Aktuálně: 4 060 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 25.09.2023, 17:00:47 xxx.xxx.89.156
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 25.09.2023, 10:42:16

Možné to je, ale kolik jsi za život poznala, viděla koček s tímto problémem? Je mi 50 a já ani jednu, ty nejspíš tu jednu, takže pravděpodobnost to bude nula, nula nic. I kdyby to zrovna plíseň byla, netřeba zbytečně hysterčit, pokud paní nemá nějak těžce oslabenou imunitu. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 25.09.2023, 16:51:48 xxx.xxx.89.156

Zadavatelko, o kočkách asi moc nevíte, že? Ne, kočka na výlety nejezdí. Kočka má ráda svoje doma, je fixovaná na místo, bydliště, ne na pána. Každé cestování je pro ni stres. Ano, najde se pár vyjímek, které s radostí jedou na léto na chatu, ale jsou to opravdu jen vyjímky a kalkulovat s tímto scénářem nelze. Pořiďte si třeba králíka, tomu je nejspíš jedno, kde v té kleci trůní. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 25.09.2023, 10:35:47 xxx.xxx.90.252

Buggyro, rotavátor se na políčko hodí vždycky, bez něj bych do země nezasadila nic. Hovnem jste mi připomněla, že jsem stále ještě nesondovala u sousedky, jestli mi bude skládat, potřebovala bych tak 4 vozíky😏

Vy jíte jak moje mamka, ta si taky vaří nejmíň na tři dny. Já bych dva dala, to jo, ale třetí a víc už asi ne, lezlo by mi to krkem. 

Tak já se ráno naoblékala, vlastně jako posledních pár dní, tedy legíny, triko s dlouhým a tenkou prošívanou vestu. No jenže nefučelo, takže v polovině cesty už mi bylo vedro a nadávala jsem si, jaková jsem hus, když přece vím, že na to ,,sportování" je lepší se obléct míň, člověk se po chvíli zahřeje. I kočini usoudily, že počasí dnes OK(už vyšlo sluníčko a je skoro 18st) a šli ven. Tak jdu makat😉

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 25.09.2023, 07:43:41 xxx.xxx.90.252

No jasněéééé, nikde nikdo🙄 Bobča bloudí někde v lese asi😏 Nikča nejspíš lítala bůhví kde a nestíhá😉 Ráno u nás brrr, skoro mrazivé, 8st. Zatím jsem venku nebyla, šel to omrknout Viktík. Včera jsem musela obouchat oříšky(kam jsem holí dosáhnula) neb by mi nezbylo ani ň. Šla jsem totiž odpoledne, až přestalo prskat posbírat a našla jsem tak akorát rozlouskané skořápky. Oříšků bylo letos celkem hodně, no nám zbyla miska😎 Buďme rádi, že vůbec😏Dneska jsem si přichystala opravu jednoho obrubníku záhonu, musím ho vyházet, odrýt kousek dál(rozšířit ho na úkor trávníku) položit, odvézt starou a navozit novou zeminu. Počasí vypadá…že to pude😉

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 24.09.2023, 22:19:31 xxx.xxx.90.252

No tak super👍 Kdyby ste letěla hned na veterinu, kocour by si zažil kolečka vyšetření, odběrů a asi milion mastiček a vodiček. Tady vám trpělivost ,,růže přinesla" a kocourovi klid👍

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 24.09.2023, 16:50:01 xxx.xxx.90.252

My sme nakonec měli taky hříbkové jídlo, včera jsme dumali, co k obědu, v zahradě klouzci, v mrazáku svíčková, takže hovězí nějak na houbách. No jenže: klouzky před deštěm nikdo nesebral, nevzpomněli sme si a většina nepoužitelná, rozmočená. Maso jsem opekla se slaninou a cibulí, jalovcem a bobkovým listem, hodila do trouby na 120st. Klouzků jen pár jsem osmahla s trochou kmína zvlášť a hodila je k masu až před koncem. K tomu kaši a rajčatový salát. Smotala jsem tak nějak dva recepty dohromady, pocitově. Tom byl nadšený, jak jsme to dobře vymysleli😜

Odpoledne dokonce trochu vysvitlo slunko, trochu se to protrhalo, ale je tam pořád necelých 16st, nic příjemného. Gucci vyšla na chvíli ven, ale už zase zalehla doma. Viktín ani nevykoukl. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 24.09.2023, 15:53:17 xxx.xxx.90.252
acher:

Nevím o jaké koncentraci mluvíte,ale žiji na vesnici přes 60 let a koček je zde čím dál tím míń.Volně pohybující se obyčejné  kočky už mají jen starousedlíci.Jinak to jsou psi a kočky šlechtěné,tudíž doma.Takže u nás kočky ubyly.


