Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.10.2023, 22:17:59 xxx.xxx.37.202

Bodlinko, ale se žlázkama jsem to nespojovala já, já jsem to jen rozvedla. A ano, ten mechanismus je stejný asi u koček i u psů - tvrdý bobek=žádný problém se žlázkama. Já tipuju malinko natrženou prďku. Máte taky tip? 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.10.2023, 19:12:57 xxx.xxx.37.202

To my Bobi jen tak přemýšlíme, čím to může být😉 Protože fakt mi to přijde enormní😲 Hůra být utěsněná nemusí, ani my nemáme. Pokud tam v zimě mrzne a není zateplená podlaha, vlhkost by se ti tím pádem měla srážet na stropě. Jo, okna jsi dávala, nebyla jsem si jistá, ale zdálo se mi, že jsi dávala, že dřevěná a netěsní, na druhou stranu…nemusíš tak větrat, v zimě, větrá to samo😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.10.2023, 15:55:04 xxx.xxx.37.202
Tenurri:

To ano, 
ale my tu dostali info jen o krvi ve stolici a stravě, nic víc, nic míň.


Tak nějak předpokládám, že by zadavatel popsal i případné ostatní problémy, kdyby byly, když chce radu. Uvidíme, jestli se ještě ozve.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.10.2023, 14:31:22 xxx.xxx.37.202
hmn:

tepelné mosty nejsou prosím o vzlínání vlhkosti ale o kondenzaci

cihelné zdivo sice nasákavé je, ale ono dýchá, takže se z něj vlhkost, dle podmínek, opět vypařuje

uživatelský režim……?


No však vypařuje, ale zpátky do baráku asi. Kondenzaci tam Bobča má, protože je severní? strana a tudíž nejchladnější z baráku. Znám to u mamky, má plesnivou severní zeď, ač barák zateplený, pokud je tam vody moc, srazí se tam, kde je prostě nejchladněj. Bobi, je ten barák zateplený polystyrenem? To si myslím, by mohl být ten problém. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.10.2023, 14:25:21 xxx.xxx.37.202
Tenurri:

Rozhodně běžte k veterináři, normální to není. 

Napadly mě třeba i nějak poškozené anální žlázky. Většinou se s tím mluví v souvislosti se psy, ale četla jsem si něco i ohledně koček, protože jsem zjišťovala, od čeho může mít špinavou srst, když má jinak krásně pevný bobek a dočetla jsem se, že také můžou prasknout, zanítit se a že se právě i z tohoto důvodu může objevit ve stolici krev.
 


To by se, ale choval jinak. Pokud se chová normálně, je jasné, že ho nic nebolí a pokud vím, zánět análních žlázek bolí fest.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.10.2023, 12:01:53 xxx.xxx.37.202
Fikovnice:

Za mě krev ve stolici kotěte znamená jediné - návštěvu veterináře.


Klidně, nikomu to nevymlouvám, jen píšu odpověď na dotaz. A Jani, devítiměsíční kočka, už vlastně není kotě. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.10.2023, 11:02:55 xxx.xxx.37.202
Bobca:

Bytná má u sebe doma taky zvlhčovače,že tam má 35%..🙂


By mě fakt zajímalo, čím to vlastně je. Když nad tím dumám, vážně nevím. Z čeho je postavený ten barák? Klasické plné cihly…ty možná hodně nasávají vlhkost, soudě teda podle toho, že snad všechny staré domy na to trpí. My už máme porothermy, tedy komůrkové pálené ,,kvádry".

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.10.2023, 10:21:05 xxx.xxx.37.202

Jak moc krev, světlá či tmavá, v celé stolici, promíchaná, nebo jen na nějakém místě? U naší obézní kočky, která má bobky jak broky, jsem párkrát zachytila trochu krve asi na začátku, zřejmě jí bobek trochu natrhnul prďku.  Bylo to myslím jen dvakrát, za x let. Poprvé mě to vylekalo, ale když se to pak v dalších neobjevilo, tak jsem se uklidnila. Až za nějaké ty roky a po prozkoumání, tedy už od pohledu fakt tvrdého bobku, jsem došla k závěru -,,úraz"😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.10.2023, 14:44:05 xxx.xxx.94.82
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 09.10.2023, 14:34:37

Ten odběr, to číslo mi teda nic neříká, protože odběry ničeho nesleduju, tak prostě nevím, co je málo a co moc. Ale ta voda!😲 Jako fakt nechápu, kde se to tam bere!??😲 Hele ty větráš pořád(my fakt málo, Tom vyšiluje jen, když pořád otevírám kočkám, myslím tedy teď, v hnusném počasí) a naše vlhkost snad nikdy nepřekročila 50%, čímž naopak trpí naše dřevěné podlahy👎 Stojí voda v podmiskách, truhlíkách a pod. a stejně je tu sucho jak na Sahaře. Momentálně venku prská, je tam 94%, tady 35%.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.10.2023, 14:37:28 xxx.xxx.94.82

