Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 02.10.2023, 11:55:05 xxx.xxx.88.62
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.10.2023, 10:59:24

Chtěla jsem to právě napsat, i jsem to měla, ale smazala. Že my už nějaké ty zkušenosti máme a taky víme, že by sme se takto nezachovali, takže z toho popudu si myslím, že soudit(obrazně) můžeme. 

Sousedi v novostavbě museli mít nutně NO(doma starou yorkovou) Bez plotů, takže kotec, z kterého chodil, tedy chodila mladá NO na prochajdy jednou týdně, pak měsíčně, teď už spíš čtvrtletně. Prý až se udělají ploty, tak ji odtud pustí(kotec byl jak pro králíka👎) Udělaly se o prázdninách ploty, dostala nový kotec v rohu, je větší, protože ten už bude nejspíš na doživotí😢 Už je za zdmi, takže ho vidím jen trochu od silnice, už se ani nedostanu jí tam hodit sem tam kokinko. Jen slyším, když vyjdou do zahrady, jak tam skučí. Jsou jí cca 3roky, takže by pro ni bylo líp, kdyby na něco rychlého umřela😢

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 02.10.2023, 10:56:04 xxx.xxx.88.62
Bobca:

Raduš-psaly jsme současně!!takže se vrať😜


Ještě, že mi to písneš👍 protože ne, nekoukám zpátky normálně nikdy😏😛

A jo, covid to určitě je, nemám čich, chuť…no poznám, že jsou to odlišné věci co jím, že chutnají nějak jinak, třeba rajče a paprika, ale jak, to už necítím, ne ty chuťové nuance. Ale rozliším třeba sladké od slaného, kyselého atd. Poznám, že čaj oslazený medem je sladký, ale z čeho je uvařený, to už ne🙄 Venku hezky a já zdechlá, kuva jsem nasratá😠

Bobi, když zrušíte sedánky úplně, bude ti to chybět, dejte si tam časové omezení😉 nebo třeba jen sudé dny, či tak něco😉

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 02.10.2023, 07:43:43 xxx.xxx.88.62

Jsem ráda, že jsi písnula, že o tobě zase slyšíme Niky…ale třikrát?!?😜 Vím, snažila jsi se poslat ty fotky😉

Taky hodně chodím bez ponožek, protože je prostě na nohách nesnesu, když je teplo. Ale poslední dobou, mě dokážou odrat i boty, které už jsem měla x krát na sobě, jen si je dám po dlouhé době👎 Naposled botasky o prázdninách, ale to jsem nešla tak daleko, naštěstí.  Na jaře, jak jsem přešla ze zimních bot na ,,jarní", tak ty teda šíleně, protože jsem si je dala tady na svůj okruh a po třech kilometrech mi doma tekla z pat krev čůrkem…to se hojilo fakt dlouho👎 a zůstaly mi tam jizvičky. 

Covid..potvrzený ho nemám, ale jak napsali, že v Praze je covid rozlezlý…předem jsem tušila, jak to dopadne👎 Po tom paralenu se to do rána dalo, myslela jsem, že noc s ucpaným nosem bude hrozná, ale dá se. Nos jsem včera celý den proplachovala slanou vodou snad co půlhodinu, takže tam to není hrozné, ale leze mi to na průdušky a začínám pokašlávat. Dneska vzdávám okruh, na to se necítím😕

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 01.10.2023, 21:52:00 xxx.xxx.88.62

Oběd se mi povedl, se musím pochválit😉 no taky jsem ho konzultovala s mamkou😏 Jaktěživ si nevzpomenu, jelikož to nedělám často, co tam dát, aby to nebyl chuťově guláš. Už jsem si to raděj napsala😏

