Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 22.11.2023, 19:15:48 xxx.xxx.93.147

Buggyro, dneska jsem náhodou objevila fotku, kterou jsem po muži chtěla před dvěma dny, jak jsme řešily ty kaštany. No nevím, jestli se v ní zorientujete, okem je to vidět normálně, no na fotce je to zmatečné (a foceno přes kuchyňské okno) Uprostřed dvě jedle, vlevo trochu vpředu je vidět jeden holý kaštan. Mezi dvěma jedlema a třetí, která je o skok vpravo, je druhý nahatý kaštan, ale opticky se mele s topoly v pozadí,  50m od nás a vrbičkama v popředí😏

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 22.11.2023, 16:50:18 xxx.xxx.93.147
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 22.11.2023, 14:57:59

😀 nééé, já jsem začala chodit až zjara😀

Doprkvančic👎 Onehdá, no bude to už myslím i dva měsíce, mi upadlo kus stoličky, šestky dole. Jako vždy, výplň zůstala, upadl zub kolem. Jasněééé, musím se objednat k zubařce, no proto, že to nebolí, není to vidět, jsem to odkládala…na pak🙄 Dneska žvýkám gumídky a kus zubu vyplivnu. Já si myslela, že se zase odlomilo z té stoličky. Ale ho.no👎 Uletěla mi polovina trojky, asi výplň, naštěstí vnitřní polovina, není to skoro vidět, jenže zůstala taková skořepinka, že jak do něčeho víc zakousnu, určitě odletí i zbytek🙄 Jasně, před Vánocema jezdit se zubama je ideální👎 Respective pravděpodobné je, že mě ani do těch Vánoc nevezme😕 Zítra hned musím volat.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 22.11.2023, 16:38:32 xxx.xxx.93.147
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 22.11.2023, 15:35:49

Díky holky za reakce👍 Ano, Biaco, občas sní trochu masa, třeba obden, běžně kapsičky. Je fakt, že když jsme nebyli 4 dny doma a jedl jen granule se mi zdálo, že viditelně vypadá líp. Možná ho to donutilo víc pít prostě. Nějaké polévky…no, ještě zkusím koupit. Ale vývaru se v životě nedotknuli, když jsem vařívala maso Workovi, dostávali nabídku, ale ani omylem.  Občas jsem zkoušela šťávu z tuňákové konzervy…taky ne. Vajíčko rozšlehané…sedí, kouká na to, ale ani neochutná. Chtěla bych mít takové ty kočky, co lozí po lince a snaží se všechno sežrat…to by moje v životě nanapadlo😏

Právě jsem si říkala, jestli to jde vrátit, i když to chvíli pojede? 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 22.11.2023, 14:06:37 xxx.xxx.93.147

Tak by mě nenapadlo, že budu tohle řešit, ale jak mám teď fůru času, když nejsem s Workou, tak sleduju Viktorka, který se z domu prakticky nevyprdelí celý den…je zima. Pořád se mi zdálo, že ačkoliv jí, ta kůže na něm tak nějak divně visí a napadlo mě, že ho nikdy, nikdy nevidím pít. A to granule žere. Možná pije v noci, když ho nevidím, nebo když zrovna nejsem poblíž, ale ta kůže…přijde mi dehydratovaný. Když byl pořád venku (když jsme tam byli my s Workou) tak byl normální, pil každou chvíli z jezera, to jsem viděla často. U misek mají mísu s vodou, jinde mají konvičku z obojího vidím často pít Gucci, ale Viktorka právě ne. Takže mě napadlo, zkusit mu pořídit tu fontánku, nějakou jen bublací, co neteče jak z kohoutku, aby mu to evokovalo tu vodu, co vytéká z jezera. Vím, že jste tu některá psala, že jste pořídily a kočky to bojkotují. Asi bych to potřebovala vyzkoušet, jestli se toho nebude spíš bát. Je nějaká taková možnost? 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 22.11.2023, 13:56:46 xxx.xxx.93.147
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 22.11.2023, 12:19:14