Ne, že bych tohle nějak řešila, ale přečetla jsem vaše příspěvky a: představím-li si sebe, jako majitelku útulku, která do toho jde srdcem, protože zvířata miluje, ne s podnikatelským záměrem, tak by mi taky setsakra záleželo na tom, ne jen se zvířat nějak zbavit, jen ať si je někdo prostě vezme, ale by mi určitě přirostli k srdci a měla bych problém je opravdu dát jen tak někomu. Ono totiž v dnešní době, stačí si pročíst tady dotazy lidí, kteří mají nápad něco chovat….a většina z nás se hrozí toho, že si dotyčný to zvíře fakt pořídí. Nevím jak, ale chcete přístupy útulků odlišit, pokud je to jen písemná komunikace, jde to těžce i jim, vybrat toho správného zájemce, protože víme, papír snese všechno. Chápu, že se to slušného člověka, lustrovaného jak trestanec dotkne, ale spolkla bych hořkou slinu, protože jde o živého tvora a prostě se jim nedivím. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.10.2023, 12:04:45 xxx.xxx.94.82

Buggyro, vy jste koumes👍😛 

Muž, ač ne tak zásadně jako já, ale stejně asi k doktorovi nepůjde. Leda by ho dohnalo, že nemůže hrát tenis, to je z toho hned závažná diagnoza😉 A mimochodem: pojištění už si neplatíme ani jeden cca 30let. Za to základní dostanete houby a jakmile se člověk připojistí, viz můj brácha, nestane se mu od té doby nic - zákon schválnosti😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.10.2023, 11:02:27 xxx.xxx.94.82

Bobi, s tím oblékáním, ani nemluv, jsem si dneska teda dala👎 Jak se ochladilo onehdá, když jsem ještě šlapala, tak jsem na triko hodila prošívanou vestu, šortky vyměnila za legíny a super. Dneska teda nahodím tohle, kouknu na teploměr, hm, nic moc, 8st, snad to bude dobrý, však se zahřeju. Vyjdu na tu naši cestu, vichr do proti ledový(jižní😜) myslela jsem, že mi ruce umrznou, triko je s tříčtvrtečníma rukávama, takže jsem do vedlejší vesnice (těch 700m) třela ruce po lokty, protože mi úplně ztuhly. Ta vesta pomohla hodně, teda tím, že alespoň nepustila zimu na tělo, ale i tak jsem dnes myslela, že zmrznu, takže čekám, jak tohle dopadne🙄 Tom mi vynadal, že jsem koza blbá, co si měla vzít bundu, jak každý normální člověk, když je 8st, s vichrem prý 4st - hlásí meteo.  Zatím se pořýd snažím zahřát, i když doma máme skoro 26st. Asi si uvařím grog😎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.10.2023, 10:54:58 xxx.xxx.94.82

Buggyro, já ty od sadby taky nevyhazuju, že ,,kdyby se někdy k něčemu hodilo"….pak se hodí a já je nemůžu najít😜

Brambory teprve sklízíte?Jak to? U nás už jsou dva měsíce po smrti😲 A cibule…proč myslíte, že se nevyvedla? U nás letos taky nebyla moc dobrá, ani já jsem neměla nic moc úrodu a to mívám hezké. Asi to chladno zjara, pak se do toho dala vrtalka, stříkla jsem, ale než se vzpamatovala přišlo sucho, zaschly natě a bylo po růstu👎

Pardubická….byli jsme léta celá rodina věrní diváci. Ale vadilo mi to čím dál víc, pro mě zbytečný masakr, přestala jsem to psychicky dávat, když mi umřel Berry(pes, ne kůň) Nemám ráda žádné dostihy, nevadí mi jen parkur. Bohužel těm zprávám, jak to dopadlo se člověk nevyhne, i když je nečtu, stačí nadpis😢

K těm zádům: když jsme tahali s mužem ten vozík s bobkama, ruplo mu v kyčli. Pak jsem myslela, že dobrý, nemluvil o tom, ono už ho to pobolívalo delší dobu. No ráno v sobotu nemohl na nohu skoro stoupnout, celý den byl na školení, kde říkal, že spíš postával, než seděl, protože to nešlo. Včera skučel, že tam má bouli a nemůže se toho chytit…asi to nebude kyčel, ale nějaká šlacha či ruplý sval😟 A dneska už nemůže ani na záda, protože se kroutí, jak té noze ulevuje🙄 Maže a cpe se růžovkama a nadává, že za to můžu já😏 protože to s tlačením vozíku na pole jsem vymyslela já😏

