Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 17.11.2023, 16:04:23 xxx.xxx.83.206

Nikdo?!?😟 Tak jsem to všechno pořezala, poodvážela, uklidila, vyhrabala nalámaný milion zbytků větviček a kůry a taktéž vyvezla. O kus dál jsem ještě našla naskládaná polena po pořezané jeřabině, co se zlomila kdysi v létě…jsem to pořezala a že se to pak uklidí. A pochopitelně se na to zapomnělo, protože zrovna tam se skoro nechodí. A objevila jsem tam i velké nálety, takže jsem je ještě odryla. A vytánula jsem starý nefunkční kůl u sakury, přivezla a zatloukla tam roxor, protože už byla celá nakřivo a znovu vyvázala rovně. Šla jsem v 11h a přilezla v 15h…už jsem sotva pletla nohama. Pravda, než bych šla s kolečkem se dřevem těch 100m 5x, tak si ho radši naložím, že ho sotva tlačím, ruce mám jak opičák, ale šla jsem jen 3x😉 No a nakonec jsem doma zjistila, že jeden akumulátor nefunguje👎 Vytáhnula jsem ho z nabíječky, zkušebně strkla do ručního vysavače a nic😕 Měla jsem totiž už podezření minule, jen jsem si nebyla jistá, jestli ho třeba někdo nezapomněl dát nabít. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 17.11.2023, 11:49:54 xxx.xxx.83.206
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 17.11.2023, 11:25:16

😀 by musela zaklepat někde u sousedů: dobrý den, mohla bych si u vás napustit vanu?😛

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 17.11.2023, 10:32:57 xxx.xxx.83.206

Bobi, granulky to nejsou, Niki dala název, tak jsem si to našla a objednala testovací balíček(vzorky) Je tam vůní několik, to jsem nevěděla, smála jsem se, že teď celá ČR bude vonět stejně😛 Když jsem pročítala složení jednotlivých vůní - nevybrala bych si podle toho, tak jsem ráda, že mají ty vzorky🙂 A zaslání zdarma…tak to jsem hleděla jak péro😲to se mi snad ještě nestalo👍

Na ranní chození jsem pochopila, že si budu muset objednat zateplené legíny, protože už onehdá při těch mrazíkách, mi v těch tenkých byla zima. A bude hůř. Takže jsem objednala a za dva dny jsem je měla doma(včera jsem pro ně byla v zásilkovně) Dneska hlásili, že na Moravě ještě takové ochlazení nebude. Tak jsem si je nedala🙄 Venku 5st, zmokla jsem trochu a severák, stehna mám promrzlá ještě teď🙄 Jsem blbá😏 Teď neprší, asi půjdu douklízet ten strom…i když je hnusně. Blbé je, že Tom jede do práce, takže jestli se říznu, najde mě studenou😎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 16.11.2023, 22:36:46 xxx.xxx.83.206

Niki neznám, neslyšela jsem a jdu pátrat😉Před chvílí si šel Tom pro sýr(dovezl dárek korbáčky) a říká: v pracovně asi smrdí ho.no. No jo, byl tam Viktorek(Gucci je někde venku) a ani se nobtěžoval to zahrabat, takže momentálně by se pořádná vůně šikla😜 (zapaluju vaše svíčky, několik jsem si jich onehdá koupila😀 Mango, maliny a pivoňka s broskví či čím - měla jsem ovocné období, i já se mažu mangovým a ananasovým olejem (na střídačku) Už bych měla vymyslet nějakou zimní variantu, no nechce se mi😉

Štěpku si onehdá nechala navozit sousedka(já to vozí taťka z elektrárny) bude mulčovat keře. Velké kmeny si asi ergéváci pořežou, ale možná naštěpkujou ty zbytky, větve. 

Kdyby mamka měla problém…no tak hlavně: musíte přijít včas! Přišla a už to nespěchá?

