Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.10.2023, 20:18:49 xxx.xxx.91.107

Kdysi se tu někde řešilo, že cizí lidi cítí kočičí domácnost hned u vstupu. Já jsem určitě psala, že nikdo nikdy nenaznačil a to ani rodina, která by nás nešetřila, že to tu smrdí. Máme velký barák  a kočičí záchůdek ani není moc vytížený(respective v létě nebyl) a je až v zadní místnosti daleko od centra dění. Přijedu onehdá z města a při vstupu do jídelny, mě praští do nosu pekelný smrad😲Volám na muže, spokojeně si sedící ve své pracovně, která ale stejně není oddělená od zbytku domu dveřma: fůj, co to tu smrdí, kde je to ho.no?!?,,Cóó? Jakové ho.no? Ježíš fůj, fakt ho.no"! A zdrhnul zpátky do pracovny😎 Samozřejmě Viktík🙄 On má každou chvíli jeden bobek a druhou polovinu hromádky patlavou. A ještě to plkne přes okraj tak, že bobek zlstane v záchůdku a zbytkem polepí okraj a ještě ho vyhodí ven, buďto už při kadění, nebo jak ho zahrabává. Tudíž ten nejsmradlavější kousek si tam leží nezahrabaný za záchůdkem🙄 To bylo, jak jsem chodila kolem baráku s tím zedníkem. Chtěla jsem mu zajít zadem právě do pracovny pro metr😎 No to by byla ,,ostuda"😏byl mi v patách. A dotaz pro kočkařky. Když nejste půl dne doma, samozřejmě, lidi jsou v práci a takový ,,Viktorek" tohle stvoří hnedka z rána, tak to přece musí šíleně smrdět celý byt, nedejbože garsonka, ne?!?😲 Já vím, matky jsou na tohle zvyklé od dětí, ale já teda ne🤭

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.10.2023, 16:42:33 xxx.xxx.91.107

Buggyro😛 se divím, že vy jste ty houby vůbec ještě byla schopná najít😎 A dodám, že než bych se tam já teďka dohrabala, přešla by mě na houby a jejich hledání chuť. My jsme před pár dny sebrali zase na zahradě klouzky, takže ke snídani byla smaženice. 

Hlásím, že je napršeno 30mm👍👍👍 je to tedy za celý podzim, protože většinou nás zachraňovalo jakž takž deštivé  září, letos ani ho.no.  Takže tím pádem jsem si u mamky vyzvedla tašku ořechů a tloukla jsem ořechy, abych měla zásobu na zimu, na štrůdly atd, mám je ráda všude😀 Navybírám si do plechovice a dám dolů do lednice(se mi to rýmuje😜) Skořápky lítaly po půl baráku, protože z toho starého obřího ořechu u babči  - ty jsou jak ocelové, to nejde normálně rozchňápnout ještě, že těch tam zrovna tolik nebylo. No takže jsem musela rovnou vysát celé přízemí, když už jsem v tom luxování byla. 

Z toho odkazu pro Niki se mi málem zastavilo srdce, ale řidička dobrá, jsem si oddechla, že i kdyby to nedejbože byla Niki…jenže tam byl pes😢 Na jednu stranu to tím pádem s jistotou Niki není, na druhou stranu…nechtěla bych být v kůži řidičky, to bych asi nevydýchala😢

Bobi ty jseš matla😜 To jak jsi si to zapsala? Nebo jsi se nekoukla? To jsem zase já. Nic si nezapíšu a když už nááááhodou ano, tak se na to stejně nekouknu😏 a jedu podle toho, jak si to myslím😎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.10.2023, 11:07:58 xxx.xxx.91.107

Jéé, teď jsem si uvědomila, že jsem nedala info😉 Tááákže: velká změna, u nás prší!!! Začalo tedy až v 8h ráno, ale napršelo skoro 15mm a ještě prší, poměrně hodně👍😀 Nebyla jsem na obchůzce😟 jednou jsem to zkoušela v pláštěnce a rychlá chůze je v ní celkem nepříjemná😕 No a dále blbé na tom je, že jsme dnes s máti měly jet nachystat hroby🙄 Jestli nepřestane, zbude to na zítra a to skřípe zuby Tom, protože má přijít ten zedník(stejně tomu nevěřím, on je lempl) 

Pak taky: už od pondělí (myslím) nemám průjem, neběhám. Jinak to ještě super není, ale je vidět zlepšení👍