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.10.2023, 22:12:50 xxx.xxx.94.82

Pučme je ,,sestřička"😉 U něj ani nebudeš mít ,,syndrom bílého pláště"😜

Jinak teda koukám, že tě to parádně sešrotovalo👎 A s tím jdeš jako zítra do práce? Já vím, u compu to snad zvládneš, ale i tam je můžeš nakazit. Vedení to nevadí, že tam chodíte takhle chcíplé? Tom by tě asi přerazil, kdyby jsi mu do práce přišla prskat bacily😏

Vidíš?!? Soused vypadá OK👍

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.10.2023, 22:04:02 xxx.xxx.94.82
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.10.2023, 20:08:31

To jste možná na to kápnula. Akorát pp chov sotva, to by chovatel správně napsal, co vlastně chová😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.10.2023, 09:15:22 xxx.xxx.94.82

A Bobi s tím kolem😏 mi mamka říká(vezla jsem jí v pátek maso na koprovku, tak jsem tam vletěla s ním a vzala jsem si vajíčka, co mi na botníku nachystala) Tak mi pak do telefonu říká: můžeš mi říct, proč sis s těma vajíčkama nevzala vedle ten nachytaný SVŮJ kastrol?? (dávala jsem jí v něm uvařené maso pro Mandy) Já ho honem umývám, ať si ho vezmeš a ty ho tam necháš ležet!🙄 Jo, pamatuju si, že jsem na něj koukla a blesklo mi: Mandynka tu má nachystané něco dobrého k obědu😛 Ale nenapadlo mě do něj kouknout, protože jsem spěchala, ani mě nenapadlo, že je to můj kastol. Pokračuje: ty máš v té hlavě taky někdy nasráno!🤪

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.10.2023, 09:08:04 xxx.xxx.94.82

Reni, včera mi volala mamka: já se na to vys…😠 Po obědě mě bralo na spaní tak, že si chvilku zdřímnu a pak půjdu pokračovat v rytí zahrádky. Usnu, rána jak z děla, vyletěla jsem, nevěděla pochopitelně, co se děje a nakonec, po prochození baráku jsem na balkoně našla spadlý velký květináč, prasknul jak majznul o dlažbu.

 A to mi nepřipadlo, že by nějak foukalo, dnes mnohem víc. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.10.2023, 09:03:47 xxx.xxx.94.82

Čau holky, tady je taky vítr, doteď bylo teplo a sluníčko. Bylo hlášeno 15st a déšť, probudím se, vychází slunko a je 17st, hmm😉 No netrvalo dlouho, od severu se začala navalovat mračna, setmělo se, teplota spadla zatím teda jen o půl stupně, ale je vidět, že se to mění. Kočiny spaly venku, přišli - Gucci za mnou do ložnice - měla štěstí, že jsem už byla vzhůru a viděla ji za oknem, jinak tam mohla sedět hodinu jak pikola😜 Viktěnka ležel u komína. Přiběhnul, naházel do sebe kapsičku. Jsem nezkontrolovala, jestli mají v garáži v misce granule. Kontroluju to vždycky ráno, jak jdu na okruh, jenže jak teď nechodím, tak jsem na to úplně zapomněla🙄 Ale tak mají doma, hlady by neumřeli😉

Niki, psala jsi vlastně, jakový film jsi musela nutně vidět??😉

To se sousedy…tě lituju🙄 Vím, nemusí být vždycky jen problematičtí, naši v novostavbě, co bude vedle se rýsují zatím dobře, jsou eko, mlaďoši, nedělají s ničím zatím vědu. No z druhé strany mám pole, pole blba. S tím nic nenadělám a nevím, komu to kdy prodá…ještě může být i hůř. Jak? Tento tam není, opruzuje tak dvakrát, třikrát ročně. No kdyby to prodal a postavil tam stejný blb, ani nedomyslet👎

Niki, už si nevzpomínám, ale nebyla jsi na nějakém plicním vyšetření(rentgen a pak to na dýchání, nevím jak se přesně jmenuje)? Nemáš třeba astma? Fakt ten kašel máš celkem často a hodně😟 Ale nemusím chodit daleko. Sestřenky i teta jsou strašně horkokrevné, my chodíme v mikinách, jim je hrozně vedro i v tričku. No není snad týdne, kdyby jedna, druhá, všechny tři😏 nebyly nachcípané a nekašlaly👎 Ale vadné průdušky máme po dědovi poděděné, takže asi to bude i tím, že nás to hodně sejme. Já ani ne tak kašel, jen sípu spíš, odkašlávám.