Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 27.08.2023, 15:30:46 xxx.xxx.25.116

Jo Jani, s těma hadicema(užovkama)…neviděla jsem žádnou minimálně vloni, kolem vody to máme tak zarostlé, že i kdyby tam nějaká vegetila, není asi šance ji zahlédnout. No ale před cca třema týdny jdu a před barákem na silnici jedna větší přejetá, cca půlmetrová. A minulý týden k ní přibyla druhá, prcek, jen o něco větší než tužka. Nelezlo mi do hlavy, kde a proč se berou na té cestě. Jediné, co mi přišlo na mysl, že je tam snad nechává Gucci. Tom si myslí, že se plazí od nás do potoka, či opačně a prostě je zrovna přejede auto. Druhá divná věc, že před bránou, ne před brankou, přitom by jim mělo být jedno, kudy to proplazí. Je to záhada😲 A teď mi zvěstuje, že na zdi od kurtu leží další mrtvá, spíš větší😲

Jo a včera večer jsme zjistili, že v předu v jámě ,,pro medvědy" je ulomená poslední z jeřabin. Dvě uhynuly v průběhu let, tahle poslední se ještě držela, ale byla celá děravá myslím, že si ji oblíbily drvodělky. Myslela jsem, že na jaře už neopučí, ale ještě se zazelenala…teď už je teda definitivně po ní. U nás se jeřábům nedaří, i po dědině byly vysazené, když jsme byli děcka a všechny postupně odešly. 

A volala teta. Vedle u nich v dědině to byla včera asi ještě větší hrůza než u nás(slyšeli jsme tam jezdit hasiče) Říkala: sledovaly jsme s holkama sousedky smrk, panebože, co to s ním dělá, to nemůže vydržet! Utíkaly jsem se podívat z okna na druhou stranu baráku, co se děje tam, protože rachot, proletěl plech z komína dalších sousedů. Vrátíme se zpátky, kouknem…a smrku je jen polovina!😲Proboha, kde je!? Našel se pak u dalších sousedů, proletěl jim přes střechu na dvůr. 50m od tety je kostel. Před ním to zlomilo lípu, z kostela smetlo tašky,  kousek dál rozlomilo ořech a vedle vyrazilo jedněm vrata. Nad barákem v celkem velkém kopci mají sad. Než tam přišly zjistlily, že kolem cesty jsou rozlámané lípy. V sadu prakticky všechny durancie, 7ks ulomené a šlahnuté na plotě, plot zničený.  Bylo na nich ovoce, vichr se měl do čeho opřít. A tak to vypadá prý po celé dědině😟

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 27.08.2023, 10:18:38 xxx.xxx.25.116
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 27.08.2023, 09:28:50

O půlnoci další bouřka prý ne ta, co půstvodně šla, tm se to rozpadlo, ale vytvořila se nová přímo nad náma. Já jsem ji zaspala, jen mě probudilo bičování deště na terasu, respective jsem ještě nespala, zavřela jsem dveře na ventilačku a že usnu. Pak už jsem jen uslyšela kroupy a usnula. Někdy v půl třetí mě probudilo šílené vedro, otevřela jsem okno. Kolem páté mě vzbudila Gucci, mokrá jak myš, jak se při šplhu prodírala vistárií(musím ji konečně sestříhat, jak přejdou ta vedra) Na měrce 22mm, čuměla jsem a nevěřila vlastním očím. Celkem za včera 50mm, naprosto super👍

Ráno tu byla natažená oblačnost od vás, 19st, říkala jsem Tomovi, že se jim bude dobře hrát v poledne tenis, mě se šlo parádně👍 Brblal, že v takové ,,zimě"😛 ho ta hra ani nebude bavit. No však už mu slunko vyšlo, je 21st. Viktína byl ráno u dveří, dokonce spapal trochu masa. V garáži jsem našla velkého hraboše ještě, že mi ho ta baba nepřinesla nahoru zase. Budu jí muset vysvětlit, že ani do garáže není úplně dobrý nápad nosit mrtvé myši😎

Naši přijeli z koupání až v 21h. Volám mamce, kde probůh jsou, že má zavírat slepice, ať nezapomene a ona: my sme teprv přijeli, ježíš, na slepice bych málem zapomněla! Za cca 15 minut mi volá: no tak to jsme měli štěstí! Mladí šli do hospody a volají, jestli jsem zavřela slepice, že kolem proběhla liška, hup u sousedů přes zídku a do humna. To bylo tak o 5minut, co jsem je byla zavřít😲 (mamka má hospodu takřka naproti, seděli na ,,zahrádce")