Taky tak. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 24.09.2023, 12:02:58 xxx.xxx.90.252

Vůbec nebudu popírat, že kočka uloví zajíce. Ano uloví, Leonek nosil domů zajíce velikosti menší kočky. No a co? Neuloví ho kočka, zastřelí ho myslivec, nebo přejede auto. Týden chodím kolem rozjeté obrovské ropuchy😢na té naší skoroponačce vedle do vesnice, kde není žádný provoz, ale nějaký degen ji musel přejet👎protože mu určitě ,,vběhnula" pod auto. 

Veverky, strakapoudi, ořešníci a nevím kdo ještě, se mi vrhnuli na lísky. Je to boj, kdo dřív přijde. Před pár lety jsem nasbírala bednu, letos budu ráda, když mi zbyde menší miska. Takže co, je to všechno škodná? Mám je tam vraždit za to, že si hledají obživu? Každý se živí jak to jde a oni, na rozdíl od lidí, musí vlastníma silama, nemají ani supermarket, ani flintu. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 24.09.2023, 10:46:29 xxx.xxx.90.252

Největší škodná v ČR je člověk, neřkuli myslivec. Dávat sem bláboly umanutého myslivce, z nichž většina má IQ tykve, je fakt vypovídající stejně, jako sem dávat videa ze všech koutů světa, aby dokázala, jak kočka škodí. Je zajímavé, že kočky v hospodářstvích  fungovaly celá staletí a když z nich debilní církevní fanatici udělali pomocnice satana, hezky jim to příroda spočítala morem. A nepoučí se a pořád se budou snažit zasahovat do přírodních zákonů, až se jim to zase vymstí. Snad až na dětech, tak jsem v klidu. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 24.09.2023, 10:36:39 xxx.xxx.90.252

A mně to splývá. Není kozák a křemenáč totéž třeba?Přijdou mi ty houby nějak stejné. U nás se taky říká janek, ale čemu netuším, ale myslím, že křemenáči.

U nás dneska pomněrně chladno, 13st, fučí severák, takže pocitově to hlásí 11st. Kočky jsem našla po obchůzce v pracovně tak, jak jsem je tam nechala. Nechala jsem jim otevřené dveře ven, zima jak v sýrni, ven je ani nenepadlo jít, ale zalezli si do skříně, prý jsem blbá, pustit jim tam takovou kosu😛

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 23.09.2023, 16:38:31 xxx.xxx.90.252
Odberryho:

S tím couráním po cizích pozemcích se naprosto ztotožňuji. U otrávených myší je bohužel stejně riziko, že dolezou i na zabezpečenou zahradu/do voliéry. Ale ta pravděpodobnost je už o dost menší. Navíc odpadají ostatní rizika pro kočku (auto, pes, lopata naštvaného souseda….)


Na druhou stranu zemědělci vyšilujou nad přemnoženýma myšema. Kdyby venku kočky normálně lovily a ne doma chrápali na gauči, tak se to neděje. Jsme vesnice, kde nikdo z cizích koček nevyšiluje a o přemnožené hraboše tu nezavadíte. Zato když jdu ráno na obchůzku, na polích a loukách vidím číhat kočky, u některých i vím, čí jsou. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 23.09.2023, 16:34:02 xxx.xxx.90.252
Doron:

Taky záleží, jestli chcete takovou klidně mazlivou ( to je třeba moje britka) nebo aktivně mazlivou a závislejší  jako jsou třeba orientálky. 

Mazlivost se pozná už u koťátka, vrní, ducá do vás hlavičkou, vyhledává kontakt. Neberte si plachou kočku s tím, že se otrká a ochočí, jděte na jistotu.


Já chtěla napsat, že určitě ne britku ale: Niki má taky mazlivého Pučmeldu. Náš Viktorek se mazlí víc, než holka Gucci. U obou bych dodala: maximálně jednou denně, ne moc a musí přijít sami😉Gučina, když nemá náladu a zjistí, že ji jdu jen trochu pohladit, normálně zdrhne a ví, že ji v zahradě nedoběhnu😏

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 23.09.2023, 11:02:57 xxx.xxx.90.252

U nás Bobi taky prská, nemohla jsem jít ráno okruh, půjdu k večeru, snad už nebude. 

