Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 22.10.2023, 11:17:26 xxx.xxx.84.215
Elisak:

Jinak já si to většinou jen nasypu do bílého jogurtu nebo tvarohu. A nebo to ujídám rovnou z krabice. Mléko v klasický formě nepozřu.


Já si teda vločky namáčím do mléka, protože jogurt mi přijde moc hustý a když se vločky nabobtnaly, přišlo mi to jak lepidlo, husté. Ale ono asi i půjde o množství, lžíce vloček v jednom jogurtu asi jo😉 Já tak 5 lžic vloček😉Zaliju mlékem aby bylo trochu nad a pak k tomu dodám ze tři lžíce jogurtu, jablíčko, med. Vločky tedy namáčím rovnou s rozinkama, všechny možné ořechy, semínka všeho druhu. Nebo si uvařím kaši, když mám chuť na teplé, ale to spíš večer. Ta je ale ochuzená, tam dám jen med a maximálně rozinky.

Já k těm kupovaným výrobkům nějak nemám důvěru.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 21.10.2023, 09:09:15 xxx.xxx.84.215
Kilian:

…až budete mít čas…..ja jsem právě na sladkem závislá a musím ho mít denně,tak by mně to zajimalo…


Ty taky hlísto?!?😲 Já myslela, že ty právě máš silnou vůli, vždyť si štíhlá pořád, tak to nějak kočíruješ👍 Moje mamka taky, ale zrovna včera jak sme byly na nákupech mi říkala, že to je šílené, že ona by vlastně mohla být jen na sladkém, to musí mít, kdyby jinak nic. Ráno jen buchtu nebo rohlík s nutelou, po obědě sladké, někdy vlastně i sladký oběd, k večeři něco a k tomu sladké…

Niki, zelovoci mamka taky moc nedá. Já teď týden s těma průjmama jsem s ním taky na štíru. Už tři dny jsem jedla normálně, ale v břichu diskomfort. No a dneska do rána jsem lítala zase👎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 21.10.2023, 08:07:41 xxx.xxx.84.215
Mi:

Kočky mi přijdou rizikové,ty toulavé a ven chodící přijdou do styku s hlodavci.mívaji v uších svrab,blechy atd.Ty doma chované zase hrabou ve WC záchudku a pak chodí po stole a lince,celé jsou pokryté vlastníma slinama. Kočky mám ráda,kdysi jsem i kočku měla,ale tohle všechno mám pořád v hlavě a po každém pohlazení myju ruce. U syna sousedé maji kočky tři ,jsou věčně nakyblíkované na synově zahradě,tam malé děti,není mi to příjemné.


To je ale obsese😏 Sliny jsou léčivé, taky je v puse máte. Když se říznete, strčíte reflexivně prst do pusy.  Kočky žerou hlodavce, nebo jsou jejich predátor. Člověk taktéž sežere kde co, myslím tím i v jiných kulturách. Kočka chovaná doma, vyrobí bobek ze sebe a z toho, co jste jí dali na jídlo, takže: co by mělo být i na tom bobku závadného? Je to jen jiná podoba jídla😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 21.10.2023, 08:01:20 xxx.xxx.84.215

Eliška je mladá, ale teda taky si myslím, že je to strašný nášup, že se tělo za chvíli začne bouřit. Eli, ať si neuženete nějaké problémy s koleny, se zády, únavovou zlomeninu…A nemohla by ste dělat nic. Trochu zvolněte. Už jen toho času, co tomu denně věnujete!😲 Já jsem tak bývala od rána do večera v zahradě, mezitím jako vy se psy, pak nějaké vaření, úklid a mamka mi vždycky říkala: vy fakt nemůžete mít děti, kdy by jsi to ještě stíhala, kdy by jsi na ně brala čas? U mě v plánu nebyly, ale vy si trošku ubírejte, stačí jedna sportovní aktivita hoďku denně. Když jdete na dvě hodiny se psy, určitě už je zbytečné ještě jít běhat. Vím, že máte závislost😉 však i kvůli tomu, aby ste se nedostala do psychické nepohody, když na sport nebude kvůli něčemu jinému tolik času🙂 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 21.10.2023, 07:50:28 xxx.xxx.84.215
Bobca:

had pro "Hada"(známého)..má moc širokou tlamku,ale už se mi to nechtělo zužovat

Obrázek Obrázek

Bobííí, já zapomněla na toho tvého hadicu!  Mě se zdá, že některý druh hada má i takovou širší hubu. Jinak obdivuju tvou trpělivost👍Já tak něco sešít, zkrátit, třeba polštář, kde už ty knoflíky byly…to je vrz, vrz, otázka pár minut. Jak bych se měla s něčím rýpat a řešit, jak to ušít jdu od toho, to už se mi nechce😊