Bobi, tak to je pěkné tohlencto😲👎 A jak to, že nemáš růžové pilule??😲 ty má přece každá ženská, ČR je proslavená závislákama😛 Dokonce i my je máme! (tedy…my máme skoro všechno, jen to nejíme. Ale co kdyby…😉)

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 16.11.2023, 16:24:57 xxx.xxx.83.206

Nakonec bylo dneska hezky, tak jsem nakopla motorovku(aku😜) a uřezala jsem u plotu vpředu uschlý velký růžový akát. U nás se nedaří, ani těm blbým akátům, co všude jinde rostou invazivně, jak plevel. Tento je pravda okrasný, ale stejně🙄 Ještě tam zůstal jeden(byly vysazené dva vedle sebe) Bylo to celkem napínavé, asi 5m velký strom a bylo nutné ho uřezat tak, aby nespadnul na plot, který měl ze dvou stran, protože je v rohu. Frajerka jsem si myslela, že ho prostě tam říznu a tam říznu a on se hezky svalí tím směrem, kde bude mít vyříznutý ten klín. Nevím, jestli je to přesně opačně, nenapadlo mě se předem kouknout na nějaký návod: jak se řeže obr strom😏 No naštěstí, jak jsem blbá, tak jsem měla štěstí, protože se mi začal sunout blbě, ale zasekl se větvema o ten druhý, který ho tím pádem podržel skoro ve správném směru, pak přišel Tom a společně jsme ho trochu rozhoupali, aby se odáknul a svalil do mezery, mezi plotem a teda tím akátem vedle. Dokonce mu ani neulomil tu větev, co o ni držel. Pak jsem ho ještě řezala na polena, ale mi po chvíli došla baterka. Takže to tam mám rozbombardované, milion větví, pár polen(kmen ještě skoro celý na řezání) ty opižlané větve musím odtahat na hromadu naproti(naši hromadu) naštěstí to není daleko, ale je toho z tak velkého stromu dost. To nechám až na zítra, šla jsem dělat oběd, musela zajet ještě do zásilkovny a už se asi nemá cenu do toho pouštět. 

Buggyro ty legíny..to elastické se šije celkem blbě, ale koukám, že v tom máte bohatou praxi😉 to bych vám ani já tak dobře nespytlíkovala😏 Ty ruční mašiny…netuším, jak to šije, jestli je to vůbec k něčemu? Nemám s tím žádnou zkušenost ani nikdo, koho znám. 

A ty bránové tyčky jsou hranoly, nebo kulaté? Asi bych to šoupla k těm zámečníkům, oni si s takovýma věcma ví rady hned, přece jen mají zkušenosti. Tedy, když máte tu možnost. Já bych samozřejmě taky koumala😉 A nejlepší je, že jsem na ta kolečka kdesi narazila, jako výprodej(před časem) a pořád jsem měla nutkání si je koupit, že však by se někdy mohly k něčemu hodit…jak když najdeš. Tom mi vynadal, že pořád vymýšlím blbiny, kolečka budu kupovat, která k ničemu nepotřebuju…tak jsem je nakonec neobjednala. A vy jste jim nakonec to uplatnění našla👍😉

Aha..a ještě jsem v domku chtěla předělat z trámu na trám starou kladku, která tam zbyla rezavá po zedníkách. Tak jsem ji onehdá nastříkala silikonem šrouby, že se bude dát povolit snad. Chtěla jsem Toma, aby mi a tím pomohl, to bylo milion výmluv, že až přijde někdy brigádník. Jenže mi vak se senem zavazel uprostřed domku a potřebovala jsem ho vytáhnout ,,na patra". Zkusila jsem povolit ty šrouby a šlo to, tak jsem zavelela a spáchali jsme ty přesuny, teda hlavně já, Tom jen asistuje: přidrž, zavěs, jisti, podej mi klíč. 

