Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 02.11.2023, 10:48:02 xxx.xxx.84.122

Mamka, tedy tchýně v tomto případě, jen tak za sousedkou nemůže, protože je to přes potok. Respective, kdyby se už dostala až sem, zkontrolovala by to sama. Neví, že budu na prášky, ona má ke zvířatům vztah nula, jsem se vůbec divila, že mi to zavolala. Nikdy nemůže pochopit, co pro mě znamenají. Když umřel Berry, jen se zeptala(když mě uviděla) ,,už pošel?"

Sousedka je zlato, nebyl by problém, jenže oni by se před ní schovali, kdyby přišla k nám. Neřkuli, že je to ta s malýma JRT holkama, i tak jsem ji musela nerada poprosit, ať je zavře doma, kdyby tam opravdu některá z našich koček ležela zraněná, holky by ji dorazily, bohužel😟

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 02.11.2023, 10:40:22 xxx.xxx.84.122

Nejsem objektivní, protože mám obě kočky s přístupem na zahradu. Jediná kytka, které si doma všímají, protože jim ji schválně strkám pod nos, je šáchor(paraplíčka) protože v zimě tolik venku nejsou. Jinak mám doma kytek hodně, všechny možné, nejmíň polovina je jedovatá, jako třeba difenbachie, ale absolutně si jich nevšímají. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 01.11.2023, 20:19:43 xxx.xxx.84.122

Byli jsme dva dny v Kolíně, už jsme doma. Přijdeme ze snídaně na hotelu a telefon od tchýně, že kde jsem, že je v humně a od nás slyší strašně řvát kočku, kde máme kočky? No to nevím, jsme v Kolíně! Ale vyděsila jsem se šíleně, dostala jsem hysterák, okamžitě představa, že je to některá přejetá z našich koček. Nemohla jsem to zastavit, klepala jsem se jak ratlík. ,,Zavolej některé ze sousedek, ať to tam kolem vás zajde zkontrolovat!" Sousedka byla naštěstí doma, jen já jsem jí skoro nedokázala povědět, co se děje. Vrátili jsme se kolem 16h, celou cestu jsem strachy bulela, i když sousedka všechno zkontrolovala a nic nenašla, ani nic neslyší, Viktorka viděla v pořádku u zahradního domku. Viktěnka nás čekal před garáží, Gucci jsem našla v domku a hned pelášila domů papat a spinkat…nevím, jak dlouho tam zase byla. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 31.10.2023, 16:29:37 xxx.xxx.150.25

No teda, ale jsi jim vyrobila originální potahy, to jistě nikdo ze známých mít nebude, nadělají s tím parádu👍

Když je Zdenka nenechá vykastrovat, ztratí se zase, tohle k ničemu není. Nadělají v okolí hromadu nechtěňátek, ztratí se a zase nanovo😠 K čemu jí budou další kočky? Bára ven chodí? Ta už je snad kastrovaná, jsi psala? 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 31.10.2023, 10:15:19 xxx.xxx.150.25
efe:

Páníček se hraje s 3D tiskárnou.


Fíha, tak to je teda šikovnej👍 Hraje, nebo se tím i živí? Se ptám jen proto, že i sestřenky 14letého syna to strašně chytlo a říkala, že už lidem na zakázku tiskne nějaké součástky atd.  

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.10.2023, 23:08:23 xxx.xxx.150.25

Niki, jsem si to myslela, s těma bobkama, s tím se prostě nic nenadělá, když je člověk v práci. Jen prostě nemůžem vzít kámošku rovnou na kafe, ale první uklidit, vyvětrat😜 Ještě, že já žádnou takovou nemám😉 A ano, svíčky to zachraňujou i u nás. Se mi onehdá stalo, že jsem ve dřezu nechala od něčeho misku odmočit a odjela na půl dne, pak se vrátím a v kuchyni hnus rychna👎 tak honem svíčku😛

Dobře, že nehoda se vás nedotkla osobně, ale musím myslet na toho chudáčka pejsu😟

Sestřence, než letos vybudovali u novostavby plot, zhoblovaly srnky žívý plot z nějakých thují totálně. Nepomohly ani nátěry.