Předevčírem jsem vyfotila tu naši feťačku😛 Gucci. Musela jsem někde vyplet kozlík, tak jsem ho dala na okno na utěrku sušit, ať mají kočičáci na zimu. Od té doby ta baba skáče na linku a válí se v tom, bordel po celé kuchyni, protože to rozláme a rozháže, ale nemůže si pomoct😛 Tak jsem dobila mobil a letěla ji vyfotit, jenže se něco stalo a neodesílá mi fotky na mail. No a my jsme oba na tohle kopyta, takže nemůžem přijít na to, co s tím. Tom přišel s tím, že se nám měnila wifina, tak se tam musí navést ta druhá, ale zkontroloval a prý je tam. To je ten jeho starý mobil, co tu mám na stolku jen na focení a když si vzpomenu, sem tam ho i nabiju😉 a tudíž je použitelný. Jen na to focení, simku nemá. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.10.2023, 10:49:42 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

No to má se stářím dost společného…

Mám takových “důkazů” hafo - vlastně všichni v naší famílii mají ve stáří zuby jak krokodýli, pokud teda nějaké mají…😀.

Jak jsem psala, ve stáří dochází i k ústupu dásní a KOSTI a i tím se zuby posunují (nebo viklají, vypadávají atd.).


Tak to ale taky zřejmě nesouvisí se stářím, ale máte v rodině k tomu nějaké dispozice. U nás…to neposoudím, my máme zuby naprd, takže většina z rodiny o vlastní zuby přišla brzo. Kdo nemá osteoporozu, ten nejspíš nemá ani nějak ústup kosti. Třeba moje mamka nemá, osteoporozu, je jí 72. Teď si uvědomuju, že ani babča neměla cca do 80.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.10.2023, 10:45:36 xxx.xxx.91.107

K těm slupkám. Máte s tím někdo zkušenost, není to pověra? Mám na misce pomeranče a kočka si lehne vedle tak, že má hlavu opřenou o tu misku. Do aromalampy jsem v zimě často kapala směs citrusových olejů…nikdo z koček se netvářil, že by mu to vadilo a chodil chrnět jinam. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.10.2023, 10:42:24 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

Raduš, nikdy jsi to neviděla?

Mamka měla ve stáří posunuté zuby tak, že vypadaly jak u krokodýla - byly za sebou jako dvě řady!😲

V momentě, kdy přijdeš o zub, ostatní se začnou posouvat - i mně už se to děje, chybí mi dolní šestka.


Ha, ha jo ták!😀 Ale to nemá nic se stářím, to by se ti stalo i jako mladému. Ostatně, mě se překřížily spodní jedničky v době, kdy mi vyrostly osmičky, takže někdy v 17😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.10.2023, 08:55:24 xxx.xxx.91.107

Bobi, ta díra v bedničce je co nejmenší, aby tudy netáhnulo. 

Niki, tak to je skvělá zpráva👍 jen ať to zlepšení pokračuje dál, ať je z kočíka zase jura. Akorát by mě zajímalo, jak se do tohoto stavu dopracoval, něco musela být příčina přece? Neuvědomuje si ségra, co by to mohlo být? Jak já tehdy s Viktorkem zpětně přišla na to, že asi olíznul tu ropuchu🙄To se u vás vylučuje😛ale třeba ty bezoáry? 

Já naštěstí objednávám tak, aby mi to na žádné DEPO nedali, případně, že nejsem k zastihnutí, tak volám kde a kdy budu a domluvím se, aby mi to přivezli jiný den. Tady totiž je nejbližší DEPO 30km, to oni ví, že by se na to každý vytento…😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.10.2023, 08:48:57 xxx.xxx.91.107
Buggyra:

Třeba záněty svalů, šlach, po námaze, na to nepomohou ATB, přeci, logicky. Zánět spojivek po absolvování výletu po zasněžených horách. Kloubní záněty - oteklé klouby… 


Nejsem si jistá, jestli na všechny, ale na zánět šlach taťka ATB kdysi pradávno dostal. To se ale myslím ještě ani nedávaly kortikoidy, to je fakt. Na zánět spojivek dostanete atb mastičku, tam není třeba léčit celého člověka asi proto, že je to jen v těch očích a nehrozí rozlezení na něco jiného.  

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.10.2023, 22:38:49 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

CRP není jen marker zánětu. Navíc se zvyšuje třeba i u viróz (i když podstatně méně než u bakteriálních infekcí).


Ale v tom je právě ten rozdíl, protože u bakteriálních infekcí je ten nárůst enormní…tím se odliší od virozy, proto se také ten test dělá. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.10.2023, 22:33:22 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

Buggyro, já Vám nevím.

S věkem se posunují nejen zuby, ale ubývá i kostní tkáň - nevím nevím, zda by otisk zamlada byl použitelný ve stáří.


Co myslíš tím ,,posunují zuby"?