No a abych nezapomněla, musela jsem odinstaloval okap z IBC nádrže a vrátit ho (seskládat svod) zpátky na místo. Udělala jsem si to jako takovou skládačku, která se pootáčí a předělají se šrouby do jiných dírek. Je to trochu složité, dost to v sobě drží na těsno, takže lomcování a bouchání, ale funguje to. Než to urvu i s okapem😏 

Áno, jsem děsně šikovná👎 Obalovala jsem k obědu smažák a vyletěla mi z mokré ruky dóza se strouhankou(taková ta úzká s půl klapacím víčkem z Ikei) Prásk na dlažbu, rozkřáplý roh, strouhanka po celé kuchyni, dóza v pr.eli. No taky jsem si mohla motorovkou uřezat nohu, takže ne, nestěžuju si😛

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 16.11.2023, 07:39:46 xxx.xxx.83.206
Fikovnice:

No tak Felix je ale taky shit…a děsivej!

Jenže ona asi loví a žere myši, ne??


Tak Felix…to je naprosto jasné. Jenže oni mi nic jiného nežerou, co já toho zase vyzkoušela😕Vlastně z každého výletu jim přivezu na zkoušku nějaké kapsičky. Kapsa za 50korun a dostane ji nakonec ten cizí Macek🙄 Ano Gucci loví a žere myši, to hlavně pro viktěnu bych potřebovala něco lepšího, protože se mi nezdá, pořád vypadá tak nějak…nehezky, je vychrtlý. Myslím, že se to změnilo, když to šlo s Workou z kopce, tak i Viktík začal vypadat takto a nelepší se to. Myslela jsem, že když začne (donutím ho) víc maso, zlepší se, ale nic moc😟Občas má řidší bobek, ale nic dramatického, řekla bych, že trávení už je dobré. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 16.11.2023, 07:29:06 xxx.xxx.83.206

Musím si vymyslet nějakou práci, tohle mě fakt neba. Venku už není skoro co dělat, jen jsem vyvezla zbytky ze skleníku a posbírala (teprve) ty vykopané nálety. Ještě bych mohla vyřezat nějaké větve, ale do toho jsem se nechtěla pouštět, protože byl hlášený déšť, nakonec jen prskalo a pršet začalo až kolem 16h. Tak jsem doma udělala ještě ordung s kytkama v hale, nahoře v truhlíkách. Vyšplhala mi tam hezky zespoda mučenka a parádně se rozrostla. No nevím proč, po několika letech zničehož nic začala žloutnout a chřadnout…tak musela pryč. Zhora jsem ji vymotala a poshazovala, dole jsem ji ustřihla…buď obraší, nebo bude nahrazena🙄 No bordel hrozný, musela jsem to nacpat do koše a vynést na kompost. Teď to máme plešaté🙄 nanosila jsem tam sice kytky jiné, ale takovou jungli málo co nahradí. Nakonec všechno povysávat. Tím, že jsem tam nastrkala, co jsem našla trochu narostlé, musela jsem si dát zakořenit nějaké další, takže jsem to sadila. 

Ráno otevřu noťas a zjistila jsem, že jsem usnula, aniž bych to odeslala😎 Sice už usínám o něco pozděj, ale i tak jsem zachrápala v půlce věty😛 Takže až ted ráno😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 15.11.2023, 20:20:19 xxx.xxx.83.206
biaca:

Tak u nás jedou jako pamlsky pouze mrazem sušené. Cosma ten 5ti mix, a pak mám ráda pamlsky Raw-Raw, které jsou ještě kvalitnější než Cosma (a především mají mrazem sušené krevety a ty Igin zbožňuje)

A také mají rádi Churu Bites, které musím objednávat na Amazonu, jelikož nějak je přestali vyrábět. 