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 20.10.2023, 23:22:00 xxx.xxx.84.215

Protože by jinak už umřela hlady😜

Elisak…ty voe, já tu chvilku nejsem a tady takové překvápko👍 Nádhera👍 Ta nahá záda jsou moc hezká, teda máte hezká záda, žádněch 150 znamínek😉 Nevím, jak se opalujete, ale podprdu ,,zaopalujete" při prvním sluníčku, tedy mě to problém nedělá, já ani nečervenám. Máte velké štěstí, že vás ten sport tak drapnul, to já sice sportuju celkem ráda, ale přece jen se musím i nutit, rozhodně nemám absťák😉 Moc vám ten úspěch přeju, jste mladá holčina, kus života v krásném těle si ještě užijete. Ještě jednou super👍

P.S. ta ,,paví" vlečka je krásná🦚

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 20.10.2023, 15:30:57 xxx.xxx.84.215
Vlaštovička:

A jaké máte plemeno, Radko? 


Britky😀 někdo má britky i mazlivé, třeba Niki tady a naši? No to už musí být něco😏 Viktorek třeba za mnou i vyskočí na gauč a nechá se pohladit…,,hele, ale zase to nepřeháněj, 5x stačí!" Když zkouším nějaké ťuťuťu ňuňuňu ještě…tak nasadí bojovnou: ještě na mě šáhni a kousnu tě! Není to jako zle, ale dává tím najevo, že už stačilo. 

Gucci ta vyloženě přijde jen nad ránem do postele(vyšplhá po pergole na terasu) a to se nechá hladit třeba 5 minut i vydrží. A to je všechno, někdy i na týden třeba🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 20.10.2023, 11:20:27 xxx.xxx.84.215

Ano, je to tak nějak pravda. Já jsem mazlivá, potřebuju pořád někoho muckat, zvířata jsem si pořídila jako své ,,oběti"😉

Nemyslím si sice, že se k nim chovám jak idiot, protože krom tady té své potřeby, jinak absolutně respectuju potřeby jejich, nechávám je žít, jako zvířata. 

Pořídila jsem si k tomuto účelu nejspíš nevhodné plemeno, je mi to jasné, ale nemůžu si pomoct, prostě ve mě vyvolávají to ňuhňání. Oni jsou pravda jiného názoru, ale i to v podstatě respektuju, nenaháním je a nemuconím proti jejich vůli😉 jen bych těch pusinek potřebovala někdy rozdat poněkud víc. Dokud byl Worka, tak mi to kompenzoval, teď mám občas absťák😏 Ostatně, ani Berry to moje oslincávání nemusel😏 a toho jsem tím ,,zlobila" ráda😊

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 20.10.2023, 08:49:21 xxx.xxx.84.215

Bobi jo, je to snad dobrý(ne, že bych na WC chodila s bobkama😇) ale nelítám. Tom se vrátil večer skoro v 23h. Do Prahy jezdit musí, ale je z toho čím dál víc znechucený a otrávený, že to tam na něj všechno padá, nesnáší to město, divní lidi😎 Já nemusím s nikým jednat a něco řešit, já jen využívám výhod velkého města, kde všechno je, na dosah. Taky mám pocit, že tam si každý na něco hraje, samá póza, nikdo se nechová přirozeně. Jsem ráda, že jsme tady v klidu a normálu, kde je hodný člověk prostě hodný člověk a blb je blb😉A o všech to všichni ví😀 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 20.10.2023, 08:42:39 xxx.xxx.84.215

Niki souhlas s holkama jen dodám, že si nemyslím, že by se urazil, spíš si myslím, že bude rád, že někdo vyřešil za něj a on se nemusí starat. 

Co se týče ségry kocourka…tady nevím, ale je fakt, že stačil třeba bezoár, rozhodí mu to trávení a je z toho zánět žaludku, střev natotata. Tehdy když průjmoval Viktorek po té ropuše, taky tak dlouho, až byl dodělaný celý, jak Hirošima👎 Nepamatuju si, co mu dáváte, ale chtělo by to nějakou tu vitamínovou pastu, něco na povzbuzení a zlepšení trávení…vyptat si na veterině, nebo koupit na NETu(nevím jeslti není třeba to kvalitní jen na předpis)

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 19.10.2023, 18:16:32 xxx.xxx.84.215