Po obědě jsem odpadnula. Bylo(je) mi fakt mizerně. Mám takový dojem, že se ten covid u mě má tak dobře, že se to rozkřiknulo a jak se objeví na scéně…mám ho!🙄 Ne, že se vytvoří imunita(i já jsem si to myslela😟) ale spíš slavobrána👎Hlavu jak škopek, tělo mi žhnulo, pořád jsem chodila za Tomem, že se cítím děsně, že mám určo teplotu. Několikrát mě změřil a nic. Až kolem sedmé jsem vylezla z postele a hned jsem cítila zimomriavky. Říkám mu: neříkej mi, že tu teplotu nemám, já to prostě poznám! Máš😎 Jen 37 jsem měla, kolem 21h už mi bylo tak děsně, že jsem si vzala paralen(chtěla jsem to vydržet až na spaní, ale nedalo se) Po něm se mi ulevilo, přestaly mi ty tlaky do hlavy. Jsem z toho dost nasr😈 Už se snažím i otužovat, míň se oblékám, ráno studená voda…a prd👎 Tak já už fakt nevím🙄 Už by nás ten zasr…covid mohl opustit👎

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 01.10.2023, 19:44:48 xxx.xxx.88.62

Mám sice jiné plemeno, ale je to normální. Kotě je ve vývinu a stejně jako u dětí, mají období překotného růstu, kdy je třeba hodně jíst a pak stagnace, kdy bude nejspíš žravé míň. Ne, že by to vadilo, ale proč žere granule pro králíka, když má svoje?  Třeba jí chutnají víc? Náš zase rád žere granule pro ryby, což jsou ovšem ty nejlevnější šuntové granule pro kočky😏 U krmení ryb to má jako zpestření😉

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 01.10.2023, 12:07:15 xxx.xxx.88.62

Na Slovensku mám třetinu rodiny. A my, i když nejsme, když přijedem do Prahy a budu mluvit po našem, tak si všichni myslí, že jsem Slovenka. Když tam narazím na Slováka v obchodě, prodavače, tak se zaraduju že někdo tam od nás. Prostě my jsme přímí sousedé, přejdu kopec a jsem na Slovensku, hodně rodin je tu smíšených, protože Slováci k nám jezdili a jezdí pracovat do fabriky. Rozdělení pro nás bylo špatné, těžko jsme se s tím smiřovali. To je ale něco, co lidi v Čechách nemůžou pochopit, protože v tom prostě nikdy nežili. 

Klimu…no já už jsem psala, že ji máme sice zaplou, ale Tom ji má nastavenou na 24st, já to ukecám na 22 max a můžu mít puštěný jen jeden průduch u sebe a pak na zadní sedadlo. Takže žádné ,,fučení ledového vzduchu" - se fakt neděje😏 To je tak max, abych v tom autě nezdechnula😛 Jenže jsem v Praze hodně jezdila hromadnou dopravou, ten bus do Průhonic, díky bohu jen jedna zastávka, ale snad žádné větrání, šílený vzduch, jet dál, asi by to se mnou seklo…Pokud tam byl jeden nemocný člověk, tak teď asi všichni👎

 Já dnes klohním hovězí se šťávou a kolínkama - Tom má chuť🙂Přinesl z mrazáku…prý tam našel kuřecí stehenní řízky. Jsem se divila, protože kuřecí, krom křídel, nekupujem minimálně 5 let. Koukne na datum…a 4 roky to tam bylo. Asi jsme to koupili na sešlost s kámošema, co míváme…na grilování a neuskutečnilo se. Tak vytáhnul kližku😉

Baže, že se taštička líbila, vždyť byla super👍

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 01.10.2023, 07:54:33 xxx.xxx.88.62

Včera vinobraní OK, báli jsme se toho počasí, nabalili hader na převlečení, kdyby jsme zmokli. Nakonec pršelo u nás, na Slovensku ne. Hroznů se bohužel neurodilo, i tak dobře, že jsme byli slabá sestava, měli jsme to za hodinu hotové😏 Obrali jsme ještě trnky. A seděli a jedli.

Ráno jsem viděla výsledky slovenských voleb a chce se mi blejt, velebnosti. Vůbec nevím, jak se k tomu postavit, ale zřejmě tak, že to budu naprosto ignorovat a nemyslet na to. 

