Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 12.09.2023, 11:24:31 xxx.xxx.90.45
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 12.09.2023, 08:22:51

Je to tohle, už mi to cvaklo, díky Reni👍

Tak jsme si po ránu procvičily mozkové závity…😛

Bobi, decibely myslím umí měřit i chytré mobily, nevím jestli všechny. Jinak si budeš muset sjednat nějaké hlídání třeba, Čenda už nepotřebuje?😉 Nebo děda tam má ticho, houby, co??

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 12.09.2023, 07:48:24 xxx.xxx.90.45

Takže touto složitější cestou jsem se na diskusi dostala, i dostala diskusi do přehledu. Nebo už to mezitím kluci objevili a opravili😉

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 12.09.2023, 07:46:01 xxx.xxx.90.45
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 11.09.2023, 22:10:24

Ano, přesně tak to máme. Do jezera občas čumí Vikťa, protože se tam zdržuje nejvíc. Ale tendenci lovit má akorát tak vážky to, co je ve vodě ho nezajímá. Gucci jezero ignoruje úplně, málokdy ji člověk uvidí sedět na mole. Vlastně ani si nepamatuju, že by tam někdy byla. Ryby nejí ani jeden v žádném stavu.  

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 12.09.2023, 07:43:04 xxx.xxx.90.45

Nějak nám nefunguje diskuse, našla jsem ji zpětně, jako často navštěvovanou, tak to zkouším takto, ale normálně se nezobrazuje. Tipuju, že jsme překrčily nějaký limit. A dál? To je dotaz na Zbyňka. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 11.09.2023, 21:37:16 xxx.xxx.88.214
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 11.09.2023, 10:22:06

A rána jsou tu chladná…to byl nějaký film, ne? 😉

Takže nevím, nakonec nevím, jaková ta voda je. Jen jeden pán u toho koupaliště(zavřeného) co tam má restauraci říkal, že voda už je studená…tak možná to zavřeli proto. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 11.09.2023, 21:34:32 xxx.xxx.88.214

Takže hlásím: ačkoliv na stránkách psali, že otevřeno do konce září, dle počasí…no asi se jim počasí nezdálo😲takže ZAVŘENO😕 No nic, tak teda jedem do aquaparku, nějak to přežiju. V něm….venkovní bazény zavřeny(taktéž měli na stránkách do konce září, to je jak u blbých😏)Vnitřní plavecký se do konce září naopak rekonstruuje. Takže otevřený vnitřní ,,zážitkový", malý bazén s výřivkama venku na terase a pak otevřeli vevnitř jeden tobogán. Snížené vstupné. Byly jsme tam 3,5h a platily dohromady cca 580Kč. Byly jsme 4x na tobogánu na tom dvojtorpédu. Připomínám, že mamce je 72. Jely by sme normálně i vícekrát, bylo tam jen pár lidí v celém areálu a na tobogánu jsme byly samy, pak jeden pár a dvě slečny spolu. Jenže mamce by po víc jízdách bylo zle od žaludku, ona na to trpí. Ale bazény vyhřívané, výřivkový až moc, takže jsme se fakt zimou neklepaly, což bylo super. Když nám vypršel čas a jelikož Tom ještě nejel, zaběhly jsme nedaleko do Kaufu, koupit si Pribiňáky v akci na sobotu na palačinky a známé sladkosti k narozeninám. Mamka teda dost šílela, z mého úboru. Ona nemá zuby, já jsem šla s holou prdelí😜Nepočítala jsem s tím, že budem někde trajdat. Vždycky jsem vyplivnuta a naložena u koupaliště, takže si dám jen jednodílné plavky, nazouváky a průhlednou šifonovou tuniku. Takže jsem tak, mimochodem ve vlhkých plavkách a s mokrou hlavou, napochodovala do Kaufu. mamka vyřvávala celou cestu, že se proboha ke mně nezná😛