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 26.08.2023, 21:41:48 xxx.xxx.25.116

Větší město 15km je Veselí nad Moravou, 30km Uherské Hradiště🙂Jde nám druhé kolo, je to na hraně, jestli nás to trefí nebo mine. Všichni se tu shodli, že něco takového ještě nezažili. Setmělo se tak, že na barákách rozsvítilo osvětlení. Ale škody nejsou nijak velké, něco málo polámané, sousedka zapomněla zavřít skleník, tak jí to vylomilo dveře, mamce to na balkoně poválelo květináče jak kuželky, jeden velký terakotový je vejpůl. Teď mě napadlo, kam jela ta Bobča? Nejsem si jistá, jestli to nešlo i přes ně😲

Ten stříbrný sprej vidíš, na ten jsme zapomněli, ten je taky dobrý, strejda s ním teďka zaléčil nehojící se ránu po amputaci malíčku. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 26.08.2023, 11:51:43 xxx.xxx.25.116
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 26.08.2023, 11:23:30

Alespoň se tu pobavíme😄 Koukni na radar, chytila nás pěkná šutora, kroupy, škody budem sčítat, až obejdem zahradu a barák. Byli jsme bez signálu, nešly mobily, ani internet. Asi 10minut. Voda ještě nějaká padá, tipuju to, až to doteče na 25mm. Ale jinak hrůza, nestíhali jsme ani zavírat ventilačky. Když jsem viděla tu ,,bílou tmu" ze západu napadlo mě, že mám raděj zavřít skleník, aby to nevyrvalo dveře. Tak jsem sprintovala k domku. Zavřu to, podívám se na protější kopec a tam už bílá zeď. Dopr…máš tak 10sekund. Myslím, že by mě neporazil ani Usain Bolt😛 Přiběhla jsem zatáhla francouzká okna v obyvču, nedechla se a začalo peklo😈Teplota venku spadla z 29 na 17st (konečně vyvětráme, ráno bylo na zdechnutí, noc děsná, 24st) A muže obligátní: a totos chtěla?!?(vichřici, kroupy) Néé kuva, v Praze prší každý den a mají tam toto? Ne, normální bouřku, sprchne. U nás ho.no a pak nám to umlátí zahrady. Klasika. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 26.08.2023, 11:09:59 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 26.08.2023, 10:47:41

Ha, ha a já přemýšlela, jak vypadá nepřirozené pršení. Naši odjeli ráno do Pasohlávek a sem jde bouřka. Ne, že bych úplně věřila, že i přijde, zatím pár kapek, ale hřmí, bác rána, bác druhá….sakra Mandyna! Letěla jsem jak šílená do auta, chtělo se mi čůrat, ale neřešila jsem, k mamce to mám okolo po silnici asi 1500m. Mandyna ležela před barákem na rohožce(pochopitelně si otevřela branku za barákem) a kdyby to začalo třískat, tak by v amoku, který ona má, mohla vletět na silnici, na kterou to má 5m - na hlavní silnici😲👎 Koukám na radar blesků, je to i u nás prý, ale nějak to nemlátí, neprší, tak nevím teda😕 Ale na západ je naprosto černo, tak se to snad zase ,,neztratí" cestou🙄

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 26.08.2023, 07:48:48 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 25.08.2023, 23:07:54

A o co jste se dohadovaly? Někomu se tohle nelíbilo, vždyť je to super, já bych to brala, jestli teda někdo nechceee🤪 V úterý ráno? Se zeptám bráchy, kdy má směnu😉 Néé, dělám si srandu, už tě nebudem otravovat😀A jak je to ke kámošce do stodoly daleko? Aby kocour nebyl za pár dní zpátky😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 25.08.2023, 18:47:56 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 25.08.2023, 18:38:41

K tomu dodám, že mě chovatelka tvrdila, že podle,,posledních zjištění" prý je nejlepší co nejdřív. Asi nějaká USA studie. Řekla jsem jí, že mě to nezajímá a moje zkušenost s předchozím kocourem je úplně odlišná - byl kastrovaný v roce, tedy 12měsících a  v 11letech, po vážném úrazu mi veterinář říkal, že kastrovaného briťáka s tak zdravýma močovýma cestama, výsledkama ještě neviděl