Jo, jo, až nebudu moct vydržet, tak si něco dalšího natáhnu🙄 Já jsem pak doma, za dopoledne rozmrznu😜 Vrstvení na nohy moc nesnesu, to jsou ty moje horké nohy. Nahoře klidně jak eskymák, ale na nohách to cítím divné, jako bych měla pleny, pak jak jdu a šoupají ty vrstvy o sebe, mi dělá vyloženě blééé. Punčocháče…to je moje noční můra. Koupila jsem si teďka pletenou sukni(úpletovou) a chystám se pod ni koupit nějaké teplé punčocháče, prostě něco, co vypadá skoro jako legíny, ne jak punčocháče právě (myslím materiálem) Ha kouukám, už je nula😲

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 22.11.2023, 11:33:39 xxx.xxx.93.147

Bobi, mazání určo neuškodí a uleví a prostě budeš muset doufat a čekat, až to přejde🙄 

Pokračování testů. V hale, kam jsem pověsila vyprané prádlo(popravdě pověsil Tom😉 byly to vesměs jeho tenisové věci) to voní…až moc. Ale červenou a modrou ne, jak jsem psala, na mě moc chlapská. Onehdá jsem z poloviny skříně, kam sotva vlezu a mám uskladněné sezóní věci, vytáhnula zimní legíny a…fuj teda, smrděly takovu tou stařinou, zatuchlinou. Přemýšlela jsem, co s tou skříní, prát to sakra všechno nebudu, vždyť je to čisté. Umývat skříň…no asi by to neuškodilo😏ale přijde mi to zbytečná práce, od čeho by byla ,,špinavá"? Tak mě napadlo, že jako první fázi vyberu ještě parfém a dám s vodou do rozpračovače a věci ve skříni prostě zkusím jen tak přestříkat (jestli to nepomůže, tak ji pak vyklidím a vymyju tím parfémem) Podle popisu jsem vylosovala bílý a celkem jsem trefila👍 zatím z těch tří mi voní nejvíc. Tak jsem to vystříkala, uvidím za půl dne, uvidím zítra. 

Ano, venku je zima, ani jeden stupeň,  0,9st.  V tenkých legínách mi byla pěkná kosa na nohy, jenže ty zimní přijdou nejdřív v pondělí - výměna.  Jsem blbá, tak mi dobře tak. Dneska by měla přijít alespoň dlouhá mikina, to by trochu pomohlo. Doufám, že nebude tenká jak papír, jako poslední dobou všechno👎Je to šumák, opar už stejně mám přes půl dolního rtu🙄😏

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 21.11.2023, 21:23:45 xxx.xxx.93.147

Tákže: vyzkoušela jsem dva vzorky parfémů, protože jsem prala dvě pračky😉 Modrý hodnotím jako dobrý, červený mi přijde jako některá známá vůně, taková mýdlová něco, co jsem cítila nedávno, nějaký azurit nebo nevim co. Zatím červené prádlo ještě nevisí, uvidím ještě pak, z těchto dvou zatím vede modrá vůně🙂 Ale pro mě je moc dřevitá, taková chlapská(a to já i chlapovi kupuju citrusy😉 protože ty dřevité nemusím)

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 20.11.2023, 19:07:30 xxx.xxx.83.206

Kočky jsem nikdy nekoupala, k ničemu, kdy by vyloženě musely celé, nikdy nedočlo. Když spadla Gucci do jezera, tak jsem ji vytřela v osušce a byla doma, dokud neuschnula(bylo to v zimě, prasknul jí led) Fén jsem v té době ani neměla(pořídila jsem až kvůli Workovi) a stejně by ji asi z něho šlak trefil nebyla zvyklá. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 20.11.2023, 18:55:09 xxx.xxx.83.206
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 20.11.2023, 18:45:59

Kometka má pravdu, asi jste trefili do neříjního období.  Naše PP britka Gucci I. těhule v 5 měsíci👎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 20.11.2023, 12:43:19 xxx.xxx.83.206
Odpověď na příspěvek uživatele Lampa z 20.11.2023, 11:48:38

Můžu se zeptat, proč je tam u domácí kočky dán důraz na to osušení? Kočka, se na rozdíl od psa dokáže osušit (vylízat do sucha) i sama a doma jí nějaké prochlazení nehrozí. Nebo je jiný důvod? 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 20.11.2023, 12:39:33 xxx.xxx.83.206
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 20.11.2023, 11:57:34

Tak jak ty moje přesazené papriky do květináčů😎 nechtějte je vidět🙄visí tam jak mrtvoly a zřejmě i brzo budou👎 Říkám si, že tohle visící listí ať si shodí, jen kdyby uzrály ty papričky. A pak se třeba chytnou a obraší. Nebo je nejhůř vyhodím. Jen pokus😉

