Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.11.2023, 10:40:25 xxx.xxx.88.76
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 09.11.2023, 10:08:05

já tuhle mazlící urputnost od svých “fon” koček vůbec neznám. Oni projevují tu lásku trochu jinak…mi přijde. - přesně, pod to bych se podepsala👍

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.11.2023, 09:22:45 xxx.xxx.88.76
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 09.11.2023, 08:44:51

Kastráti? Neřekla bych. Mám oba kastrované, kočku i kocoura, ale o nějaké mazlivosti si můžu nechat zdát😛

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.11.2023, 18:52:57 xxx.xxx.88.76
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 08.11.2023, 17:49:41

Aha Bobi, to se omlouvám, to jsem nějak blbě pochopila. Ty jsi psala, že máš dostat něco od doktorky a pak, že ti volala, tak jsem myslela, že to změnila na ten ,,paralen". Jistě, to je naprosto jedno, jak se to s paracetamolem jmenuje, já taky koupím cokoliv zrovna tam, kde zrovna jsem. 

Tak to je dobře, že je ti líp. Mě hlava nebolela, mě nebolí takřka nikdy. Ještě k Janě…

Jani, zrovna před týdnem mi kámoška říkala, teda sípala😉že ztratila hlas a už je to hodně dní a nijak se to nelepší. Já to měla u toho covidu kdysi na jaře či kdy už, už se v těch svých ztrácím🙄 

Jo, ráno jsem mluvila se sousedkou, jsem se musela pochválit s tou střevní chřipkou a ona mi oznámila😏 že hlídala v sobotu staršího vnuka, přespával u nich a o půlnoci horečka, do rána zvracel. Ráno to volala snaše, jeho mamce a ta jí oznámila, že mladší roční, jí v noci horečku a zvracel🙄 Doufám, že to na mě sousedka neprskla😎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.11.2023, 10:50:07 xxx.xxx.88.76

Jo, jo Bobi, zdechloň, zažila jsem však nedávno, chápu😀 Práce ti neuteče, vydrželi bez toho doteď, ještě chvilku vydrží. Takto vycuclý člověk stejně nemůže nic dělat, akorát tak ležet a kurýrovat se. 

Parapyrex…to je jako ten lék, co ti doktorka cpala, že si ta riziková skupina? Chápu, paní doktorka má zřejmě smlouvu s Dr.Max. Předpokládám, že nějaký paralen jsi doma měla, ne? 

Zrovna dneska beseda na CT24 o tom, kolik vyšetření postupují lidi zbytečně…kdybych to onehdá nepsala, tuším vlastně tobě? Včera volala mamka, že teta byla před cukrovkou na oči, musí to vyšetření vždycky mít a že jí tam něco našla. Prý nějakou bílou tečku, není si jistá, co to je, takže ji sune do spádové nemocnice na další vyšetření. Jsem si 100% jistá, že zbytečně, toto má v očích každý starší člověk, ale je třeba si vzájemně dohazovat kšeftíky, vždyť to pojišťovna, potažmo my, co po doktorech nechodíme, zaplatíme. Pak se bude brečet, že není peněz na závažné diagnozy👎 Ani jsem to nedokoukala, je to jak s těma ATB. Doktoři mají jako první vědět, že je nemají předepisovat na každou cípovinu, no asi tam bude nějaké finanční ohodnocení za každý vydaný recept. Vyšetření…proč neždímat dojnou krávu pojišťovnu, dokud prachy tečou, ne?