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 25.08.2023, 17:28:38 xxx.xxx.51.28

Kdyby někoho zajímalo a nečetl, dávám odkaz - https://medium.seznam.cz/clanek/petra-pavlickova-pripad-dvojcat-reimerovych-nasilna-zmena-pohlavi-jednoho-z-chlapcu-znicila-celou-rodinu-18494?utm_campaign=abtest229_zmenseni_velkych_entit_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=blogy.sznhp.box&dop_vert_ab=&dop_vert_id=&source=hp&seq_no=1

P.S. ví někdo, co z toho (a jak) v odkazu nakopírovat, či jinak přenést, aby se tu nezobrazovalo tohle všechno, ale jen ten nadpis? 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 25.08.2023, 16:56:49 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 25.08.2023, 15:15:38

No čumnite na tu babu, to snad ani není možné, já jen koukám, jak se tu s Nikčou trumfujou, která víc lítá po všech čertech a já za nima jak ten Azor s vyplazeným jazykem…nestíhám😜😄

Néé Jani, v Luhačkách jsem byla jen na otočku včera odpoledne - mamku s děckama jsem upíchnula na koupaliště u přehrady, sama jsem odtud sbíhala plavat přes přehradu.  Odjížděli jsme někdy po 18h. 

Jezdívali jsme tam na dovolené, když jsem byla děcko, JZD tam mělo podnikovou chatu. Pak až někdy před 10rokama, jsme tam byli s klukama (psy) na okruhu kolem přehrady a skoro jsem to tam nepoznala. Ne-e, teď si uvědomuju, že už nebyl Berry, to byla mamka s Mandy s náma, živě si pamatuju, jak jsem maskovala to velké nateklé břicho plné vody, aby si nevšimnula, neslyšela to žbluňkání😟 Všimnula, řekla mi: ty jsi ale nějak přibrala, až teď to vidím, jakovou máš pneumatiku kolem pasu…Nechtěla jsem ji děsit, tak jsem jí to s úsměvem odkývala. Ještě jsem nevěděla, co bude dál, jestli je to něco na chuja, nebo se z toho dostanu.

Teď jsem tam zpětně koukla, co jsi psala ještě o tom autě: neříkám prase ani kuře, ale svítí ,,blok motoru". Ten mi svítil i s výstražnou červenou kontrolkou, když tam nebyl ten olej😇

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 25.08.2023, 07:56:53 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 24.08.2023, 21:23:42

Přesně, já jak malé děcko, když jsem nasedala na strejdovu motorku. Ani jsem nepípla, nechtěla jsem si stěžovat, protože jsem ho ukvokala, ať mě sveze😏 Ten flek, jizvu, jsem tam měla snad ještě ve třiceti.

Niki…no ty se fakt nenudíš, lítáš jak čamrda. A dovča se ti blíží👍snad to do té doby všechno postíháš. Kdy máš odjezd, až o víkendu zase? No ,,až"…ono ten týden zase není tak dlouhý zvláště, když člověk potřebuje😎

Tak s Bobiš jsme se nakonec nesešly🙄 Teda hlavně mou vinou, protože já jsem ale dokonale smotala v kterém je hotelu. Myslela jsem nahoře na kopci, ona pak psala, že nad přehradou kousek. Přeplavu na druhou stranu a koukám, že ten na koci je ale strašně daleko. Bobči jsem slíbila, že tam za nima zajdu…no takhle teda, jen v plavkách, bosá a s bojkou za pasem nejdu. Večer pro mě přijede Tom: bala jsi s tou Bobčou? Néé, však to je až támhleten vlevo nahoře, já jsem si nějak představovala tady ten naproti u vody, ale ten se jmenuje jinak! A on mi říká: ale houby, to je určitě ten vedle vpravo (taky celkem u vody) Fááákt?!?😲 Jsem blbka, však jsem koukala na mapy a mě to vyhodilo ten horní sakryš, musím se znovu kouknout😊 Kdybych věděla, že je to ten pravý, zaplavu jen kousek dál a hotovo. No nic😏

Ale jinak jsem si zaplavala, 3x jsem si přeplavala tam a zpět. Tom se ptá: na délku? Ty jsi pako!😎 Ale pak mi trochu vrtal červíček, že jsem mohla, jenže bych pak musela odněkud šlapat bosá zpátky a to se po horkém asfaltu nedá. Plavat zpátky…tedy taková frajerka asi nejsem😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 24.08.2023, 10:15:02 xxx.xxx.51.28

Jak píšou holky, může se vyskytnout hafl problémů. A jiné je řešit je se zdravým, ještě mladým zvířetem a jiné se starcem nad hrobem + nekastrátem, což je asi největší problém. 