Ještě nikdy jsem na podzim neměla tak hezké růže, ještě pořád kvetou. Protože tak trochu přeprchalo celé léto, nezaschly už v červenci. Takže jsem si včera do vázy nastříhala hezkou kytici - škoda je nechat zmrznout. Jenže taky: dám to domů, do toho vedra a za tři dny je po parádě🙄

Bobi, co ta kyčel, máš to lepší? Ono to bude jedno z druhým. Covid leze teďka prý do kloubů a to se týká samozřejmě všech kloubů, teda i páteře. 

Jo Buggyro, ty léky….však jsem psala: všechny máme, protože u nás taky nejsou non stop lékárny, nemocnice 30km, takže prostě to člověk má, většinou na ho.no😏 ale co kdyby ho chytl nějaký houser, zuby, covid a nevím co ještě. To pak lidi frflou, že jsou některé léky nedostupné…no pokud se většina lidí takhle předzásobuje, jako my, tak se nedivím🙄 A když kouknu do lékárničky tchánům, tak tam(protože jsou staří a mají už různé neduhy) tak tam bych si vyléčila snad absolutně všechno😛 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 20.11.2023, 11:26:28 xxx.xxx.83.206

Buggyro, alespoň jsem si početla👍 Budu reagovat, na co si tak vzpomínám😉 Ten ,,šicí stroj" ano, myslela jsem, že mluvíte o tom jednoručním. Jestli tohle z bazošu normálně šije ale taky netuším. Ale jsou to jen tři stovky…i kdyby to nešilo, není to taková hrůza…na vyhození😎 A jsem si myslela, že to na nějakém starém látáte ne, že to všechno šijete ručně!😲 To by mi paprče upadly, rychle bych to vzdala, protože já nevydržím u ničeho, co se byť je trochu táhne😎

Ten dušný koníček…nějak si nedovedu představit sedlat dušného koně😟To je jako by ste naložili srdcaři, který nevyjde 5 schodů. A nemohla by ste ho brát jen tak sebou, když jedete na svém, si ho přivázat? Koním absolutně nerozumím, takže to berte jen laický dotaz dušné baby.  Vůbec jsem nevěděla, že koně dostávají i cukrovou řepu? U nás vždycky jen normální, cukrovka se pěstuje o 20km dál. 

Vidíte, to bylo jasné, že vás něco s těma kolečkama napadne😀

Vy máte na kaštanu zelené listí?😲 Já mám dva vedle sebe, na jednom snad už není ani lísteček, na druhém pár žlutých, hnědých suchých. Není to ale zimou, spíš suchem, co bylo zkraje podzimu. Teď se tedy tváří, že pořád prší, dneska jsem parádně na obchůzce zmoknula😏ale na meteo je sotva 2.5mm. Takže ono se to jako déšť spíš jen tak tváří, vydatnost prd👎

Jak jsem onehdá psala, ani nevím, jestli to bylo sem….o těch oparech, že jsem mívala jako dítě snad každý měsíc, ale jako dospělé mi skoro vymizely, protože jsem ani nemocná vůbec nebývala…tak od té doby, co umřel Berry se mi tak jednou ročně vyrazil, ale Zovirax je celke rychle a úspěšně vyhojí. A jen jsem to napsala co myslíte?! Ráno vstanu a pěkný opar👎😈 Mě trefí🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 20.11.2023, 10:55:49 xxx.xxx.83.206

Niki…kočenek😢 Nevím, co k tomu napsat, nebudu rozhodovat o něčím žití či nežití, to musí vidět ségra, jestli už opravdu nejí nic…

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 19.11.2023, 20:54:34 xxx.xxx.83.206
efe:

Pan Mops Bečka

Obrázek

Vypadá nadmíru spokojeně a kouká jak Viktorek, když takto leží. Já jen nejsem dobrá na to focení, respective nemám čím a nefotím, protože mobil, co jsem na to používala, mi přestal odesílat fotky na mail. Hazlík😜

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 19.11.2023, 11:14:04 xxx.xxx.83.206

Bobi a nemůžeš to mít od páteře, jak jsi pár dní polehávala? To bývá, to vystřelování kyčle, lidi si myslí, že mají v pr…kloub, ale většinou je to spíš od té páteře. A děda je dokonce lepší?!? No páni, tak to má dárek k narozeninám👍😀