Mamka…jak píše Jana…hemeroidy nemá? Většina lidí prý má(starších lidí) Víc chlapů myslím, ale ani ženským se sedavým zaměstnáním se to nevyhýbá. To je snad jediné, co mi nehrozí, zácpu nikdy nemaje😉 Tak snad to budou jen ony,  doufejme. Dělala si už někdy ten test, nebo poprvé? Nebo si dělá každoročně? 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.10.2023, 22:50:42 xxx.xxx.150.25
efe:

Pan Hubeňour a Pan Bečka posílají pozdravy

Obrázek Obrázek

Tož teda Efe, než jsem si to zvětšila jsem se normálně zhrozila, co to máte za příšerku😏 A to je k čemu, to mají kočičí halloween?🤪

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.10.2023, 14:39:23 xxx.xxx.150.25

Buggyro, u nás byly dostihy o víkendu ve Slušovicích, jela tam sestřenka s rodinou, ona je vystudovaná knačka, tedy ,,ošetřovatelka koní". Jak muž přepínal telku, tak jsme zrovna viděli (normálně se dívat na dostihy odmítám, jen parkur) závod poníků, byla to sranda jak ti tlustoprdci cupitali😛

Srnky..už jsem určo psala. S velkou slávou jsem na podzim vysadila dvě mandle, stromky za dva tisíce a s tím, že u nás se jim stejně asi dařit nebude(jsem si je objednala, v našem zahradnictví přes pár vesnic, by mi je snad ani neprodali😉 No nakonec samozřejmě ano, ale když jsem řekla, kam je chci, holka je převrátila oči:,,k vám? Ani omylem, to vám zdechne"🙄 Jelikož zima v pohodě, stromky na jaře krásně opučely, já je vysadila mezi křoví, aby nedráždily srnky, ani jsem tam nedala ochranu, že však si jich tam nevšimnou. Někdy v dubnu přišel Tom, ať jdu kouknout (byly venku, za kurtem) že to určitě nerozchodí. Ne, ani nemohly, byly tak metr úplně bez kůry👎 Takže děláte moc dobře, akorát vám tohle teda dá hodně práce, nestačilo by jen pletivo kolem? Asi to chcete mít zakomponováno, aby to tam ladilo👍

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.10.2023, 14:37:25 xxx.xxx.150.25

Buggyro, u nás byly dostihy o víkendu ve Slušovicích, jela tam sestřenka s rodinou, ona je vystudovaná knačka, tedy ,,ošetřovatelka koní". Jak muž přepínal telku, tak jsme zrovna viděli (normálně se dívat na dostihy odmítám, jen parkur) závod poníků, byla to sranda jak ti tlustoprdci cupitali😛

Srnky..už jsem určo psala. S velkou slávou jsem na podzim vysadila dvě mandle, stromky za dva tisíce a s tím, že u nás se jim stejně asi dařit nebude(jsem si je objednala, v našem zahradnictví přes pár vesnic, by mi je snad ani neprodali😉 No nakonec samozřejmě ano, ale když jsem řekla, kam je chci, holka je převrátila oči:,,k vám? Ani omylem, to vám zdechne"🙄 Jelikož zima v pohodě, stromky na jaře krásně opučely, já je vysadila mezi křoví, aby nedráždily srnky, ani jsem tam nedala ochranu, že však si jich tam nevšimnou. Někdy v dubnu přišel Tom, ať jdu kouknout (byly venku, za kurtem) že to určitě nerozchodí. Ne, ani nemohly, byly tak metr úplně bez kůry👎 Takže děláte moc dobře, akorát vám tohle teda dá hodně práce, nestačilo by jen pletivo kolem? Asi to chcete mít zakomponováno, aby to tam ladilo👍

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.10.2023, 14:14:42 xxx.xxx.150.25