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.10.2023, 20:04:06 xxx.xxx.91.107
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 26.10.2023, 19:37:11

Nechápu…na pylori se předepisují ATB, páč je to bakterie. Které si nepamatuju, bába je brala někdy před  20 rokama. Záněty střev…tak to se přít nebudu, protože to jsme zatím v rodině neléčili, ale třeba tu někdo zkušenost má. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.10.2023, 17:52:37 xxx.xxx.91.107

Já teda do Lidlu nechodím, ale co jsem tak slyšela, tak tady lidi nechtějí kupovat maso v Kaufu, že bývá čichlé atd. a schválně jezdí na kvalitní do Lidlu😲 Teď mluvím o mase pro lidi, ale to je fuk. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.10.2023, 17:43:08 xxx.xxx.91.107
hmn:

i pleteš
zejména v gastro oblasti
 je důležité co zánět způsobuje, ne až tak, kde je

znovu musím napsat v zájmu kocoura : kortikoidy


Jinak: ne, že kde je, to jsem jistě nepsala, ale pokud už zánět je, nasazují se ATB a až pak se zjišťuje, co ho vyvolalo. Máte příklad zánětu, na který se neaplikují ATB? Se ptám, protože mě prostě nic nenapadá. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.10.2023, 17:38:38 xxx.xxx.91.107
hmn:

i pleteš
zejména v gastro oblasti
 je důležité co zánět způsobuje, ne až tak, kde je

znovu musím napsat v zájmu kocoura : kortikoidy


S kortikoidama v tomto případě taky souhlasím. Už minule jsem chtěla napsat, že i náš kočičí vet, co jsme jezdili na kliniku do města říkal, že pokud je něco nejasné povahy, nasadí kortikoidy jako prášek první volby, zvířeti minimálně uleví a on pak má čas hledat problém dál. 

Jinak na to, jestli nasadit ATB či ne, máme přece v dnešní době možnost stanovení zánětlivých markerů crp.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.10.2023, 16:54:22 xxx.xxx.91.107
Buggyra:

Mno jo, jenže není zánět jako zánět. Ne každý zánět se dá vyřešit ATB, neb ne každý zánět je následkem působení bakterií…


Možná se pletu, ale když je něco označeno jako zánět, léčí se ATB(i když dle mě je to většinou zbytečné, ono záleží pak opravdu čeho zánět) Co ho původně vyvolalo je už potom asi jedno. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.10.2023, 14:10:44 xxx.xxx.91.107

Jinak…musely jsme s mamkou jet do města do laboratoře, aby jí protézu skouknul sám laborant a viděl, v čem je problém(celá velká) Prý to musí nějak celé předělat, příští týden tam není, tak až další pondělí. To je nekonečný příběh, už je byla zkoušet třikrát tady u zubařky a ještě kdoví, jestli jemu se to povede nějak opravit. Jsme drobné, s malýma hubama a zuby má jak z té reklamy na psí čistící tyčinky😛 zubů plnou hubu😏 Přesně jak jsem si myslela, tohle je na chuja. Vytrhat zuby a pak si vymýšlet nové. Jak teď říkal muž, měli by všem udělat ve 40, když ještě lidi mají svoje zuby nějaký otisk a podle něho pak za třicet let dělat protézy😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.10.2023, 13:56:29 xxx.xxx.91.107

Myslím, že to vyhodnotil, jako zánět žaludku, tak asi proto ATB. Ono bohužel, když dlouho nejí, k tomu zánětu celého trávícího traktu to dospěje…to je zase zkušenost u taťky. Nejdl od nervů a nakonec si rozhodil totálně celé trávení, zánět žaludku, tlustého střeva…Pár dní v nemocnici na kapačkách, lécích to spravilo, první diagnoza ale byla, že má (podle velkého fleku na tlustém střevě) určitě rakovinu tlustého střeva👎 No neměl, byl to jen ten rozjetý zánět. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 25.10.2023, 21:07:10 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

Raduš, já to přece vím - četla jsem to všechno. Copak to byl útok na Niki?

Když se veti nemají k dalším vyšetřením, tak bych si to vydupala (teda pokud je stav tak zlý, jak je popisován). I to, co psala Kometa - cizí těleso - to klidně může být a kocourek by byl včasnou operací zachránitelný.


Ne, ne Jani, já jsem jen tak nějak shrnula, co psala Kometka a ty do jedné odpovědi. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 25.10.2023, 21:04:54 xxx.xxx.91.107
kometa:

Tak změním veterináře, když vidím své zvíře v takovém stavu.

Ano, vím, já mám kolem sebe ty dobré. Kteří rozhodně řeší.


Já vím, ale to je pořád stejná písnička: tak změním veterináře. Jenže lítat s nemocným zvířetem, které je na tom fakt blbě od čerta k ďáblu, dělat stále vyšetření dokola atd….je prostě hlavně proti tomu chudákovi marodovi. Zvlášť u koček které, jak říká tady naše vetka: zabije spíš ten stres z léčení, než nemoc jako taková.