Nevím, co jsem kde chytila, jestli z klimy, což pochybuju, jezdíme teď často, nebo covida v Praze, ale je mi šoufl, dva dny zahleněný nosohltan až hrůza, včera jsem celý večer proplachovala slanou vodou, tak v noci a ráno už lepší, ale mám to i na průduškách a nevím, jestli nemám i teplotu, musím se změřit👎

Kočule se večer vrátili domů, venku byla fakt zima, teďka ráno 6st😕

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 30.09.2023, 08:58:16 xxx.xxx.88.62

Bobi, stromy vycucnou veškerou vodu? Víš jak hluboko koření stromy? 😉A jak by to tak asi udělaly? Stromy dostanou jen, pokud se tak hluboko nějaká voda vsákne. Jinak využívají spodní, no třeba u nás je v hloubce několika metrů, takže co nekoření hodně hluboko, má smůlu. Proto taky odumírají smrky, protože ty koření hodně mělce. 

Takže dneska máš zase fofry😉 Mňam. Ale my taky nebudem mít o jídlo nouzi, jedeme na vinobraní. Obírat, pak až jídlo😉 Bohužel se to moc nevydařilo, prská. Neprší, prská, akorát budem smáčení a napršeno nebude. Je protivné jak to z listů teče do rukávů, rukavice hned mokré...A dole boty taktéž, vemu si galoše, akorát, že je mám prasklé👎 Pořád jsem odkládala koupit si nové a najednou mokro…kdo by to byl čekal, na podzim😜

Nikča si teda máknula👍 Honem, honem za jeden den, dneska bude rozlámaná. No…ona ještě možná ne, je mladá, že áno😀 Tak oni asi dva kočičáci proškrábou škrabadlo rychlej, i než ti moji, protože mí škrábou i venku na stromech, Nikčini jen doma a jak jsou dva, škrábou o to víc. 

Naši chtěli dneska spát oba venku, asi se jim líbilo to světlo? Jen byla dost zima. Myslela jsem, že zalezou pak do garáže, ale Vikťu jsem našla u komína tak, jak si tam večer lehnul😕 Gucci asi v garáži byla, ráno nevylezla nahoru do ložnice a ukázala se až skoro v 8h a suchá. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 29.09.2023, 20:05:24 xxx.xxx.88.62

My jen v zahradě klouzky, v lese je sucho😟Byla jsem v těch Průhonicích a tam je sucho taky, nerostlo tam taky nic a podmínky by jinak byly, samý dub a smrk😉

Bodlinko, vy to přece máte kousek na Buchlov a tam rostou snad vždycky😉

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 29.09.2023, 16:16:05 xxx.xxx.88.62

Bobi, nakonec jsem prala taky🙄 Tom přišel z tenisu, vysléknul hadry a že: zrovna mi to přeper, jo? Jde se vysprchovat a po cestě na mě volá: a máš nasr…na sedačce! Cóóó?!?😲 Vyběhnu se podívat co to mele😉 a na mé dece, kde předtím ležel Viktín je nablito, smotek chlupů😏 Takže jsem ji rovnou vzala a letěla do pračky také. Je hezky, do večera bude suchá.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 29.09.2023, 14:21:20 xxx.xxx.88.62

Ještě dodám. Nevím, jak daleko máte rodiče, ale nejlepší by bylo, kdyby někdo docházel za kočkou k vám. Byla by sice bez vás, ale alespoň doma, ve svém, tedy míň stresu. Já to mám horší, mám kočky, co chodí ven a nejsou na cizí zvyklé vůbec, nemá se mi o ně kdo postarat. I kdybych teoreticky někoho sehnala, utekli by někam do zahrady a tam zůstali celou dobu, co by sme nebyli doma. Možná Viktorek by k baráku přišel, ale Gučina je posera totální, ta těžko. Ta vytřeští oči a zdrhá jen, když zazvoní zvonek u branky. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 29.09.2023, 14:07:30 xxx.xxx.88.62