Tímto se všem omlouvám, že nikomu nic nelajkuju, jde to mimo mě, mě tahle ,,hra" nějak nezajímá, nebere. Ale už se mi párkrát stalo, jak potahuju prstíkem na dotykovce, že jsem klikla kde kam, kolikrát čumím, co jsem zase spustila a párkrát jsem někoho lajkla omylem a myslím, že dokonce i sebe🤭Pokud to tedy fakt jde😏

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.10.2023, 15:57:48 xxx.xxx.91.107

A oběd Niki? Ty už si s tím jídlem horší než já👎 U nás taky pracovní, taktéž jsem musela uklidit resty, co ráda odkládám…na pak. Tom odjel autem na tenis, takže poklidit v garáži, zalít kytky pod střechama, vyvézt věci do domku, kbelík na kompost, Mackovi jsem tam tři dny nedala a při té příležitosti jsem zjistila, že ty jeho pokaděné misky pidi bobkama sračkoidníma jsou od ježka(ne, že by mě to nenapadlo, ale myslela jsem, že už chrní) On se totiž nastěhoval do jednoho z těch kartonových domečků, co jsem tam Mackovi pro jistotu dala. Ve spodním je seno a viděla jsem tam nakutanou hromadu, určitě je za ní vzadu. Ještě jsem si dělala pořádek s dalšíma hadrama ve skříni - vyházela jsem letní jinam, ať mi tam nezavazí. Oběd jen jednoduchý - losos s tymiánovou kukuřicí.  To se jen pomaže, posype a hodí na 12 minut do trouby na vysokou teplotu. Teď volala mamka, že přijeli teta ze Slovenska, tak valíme tam na rodinou slezinu. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.10.2023, 11:50:11 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

Já koupila kočkám na okno takovou velkou věc s přísavkami. Mohly si do toho vlézt a přímo z okna čučet ven. Báli se toho všichni tři… ;-).


Naše kočky taktéž, vůbec nevyhledávají výšky, ležení na skříňce či stolku, parapetu, je maximum. Měli ten závěsný pelech na topení - nikdo do něj nikdy nevlezl, tak jsem ho poslala dál. Teď mají v garáži na topení zavěšenou velkou krabici od banánů, vystlanou fleecovou dekou, kdyby jim náhodou byla zima a nebyli jsme doma(to vegetí v garáži) aby se v ní nahřáli. Nikdy v ní nikdo neležel, radši leží vedle na židli. Jo a závěsy nemám, na většině oken ani záclony. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 28.10.2023, 21:05:45 xxx.xxx.91.107

Bobi, vy ste se švagrovou ještě nebyly po hřbitovech chystat? Mamka byla ve čtvrtek to počistit, pokopat, vyměnit nějaké výsadby…že tam už v pátek jen dáme věnce, kytky, lampičky…Jenže lilo celý den, takže jsme to tam vezly až dneska, tzn. že já musela u tchýně vyzvednout ty velké chryzantémy, co pěstuje ve skleníku, naaranžovaly jsme dva hroby(taťkovi a prarodičům-každý na jiném hřbitově. Máme vedle sebe dva - starý a nový) a pak ještě vedle do vesnice zavézt strejdovi věneček a lapičku. 2,5h nám to zabralo🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 28.10.2023, 10:01:15 xxx.xxx.91.107

Není. Jen se musí brát v potaz, že to musí být lidé, kterým je tohle zvířátko sympatické, což není pravidlo. Plno lidí má ke kočkám averzi, snad ještě přetrvávající z doby temna a inkvizice, kdy byly prohlášeny za pomocnice satana🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.10.2023, 22:40:55 xxx.xxx.91.107
Rapotačka:

Ano, dnes. Je šťastná, že je doma, ((napsala  nám: domove domove, drahý a jediný😢))

Dá se pomalu dohromady. Zatím je bídná.  Díky 😇.


Kdokoliv od nás z rodiny už tedy musel do nemocnice, vrátil se v třikrát horším stavu, než tam šel. Ale pár dní, týden doma a byl zase OK. Věřím, že i ona se doma rychle zlepší.