Celkově jsme si den užily👍taková dámská jízda to byla😀

Jo, brácha mi řekl, že jsme měli jet na volné jezero, ale tam za a) nic není, žádné zázemí, za b) jsme nevěděly, jestli by se do vody dalo vlézt a za c) by sme se tam museli pár km vracet a Tom měl nasmlouvanou schůzku., nestíhal. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 11.09.2023, 21:12:37 xxx.xxx.88.214
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 11.09.2023, 12:48:06

Já četla ,,sýrové"😛 

Jo tak, ony jsou zase rozdělené na ryby první a ryby druhé kategorie🙄

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 11.09.2023, 10:11:54 xxx.xxx.16.181
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 11.09.2023, 09:15:34

Buggyro, teď už jsou vesměs všechny rifle pružné, když nejdete vyloženě po klasice, která se asi ještě koupit dá, ale nevím, kdo by to kupoval😉

Tím šitím, záplatováním, jak to máte promakané, jste pobavila😀 Budete muset napsat Ježíškovi o nějakou tu, alespoň tu sranda mašinku, by ste si ji zasloužila(a už jste na ni za ta léta spravování našetřila😉) Zkušenost s tím ale žádnou nemám, jestli to vůbec šije. 

Mě muž dneska nabídnul vyhození na štěrku, že se mlžu naposled vykoupat. No nevím, fakt nevím, jestli já do toho vlezu, nejsem žádný mrož. Ale co jsem mluvila se sousedy, všichni si myslí, že to studené nebude, když jsou přes den taková vedra. Když tak se zavrtím na patě a nechám se zavézt na koupaliště😏 Nerada, ale někde bych to musela přečkat. Teda ukecala jsem i mamku, takže my obě. 

Bobi, ty tam máš neskutečně veselo😛pořád něco oslavujete, do toho i sousedi😉Z těch reprobeden by mi 100% je.lo👎 To nesnáším, ale fakt nesnáším, nikdy bych do toho dobrovolně nešla a jak se snažím být tolerantní, asi bych na ně vletěla, ať to stáhnou😠

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 10.09.2023, 17:38:06 xxx.xxx.16.181

Teda Bobi ti povim, že v tomto vedru by mě nikdo nikam,  nedostal. U nás je zase 31st a jsem totálně hotová, znechucená, nasr…Chtěla jsem udělat milion věcí, 💩 na to👎 V baráku je děsné vedro, v zahradě je děsné vedro, na terase zima🙄 Je fakt, že ráno se to ještě dalo, ale musela bych na obchůzku jít o hodinu dřív, než vyleze pořádně slunko. Domů se dovalím zdechlá👎 Včera jsem se hecla a po půl roce nastěhovala truhlíky v bazénu zpátky k oknům, abych tam mohla zase nastrkat kytky. Čekala jsem na pomoc, ale to bylo pořád: na to je čas, tam je to jedno, až někdy…Tom večer sekal trávníky, tak jsem si vzala rudl a zkusila to sama…a zvládla👍Je to krásné, hned to vypadá jinak, uklizeně😉 Mám tam mechový sloupek domácí výroby na vanilku, jenže je totálně vyschlý, takže jsem vymýšlela jak docílit, aby byl pořád vlhký. Zavlažovač z petky…jsem našla na NETu. Z boku se píchne větší dírka, naplní vodou a postaví na sloupek. Utahováním a povolováním vršku se reguluje kapkání. Nějak se mi nedaří regulovat…buď to takřka nekape, nebo už teče😠 Hele, Buggyra má myslím ty závody? Jinak by mi mohla poradit, jak tady použít drát😜👍 Se tam upečou, na té koníkové akci🤠

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 10.09.2023, 10:42:18 xxx.xxx.16.181

Jakové škrabadlo? Mám teď takové to škrabadlo válec. Je tlustý, stabilní, mám ho na to, aby si kočky pohodlně vyskočily na stůl(linku v pracovně) kde mají misky. Když luxuju, přejedu ho vysavačem. Jinak na něm nějak není co čistit. Neřkuli u vašich bytových koček s čistýma nohama. Co chcete vlastně vyčistit? Na případnou desinfekci, což já vůbec neřeším, vám ta pára přece stačí. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 09.09.2023, 20:55:38 xxx.xxx.16.181