To s tím starým psem…na Psech by vám x lidí odepsalo, že to není problém a starého psa naopak štěně oživí. Já sama bych to ale nikdy neriskovala, zvlášť po té, co jsem si před rokem zažila péči o starého, už s různýma neduhama psa a nedovedu si ani ve snu představit, že bych u toho měla nějakého psího dorostence, to by absolutně nešlo, veškerá pozornost a péče byla kolem děduly. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 24.08.2023, 10:06:28 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 24.08.2023, 08:08:28

😄😄😄

Áno, v dnešní době jdete k psychologovi s nezvladatelným děckem a dostane se vám rady: do 6 let ho do ničeho netlačte, on nemá vyzrálý mozek, buďte trpěliví, on z toho vyroste. No nevím, jinak je chytrý jak opice, jen má tyhle stavy, kdy jak s prominutím de.il tisíckrát dokola opakuje jednu věc, co chce a musí nutně zrovna teď dostat. Večer volala nasr…mamka, že včera to bylo pitíčko, nějaké to v tom pytlíčku, co mu kupují naproti v hospodě. Nekoupila, nechala hodinu řvát(brácha jel do práce😉)

Teda Jani, já myslela, že jsi se jen tak otřela, brnkla o motor. Tak  tohle fujtajbl ti nezávidím, ještě v tomhle horku spáleninu, au, au😢Ty gázy se stříbrem jsme používaly u babči na hojení diabetické nohy a super. Ano, taky jsme to šetřily kde jak, i papírky používaly, stříhaly na menší kousky atd. Jsou fakt dobré. 

Ne, ne Buggyro, proti vám dělám houbeles, to jsem jen měla záchvat práce, protože už několik dní jsem nedělala takřka nic. A jak mě potěšilo, že tak slunko nepere, tak jsem honem honem využila, že jsem schopná fungovat a dělala kde co😉A s další nejbližší prací to vidím až na příští týden😉Bože jak já se těším na normální počasí👍 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 23.08.2023, 21:48:14 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 23.08.2023, 19:40:29

Teď sem se lekla, co jsem zase zazdila, co je ti líto…aha, popálená ruka🙄Tak snad to nebude nic hrozného, takových popálenin jsem měla už hafl, pravdou je, že jedna jizva na předloktí už je tam asi třetím rokem👎 ale to bylo myslím o pánvičku jsem vůbec,,děsně" šikovná v tomto ohledu😏

Jani, tak mám dojem, vzhledem k tomu, jak to pánovi šlo(asi jak mě to vaření😉) že mu šlo o něco víc, než pomoct ti s autem😉😉😉 to byla tuším jen záminka😍

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 23.08.2023, 18:26:49 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 23.08.2023, 18:13:40

Klídek, možná by jela mamka s děckama (vlastně houbeles, nemáme sedačky😟) nebo pojedu sama, já si zaplavu klidně sama, bez otrav kolem sebe(tím samo myslím děcka) Nepřijela bych dřív, než někdy po obědě a třeba do 17h. Nikdy nevím, jak dlouho Tom bude někde něco řešit, tak vždycky prostě čekám, kdy mě vyzvedne a doufám, že na mě nezapomene😜 Takže mě tam asi vyhodí a si zavoláme, jestli přijdete, nebo ne, máte dovču, žádný stres😉Já u přehrady dlooooho nebyla, tak se tam i ráda mrknu, co tam nového🙂

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 23.08.2023, 17:33:35 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 23.08.2023, 17:14:45

Včera…kroupy? Viděla jsem, jak to líže Brno. Tom mi vždycky říká: a toto by jsi chtěla?!? Nechtěla, toto nikdo nechce, chci prostě jen pořádně popršet doprdele…😜 

A kroupy chytly jen tebe, nebo i auto?