Kdyby ste se tam stěhovali, je to něco jiného, jeden let by to zvládla, i v tom nákladovém. Naše Gucci, vlastně obě, zvládaly auto dobře, byly v přepravce(půlhodinová cesta na veterinu) v klidu. Leonek…postupně se to stupňovalo s každou cestou, zpočátku to bylo jen mňoukání, po pár cestách už bylo nepřetržité celou tu půlhodinu, poslední cesty už byly šílené, řval, jako by ho na nože brali, snažil se dostat z přepravky, drápal mezírkama kam prorval packu sedadla v autě, urval si dráp, všechno od krve. Pučůraný. Nedovedu si představit, co bych dělala, kdyby tohle spustil v tom letatadle!? Asi by sme dostali padák…👎😏Na takovéhle cestování s kočkou, zapomeňte, pokud vám jde o tu kočku, zvykejte ji u rodičů. Chápu, zatím jsem od koček dokázala odjet na 4 dny, musím je zvykat postupně, nikdy sami nebyli a mě taky není lehko je tu nechat. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 29.09.2023, 10:49:02 xxx.xxx.88.62

Jééé, no vidíš Bobi, kolik máš zážitků a fotek a jak tak koukám, vypadáš moc dobře a spokojeně👍😀  Určitě ti to tam prospělo, čerstvý vzduch, pohyb, houby, veselo s Čendou👍 Měla bys tam jezdit častěj😉 

Nad ránem mě vzbudila Gucci, která se toulala celý večer někde venku. Takže jsem pak ještě usnula a vstala v půl osmé. A měla fofry, protože jsme neměli sladké a vymyslela jsem si, že udělám jablkové kapsičky z toustového chleba v toustovači. Takže nachystat a podusit jablka do nich. Pomazat toustíky máslíčkem. Zadruhé jsem posbírala klouzky, takže oloupat klouzky, nakrájet a nakrájet cibulku na smaženici. No a nachystat zeleninku: rajčata, okurku, papriku jako přílohu. Lítala jsem jak hadr na holi. Přišmatlala z venku a ještě to všechno dovyrobit, smaženici, pak na ni plesknout vajíčka, otoustíkovat toust k tomu, mezitím se toustovali ty taštičky….bylo to jak v restaurační kuchyni, muselo to odsýpat😉 Byla jsem pak ráda, že jsem si sedla😏

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 28.09.2023, 12:13:53 xxx.xxx.88.62
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 28.09.2023, 11:08:27

Ano, máte pravdu, nebyli zvyklí. Ale sama píšete, že i vaši nalezenci, co přišli odněkud, si doma postupně zvykali, nehnali se do baráku rovnou. Ne, měli jsme nový barák, zvířata měla vystavěné boudy, zázemí venku, doma v plánu nebyli. To přišlo až časem, až jsme viděli, že to nejsou poděsové, co nám během minuty zničí půl vybavení. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 28.09.2023, 11:23:56 xxx.xxx.88.62

Čau holky, byli jsme zase na otočku v Praze, úterý odpoledne tam, přespali, muž ceký den jednání, já jsem si prošla Průhonice(park) a včera večer zpátky, přijeli jsme domů před půlnocí. Dánice…no comment👎

Bobča ráno poslala SMS, že se jí nedaří sem dostat, špatný signál asi, ale když nejhůř,  už jede domů, tak až z domu pak písne. 

Já jsem ráno vstala v půl sedmé, že už jako probraná, zapnu telku, zachrápu pochopitelně, proberu se, mrknu na mobil a nevěřila jsem svým očím, chvíli mi trvalo, než jsem to pochopila, bylo rovných 8h. To už chodím do ložnice budit muže, chystat se na obchůzku, už mívám tady napsáno😉sprcha, nachystanou zeleninku ke snídani….no dneska jsem stihnula jen tu sprchu a pak jsem měla všechno posunuté o čtvrt hodiny😎 Že je svátek, také nemůžu pochopit😛 Příklad: co bude k obědu? Kdyžtak sjedu do masny…aha, leda prd😛

Možná jsem psala, v úterý mi přišly sazenice jahod, ještě navozím zeminu na rozpracovaný obrubník, zasypu, urovnám, uklidím a jdu na ty jahody. Jen mi to možná zhatí mamka, přijel brácha a budou se obírat trnky tak nevím, jestli nedostanu pozvánku🙄😉

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 28.09.2023, 11:01:39 xxx.xxx.88.62

Puštík teda určitě ne. 