Nejčastěji se používají šáchorovité, buďto klasická paraplíčka či šáchor střídavolistý, který vypadá jako tráva a koupíte ho nejčastěji v nějakém hobby marketu. Vlastně jsem ho viděla jako ,,trávu pro kočky" tuším v Kaufu. Můžete vysít osení, co se vysévá jako dekorace na Velikonoce pod vajíčka. Nebo si někde vyrýt trs pýru, pokud ho rozeznáte. Ten kočkám strkám pod nos natrhaný, když jsme venku a vidím je okusovat kde jakovou trávu. Pýr je dobrý na ledviny. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 09.09.2023, 11:50:52 xxx.xxx.16.181

Tady je to samé koťátko😍Jak jsem viděla na fotce Niki s kočkou, hned mi blesklo, že ji snad nenapadne dotáhnout z Řecka nějaké kotě😇 Naštěstí letecky to nejde😛Naštěstí pro stávající kočičáky😉

Jo, jo Bobi, podtlakem. Nevím, možná by to Buggyře šlo, pokud tam nejde (a že asi nejde) o rychlost napouštění👍

Pořád mám nachystané nějaké šicí opravy, něco zašiju a za tři dny přijdu na něco dalšího😏takže toho nějak neubývá. Ale teď jsou práce venku, až nebude počasí, někdy😉teď by se mi nechtělo. 

S chlapem to mám Bobi stejně. Je myslitel, vydělává hlavou, já to utrácím😜 A musím si to taky odpracovat, že áno😉 Na nějaké přízemnosti nemá čas. ještě tak něco rychle udělat, pomoct mi, co sama nezvládnu a musí být na to dva, ale vymýšlet, jak to udělat, na to čas nemá. Když ho vidím, jak se celé dny nezvedne od compu, kolik toho musí řešit a vyřešit…no neměnila bych😕Ano, je organizační typ. A má nehty a nemá dorasované nohy…narozdíl ode mě😊

Nikiš, to věřím, že ti po zvířátkách už bylo i dlouho…jen kdyby se to dalo nějak skloubit s těma dovčama - ty tak neutíkaly a přesto by člověk nemusel pořád myslet na to, co ta parta doma🙄

Vidíš…špekáčky, ještě jsme letos neměli😲 A léto v pr…A špekáčky v mrazáku😎 Ale kdy? Přes den je to divné a večer..nevečeřím😟

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 08.09.2023, 16:25:06 xxx.xxx.16.181
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.09.2023, 03:47:50

Ano, při velkém zvětšení mi to taky tak přišlo, i když při normálním prvním pohledu jsem si řekla, že se někde porvala a zanítilo se to. 

Zadavatelko, jsou to jen fleky, nebo je to vystouplé? Jelikož to nevidím na vlastní voko, netroufnu si říct. S tímto bych asi na veterinu jela. A to se objevilo náhle, nebo to několik dní, týdnů roste? 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 08.09.2023, 16:18:38 xxx.xxx.16.181
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.09.2023, 11:17:03

Omezení příjmu…to má takové, že na něj se.ou☹️Už jsem to psala, je tam už asi tři roky s tím NO. Alespoň. Před tím tam byl takový menší druhý koník, ale ten nevím, kam zmiznul a zůstal tenhle sám. Já vlastně nevím ani, jestli je to kůň či kobyla. Říkám mu prostě koníčku. Chodím kolem něj svoji trasu každé ráno. Vím, že mu tam mamky s dětma taky něco nosí(vím, nemá se to) Ti lidi tam mají okna, určo vidí, že se tam někdo motá, asi je jim to jedno. Jediné, co jsem zachytila, že mu omezili vstup na půl zahrady, aby tam dorostla tráva a pak mě překvapilo, že ohradník sundali a nechali ho tam…než to spásl. Vím, že to se taky nemá…takto nárazově. 