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 23.08.2023, 17:30:23 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 23.08.2023, 17:08:54

S malým je to těžké. Nějaké testy tuším autismus vyloučily, ale já tam pořád ty ukazatele vidím. Tom řekl, že pro mě je to možná autismus, pro něj jen rozmazlený fracek😏

No právě, že nestydí, odjakživa mě někam cpe, že však co jsem nešla na terasu…Jenže já jsem prostě introvert, pokud možno před cizíma lidma zalezu a nevystrčím nos, dokud neodejdou, alespoň doma chci mít klid, být neviditelná. I když tomuto pánovi už jsem byla ofiko představená, nemám potřebu se před ním producírovat. A rušilo by je při jednání, kdyby pořád házeli okama na terasu 😉

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 23.08.2023, 16:26:52 xxx.xxx.51.28

Dopoledne se malinko natlačila nějaká oblačnost, jen takové trochu pošmurky, ale nebyla až taková výheň. I tak dobře, protože jak jsme měli jít uklidit bedny s bramborama ,,hned po snídani"😎bylo z toho 10.30 a to už za domek slunko svítí. Já jsem pak ještě přehrabala políčko, protože sme na to už večer fakt neviděli a ještě velký kýbl jsem vysbírala. Pak jsem obrala suché fazole. Vysbírala žabince z jezera, zametla před vchodem, tam byl ještě ,,chládek"(nesvítí tam ráno slunko) Vyluxovala barák, umyla dva WC a kuchyň, dala vyprat Tomovy plátěné boty, uvařila k obědu těstoviny se zeleninou. Dneska je ,,jen" 29st. V obýváku ale 31👎Nemůžu na terasu do chládku, protože tu má návštěvu a na terasu je z haly vidět😊

Evi, malý synovec má skoro 4.5roku a nosí rukávky, neteř v té době už plavala, ona chodila i na to mimi plavání. Malý měl kýlu, tak se to nedalo a teď je kumšt dostat ho vůbec do vody☹️ Strašně mě tím brácha sejří, že ho nenaučí plavat. Že: tak si nauč, když jsi tak chytrá! Říkám mu: a ty si nepamatuješ, jak nás taťka učil plavat? Neměli jsme nikdy rukávky, vesty, trochu si pamatuju torpédo(kruh) ale to jsme měli spíš na to aby sme s tím dělali blbiny. Taťka nas chytnul pod břicho a plav hezky rukama, nohama žábu…Když cítil, že nás voda drží, že to děláme dobře, pomalu ruku povoloval, až ji zpod nás vytáhnul úplně.  Nejspíš to Evi děláš taky tak nějak, že? Jenže bráchy malý nechce, on dělá jen věci co chce on. Včera jsem z něj málem chytla amok, musela jsem hodně zatnout zuby, abych ho nepřizabila, dělal scény kvůli tatrance, že mu ji mamka koupila a rozbalila a on ji chtěl jíst až v autě. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 23.08.2023, 16:10:05 xxx.xxx.51.28

Myslím, že je naprosto jedno, v jakovém stavu se to dostane do břicha, nejhůř to vyblije, jak je psáno výše. Moje kočky taky granule víceméně polykají. Na zuby si myslím, že je to ta lepší varianta, nezůstanou jim právě obalené zbytky granulí , které by jim stejně jako psům kazily zuby. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 23.08.2023, 10:04:36 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 23.08.2023, 09:24:08

Aha Bobi, já se lekla, že je tam tak špinavá voda, že do ní nevlezeš😇

Tak jasně, neplave úplně každý. Mamka plavat umí, normálně, ale jsem si jistější, když se plácá s děckama na kraji, kde ještě dosáhne. Vlastně i Toma vždycky raděj pošlu zpátky, ať se mnou neplave na druhou stranu…nemám nervy někoho hlídat, aby se náhodou neutopil. Včera 11letá neteř: babi, vidíš tátu, on plaval na druhou stranu, já se bojím, aby se neutopil (můj brácha) Říkám: jo, proplaval kolem mě, když jsem se vracela nevím, proč tam plaval sám a ne se mnou, ale už tam stojí na břehu, vidím ho. Mamka: prosim tě Eli, co by se topil a Radka se nebojíš, že se utopí? (proč by se bála, nijak blízké si nejsme) No ale babi, co když ho chytne třeba křeč?!? Neboj, taťka by to zvládnul přece…

Bobi, měly jste v noci bouřku? Koukala jsem někdy v 10 na radar, bouřka u vás a na Luhačky taky šla, říkám Tomovi: koukej na to kuva, tady nekapne a Bobča si ty bouřky tahá sebou, když zrovna není doma, objedná si ji i do Luhačovic!😜