Jenže tam je zase psáno, že ty oocysty nejsou nakažlivé hned, ale musí v nich proběhnout nějaký proces, který trvá x dní. No a mezitím se hajzlík vyčistí komplet předpokládám, páč v bytě dost smrdí😉 Když jsem někde četla to varování těhotným, tak tam bylo vyloženě: pozor při čištění WC. O oocystách na tlapkách koček nic.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 19.10.2023, 17:55:16 xxx.xxx.84.215

Megííí, má to háček. Nějak si nedovedu představit (a to já jsem prase) že by si kdokoliv po čištění kočičího WC nešel umýt ruce😏

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 19.10.2023, 14:19:38 xxx.xxx.84.215

Jak to sakryš, že jsem naposled psala já a už nikdo?!? Až já zhebnu, tak to tu zakape😜(to je trocha po našem😉)

U mě dobrý, snad je choroba zažehnaná. Včera už jsem neprůjmovala, jen po jídle mě dost tlačí břicho, jako by mu to nějak moc s trávením nešlo. Včera jsem si k obědu uvařila brambory v slupce a mrkvičku, namačkala trochu a vzala si to s těma kuřecíma křidýlkama, co muž nedojedl. Takový pokus, jestli to není fakt ten žlučník. Záchvat a zhoršení stavu nepřišlo, tak snad dobrý👍

 Doháním resty, praní, úklid, ještě jsem šila. Převlékala jsem postel a povlečení z ikei má malé polštáře. Ty jsem dokoupila(vnitřky) ale jak jsem měla otevřené šuple s povlečením, padlo mi oko na staré, čistě tmavě hnědé, kterého polštář by ladil a byl by na klasické české polštáře. No jo, ale jen jeden, páč Tomovi jsem ho kdysi dávno přešila na ten anatomický, malý. Jelikož tohle tmavé, jsem kvůli tomu, že začal zase používat normální polštář už nemohla povlékat, tak jsem ho teď vzala a jednu duchnu jsem rozstříhala na polštář a ušila ho👍 

Vyprala jsem zrovna sundané povlečení, včera svítilo slumíčko, jen fučelo jak kráva. Hodila jsem to ven na ten paprskový kruhový sušák. Nechám to do rána, ať to proschne, pršet nebude, tak je to jedno. Nepršelo. Ale ráno u čistění zubů kouknu z okna a sušák leží na zemi😲 Prádlo čisté, je to na trávě. Jenže mi nelezlo do hlavy, jak se ty paprsky tak mohly vysunout? Mohly😠 neb ten dolní kruh umělohmotný se rozlomil👎 Asi jak s tím velkým prádlem tak ramplovalo👎 Ještě jsem dělal pořádek z kytkama, měla jsem hromadu na zakořenění a musela jsem to posadit. A musím ještě požehlit, co se pralo minulý týden. Poobědvám a jdu na to, i když blééé, žehlení nesnáším😏Až se pobudí kočiny, měla bych i vysát, je tu šílený brajgl

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 19.10.2023, 13:52:49 xxx.xxx.84.215

Myslím, že naprostá většina zvířat si prostě oblíbí toho, kdo se zjednodušeně, o ně víc stará. Já sem ta, co dává jídlo do misky, zvířectvo nerozklíčuje, že nebýt muže, který to všechno financuje, umřeli by sme hlady😉 Muž je pohladí, když za ním přijdou. Gucci, ta ale nepřijde nikdy, ona se chlapů bojí. Podrbe je nohou, když je překračuje, svolává je na spaní. Ale mazlení nevyhledává a oni taky ne. Byl fixovaný na Leonka a nikdy se asi nesmíří s tím, že už tu není. Tihle dva jsou pro něj ,,jen náhradníci" a to prostě není ono. Takže zbytek péče, česání, mazlení, hraní si je taky na mě. Tudíž jsou preference jasně dané😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 18.10.2023, 12:08:26 xxx.xxx.84.215

Na Vikťu taky šlapu věčně. Jak neslyším, není možné, abych slyšela, že si u linky za mě sedne kočka. Otočím se, že jdu do ledničky a přeletím přes kocoura. První se mu teda taky veeelmi omlouvám, pak mu vysvětluju, že ho fakt neslyším a nesmí si takto za mnou sedat, aniž by dal vědět otřením se třeba..takže je to stejně jeho chyba😉

Z haly do jídelny máme šoupačky, boky jsou prosklené, to, co se šoupá do obou stran je plné. Viktín nejraděj lehne tak, že se za tím plným natáhne přes obě křídla. Člověk jde z haly, roztáhne křídla, udělá krok a šlápne na kocoura👎Jednou na něj takto Tom šlápnul fakt blbě, na bříško, to jsme se báli, aby neměl něco vážného, naštěstí jsou ty kočky gumové. Už si dáváme hodně pozor. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 18.10.2023, 11:52:40 xxx.xxx.84.215

Než sem to teďka otevřela, napadlo mě to, co Zrzavci, raděj se sem tam o ni starat v autoservisu. Zařídit teplo a jídlo. 