Poslední diskuse o tom, jak začnou stávkovat doktoři, sestry. Ono se na to nicnedělání rychle zvykne. Byli jsme u kamaráda na akci a jeho strýc, primář z nemocnice tam říkal, že kdyby se zavřela polovina nemocnic, protože jsou prostě nadbytečné, je personálu habaděj. Jenže to si tady nikdo netroufne, to je velmi nepopulární opatření, ze kterého by se udělalo takové haló, že by si taková vláda už neškrtla. Když jsem byla naposled v nemocnici za tchánem, čekala jsem na chodbě na interně a chodila sem a tam. Vím, že pacienti jsou rádi, když jsou na pokoji sami a nikdo je tam neprudí, ale není to dovolená, že? U dveří jsou cedulky, kdo tam a tam leží. A nejmíň polovina toho oddělení byla prázdná. Na pokojích o 3-4 postelích, byli maximálně dva pacienti, některé pokoje prázdné úplně. No jsem si naprosto jistá, že doktorů a sester stále stejné množství, alespoň tam byla sestra, kam se člověk podíval. Před nějakýme 20 rokama, když jsme jezdili do nemocnice za babčou, byly tam dvě sestry na nejmíň třicet lidí. Teď tam bylo na nějakých 20lidí minimálně 5 sester + ostatní pomocný personál. A celý ten provoz, energie tak velkých oddělení, která jedou zbytečně, stojí taktéž nemalé peníze. Teď se to ještě všechno navýšilo, protože: co kdyby zase něco jako covid, či ještě horšího? Jednou za 100let tohle a kvůli tomu budem ty molochy živit😕

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.11.2023, 10:17:15 xxx.xxx.88.76
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.11.2023, 09:56:39

On není ani tak problém s malířem(bratránek, ale je pravda, že nevím, kdy by měl čas) jako s naším nastavením. Strašně moc je to potřeba a strašně moc se nám do toho nechce. Mě proto, že uklízet to samozřejmě budu všechno já. Muži proto, že něco se musí i vystěhovat, poposunovat, jako třeba sedačka, velký těžký stůl, nerez truhlíky s kytkama z haly atd a to se bude muset zapojit😏 No a největší komplikace je ta hala a obývák, kde jsou stropy, na které se bude muset půjčit lešení🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.11.2023, 22:27:13 xxx.xxx.88.76
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.11.2023, 21:53:41

Co to meleš?😛 Neexistuje tu nic, jako privátní forum, to za a), za b) někdy bohužel a za c) všichni slušní lidi jsou vítáni, jinak…o čem by sme sakra pořád my tři psaly?!?😲

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.11.2023, 21:36:32 xxx.xxx.88.76

A bude mít tři tlusté kočičáky a 0 morčatových…až z té vany vyleze😜 Dělám si srandu, na odlehčení. Vánoce absolutně neberu ještě v potaz, sejří mě, že jsme se opět nepustili do toho vymalování a zase ,,hnusné" Vánoce(teda s hnusnýma zdma) To pak člověk ani nemá náladu něco zdobit, když to vidí☹️ ještě, že mě nikdo s nakupováním dárků neprudí, bytostně to nesnáším. Jediné co musíme, vymyslet s bráchou dárky  mamce. No a tchánům, ale to řeší spíš Tom, oni si vždycky ,,přejí" nějaké vitamíny, zásobu kafeho a takové podobné blbiny jen. 

Niki, už má mamka nějaký termín na to vyšetření?

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.11.2023, 20:15:01 xxx.xxx.88.76
Fikovnice:

No já si při té současné nemoci test udělala a vyšel negativně.

Bohužel se z toho absolutně nemůžu vyhrabat, a dnes musím přednášet, respektive aspoň tam fyzicky být. Je to na prd!

Kromě toho krku a totální ztráty hlasu a rýmy mě bolí hlava fakt jak při COVIDu.


Ty jsi taky nemocná?!? Sakryš😲 Tak už jen budem doufat, že se to nepřenáší NETem😉 Protože…šíří se to!😛 Nikča, já, ty, Bobča….😏

A Bobeš? písne ve dvanáct, že je marod, ve dvě jí napíšu, ať leží a podává zprávy, jak jí je. Je 20h pryč a nic. Asi spí.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.11.2023, 13:44:48 xxx.xxx.88.76
Fikovnice:

Přesně!

Mám asi 3 nebo 4 druhy kartáčů; přesto jak je Elsa vidí v mé ruce, zdrhá.