Daňci🙂 No vidět daňky v ohradě není až takový problém😉 Já ho takto potkala před lety v lese, když nám s klukama přešel přes cestu takřka před nosem, už se stmívalo. A za vsí máme velká stáda, protože je tu nedaleko naplehnil v oboře jeden velkopodnikatel(obora Radějov, byla to celkem velká kauza i v TV) Na konci vesnice, za statkem, máme také dančí ,,oboru". Koupil si tam pozemek a vystavěl tohle nějaký myslivec, já toho chlapa vůbec osobně neznám, má tam i chovný rybník. Není myslím přímo od nás, někde z vedlejší vsi. V létě, jak byla ta vedra jsem se dívala, jak tam ti daňci polehávají na tom žáru, nemají tam ani stromy👎 Za thuje byly asi rádi🙄Je to tam vybudováno nejmíň 10let. Asi jsi i jela kolem, jen jsi si možná nevšimnula, je to hned u silnice. Jezdívají na ně koukat matky s dětma. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 23.09.2023, 07:51:38 xxx.xxx.90.252

Jani, po digitalizaci to tak má strašně moc lidí, u některých už probíhají soudy, co vím(řešil to Tomův právník) Ony se ty ploty stavěly stylem: tak nějak, jak to bylo předtím…jenže předtím to nikdy nikdo nevyměřil. Stejně tak u polí, tam je to evergreen: děda oral, soused oral a aby si neubrali mezí, mez rozorali. A pak se polem tak nějak šibovalo podle toho, kdo oral jako první, tak si vždycky malinko přioral, protože to ty pluhy prostě dělají. Rozdíl pak hodil třeba metr. My jsme šli stavět. geodeti vyměřili, starý soused měl podepsat, no vztekal se a nechtěl si to nechat vysvětlit, protože jsme mu ,,ukradli" půl metru, protože to je přece vidět, kde je hranice podle toho, jak to má odoráno😏Plot jsem posunula o 10cm, aby byl celý na mém pozemku, ať je klid. Už umřel, děti pozemek prodaly, roste mi tam cizí dům. Majitel je v pohodě, ale taky přišel s tím, že mu říkali, že jsme zabrali kus jejich pozemku🙄Říkal jejich děda🙄Je to člověk z města, nezná to tu, tak jsem mu odvyprávěla svou verzi. Snad tomu teda věří, má to úředně potvrzené.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 22.09.2023, 20:53:23 xxx.xxx.90.252
Fikovnice:

Noo, to se zas trochu bojím…že si domů dotáhnu nějaký parazity nebo tak něco.


Jo, jo, taky mě hned napadlo, že to tak maximálně k těm koním😏 Něčí vyhozený koberec, bych si určitě do baráku nedotálhla, fujtajbl, ani na to prochcání pro psa😉

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 22.09.2023, 09:29:01 xxx.xxx.90.252
Bobca:

K těm parketam.. Existují tónovací pasty, zkusila bych nějaký podobný odstín. 


Ha, ha, hned mi napadlo…takový…hovénkový…pro jistotu🤪

Protože mi tchyně zrovna včera říkala, že švagr(co s ním nemluvíme) vyhazujou plovoucí podlahy a dávají lino, jelikož byly prochcané od toho jejich blbého, nevychovaného čokla. On za to nemůže, jakový páníčci, takový pes, ale je fakt hrozný👎

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 21.09.2023, 20:57:28 xxx.xxx.90.252
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 21.09.2023, 18:26:13

Už používám jen pipety, na blechy i na tasemnice.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 21.09.2023, 16:46:45 xxx.xxx.90.252

Tak to je ale o něčem jiném, než kočka, co přišla díky parodontoze o zuby. Tohle se léčit musí, předně tedy vyčistit zuby(odstranit kámen) a přeléčit dásně. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 21.09.2023, 10:40:26 xxx.xxx.90.252
Fikovnice:

Nooo, Fidovi chce vetka ATB na gingivitidu nasadit.

Takže asi v nějakých stadiích nutné nejsou, ale na druhou stranu napomoct k vyléčení samozřejmě mohou.


A má nějaké zuby? U něj je problém i se zdravotním stavem samozřejmě, protože u cukrovky se nic nehojí jak má👎

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 21.09.2023, 10:36:24 xxx.xxx.90.252

Někde, kde to případně nebude vidět, bych zkusila polít roztokem kyseliny citronové. Pokud by to na parketách neudělalo ještě větší paskudu, tak bych zkusila polít inkriminovaný flek, fleky. A postupovat pomalu, až pořádně vyschne a zjistím, že to neudělalo flek horší, než ten původní😉 bych teprve aplikovala na místo, zprvu jen na jedno určitě a zase posoudila.