Ale nejoblíbenějším pamlskem je pitíčko od Miamoru, či ta Malt pasta od Miamoru

Pamlsky Dreamies jsem dostala jako dárek, ale radost neudělali, sice by je žrali, ale mě se nelíbí složení. Dentální pamlsky a pamlsky na kožíšek - si mohu sežrat sama. Stejně jako sušené maso (to žužu - to jim vůbec nechutná.) 

A pokud jde o preference, každý kocour preferuje něco jiného. Například u mladšího kocoura s jednodenním kuřátkem mu udělám div ne Vánoce, ale u staršího ten ví velmi dobře, že tam v mražáku mám i zmrazené krevety. 


Díky za tipy, napíšu si, kouknu po nich. Ještě jeden, pro mě bléé dotaz ale: kde se berou jednodenní kuřátka? Nedovedu si představit, že bych jim to předložila, ale zajímá mě, kde se to bere? 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 15.11.2023, 18:41:44 xxx.xxx.83.206

No ano, jíst pamlsky. To se u koček, které striktně žerou jen asi tři věci na světě učí blbě😉 Gucci žere kapsičky Felix a jinou ani neokusí(Vikťa sice okusí, ale nesežere) Granule Royal Canine žerou oba, jiné stejně…Vikťa ochutná, Gucci bude raděj o hladu. Bezo pastu Vikťa naštěstí olíže dobrovolně, Gucci zdrhá jen ji nabídnu. Nějkou vitamínovou, co jsem mu koupila, aby trochu přibral snědl asi 2x a už nechce. Maso sní Gucci takřka vždycky, Viktorek jak má náladu, ale spíš sporadicky. Když jsem v DM kupovala kapsičky pro toho příživníka Macka, vedle jsem viděla ty sáčky s pamlskama, tak jsem si  řekla, že je Viktěnovi zkusím nabídnout. Trochu zobne, ale nijak obvzlášť o ně nestojí prý: sem ti říkal, že jiné granule, než ty pro briťáky nechci😉 Nenašla jsem nic na světě, co by pro ně byl ,,pamlsek". Viktík si někdy vyptá šunku, když chystá muž snídani…byl zvyklý ji papat s Woričkem, který v ní dostával tablety a Viktínek byl vždycky u toho. Ale taky nejí každou a taky to není bůhví co dobrého pro kočku👎 Gucci šunku nechce nikdy, prý takové sra.ky nežere😉 Takže shrnuto - nevím, jak bych je něco mohla na pamlsky učit😛 Ale jsem zvyklá, se psy to bylo stejné, taky nebyl na světě pamlsek, kvůli kterému by chtěli něco dělat. Na jídlo nebyli, dělali to když tak jen pro mě, pro hru. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 15.11.2023, 17:15:38 xxx.xxx.83.206

A taky to kočku musíte tak nějak učit od kotěte. Koupila jsem Viktorkovi nějaké pamlsky na zuby a jako náhradu za kočičí trávu, protože on tomu pojídání trávy moc nedá. Aby Gucci nežárlila, že jen Viktor, samozřejmě jsem jí pamlsek nabídnula taky. Koukala na mě jak na vraha, určo ji tím chci zabít, nebo to přinejmenším bude nějaký odčervovací fujtajbl, který si teda ona rozhodně nevezme. Nechala jsem ji tam s tím samotnou. Ne, nepomohlo, samozřejmě se toho ani nedotkla. Ani to, že vedle to Viktorek papal. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 15.11.2023, 07:49:43 xxx.xxx.83.206
Fikovnice:

Raduš a bude teda ještě někdy nějaký pesan…nebo budete víc cestovat jak jsi myslím psala?


Ne, Jani, v nejbližších letech nebude. Zrovna teď, jak jsem byla pořád dokola nemocná jsem si říkala: boha jeho, jak bych to dělala se štěňátkem v zahradě?!?😲To je v tomto směru sakra jiné, než ho mít doma. Nějaký ten míček by mu zvládala házet i skoromrtvola z postele. Ale tohle nejde. Takže vlastně bůhví, jestli ještě někdy pejsa bude, protože mladší a zdravější už nebudu, že áno. 