Ano, je pravděpodobné, že by Nikouše zaměstnala, ale mohl by to z toho být řev a mela mezi nima, ne-li horší než s Pučme, protože kočička klidně může být odbojnější. U nás byly taky mely hodně, teď jak přijde Vikťa vyrypovat, Gucci se posadí v té své ,,majestátnosti"😜 a čumí na něj. Vikťa sklopí hlavu a odšourá se😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 17.10.2023, 23:23:22 xxx.xxx.84.215

Taháte sem politiku, nechtěla jsem, ale jsem na ,,to" alergická takže:  v ČR je běžné, obcházet co se dá, vyjebávat s čím se dá. Chudáci OSVČ - zvýší jim odvody, hned mají proč vykřikovat na náměstí proti vládě. Jsem na baráku, takže každou chvíli potřebuju nějakého instalatéra, elektrikáře, klempíře atd. Kolik z nich si myslíte, že to píše na fakturu? Není to ani polovina, ti, co přijdou o víkendu ani omylem. Mě to nevadí, jemu to nevadí, ale šáhněme si do svědomí…všichni okrádáme stát, takže i ty, co poctivě pracují někde ve fabrice a tedy odvody platí, pak taky daně. Samoživitelky…chudinky největší. Ano, určitě tam procento těch, co se dostaly do zlé situace, třeba že ovdověly je. Ale zase příklad. Syn sousedky, pracuje jako automechanik, nějak kšeftuje s těma vrakama, opraví, prodá. Jestli je to všechno OK netuším, ani, kolik mu to vynáší, ale statisíce to nebudou. Našel si přítelkyni s děckem, samoživitelku. Na děcko jí platí bývalý, nebo stát nevím, když je ta samoživitelka, je na úřadu práce, ale pracovat nebude, líná jak veš. Předpokládám, že jí to jako samoživitelce nevychází, nebude nikomu věšet na krk, že má 4 roky chlapa, že áno. Takže dostává nějaké dávky na bydlení atd. Když máti vzpomněla, že brácha jede na dovču, ale nemůže sehnat, levnější jsou vyprodané a co se díval třeba Dubaj, je už moc drahá. A sousedka: naši letí právě teď do Dubaje, že máme s nima, ale muž nechce, on na to není. Lidi, co jsou dle tabulek jistě na hranici chudoby, letí do Dubaje na dovču? Opravdu, opravdu jsme tady strašní chudáci, prakticky nás tady tato vláda nechá umřít hlady? Většina nemá kouska studu, o sebereflexi nemluvě👎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 17.10.2023, 22:22:13 xxx.xxx.84.215

Ježíš Nikčo, já se z tebe picnu😏 Ne, že by mi kočičky nebylo líto, ale z nějakého důvodu je tam 8!😲let, si myslím, že kdyby jí to vadilo, šla by o dům dál. Třeba se teďka zrovna nachladila, takže ano, teplo a zázemí jí prospěje. Je kastrovaná? Nevypadá zle proto, že je třeba po koťatech? Nebo se mrouská? Picnu se proto, jak ty si dokážeš zkomplikovat život, jen vlezeš do autoservisu😏 Vím, že je to holka, ale já bych ji prostě ke klukům nebrala, protože doteď jsou, dle tebe snad v pohodě, co když mezi nima holka rozpoutá žárlivost, válku? Budeš muset někam udat holku a pak řešit problémy mezi něma. Navíc píšeš, že se klepala, co když je nemocná, něčím nakažlivým? 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 17.10.2023, 14:06:23 xxx.xxx.84.215

Koukám, že s tím mátovým čajem to máte stejné😉Já nemám ráda ani větrové bonbony, ani žvýkačky nežvýkám, vůbec. Už na to, že si musím čistit zuby se musím přemlouvat😏A přitom jako děcko, byly naše takřka jediné bonbony u babči: kostka cukru zakáplá alpou😛

Před cca měsícem jsem dělala klasickou pizzu. A zjistila, že jsem si za celý rok nenasušila oregano. Hlavně, že ho mám záhon😇 Tak jsem minulý týden lozila teď už v astrách, co oregano přerostly a hledala zbytky, abych na zimu něco měla a nemusela blbka kupovat🙄