Stejně jak psa, musíš i tu kočku naučit od kotěte, formou hry a mazlení, bez tahání, jen takové hlazení hřebenem. Postupně přidávat, možno i odměňovat za výdrž, pokud je  kočka na nějaké pamlsky. Šílím, když vidím lidi se psem, který má cucky na rajtkách a na ,,proč mu to probůh nevyčešete?" mi odpoví, že si tam nenechá šáhnout. Naši psi to taky rádi neměli, asi žádný nemá, ale prostě když už dostali rozum věděli, že se to vyčesat musí, přes to nejede vlak a hlavně panička to dělá jemně a nechce je nijak trápit. A pak má veeelkou radost a strašně moc je chválí, jak jsou šikovní kluci. Myslím, že přenést to na kočku, není až takový problém. Vyzkoušeno mám ale jen částečně, naše kočky moc česat nemusím, hlavně ne rozčesávat nějaké cucky, naše česání je jen takové projetí kartáčem. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.11.2023, 13:35:21 xxx.xxx.88.76

😲Bobííí😲 Ne, jak píšou holky, není to už strašák, je to celkem pohoda, tedy proti tomu, co zažívali lidi s tím prvním. Já jsem neměla ani horečku, jen teplotu, bohužel u mě, u nás doma, je to tak, že nás složí 37.2. Neptej se mě proč, nevím, nevíme to. Já i brácha. Teta a její dcery(sestřenky) lítají s 38 normálně do práce…to já už jsem prakticky mrtvola😏

Teď ani hrozná rýma, kašel skoro žádný, jen bohužel ten čich a chuť a to je děsně nepříjemné…ale neumírá se na to. Jo a průjmy, ale to je u mě klasika. 

Takže si to Bobi neber, navař čajíčky, Kup si citrony a pomeranče, zalehni do postele, nikam nepluj 😉a odpočívej, bude to chtít minimálně 3 dny. Blbé je, že se o tebe nemá kdo postarat😟člověk si nemá ani komu postěžovat. Tak nám piš průběžně stav a spinkej.

P.S. jo, postavila jsem dneska hovězí vývar, což tobě bude k ho.nu, ale pamatuješ? Mě jsi psala, ať si slepičí uvařím, tak třeba popros sousedku🙂

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.11.2023, 11:52:08 xxx.xxx.88.76

Jak už bylo někde napsáno ano, ten správný čas je ten zimní. Takže souhlasím s neohýbáním času a návratu k přirozenému běhu světa. Ale v podstatě je mi to jedno, jen ať je prostě sakra pořád ten jeden. Mamka má stejný problém se spaním a to ona není taková ochrapa jako já a říkala, že problém pozorovala teďka i u 4letého vnuka, který se v 21h zničehožnic sebral a oznámil, že jde spinkat, protože se mu chce. A ten nemá o tom, co ukazují hodiny na zdi šajn. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.11.2023, 10:45:01 xxx.xxx.88.76

Stejně jak psaly holky, používám klasické psí drátkové hrablo, co dala Buggyra. Všechno ostatní nestálo za nic a už jsem těch hřebenů za 15let vyzkoušela hodně. To pryžové, co jste sem dala odkaz, si vůbec nedovedu představit. Nemám sice vyzkoušené, ale pryž má tendenci se ,,lepit", neklouzat, tedy si myslím, že to právě by kočky spíš tahalo, drhlo. Jasně, na drátkový netlačit, začít jemně. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.11.2023, 07:50:34 xxx.xxx.88.76

Bobi, já neřeším nějakou infekčnost či neinfekčnost pytlíků, co našiješ😛 Jen mě překvapilo, že už to v nich dávají, že mamka to tehdy dostala v tom původním obalu. Jak to pak čistili netuším, bylo to něco jak obal od dalekohledu😉 a ušmudlalo se to určitě, po pár lidech. 