Včera jsem bohužel zjistila, že naše kámoška černá, už skoro celá šedivá Dáša, je na tom špatně😟 už mě nepozná ani po hlase, bojí se jít k plotu. Ještě tak před měsícem letěla jak divá. Musela mít nějakou mrtvičku nebo co😢 Mi jich za těmi ploty ubývá😢 No a mamky Mandynka je bohužel taky už ne úplně fit, je slepá, asi i dost hluchá, tím pádem zmatkuje. Onehdá mamce vletěla přes silnici, protože si myslela, že jí mamka utekla a ona stála kousek vedle. Naštěstí zrovna nic nejelo. Už ji musí k babči převádět na vodítku. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 14.11.2023, 21:14:01 xxx.xxx.83.206

Ha, ha, to já sem vyprovokovala😏 No jsem úplně blbá🤭Jsem zapomněla, že Nikouš je kastrovaný😎

Já jsem si ventilačku zavřela onehdá, jak fučelo jak kráva, protože jak jsem přišla do ložnice, proběhli kolem tučňáci😏 Pak jsem se nad ránem probudila a bylo mi vedro, tak jsem ji zase otevřela. Usnula a ráno zase zima jak sviň, prchala jsem odtud jak namydlený blesk. Ale od té doby už ji mám zase otevřenou, krom té jedné noci, co byl mráz, předevčírem. 

Dneska jsem zajela koupit truhlík na ty papriky. No nakonec jsem vzala dva velké samozavlažovací květináče, protože mi přišly hlubší a širší a sesadila jsem tam papriky po dvou. Jelikož jsem jim dost orvala hlínu z kořenů, stejně z nich asi bude prd, protože to nesnáší🙄 Ale potřebovala jsem je tam narvat a aby taky dostaly nový substrát. Nesu to do baráku, opřu o zeď, otočím se, že jdu pro ten druhý a prásk, protože to v tom nebylo ještě moc stabilní paprika se svalí, vyletí z květináče, lehne vedle, vyhodí lopatku hlíny…takže jsem ji tam sadila znova a musela ten binec uklidit. Paprika orvaná jak samic🙄 Moje sprosté nadávání určitě slyšeli i sousedi na stavbě😏

Pekla jsem perníkový závin s povidly a ořechy, asi znáte, mám ho strašně ráda, v těstě je perníkové koření, med, kakao, kafe, rum. Říkáme mu ,platýz", protože se vždycky rozteče na placato🙄 Sestřenka mi minule radila, že ho mám nějak založit, že on to bohužel dělá. Ona narve na malý plech tři a tím nemají kam uhnout😉 Samozřejmě jsem na tu radu zapomněla🙄 řekl mi to až Tom, jak přijel z práce😎 Mám nakoupené zakysanky, kterým prochází trvanlivost a s ní je to mana nebeská👍 Slintám jak foxteriér, jak se těším na ráno na snídani😜

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 14.11.2023, 20:42:34 xxx.xxx.83.206
Fikovnice:

Ježiš!!! Já si nějak teď tu Vaši reakci (kterou cituji) spojila s dotazem Lesnížínky: Bobča dnes někam šla? 🤣😄

Bobčo, omlouvám se, snad se neurazíš…


Já taky, byla to od Komety trefná odpověď…jsem se nasmála😄😄🤣

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 14.11.2023, 18:52:13 xxx.xxx.83.206
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 14.11.2023, 16:09:23

Tobě furt mizí příspěvky, mě zase mizí lidi, teda příspěvky od lidí😲😜

Letím klohnit buchtu, pak dopíšu😉 Sice to tu má dneska pod palcem Buggyra, ale také s dovolením písnu😀

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 14.11.2023, 09:56:28 xxx.xxx.83.206