Ta první generace koček na výběr zpočátku neměla. Brala jsem je s tím, že budou se psy v boudě. Zvykli si tak oni i psi. Jenže i já jsem postupně s nima chtěla být víc, hlavně v zimě není práce venku, takže jsem je začala brávat domů. Ale nějak se necpali, že by byli doma napořád, protože prostě na to nebyli zvyklí, byli nasrstění a po chvíli doma jim bylo horko. Trvalo to několik let, než kočky přešly do režimu: když chci můžu být v baráku, panička je dveřník. Psi si nezvykli nikdy, dávali přednost ležení za oknem, stačilo jim, že v zimě do baráku vidí. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 27.09.2023, 08:00:08 xxx.xxx.154.234

Náááhodou, Adonek je hezký🙂Tcháni mu říkají Adoni, já Adonku. Adonisi nikdo, je to pro psa moc dlouhé jméno. Myslím, že čistý zlaťák to není, má takovou trošku svrasklou hubu, čelíčko a je mohutnější a medově tmavší. Ale jinak je moc hodný, i když opět blbě vychovaný, či spíše nevychovaný, prostě neumí základní věci na povel. Skáče jak pako, což je při jeho velikosti pro tchány nebezpečné, taťka chodí jen s chodítkem, mě málem onehdá vyrazil zuby. Ale chápu ho, že je prostě rád, když o něj má někdo zájem. 

Niki, to je stejné s Berťou, prostě byl rád, že tam jsi a chtěl urvat trochu pozornosti😉A povedlo se😛 U vás určo houby porostou, v Čechách hlásí hodně. U nás na Moravě je to bída, i když u Bobi by mohly, Bobiš, vždyť vám tam pršelo x krát víc, než nám, tak kde už?! 👍

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 26.09.2023, 14:22:44 xxx.xxx.89.156

Jenom upravím. Ne, každá šlechtěnka se v zimě nenachladí. Tedy ne každé plemeno. Naše první generace britek žila první roky jen a pouze venku, se psy v boudě, nebo ve své kartonové krabici pod přístřeškem. Doma zvyklí nebyli, přivezli se se psy a zůstali se psy venku. Leonek chodil domů málo celý život, byl fixovaný na Berryho(psa) a poslední roky se zase za ním na zimu odstěhoval do psí boudy, měl kožich jak medvěd. Určitě mám Leonka i jak chodí po sněhu se psy, tady na té fotce nejsou v záběru, ale určitě jdou před ním….zahradou, jen ji nemám staženou u sebe v compu. 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 26.09.2023, 07:43:45 xxx.xxx.89.156

Chudáček Čenda, teda Bobiš ty jsi kruťas😉je mi ho líto. Trošku podobně je to zase u tchánů. Po zlaťákovi Argovi, si pořídili nového Adonise. Argo miloval moje psy, často k nám utíkal, museli z humna udělat pevnost, všude karisíťové zábrany. 

Zařekla jsem se, že Adonka k sobě tak nepřipoutám, Worka už na tom nebyl tak, aby se mohl s mladým slonbidlem pohrát, tak se poznali víceméně jen na dálku. Jenže my tam jezdíme každý víkend, Adonek někdy vyhlíží i v humně u plotu, jak ráno šlapu kolem. Opět jsem asi jediná, kdo si s ním pohraje, všimne si ho. Tcháni ho nesnáší pro jeho divokost, je ještě mladý a nevyblbnutý. Procházky…asi jednou za uherský rok☹️ Už jsem uvažovala, že se zeptám neteře, která na něj čas nemá, jestli si ho nemůžu vzít někdy do lesa (že bych zase trochu obcházela lesy) Jenže právě ho nechci na něco zvykat, protože se švagrem nemluvíme a kdyby se něco stalo s našima…už bych s Adonkem nebyla😟