Zapomněla jsem ti i ostatním napsat: ještě někoho se.e ten časový posun?!? Já vždycky říkám, že jo, jsem posunutá, ale vzhledem k tomu, že mě nic časově nelimituje, může mi to být vlastně jedno. Jenže: usnu v 21h, o půlnoci jsem částečně prospaná, ale ne tolik, abych neusnula do minuty u telky, co si pustím. Pak se probudím někdy ve 3-4h, zase si pustím telku(s časovačem) usnu zhruba do hodiny, protože to už jsem vlastně fakt vyspaná, jenže co mám dělat, že? Definitivně se vzbudím v těch půl šesté šest(jako-že 7🙄) Říkám si, že však se to srovná, no začíná mě to sejřit, hlavně to, že sotva vydržím do těch 21h.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 06.11.2023, 17:50:01 xxx.xxx.84.122
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 06.11.2023, 17:13:49

Problémy se srdcem, oběhem do té doby neměl? To první mi přišlo jako embolka, ale tu by přeléčili a dobrý. Nezpůsobila mu mrtvici? Ale to by ste snad věděli a píšete, že hlava fungovala. No, ne vždy je postižená, ale většinou tam něco je. Na infarkt či všeobecně ucpané žíly by také snad přišli. Bylo to ještě před covidem? Třeba holky doktorky něco napadne, mě jen ta embolka😟

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 06.11.2023, 16:37:45 xxx.xxx.84.122
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 06.11.2023, 12:39:07

Podle toho pokusu o otírání, máte asi pravdu. Pro méně zkušeného kočkaře to opravdu vypadá, jako by mu bránila. Ani mě by to netrklo, kdyby ste to nenapsala👍 teď už mi to přijde jasné. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 06.11.2023, 16:14:28 xxx.xxx.84.122
efe:

S tímhle tvrzením bych byla velmi opatrná. Tchán byl taky supr čupr, “jen” měl velké bolesti, tak ho zoperovali a pak to vzalo takový spád a konec, který bych nepřála nikomu… Do té doby zdravej chlap a bylo mu “jen” 71. Souvislost s operací kyčle průkazná.


Efe, můžete napsat podrobněj, o co šlo? Nechci vás teda trápit, jestli o tom nechcete psát, nepište. Jen…víte, že medicínské téma mě zajímá, proto se ptám. Čím víc má člověk info, tím míň je pak překvapený, když se ho to začne týkat, nebo někoho z rodiny.  Mrtvice? 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 06.11.2023, 16:10:01 xxx.xxx.84.122
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 06.11.2023, 07:04:33

Bobi nezazdila jsem to, jen jsem nebyla doma a teď jsme to zakecaly😊 Obdivuju, jak ty u té telky vydržíš. Myslím, tolik dílů že zkoukneš. Já už bych to po druhém asi vzdala, mě to nějak nebaví tolik po sobě. No tedááá, ty jsi ještě i samaritánka😉👍 Oni holtera dávají v našitých kapsičkách?  Já vím, ono se to ušmudlá určitě, ale mamka ho dostávala ještě v nějaké té origoš. Tehdy to nebylo ještě tak běžné, už je to určitě víc, než 15let.

Kolik my nemáme spolužáků, raděj nebudu počítat(kecám, určitě bych si nevzpomněla🙄) Jeden spáchal sebevraždu, to nezapomenu. Jedna se po škole odstěhovala a umřela v Praze, ani nevíme na co, nestýkala se tu už s nikým. Ostatní byli dokonce mladší, o rok, o dva. Vyrůstali jsme spolu, kamarádka a můj kámoš, soused odvedle. Ona nádor na mozku, on slinivka. 

řádili jsme jak zamlada(teda někteří-včetně mě - 😛👍

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 06.11.2023, 15:47:03 xxx.xxx.84.122
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 06.11.2023, 14:48:07

Však nepíšu nic jiného, jestli to teda nevyznělo jinak.

Jani, na operaci páteře bych asi nikdy nešla. Vím, se to kecá, když ji člověk nepotřebuje. Ale já vlastně netuším, jak je to u páteře s tím, potřebuje-nepotřebuje. U nás bylo hodně sousedů, lidí, co znám a každý říkal: doporučují mi operaci, ale já nevím, jestli mám či nemám jít. Polovina šla, polovina zatím ne. Bohužel, jedna paní na tom vozíku zůstala.