Ty voe Buggyro, jste si vymyslela práce pro 5 lidí, ne jednu ženskou😲Tak už celkem chápu, proč to tu vypadá, jak vypadá, protože proti vám jsem lemra líná😊Jestli tohle všechno postíháte, tak ne, že smekám, ale nechápu🙄 Nemohla by ste zapojit, třeba nějakého šikovného tatínka dětiček, co k vám chodí…jako pomocníčka? Nějakého toho IT z paneláku, který se potřebuje odreagovat prací? Uklízení dlaždic…ušetřil by za posilovnu😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 13.11.2023, 22:12:08 xxx.xxx.88.76

Bobi nestraš, vrátit se ti to snad nevrátí, to si nemyslím, nevracelo se to ani mě, ani ten v zimě, co byl hrozný. Ale sežváchaná budeš, takhle to působí a odpočívat tě to prostě donutí. Ne tak Janu…že Janino?!? Ta do té školy poleze, kdyby měla zdechnout🙄

Buggyro, skvěle ste jí to vypsala👍

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 13.11.2023, 22:08:15 xxx.xxx.88.76

Niki, u nás se u první Gucci taky blbnulo, blbnulo a najednou měla v 5 měsících břich jak balon. Byla prcek, vůbec nás nenapdlo, že by mohla být  v tom😏 Nevím, nevím, jestli to uhlídáš ani, když to víš😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 13.11.2023, 22:05:17 xxx.xxx.88.76

Kouťáku, se zahradu to máme letos nemlich to samé, mě to nějak nešlo, nebavilo, nebylo to prostě letos dobré, flákala jsem to a nemůžu to ani hodit na babičku😉 Jenžéééé! Vy ste to nakonec všechno dohnal, mě i ten česnek teprve čeká, není zoráno, nevím tím padem, ani kde bude na něj místo. Dneska jsem vytrhala teprve hadovky ve skleníku a většinu v něm vyklidila, zůstávají tam ještě celkem obsypané papriky. Zprvu jsem si myslela, že dokud bude rozumné počasí, budu jim tam přitápět. Ale jen paprikám…to se mi zase zdá zbytečné. Takže zítra koupím nějaký velký samozavlažovací truhlík a přesadím je ze skleníku do něj a hodím do bazénové místnosti - zkusím je tam dozrát, je mi líto je prostě zlikvidovat. Alepsoň budu moct skleník připravit na novou sezónu - pokopat, vyhnojit kobližkama, před jarem vyset salát.

Dneska jsem ještě v zahradě alespoň odrývala nálety, ale pak začalo pršet, určitě nemám všechny, i když jsem ryla i v dešti. A hlavně to musím posbírat a odvézt. Sice teda prskalo, ale 1.6mm…to nestojí za řeč😎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 13.11.2023, 11:05:47 xxx.xxx.88.76

Olizovat jsem je nikdy navzájem neviděla, ale to ani předtím ještě mladou Gucci s Leonkem. Ani první partu Gucci I. a Leonek. Poprvé v životě ji šel olízat, když viděl, že je nemocná, týden než umřela😢 A to spolu vyrůstali jako koťátka, hráli si taky jak diví, ale jen do doby, než prostě dospěli, pak už jen tak kolem sebe chodili, Leonek byl víc s Berrym, upnul se na něj. 

Teďka je ráno najdu třeba ležet spolu na předložce u dveří, ale nemuconí se, jen tak tam spolu leží,  i to je pro mě překvapivé😉 Myslím si, že Gucci na Vikťu žárlila a ještě žárlí, dlouho se mu vyhýbala úplně, teď mi zas přijde, že se rozhodla prosadit a dát mu najevo, kdo to tu vede. A to jsem si jistá, že Viktík s ní bojovat nehodlá, on je děsně submisivní. On byl zase fixovaný na Worku, motal se od mala kolem něj a to, že Woruška není, ho taky dost semlelo😟 Teď si musí zvykat na tu protivnou  tlustou Mínu😜