Tak já sem vymrzla venku slušně😏od stehen dolů si nohy necítím ještě teď. A ke všemu jsem si promáčela i boty…všichni mají nejvíc důvodů rozjíždět traktory polnačky, když začne pršet😠 Některé úseky jsem musela obcházet po vysoké zasněžené trávě, pokud jsem se nechtěla topit v blátu a kaluži👎Nasratá jsem byla nemálo😠 Do toho jsem včera bráchovi slíbila chvojí na výzdobu sebou do Prahy, takže jsem musela teď lítat a stříhat. Všechno zasněžené, mokré. Rukavice se mi promáčely v prvních 10 sekundách a pak už to byl hnus, měla jsem ruce tak zmrzlé, že jsem myslela, že ten koš ani domů nedonesu👎 Včera jsem to nestihla, museli jsme k večeru odjet do Hradiště na schůzku(Toma učitel z Jihlavy tam byl na školení a potřebovali něco pořešit) Já vlezla do KIKu a Gate, vyzkoušela jsem si asi 10 hader, ale stejně jsem na sobě neměla ty, s kterýma jsem to chtěla sladit, tak spíš jen orientačně, že vím, že to existuje a někde to mají😉 Mamce jsem v KIKu koupila teplé pyžamo, beránkové, do těch jejích 16st😏 A tavnou pistoli, protože mi exnula👎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 19.11.2023, 10:59:29 xxx.xxx.83.206
kometa:

To jo, ale hrabou jenom na (v) zemi. Proto je to řád hrabaví, že jo.

Ale nepoškodí  boční pletivo, jestli jsem to správně pochopila. Jako že stojí na jedné noze a tou druhou škube?


Ano Kometko s tím, že ne, že stojí na jedné a tou druhou škube pletivo, ale spíš ho škube obouma na střídačku. Slepice podhrabávají pletivo s oblibou, asi se tam drží žoužel, kor u Niki, u těch dlaždic. Jestli na to přišly, tak tam budou hrabat pořád. Náš strejda má kolem plotu ze své strany takové široké trubky železné položené a z venkovní strany mu tam chodí hrabat mamky slepice. Onehdá jí vybrblal, že jestli mu to ty její slepici budou pořád podhrabávat, tak je zajme😉Možná se slípce povedlo to odspoda narušit a rozplést, ani ne tak záměrně, jako asi náhodou. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 19.11.2023, 07:41:53 xxx.xxx.83.206
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 18.11.2023, 22:05:14

Čau holky, nemůžu si vzpomnět, jak přesně vypadá pletivo kolem Niki výběhu, ale teď se dělá ze strašně měkkých drátů, klidně to mohly rozervat pařátkama. Zobákem asi ne, to si nějak představit nedovedu (budeš tam Niki muset dát fotopast, ať vidíme) Ono je to jedno hlavně, že to nebyla liška, nebo nějaký pes - dobře to dopadlo. 

Já ráno otevřu oka, venku ještě skoro tma, ale nějaká bílá mlha. Myslela jsem, že jak mám ventilačku, že se mi zarosilo okno. Rozední se a tam chumelenice jak blázen. Áno, máme první sníh. Je půl stupně, dlouho nebude. Dumám, v čem já dneska vyrazím na obchůzku. Tuším jsem zapomněla napsat, jaková jsem blbaňa👎Tak dlouho jsem hledala na stránkách, který vzor legín, až jsem se uklikla. Slavnostně je včera ráno rozbalím nadšená, že si je můžu obléct a…já objednala nezateplené!!!😲Oni je mají v obou variantách, byl tam napsaný poslední kus, takže mě nepřekvapilo, že jsou o malinko levnější😏Hned jsem psala zpátky, jestli jsou ještě i zateplené a jde je vyměnit, ale je víkend, zatím bez odezvy. V úterý jedem přes Brno, tak to vydržím😉Teda musím, ale dnes mi bude zima🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 18.11.2023, 07:45:24 xxx.xxx.83.206

Ha! Skoro jsem zapomněla, že máš dneska tu oslavu👍 Ty to vytancujéééš, ani nemusíš mít ibalgin😜 Vidíš…a děda nakonec, i jak je nemocný, tu 80ku oslaví👍