S tím drátem😄😄😄To jste celá já, áno, drát to jistí😜 Byla jsem v Praze v Bauhausu, protože jsem si našla, že tam mají levnější bio olej na pilové řetězy. No to bylo něco na mě😜Myslela jsem: koupím olej, mrknu po šroubečku a vrtáčku, co jsem zlomila onehdá…strávila jsem tam místo plánované hodiny skoro tři😎 nakoupila kde co, protože se mi všééééchno hodilo😛To je lepší, než vlézt do hader, tohle je pro mě velká zábava, narozdíl od toho nakupování oblečení👎To nakupuju jen proto, že ho prostě potřebuju. Tady…to by se mohlo hodit, tohle by taky nebylo špatné mít😉 Příště si na to vyhradím víc času👍

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 08.09.2023, 16:03:40 xxx.xxx.16.181
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 08.09.2023, 15:33:39

Já ne, to je snad jediné, co nemám, i když jsem se po ní už kdysi dávno i dívala😉 Ne, že bych vůbec neznala, ale nemám, tak se nezajímám. Bohužel, neporadím😔

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 08.09.2023, 10:57:24 xxx.xxx.16.181

Buggyro, vy ste normálně Ferda Mravenec. Nechápu, jak tomu všemu rozumíte. Já si poradím také s kdečím, ale spíše protože prostě musím, tak to nějak spytlíkuju, provizorně většinou, A nesmí se to týkat strojů, to jde mimo mě. Kdo vás tohle všechno naučil, taťka, děda?  Jste fakt borka. S těma zalévacíma čerpadlama je to na figu, u mamky taky zahradní takto funguje, no naštěstí se zalévá jen, když se spouští po  zimě a nebo je málo vody a chytne vzduch. Na denní fungování tímto stylem to fakt není. O tom Mališi? jsem v životě neslyšela, kouknu. Já jsem kalovku odpálila dva roky zpátky. Když nebyla voda, hodila jsem ji do jímky a přečerpávala, jenže už zedníci jí ustříhli plovák, ona mi to přečerpala rychlej, než jsem čekala a než jsem se k ní vrátila, šel z ní kouř🙄

Držím palce, ať vám balíkovačka na louce fungá, to by byla vážně velká pomoc👍 

Já jsem dneska šla kolem koníka, už včera měl balík rozhozený za plotem nevím, proč mu ho teda nepřivezli dovnitř. Natahoval krk přes plot, aby si vzal, tak jsem mu seno trochu přišťouchla blíž. Dneska byl na opačném konci zahrady, u kotce s NO a viděla jsem, že seno u plotu sežrané úplně až na zem. Tak jsem vzala náruč, co byla roztahaná až u cesty a přihodila mu ji k plotu. Viděla jsem, jak hned šlape ke mě, tak jsem tam radši hodila ještě jednu. Staří jsou doma nechápu, že nemůžou vzít alespoň vidle a to seno mu přeházet domů přes plot, když mu mladý rovnou ten balík nezavezl do seníku😕Byla jsem celá zalepená on sena, protože jsem se hezky ráno po sprše naolejíčkovala😏Koupila jsem si úžasně vonící masážní oleje, ne na masáže, ale zaujalo mě, že mají ananasový a mangový a doufala jsem, že budou podle toho i vonět. Voní👍 takže teď nejsem pořád vysušená a ještě voním…jak léto😛 

A ještě dodám, že jsem od jedné do 4 v noci sledovala tenis a padám na hubu. A ještě Karolína prohrála, ach jo😟Akorát po sobě asi uklidím ten binec po výsadbě ve vchodu a nachystám oběd, protože bude zase vedro a odmítám v tom pracovat (něco si možná ještě vymyslím, respective v noci mě napadlo, že mám ještě něco dělat, ale zaboha si nemůžu vzpomenout, co to bylo😏