm! Normálně jsem myslela, že mě šálí zrak😲 Konečně se dostane vláha i ke stromům poprvé od jara… Čekám, že půjdu, začíná se to odvalovat, než se nachystám je pravděpodobné, že to přestane. Koukám, že Bobči tam prší taky, ta z toho takovou radost mít nebude😟

Kočice byly večer třikrát venku a doma, nakonec před půlnocí vypluly ven, lehly ke komínu a přesto, že už byla bouřka, nechtěly jít domů. Asi se chtěly dívat stejně, jak se to líbí mně😉 Ráno jsem je tam zase našla tak doufám, že mezitím i byly v suchu a teple garáže. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 05.08.2023, 19:27:22 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 05.08.2023, 15:02:36

Já vím😉 jen si nedovedu představit, protože jsem se s tím nikdy nesetkala analgetikum, které právě v tomto případě funguje. Všichni příbuzní u nějakých vyšetření či menších zákrocích dostávali do žíly. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 05.08.2023, 10:53:48 xxx.xxx.49.63

Bobi nemyslím si, že jen chodíš a přemýšlíš, kdy bude úplněk😉ale vzhledem k tomu, že jsi na sítích, se to prostě všude dočteš….jako já, aniž bby mě to nějak zjímalo😏

Mě nebudil úplněk, ani poúplněk, ale deb.ilní komáři. Ve dvě jsem se probudila, drhla si malíkovou hranu a rameno…a šla na lov. Rozpácala jsem po zdi tři. nevím, na co já chystám to malování, když to dopadne pak takto👎 Ložnice asi bude na červeno😛

No jo, kdy ty jsi naposled byla v Kamenné, psávala jsi často, skoro ob týden, teď si ani nevzpomenu, kdy naposled, na podzim ještě??😲 Tak jsem zvědavá, co budeš mít za novinky😉 Tam asi budou i houby čéče. U nás, jak jsi psala, že u vás zase prší, tak u nás nic, až dneska do rána 4mm. Mělo pršet celou noc a  den, ale jak koukám, zase se to stočilo na Prahu, jak jinak😕

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 05.08.2023, 10:48:25 xxx.xxx.49.63

Niki, ten Nikoušek tam vypadá jak vycpanej😄😄😄Tenhle půst držím od začátku roku, vzhledem k tomu, kolik toho sežeru myslím, že dobrý. Akorát bych měla zmenšit porce, protože mám zase špekaté břicho a někdy jím ještě v 18h, takže ten čas je +-10-12h nejezení. Na to, že večer nejím jsem si celkem v pohodě zvykla, protože mám oběd mezi 14-16h, takže  nejsem nějak hladová, měla bych jen omezit ty hromady sladkého ještě po obědě právě, to jsem schopna v kaloriích sníst porci navíc👎

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 05.08.2023, 10:42:54 xxx.xxx.49.63

S tím zdražováním, když to rozebíráme mám dojem, že na ostatní položky, pro lidi, už je tak nějak víc vidět, lidi už si mezi sebou říkají: tam a tam nechoď, tam mají pořád smetanu drahou, kup si ji raděj v ……. Takže se tak nějak obchodníci zaměřili na věci pro zvířata, protože prostě páníčci to pro své miláčky udělají, nakoupí, ať to stojí, co to stojí👎 

Když jsem si našla tabulku, kolik zemědělci a výrobci potravin vloni vydělali…málem jsem vzteky z kůže vyletěla😠 Napadají mě ty nejhorší výrazy, tak to raděj ani nerozvádím. Jen by si ji mohli nastudovat i ti ,,lidumilovi" tleskači, ale pochybuju, že těm se rozsvítí, těm nějak není pomoci😏

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 04.08.2023, 23:20:07 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 04.08.2023, 23:01:34

Uf…to mi snad raděj ani nepiš😢 já poslední dobou špatné zprávy nějak nedávám hlavně, pokud se jedná o zvířátka😟